СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА
Київської області
РІШЕННЯ
Про затвердження Правил благоустрою
території міста Сквира
Керуючись підпунктом 44 пункту 1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законами України „Про благоустрій населених пунктів”, „Про органи самоорганізації населення”, міська рада
В И Р І Ш И Л А :
Міський голова В.Г. Писаренко
м. Сквира
19 травня 2011 року
№159-10-VІ
Додаток №1
до рішення сесії міської ради
№159-10-VІ від 19 травня 2011 року
ПРАВИЛА
БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ М.СКВИРА
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Правила благоустрою території міста Сквира (далі – Правила) є регуляторним актом, який установлює порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою міста Сквира, регулюються права та обов'язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території міста, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у місті. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання на території міста виконавчими органами міської ради, об'єднаннями громадян, підприємствами, організаціями, установами незалежно від форми власності, іншими юридичними особами, їх філіями, представництвами, відділеннями, фізичними особами-підприємцями, а також громадянами .
1.2. Об'єкти благоустрою міста Сквира використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.
1.3. Організацію благоустрою міста Сквира забезпечують виконавчі органи міської ради відповідно до повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території міста Сквира.
1.4. Повноваження Сквирської міської ради та органів самоорганізації населення у сфері благоустрою регулюються законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про органи самоорганізації населення”, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами України.
1.5. Сквирська міська рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності, громадян до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.
1.6. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.
1.7. Правила розроблені на підставі Конституції України, законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи”, “Про автомобільний транспорт”, “Про дорожній рух”, іншого чинного законодавства України.
1.8. Правила містять загальнообов'язкові на території міста Сквира норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.
Розділ 2. Визначення термінів
2.1. У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:
2.1.1. Автомобільна дорога – лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів.
2.1.2. Балансоутримувач об'єкта благоустрою – комунальне підприємство яке утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, своєчасний ремонт об'єкта благоустрою; а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;
2.1.3. Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд – комунальне підприємство яке утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;
2.1.4. Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, поновлення та відновлення дорожнього покриття, засобів організації та регулювання дорожнього руху, забезпечення комфортних та безпечних умов пересування транспорту та пішоходів, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
2.1.5. Бульвар - озеленена територія вздовж проспекту, транспортної магістралі, вулиці або набережної з алеями і доріжками для пішохідного руху і короткочасного відпочинку.
2.1.6. Відновна вартість об’єктів благоустрою – вартість робіт з усунення пошкоджень елементів благоустрою (їх відновлення) до стану їх функціонального використання за призначенням, який відповідає вимогам державних стандартів, норм і правил;
2.1.7. Відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення;
2.1.8. Відходи побутові (тверді, рідкі) - усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, поламані меблі, харчові рештки тощо), а також сміття з вулиць, новобудов та інше;
2.1.9. Відходи промислові - рештки сировини, матеріалів або напівфабрикатів, що утворюються під час виготовлення продукції і які втратили свої корисні властивості в процесі фізико-хімічної переробки.
2.1.10. Вулиця – автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах населених пунктів.
2.1.11. Вулично-дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також набережні, майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.
2.1.12. Вивіска – візуальна інформація, що розташована над/або біля входу (в’їзду) до будівлі (споруди), у вітрині місця знаходження суб’єкта підприємницької діяльності і містить дані про цей суб’єкт, не потребує дозволу, але повинна бути належним чином оформлена (зареєстрована) і проваджується з дотриманням містобудівних норм і на підставі паспорта оздоблення фасаду, погодженого Управлінням містобудування та архітектури.
2.1.13. Газон – певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.
2.1.14. Документи, що посвідчують право землекористування:
державний акт про право власності на землю, державний акт на право постійного користування земельною ділянкою підприємств державної i комунальної власності, видані в установленому порядку та оформлені за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України;
договір оренди земельної ділянки, зареєстрований відповідно до чинного земельного законодавства України;
договір сервітуту – право обмеженого користування чужою земельною ділянкою або її частиною, яке полягає в здійсненні проїзду чи проходу по чужій землі, прокладанні лінійних споруд, ліній передач тощо, зареєстрований відповідно до чинного земельного законодавства України.
2.1.15. Дорожнє покриття - укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів.
2.1.16. Елементи благоустрою:
1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок;
2) зелені насадження (дерева, газони, квітники), у тому числі снігозахисні та протиерозійні, уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах, на алеях, бульварах, у садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових та інших територіях;
3) будинки та споруди, їх фасади;
4) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
5) будівлі та споруди системи інженерного захисту території, санітарні споруди;
6) комплекси та об'єкти монументального мистецтва;
7) спортивні споруди;
8) обладнання місць для зупинки маршрутних транспортних засобів;
9) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку;
10) технічні засоби регулювання дорожнього руху, у тому числі дорожні знаки, знаки місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, переходів, покажчики найменування вулиць, будинкові номерні знаки, будинки-пости;
11) засоби та обладнання зовнішньої реклами;
12) ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки для декоративного підсвічування будинків і пам'ятників;
13) телефонні автомати загального користування;
14) тимчасові споруди малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності;
15) малі архітектурні форми допоміжного або декоративного призначення;
16) шлагбауми та інші огородження, що встановлюються з метою обмеження проїзду або контролю за переміщенням транспортних засобів;
17) урни, контейнери для сміття, сміттєзбірники;
18) садові лави;
19) вуличні годинники, меморіальні дошки;
20) громадські вбиральні;
22) інші елементи благоустрою міста Сквира.
2.1.17. Заходи з благоустрою - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
2.1.18. Зелені насадження - деревна, чагарникова, квіткова та трав'яна рослинність природного та штучного походження на визначеній території населеного пункту;
2.1.19. Зелені насадження загального користування - зелені насадження, які розташовані на території парків культури та відпочинку; на територіях скверів і бульварів;
2.1.20. Зелені насадження обмеженого користування - насадження на територіях громадських і житлових будівель, шкіл, дитячих установ, вищих та середніх спеціальних навчальних закладів, профтехучилищ, закладів охорони здоров'я, промислових підприємств і складських зон, санаторіїв, культурно-освітніх і спортивно-оздоровчих установ та інші;
2.1.21. Зелені насадження спеціального призначення - насадження транспортних магістралей і вулиць, на ділянках санітарно-захисних зон довкола промислових підприємств, виставок, кладовищ і крематоріїв, ліній електропередач високої напруги, лісомеліоративні, водоохоронні, вітрозахисні, протиерозійні, насадження розсадників, квітникарських господарств, пришляхові насадження в межах населених пунктів;
2.1.22. Зелене будівництво - комплекс робіт щодо створення нових міських зелених насаджень і реконструкції наявних;
2.1.23. Інформаційна вказівка – візуальна інформація загальною площею однієї сторони до 1 м2, що містить дані про суб’єкт підприємницької діяльності, розміщується поруч із входом (в’їздом) до будівлі, або на дверях, або на склі вітрини. Інформаційна вказівка, якщо не містить торгових марок, назв, товарних знаків і знаків обслуговування інших підприємств, не потребує реєстрації та оформлення будь-якої дозвільної документації (дозволу та паспорта).
2.1.24. Квітник - ділянка геометричної або довільної форми з посадженими одно, або багаторічними квітковими рослинами;
2.1.25. Комплексна зелена зона - сукупність міських і приміських насаджень, межі якої наносяться на картографічні матеріали органами архітектури (на генеральні плани, схеми та проекти районного планування), лісогосподарськими органами (на плани лісонасаджень);
2.1.26. Комплексний благоустрій – проведення на визначеній території міста (мікрорайон, квартал, парк, бульвар, вулиця, провулок тощо) комплексу робіт з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями для безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, встановлення малих архітектурних форм, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, покращання її естетичного вигляду.
2.1.27. Кладовище - відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами чи іншими будівлями та спорудами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань.
2.1.28. Користувачі дорожніх об'єктів - учасники дорожнього руху, власники та користувачі земельних ділянок, які знаходяться в межах „червоних ліній” міських вулиць і доріг, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, рекламних засобів та інженерних комунікацій і споруд, розташованих у зазначених межах.
2.1.29. Майданчик для відпочинку – об’єкт благоустрою, на якому здійснюється короткочасний відпочинок мешканців житлових масивів.
2.1.30. Малі архітектурні форми для здійснення підприємницької діяльності – торговельно-побутового призначення споруди (роздрібної торгівлі, по ремонту взуття і годинників, поштових, довідкових та інших операцій) в т. ч. стаціонарні і пересувні, які виконуються із полегшених конструкцій і встановлюються тимчасово без улаштування фундаментів;
а) пересувна мала архітектурна форма – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей – торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємкість, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності;
б) стаціонарна мала архітектурна форма – одноповерхова споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей, і по зовнішньому контуру має площу до 30 м2, кіоск – для здійснення підприємницької діяльності через організований віконний проріз, павільйон – для здійснення підприємницької діяльності всередині споруди; у разі влаштування сантехвузла для працівників павільйону та для користувачів майданчика для літньої торгівлі павільйон може мати площу по зовнішньому контуру до 50 м2.
2.1.31. Малі архітектурні форми допоміжного або декоративного призначення: фонтани і декоративні басейни, вуличні квіткові вазони, вази, лави, декоративні та функціональні огорожі, перголи, елементи дитячих ігрових майданчиків, декоративні скульптури, контейнери та урни для сміття, павільйони зупинок громадського транспорту, альтанки, торговельні автомати, телефонні будки та пристрої, стенди, виносні вітринні установки, окремі пішохідні сходи, садово-паркові споруди; виготовлення яких здійснюється по типовим та індивідуальним проектам, кількість та розміщення визначаються проектами благоустрою окремих об’єктів та територій.
2.1.32. Санітарне очищення – комплекс заходів, які забезпечують належний санітарний стан території міста у відповідності до вимог чинного законодавства України.
2.1.33. Механізоване прибирання – прибирання території із застосуванням поливомиючих, підмітально-прибиральних, снігоприбиральних та інших машин і механізмів.
2.1.34. Міст - споруда, призначена для руху через річку, яр та інші перешкоди, межами якої є початок і кінець пролітних споруд. За класами мости підрозділяються на: малі – довжиною до 25 м, середні – довжиною до 100 м, великі – довжиною більше ніж 100 м, позакласові – довжиною більше ніж 500 м.
2.1.35. Місце для організації ярмарку - об’єкт благоустрою міста з визначенням меж земельної ділянки в натурі, яка використовується для проведення ярмарків та/або улаштування майданчиків сезонної торгівлі.
2.1.36. Набережна - озеленена та благоустроєна транспортна та пішохідна магістраль уздовж берега річки або водоймища.
2.1.37. Об'єкти благоустрою – сукупність усіх територій міста, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, у тому числі територій сільськогосподарського призначення (до їх переведення в інші категорії за міськими функціями), житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, територій об’єктів промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, територій лісового, водного фондів та інших, прибудинкові території, території будівель та споруд інженерного захисту територій, території підприємств, установ, організацій всіх форм власності і господарювання та закріплені за ними території на умовах договору, території санітарно-захисних зон, інші території в межах міста Сквира.
2.1.38. Парк – самостійний архітектурно-організаційний комплекс, який виконує санітарно-гігієнічні функції і призначений для короткочасного відпочинку населення. 2.1.39. Прибудинкова територія - це встановлена за проектом розподілу території житлового кварталу (мікрорайону) та проектом забудови земельна ділянка багатоквартирної не садибної забудови, яка необхідна для розміщення та обслуговування житлового будинку (будинків) і пов’язаних з ним господарських та технічних будівель і споруд. Прибудинкова територія встановлюється для будинку (будинків) і не може виділятися для частини будинку (блоку, поверху, секцій квартир тощо).
2.1.40. Проїзна частина - частина автомобільної дороги, безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.
2.1.41. Рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача: тимчасові та стаціонарні спеціальні конструкції (світлові та несвітлові, наземні та не наземні (повітряні), плоскі та об’ємні стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), які використовуються для розміщення реклами.
2.1.42. Реконструкція будинків та споруд, їх фасадів – комплекс будівельних робіт, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.
2.1.43. Ремонт будинків та споруд:
а) поточний - комплекс ремонтно-будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, спрямованих на приведення у справний стан зношених конструкцій будівлі, систем інженерного обладнання, відновлення експлуатаційних характеристик будівлі і не пов’язаний зі зміною її техніко-економічних показників;
б) капітальний - комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників.
2.1.44. Ручне прибирання – прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, льоду лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.
2.1.45. Спортивні споруди - окремі будівлі і комплекси споруд, призначені для оздоровчих та навчально-тренувальних занять, а також змагань з різних видів спорту.
2.1.46. Суб'єкти у сфері благоустрою міста Сквира - органи державної влади та місцевого самоврядування-(комунальне підприємство), органи самоорганізації населення, юридичні особи (їх філії, представництва, відділення, в тому числі відокремлені територіально), фізичні особи-підприємці, а також громадяни.
2.1.47. Територія утримання в належному санітарно-технічному стані – територія проведення комплексу заходів визначених п. 5.3. даних Правил; складається з території суб'єкта благоустрою, території додаткового благоустрою, яка закріплюється на підставі договору; межі та площі даних територій визначаються:
а) планом благоустрою, розробленим і погодженим комунальним підприємством і управлінням містобудування та архітектури міської ради у відповідності до вимог архітектурно-планувального завдання при проектуванні нових об’єктів архітектури та містобудування;
б) санітарним паспортом для існуючих суб'єктів благоустрою, який складається комунальним підприємством на підставі рішення.
2.1.48. Територія суб'єкта благоустрою - територія в межах земельної ділянки, яка знаходиться у власності або надана у користування фізичним чи юридичним особам.
2.1.49. Ярмарок – захід, під час якого надаються в тимчасове користування місця для здійснення торговельної діяльності, надання побутових послуг та послуг громадського харчування з метою створення для продавців і покупців товарів та послуг належних умов. Ярмарок організовується на певний період з метою забезпечення населення товарами безпосередньо від виробника, ознайомлення з новою продукцією.
3. Організація благоустрою території м. Сквира
3.1. Рішення Сквирської міської ради та виконавчого комітету щодо благоустрою території м. Сквира є обов’язковим для виконання суб’єктами у сфері благоустрою міста: органами державної влади та органами місцевого самоврядування (комунальне підлриємство), підприємствами, установами, організаціями, органами самоорганізації населення, громадянами.
3.2. Об'єкти благоустрою міста Сквира використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених чинним законодавством України.
3.3. Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою здійснюються на основі генерального плану м. Сквира, комплексних транспортних схем та схем організації дорожнього руху, детальних планів територій та проектів забудови території житлових районів, мікрорайонів (кварталів), планів червоних ліній з урахуванням природно-кліматичних умов і містобудівних особливостей міста, експлуатаційних, екологічних та санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту.
3.4. Забудова земельних ділянок, що надаються для містобудівних потреб, здійснюється після виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою у порядку, передбаченому чинним земельним законодавством України, отримання дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на виконання будівельних робіт, дозволу Комунального підприємства на проведення робіт з благоустрою та дозволу на проведення земляних робіт.
3.5. Влаштування благоустрою територій та земельних ділянок впроваджується відповідно з проектами благоустрою, розробленими в складі проектів забудови мікрорайонів, громадських та виробничих комплексів, окремих будинків та споруд. Роботи з усунення наслідків аварій, пов’язані з розриттям території загального користування, демонтажем споруд розпочинаються негайно з обов’язковим подальшим оформленням дозволу на виконання цих робіт у порядку, визначеному законодавством.
3.6. З моменту прийняття рішення Сквирської міської ради про погодження місця розташування об’єкта містобудування (або рішення виконавчого комітету про надання дозволу на виконання проектно-вишукувальних робіт щодо реконструкції (улаштування, переобладнання тощо) існуючого об’єкта містобудування), замовник об’єкта несе відповідальність за утримання в належному санітарно-технічному стані земельної ділянки об’єкта містобудування та прилеглої території до проїжджої частини вулиці з укладанням договору з спеціалізованими підприємствами у сфері санітарної очистки міста.
3.7. Прийняття в експлуатацію об’єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель чи споруд без проведення комплексного благоустрою відповідної території забороняється. У разі, коли об'єкт приймається в експлуатацію у I або IV кварталі, строки виконання окремих видів робіт (з оздоблення фасадів, упорядження території тощо), здійснення яких неможливе через несприятливі погодні умови, можуть бути перенесені; перелік таких робіт і строки їх виконання визначаються державною приймальною комісією, про що робиться відповідний запис у акті про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (у акті про прийняття стаціонарної малої архітектурної форми до експлуатації).
3.8. Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих в охоронних зонах інженерних мереж та комунікацій, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо їх безпечної експлуатації у відповідності до "Правил охорони електричних мереж", "Правил охорони магістральних трубопроводів", що затверджуються постановами Кабінету Міністрів України, "Правил технічної експлуатації систем теплопостачання комунальної енергетики України", що затверджуються наказом Держбуду України тощо.
3.9. Керівники підприємств та організацій, власники і балансоутримувачі мереж електро- та водопостачання, газопроводів та інших мереж, що мають відповідні охоронні зони, повинні утримувати їх в належному санітарному стані та здійснювати постійний догляд за зеленими насадженнями.
3.10. На земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, забороняється:
У межах території охоронних зон інженерних мереж без письмового дозволу підприємств і організацій, у підпорядкуванні яких перебувають ці мережі, забороняється:
3.18. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.
3.20. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.
3.20.1. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з балансоутримувачом об’єкта благоустрою, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.
3.20.2. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному чинним законодавством України, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться комунальним підприємством.
3.21. Реконструкція та переобладнання колишніх квартир в перших поверхах багатоквартирних житлових будинків під об’єкти різного функціонального призначення малого та середнього бізнесу, влаштування благоустрою, роботи з підвищення рівня благоустрою прибудинкових територій, виконуються з погодження власників багатоквартирних будинків на підставі проектної документації, розробленої та затвердженої в установленому порядку.
4. Обмеження при використанні об'єктів благоустрою
4.1. На об'єктах благоустрою забороняється:
1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без відповідного дозволу, виданого в установленому чинним законодавством України порядку;
2) здійснювати встановлення металевих гаражів, влаштування індивідуальних і колективних погребів, автостоянок, відкритих майданчиків різного функціонального призначення, огорож, парканів, турнікетів тощо без відповідних проектів, розроблених, погоджених і затверджених у встановленому порядку та дозволу, виданого в установленому чинним законодавством України порядку.
3) вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд; вносити зміни щодо зовнішнього вигляду фасадів без відповідного погодженого паспорта зовнішнього опорядження та дозволу, виданого в установленому чинним законодавством України порядку (розміщення вивісок, інформацій, зовнішньої реклами; засклення балконів, лоджій; розміщення кондиціонерів, влаштування козирків тощо); робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд.
4) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, дерева, кущі, влаштовувати газони, якщо таке не передбачувалося проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам.
5) вивозити та/або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, грунт, сміття, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища;
6) очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях. Такі огорожі обов'язково повинні позначатися червоними стрічками, прапорцями тощо.
7) залишати на вулиці побутове сміття в очікуванні сміттєвозів, забруднювати територію міста при перевезенні сміття, сипких та інших матеріалів, виливати рідкі відходи в каналізаційні люки, на тротуари, газони і проїжджу частину дороги, складувати будівельні матеріали, тверде паливо, будівельні та промислові відходи та сміття на вулицях, проїздах та у невстановлених місцях.
8) забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, недопалками тощо;
9) рух по місту забруднених машин; винесення автотранспортними засобами на проїжджу частину вулиць та доріг сипучих матеріалів та розчинів;
10) захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;
11) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків, визначених погодженими будівельними генпланами;
12) захаращувати території будівельними та іншими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та льоду тощо;
13) порушувати правила складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;
14) використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору сміття та твердих побутових відходів, наносити шкоду їх зовнішньому вигляду та технічному стану.;
15) витрушувати речі, виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків; вивішувати одяг, білизну, ковдри за межами огороджуваючих конструкцій балконів, лоджій тощо;
16) наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у не визначених спеціально для цього місцях;
17) самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;
18) влаштовувати місця стихійної торгівлі на тротуарах, пішохідних доріжках, майданах та площах міста;
19) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;
20) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях, залишати на об’єктах благоустрою та їх елементах фекалії тварин; спеціальні місця (майданчики) для вигулу тварин визначаються у встановленому порядку з урахуванням санітарних норм та правил;
21) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);
22) самовільно підключатися до мереж водопостачання, зливової дощової та госппобутової каналізації;
23) самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документа, що засвідчує право на використання та володіння землею;
24) використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;
25) здійснювати діяльність, яка негативно впливає на довкілля при відсутності позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації об’єктів будівництва, реконструкції;
26) здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу;
27) засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси; здійснювати миття транспортних засобів, прання білизни, купання тварин в санітарній зонах водоймищ, біля криниць та водозбірних колонок;
28) перевищення норм забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів;
29) вчиняти дії, які можуть привести до підтоплення територій та спровокувати зсувні процеси;
30) рух транспорту по газонах і квітниках;
31) вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту та інші дії, заборонені цими Правилами, чинним законодавством України.
5. Організація прибирання території міста
5.1. Система санітарної очистки та прибирання території міста передбачає раціональне збирання, швидке видалення, утилізацію, знешкодження та захоронення побутових відходів (господарсько-побутових, у т.ч. харчових відходів із житлових будинків, громадських будинків і споруд, підприємств торгівлі, громадського харчування та культурно-побутового обслуговування; рідких із не каналізованих споруд; вуличного сміття та інших відходів, які накопичуються на території міста) і включає в себе організацію утримання та прибирання територій місць загального користування (міських проїздів, тротуарів, внутрішньо-квартальних проїздів та дворових територій, пляжів, ринків,парків,інших об'єктів благоустрою).
5.2. Роботи по прибиранню територій здійснюються відповідно з вимогами цих правил та згідно вимог чинного законодавства України.
5.3. На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
1) регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) до бордюрного каменю;
2) забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на міське сміттєзвалище. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами;
3) регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити для утримання в належному стані;
4) регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами на територіях, прилеглих до будинків та споруд;
5) вивезення сміття з території загального користування, ринків та від населення, що мешкає у будинках державного та громадського житлового фонду, здійснювати один раз на день, а з домоволодінь приватного житлового фонду згідно з укладеними договорами, але не менше ніж один раз на тиждень. Вивезення великогабаритних (негабаритних) відходів проводити не менше ніж один раз на тиждень;
6) щотижнево проводити заходи „чистий четвер” на закріплених за підприємствами та установами прилеглих територіях;
7) утримувати приміщення громадських туалетів, вигрібні ями приватних домоволодінь у належному санітарному та технічному стані. У випадку відсутності громадських туалетів та контейнерів для збору сміття на кінцевих зупинках транспорту – особи, що здійснюють пасажирські перевезення зобов’язані протягом 1 місяця з моменту початку перевезень встановити біотуалети і контейнери та здійснювати їх обслуговування протягом всього терміну дії договору перевезень. Зазначена умова є визначальною при укладанні договорів перевезення. Невиконання зазначеної умови є підставою для застосування оперативно-господарських санкцій до перевізника згідно з господарським Кодексом України у вигляді односторонньої відмови від виконання зобов’язань по договору та відмови від встановлення на майбутнє господарських відносин із зазначеним перевізником;
8) встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасно їх очищувати та забезпечувати вивезення сміття шляхом укладення відповідних договорів зі спеціалізованими підприємствами;
9) очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;
10) контролювати стан водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це балансоутримувачів та/або організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити їх належне закриття;
11) регулярно знищувати бур'яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення;
12) регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;
13) проводити заходи, що забезпечують збереження насаджень, квітників, газонів;
14) проводити заходи по боротьбі з гризунами, синантропними комахами та безпритульними тваринами;
15) проводити протягом року необхідні заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;
16) проводити у повному обсязі заміну засохлих та пошкоджених кущів і дерев, а також садіння нових;
17) не допускати пошкодження елементів благоустрою міста, розташованих на прилеглих територіях;
18) з додержанням встановлених норм та правил здійснювати утримання в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд;
19) належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою.
5.4. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:
1) Підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки транспортних засобів для подальшого вивезення.
2) Видалення снігу та снігово-льодяних утворень. Забороняється сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами. При переміщенні снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньоквартальній території, а також на територіях зелених насаджень, на решітках дощоприймальних колодязів. Зібрані сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки або міське сміттєзвалище, інші місця, визначені виконавчим комітетом.
3) Усунення слизькості. Під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїжджій частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском або піщано-соляною сумішшю. При таненні снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд вичищають.
5.5. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини, вулиць, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів проводиться в порядку, визначеному виконавчим комітетом міської ради.
5.6. Балансоутримувачі, установи, підприємства та організації, громадяни можуть укладати договори з відповідними спеціалізованими підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, полив, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій та інші дії або проводити ці роботи самостійно.
5.7. Збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про відходи” та у відповідності до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 21.03.2000 №54 "Про затвердження Правил надання послуг із збирання та вивезення твердих і рідких побутових відходів".
5.8. Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням міської ради місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів або здійснення інших операцій з відходами. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.
5.9. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, на території міста, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.
5.10. Всі об'єднання громадян, підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, інші юридичні особи, їх філії, представництва, відділення, фізичні особи-підприємці на початку кожного календарного року зобов'язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів зі спеціалізованим підприємством.
5.11. Для забезпечення належного санітарного рівня території міста шляхом повного збирання, своєчасного знешкодження та видалення відходів, а також дотримання правил екологічної безпеки при поводженні з ними, організація робіт по прибиранню, санітарній очистці та благоустрою території покладається як на комунальне підприємство, так і на інші підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання, а також фізичних осіб.
5.12. Планове прибирання проїжджої частини вулиць та площ з удосконаленим покриттям здійснюється експлуатуючими організаціями. Прибирання тротуарів та дворових територій будинків, які знаходяться на балансі Сквирської міської ради, підприємств, відомств та кооперативів, об'єднань - співвласників багатоквартирних будинків в межах закріплених територій (органами місцевого самоврядування), здійснюється силами й коштами комунального підприємства, відомств, кооперативів та об'єднань-співвласників багатоквартирних будинків.
5.13. Прибирання вулиць, дворів, площ, мостів, тротуарів, газонів, скверів, парків, бульварів та прилеглих до них територій, ринків, інших земельних ділянок здійснюються підприємствами, організаціями, закладами, орендарями та забудовниками, у віданні яких вони знаходяться, а також громадянами, які мають будинки (ділянки) на правах приватної власності.
5.14. Керівники підприємств та організацій, власники і балансоутримувачі мереж електро- та водопостачання, газопроводів та інших мереж, що мають санітарно-захисні зони, повинні утримувати їх в належному санітарному стані та здійснювати постійний догляд за зеленими насадженнями.
5.15. Щоб не створювати перешкоди техніці при прибиранні вулиць, забороняється власникам транспортних засобів залишати їх на довгий час (з 24.00 до 6.00) на проїжджій частині вулиць.
5.16. Об'єднання громадян, підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, інші юридичні особи, їх філії, представництва, відділення, фізичні особи-підприємці зобов'язані прибирати територію додаткового благоустрою, яка закріплюється за суб’єктом благоустрою на підставі договору з балансоутримовачом; межі та площі даних територій визначаються планом благоустрою (санітарним паспортом) в розмірах до бордюрного каменю вулиць та доріг; до середини проїзної частини внутрішньодворових проїздів та до початку проїзної частини вулиць міста, включаючи тротуар, зелену зону та бордюри.
У випадку, коли розрив між будівлями не перевищує 100 м. та границя територій між ними не визначена, нею вважається середина розриву. Якщо розрив складає більше 100м, то рішення про межі приймає експлуатуюча організація за погодженням з КП «СКГ».
5.17. Території та прилеглі території садів, парків, скверів, бульварів, лісопарків, шляхи на території кладовищ та прилеглі до них тротуари та проїзди прибираються й підтримуються в належному стані організаціями, у віданні яких вони знаходяться.
5.18. Власники будівель і споруд, включаючи встановлені сезонно, розташованих на території об'єктів благоустрою (парку, скверу, бульвару, лісосмуги та ін.) повинні утримувати закріплену за ними територію та брати участь в утриманні цього об'єкта.
5.19. Прибирання та утримання в належному санітарному стані територій та земельних ділянок, які зарезервовані за підприємствами та приватними особами для подальшого проектування, здійснюється силами та за рахунок підприємств та приватних осіб, за якими зарезервовані, з моменту прийняття відповідного рішення.
5.20. Прибирання територій зон паркування здійснюють підприємства паркування.
5.21. Прибирання територій прилеглих до гаражів 20 метрів по периметру – покладається на гаражно-будівельні кооперативи, власників, користувачів ( якщо такий обов’язок покладений на них відповідно до договору) індивідуальних гаражів.
5.22. Прибирання територій прилеглих до трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 м – покладається на підприємства, установи, організації, на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти.
5.23. Прибирання територій, прилеглих до АЗС - на відстань до бордюрного каменю, що обмежує проїжджу частину вулиці, та на відстань 20 метрів по периметру – покладається на суб’єктів господарювання, які експлуатують вказані об’єкти.
5.24. Пунктів зупинки транспортних засобів, на яких відсутні об’єкти торгівельної діяльності – покладається на транспортні підприємства.
Санітарне очищення, механічне та ручне прибирання місць для зупинки транспортних засобів, стоянок таксі здійснюється відповідно до умов цих Правил, в радіусі 10 метрів від облаштування та елементів благоустрою місць для зупинки транспортних засобів, 25 метрів – для кінцевих зупинок/місць відстою.
Прибирання місць відстою та розвороту транспортних засобів на кінцевих зупинках пасажирського транспорту, у т.ч. таксі та прилеглих до них територій, покладається на транспортні підприємства.
Прибирання платних стоянок автотранспорту, стоянок таксі, територій автокооперативів та місць паркування здійснюється їх власниками (балансоутримувачами).
Обов'язковим є забезпечення перевізниками місць відстою та розвороту транспортних засобів на кінцевих зупинках пасажирського транспорту, в тому числі таксі, урнами та/або контейнерами для сміття, біотуалетами або стаціонарними туалетами, місцями для відпочинку водіїв та місцями для очікування транспорту пасажирами, догляду за клумбами, газонами, якщо на прилеглій території передбачено їх розміщення.
5.25. Прибирання тротуарів, покриття проїзної частини місцевих (внутрішньоквартальних) доріг, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домоволодіннями в радіусі10 метрів по периметру, – покладається на власників домоволодінь, а контроль за виконанням цього обов’язку на виконавчий комітет міської ради або уповноважені ним органи.
5.29. Прибирання та очистка канав, труб, дренажів, призначених для відводу поверхневих та ґрунтових вод з вулиць і доріг, очистка колекторів дощової каналізації, дворах житлових будинків зливостоків проводиться - комунальним підприємством; на території підприємств та організацій - цими підприємствами, організаціями; на території приватного сектору - домовласниками. Відомчі водовідвідні споруди обслуговуються відповідними відомствами.
5.30. Громадські туалети і міські полігони відходів повинні утримуватися в належному стані підприємствами та організаціями, у віданні яких вони знаходяться.
5.31. Комунальне підприємство «Сквирське комунальне господарство» з метою запобігання засмічення територій районів міста, скверів, парків, бульварів, зон відпочинку та місць масового відвідування громадян встановлює урни. Відстань між урнами визначає експлуатуючою організацією.
Крім того, урни встановлюються:
- підприємствами - автоперевізниками - в місцях зупинки транспорту;
- підприємствами, організаціями (орендарями або забудовниками) навпроти своїх споруд біля входу;
- торгівельними організаціями, підприємцями - біля входу та виходу з торгівельних приміщень, біля наметів, кіосків, павільйонів та інше;
- установами освіти, охорони здоров'я - біля входу до приміщень, на закріплених територіях.
5.32. Прибирання сміття з цих урн здійснюють вказані підприємства або інші особи відповідно до укладеного договору по мірі їх наповнення, але не менш ніж 1 раз на добу. Тип урн погоджується з управлінням архітектури та містобудування Сквирської міської ради. Урни повинні утримуватися у справному й охайному стані, очищатися від сміття в міру його накопичення.
6. Правила прибирання і утримання прибудинкових (дворових )територій.
6.1. Дворові території повинні утримуватися в чистоті.
6.2. Забороняється спалювати опале листя, гілки, ялинки та сосни і т. ін. Їх повинні своєчасно вивезти власники будинків, комунальне підприїмство, об’єднання співвласників багатоповерхових будинків.
За несвоєчасне вивезення сміття винні особи можуть притягуватися до відповідальності згідно Кодексу України "Про адміністративні правопорушення".
6.3. Побутове сміття і харчові відходи повинні зберігатися в сміттєзбірниках і контейнерах, які відповідають санітарним вимогам.
Рідкі нечистоти в не каналізованих будинках збираються в водонепроникні вигрібні (помийні) ями з люками, вбудованими так, щоб у них не проникали дощові води.
Майданчики під сміттєзбірники і контейнери влаштовуються розміром згідно санітарних норм.
Під'їзди до майданчиків і вигрібних ям повинні бути впорядковані і забезпечувати вільний під'їзд спецмашин. Відповідальність за благоустрій та санітарний стан майданчиків і під'їздів до них, справність сміттєзбірників і освітлення в дворах несуть балансоутримувачі , об’єднання співвласників багатоповерхових будинків, власники будівель та споруд.
Сміттєзбірники, контейнери, майданчики під них повинні своєчасно очищатися від сміття, бруду і снігу і дезінфікуватися. Миття і дезінфекція проводиться підприємствами, які здійснюють санітарне очищення за договорами з замовниками. робіт.
Забороняється зберігати сміття на території двору більше однієї доби.
6.4. Відходи з домоволодінь вивозяться спеціалізованими підприємствами, в тому числі на підставі договорів, спеціально обладнаним транспортом.
6.5. Місця (майданчики) для розміщення на прибудинкових територіях контейнерів для збору твердих побутових відходів визначаються балансоутримувачами багатоквартирного житлового фонду і узгоджуються з комунальним підприємством, міською санітарно-епідеміологічною станцією.
6.6. Графіки руху спецавтотранспорту для збору побутових відходів розробляються спеціалізованим підприємством та погоджуються з міською санітарно-епідеміологічною станцією.
6.7. Суб'єкти благоустрою міста у сфері благоустрою зобов'язані утримувати в належному стані дворові та прибудинкові території та забезпечувати своєчасний вивіз твердих побутових відходів на спеціально відведені місця чи об'єкти поводження з відходами. В разі неможливості здійснення цих робіт власними силами - укладати договори з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, що займаються збиранням, перевезенням, знешкодженням та захороненням відходів. У разі невиконання цих зобов’язань винні особи будуть притягуватися до відповідальності згідно Кодексу України "Про адміністративні правопорушення".
6.8. Прибирання майданчиків, на яких встановлені контейнери для збору твердих побутових відходів і прилеглих до них територій, здійснює комунальне підприємство, об’єднання співвласників будинків. В районах приватної забудови в місцях збору побутового сміття у спецавтотранспорт прибирає підприємство, яке надає послуги.
Відповідальність за належний технічний стан контейнерів для збору твердих побутових відходів несе їх власник.
6.9. Вивіз рідких нечистот із вигрібних ям домоволодінь здійснюється спеціалізованим транспортом за рахунок балансоутримувача (власника, користувача) будинків (квартир).
6.10. Домовласники забезпечують вільний під'їзд до вигрібних ям і туалетів та освітлення даних територій в темний час доби.
6.11. Вибирання твердих осадів із каналізаційних колодязів, вигрібних туалетів та ям проводиться безпосередньо на транспортний засіб для негайного їх вивезення.
6.12. Дворові та громадські туалети повинні утримуватися їх власниками (балансоутримувачами) в постійній чистоті та справності, щоденно дезинфікуватись.
6.13. При виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт будівельне сміття вивозиться балансоутримувачами (власниками) будинків (квартир) та організаціями, які проводять ремонт, на міське сміттєзвалище щоденно.
6.14. Балансоутримувачі житлового фонду зобов'язані:
утримувати підвали, горища, інші допоміжні приміщення закритими або обладнувати їх сітками для попередження проникнення в них тварин;
забезпечувати прибирання допоміжних приміщень від сміття, сторонніх предметів, а також своєчасну санітарну обробку їх після аварійних ситуацій на внутрішньо-будинкових мережах.
7. Вимоги щодо дотримання тиші в громадських місцях
7.1. Підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму та інших фізичних факторів зобов'язані:
1) здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
2) забезпечувати в прилеглих житлових будинках, прилеглих жилих та нежилих приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, щоб він не проникав за межі відповідного приміщення та не перевищував би 40 ДБА в денний та 30 ДБА в нічний час з 22.00 до 8.00 ;
3) додержуватися під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівня звучання та таких рівнів шуму звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, щоб у прилеглих житлових будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час з 22.00 до 8.00;
4) додержуватися під час роботи підприємств торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), побутового обслуговування, які розташовані в жилих будинках, таких рівнів шуму, щоб у прилеглих жилих будинках і в прилеглих жилих приміщеннях він становив не більше 30 ДБА;
5) вживати заходи щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):
- житлових будинках і прибудинкових територіях;
- лікувальних, санаторно-курортних закладах, будинках-інтернатах, закладах освіти, культури;
- готелях і гуртожитках;
- закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
- інших будівлях і спорудах, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
- парках, скверах, зонах відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
7.2. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
7.3. Забороняється:
1) гучний спів, викрики, включення на більше ніж звичайний рівень потужності радіоприймачів, телевізорів, іншого звуковідтворювального обладнання та інших гучномовних установок, створення шуму при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів та піротехнічних виробів, створювання іншого шуму на вулицях, в будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях, у зонах відпочинку та інших захищених об'єктах у нічний час з 22.00 до 8.00;
2) проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, приміщеннях підприємств торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе), розважальних та гральних закладів, розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежилих приміщеннях, інших захищених об'єктах без попередження мешканців прилеглих житлових будинків, жилих приміщень про початок робіт і час їх завершення. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт у прилеглих жилих приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 ДБА. Забороняється проводити вказані роботи з 21.00 до 9.00 та у святкові і неробочі дні впродовж доби. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово;
3) встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах та сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратуру і включати її на значну потужність протягом доби;
4) стоянка автотранспорту з постійно працюючими двигунами на прибудинкових територіях житлових будинків з 23.00 до 6.00.
7.4. Передбачені вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:
1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умови, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умови, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;
3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;
4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;
5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;
6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування;
7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня міста, інших свят відповідно до рішення міської ради, проведення спортивних змагань;
9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із уповноваженим на те органом.
8. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час будівництва, земляних, монтажних, ремонтних та інших робіт
8.1. Будівельні підприємства зобов’язані належним чином утримувати земельні ділянки, виділені під будівництво з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельні майданчики та прилеглі до них території, зелені насадження, місця прокладання інженерних комунікацій від дня передачі таких ділянок для будівництва.
8.2. При проектуванні, будівництві, реконструкції об’єктів містобудування обов’язково передбачається:
1) будівництво прохідних каналів (тунелів) для прокладки інженерних комунікацій та комунікацій зв’язку. При виконанні будівельних робіт в існуючій забудові для отримання дозволу на будівельні або ремонтні роботи виконавець робіт в обов’язковому порядку надає договір на право користування земельною ділянкою, на якій проводяться роботи, або документ, який посвідчує право власності на землю;
2) комплексний благоустрій відповідної території, у тому числі безперешкодний доступ до об’єктів та елементів благоустрою і можливість їх використання інвалідами та особами з обмеженими можливостями;
3) розміщення гаражів-стоянок або улаштування спеціальних майданчиків для паркування з нормативною кількістю машино - місць відповідно до чинних державних будівельних норм;
4) встановлення на місці проведення робіт інформаційного щита з інформацією про вид робіт, терміни проведення робіт, відповідальна організація та посадова особа, контактний телефон, номер дозволу на проведення земляних та/або будівельних робіт;
5) організація архітектурно-декоративного освітлення об’єктів благоустрою з додержанням вимог управління містобудування та архітектури та будівельних норм та правил.
8.3. Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою територій здійснюються на основі проектів забудови території житлових районів, мікрорайонів, санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту на підставі проекту, погодженого управлінням містобудування та архітектури міської ради.
8.4. Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо безпечної експлуатації таких інженерних мереж та комунікацій.
8.5. Планування і забудова міста, формування житлових районів, розробка проектних рішень, будівництво і реконструкція будинків, споруд та їх комплексів без пристосування для використання інвалідами не допускається. У тих випадках, коли з об'єктивних причин неможливо пристосувати для інвалідів діючі об'єкти, за рішенням міської ради за участю відповідних підприємств (об'єднань), установ і організацій створюються інші сприятливі умови життєдіяльності інвалідів, зокрема будівництво спеціальних об'єктів. Фінансування зазначених заходів здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а також підприємств (об'єднань), установ і організацій, які не мають можливості пристосувати свої об'єкти для інвалідів.
8.6. Замовники, суб’єкти господарювання у сфері будівництва та інші особи зобов'язані:
1) утримувати в належному стані та у встановленому порядку огороджувати земельні ділянки, що відведені уповноваженими органами під будівництво;
2) здійснювати виконання будівельних (монтажних) робіт (у тому числі з реконструкції та нового будівництва) з додержанням будівельних норм та правил на підставі дозволу на виконання будівельних робіт, який видається у встановленому порядку (додаток №1 до Правил). При доставці на об’єкт асфальтобетонних розчинів, піску, інших сипучих вантажів замовник зобов'язаний погодити маршрути та графік руху задіяного для цих цілей автотранспорту з балансоутримувачем доріг або експлуатуючої організацією. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного проведення благоустрою території;
3) виконувати земляні, будівельні, ремонтні, монтажні та інші роботи на об’єктах благоустрою, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження чи знищення елементів або об’єктів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів та обладнання) лише на підставі дозволу (ордера) балансоутримувача доріг або експлуатуючої організації. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного відновлення благоустрою території. Зазначена вимога розповсюджується також на випадки проведення робіт безтраншейним способом. Про закінчення робіт замовником робіт в обов’язковому порядку повідомляється балансоутримувачу доріг або експлуатуючій організації та повертається дозвіл (ордер) на даний вид робіт;
4) проводити ремонтні роботи на фасадах будинків і споруд з обов’язковим використанням заходів безпеки та проти пилових засобів (захисної сітки, плівки, легких огорож);
5) у встановленому порядку отримувати дозвіл (ордер) на встановлення риштування, каркасно-плівкових та інших легких огорож під час ремонту (реконструкції) елементів будівель, споруд, що пов’язано з погіршенням благоустрою, виконувати умови такого дозволу (ордера) та проводити роботи відповідно до вимог цих Правил та чинного законодавства України;
6) встановлювати огорожі місць проведення будівельних та ремонтних робіт визначених типів відповідно до вимог будівельних норм та правил, інших нормативних актів за погодженням з управлінням містобудування і архітектури міської ради;
7) на період проведення робіт з улаштування місць паркування автомобілів на об’єктах благоустрою у встановленому порядку отримувати відповідний дозвіл (ордер) на проведення робіт, пов’язаних з тимчасовим погіршенням благоустрою;
8) проводити підземні та будівельні роботи, насипання, намивання ґрунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів з чітким додержання вимог та умов проекту організації будівництва, державних будівельних, санітарних норм та правил. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного відновлення благоустрою території;
9) негайно не більше ніж за добу прибирати на прилеглих до будівельних майданчиків територіях залишки будівельних матеріалів, ґрунту і сміття, що виникли у процесі будівельних, ремонтних та відновлювальних робіт;
10) не допускати випадків виїзду автотранспорту з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць із забрудненими колесами;
11) організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць;
12) вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об'єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря;
13) здійснювати реконструкцію будинків у частині зміни деталей фасаду виключно на підставі:
- позитивного висновку управління містобудування і архітектури міської ради;
- узгодженого в установленому порядку проекту, виконаного проектною організацією, яка має відповідну ліцензію;
- дозволу Інспекції держаного архітектурно-будівельного контролю на проведення будівельних робіт;
14) не допускати понаднормового накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, виконувати заходи по запобіганню запилювання повітря;
15) не допускати відкачування та виливання води на проїзну частину вулиць, тротуари, у водойми, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод;
16) при здачі в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції та комплексного капітального ремонту будівель чи споруд проводити комплексний благоустрій відповідної території;
17) не допускати забруднення, самовільної зміни межі акваторії та прибережних смуг водних об'єктів;
18) не допускати прокладання трубопроводів інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок;
19) на вулицях, проспектах, магістралях з інтенсивним рухом транспорту і пішоходів роботи по будівництву підземних комунікацій проводити в максимально короткий строк, як правило, в нічний час;
20) розриття шляхового покриття бульварів, площ, набережних, вулиць, тротуарів, дорожніх об’єктів протягом 3 років після їх будівництва або капітального ремонту виконувати виключно за розпорядженням міського голови;
21) улаштування паркувальних місць на тротуарі, автостоянок, нових доріг, в’їздів, перекриття, зменшення (звуження) проїжджої частини дороги здійснюється за розпорядженням міського голови (рішенням виконавчого комітету міської ради).
8.7. Тимчасове аварійне або планове погіршення благоустрою дозволяється виключно на підставі дозволу (ордера) на виконання земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів, обладнання), який видається експлуатуючою організацією на наступних умовах:
1) підприємство, установа, організація або її відповідальна особа, що виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених у дозволі (ордері) та правилах ведення робіт. Таку ж відповідальність несе субпідрядна організація;
2) дозвіл (ордер) повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи;
3) особа, яка здійснює будівельні роботи, зобов'язана до їх початку:
- обгородити місце розриття стандартними пофарбованими бар'єрами;
- при обмеженій видимості встановити кутові ліхтарі або обгородити місце розриття світловим сигналом червоного кольору;
- встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу;
- на ділянках вулиці, де дозволене її перекриття, встановити чіткий покажчик об'їзду;
- у випадках, передбачених будівельними нормами та правилами, встановити інформаційний щит з найменуванням осіб, які є замовниками робіт та підрядниками, строками початку і закінчення робіт, іншою інформацією;
4) з метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій замовник зобов'язаний до початку робіт викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації (підрядником) точне місцезнаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов'язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників;
5) керівники організацій, що експлуатують підземні комунікації, зобов'язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій;
6) організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, зелених насаджень. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені силами і засобами осіб, які їх пошкодили;
7) забороняється перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом, без узгодження з зацікавленими організаціями;
8) доставка матеріалів, конструкцій на місце робіт має проводитись завчасно, але не раніше одного дня до початку робіт. Матеріали повинні складатися з таким розрахунком, щоб не загромаджувати шляхів і переходів, зелених насаджень;
9) при виконанні розриття в місцях руху транспорту і пішоходів необхідно дотримуватись черговості робіт, забезпечувати безпеку руху. Відповідальність за забезпечення руху транспорту і пішоходів несуть особи, які відповідають за виконання робіт;
10) місця виконання земляних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені й оснащені застерігаючими знаками стандартного типу, до будмайданчиків влаштовані під'їзні дороги з твердим покриттям;
11) в місцях проходу людей встановлюються перехідні містки, шириною не менше 0,75 м з перилами висотою не менше 1 м, розраховані на навантаження не менше 400 кг на один погонний метр містка;
12) для найменшого загромадження вулиць вийнятий з траншеї ґрунт повинен прибиратись з місця робіт негайно. Забороняється завалювати ґрунтом, будівельними матеріалами дерева, кущі, інші зелені насадження, геодезичні знаки, кришки водоканалізаційних, телефонних та інших колодязів;
13) відновлення благоустрою, у тому числі твердого покриття та зеленої зони, повинно бути виконано у вказані в дозволі (ордері) терміни з додержанням державних будівельних норм України та санітарних норм і правил, відновленням дорожньої розмітки;
14) зворотної засипки при виконанні робіт на твердому покритті, що проводиться з шаровим утрамбуванням на всю глибину з суворим додержанням будівельних норм та правил, з використанням матеріалів та типу покриття такого ж дорожнього одягу проїзної частини;
15) відновлення благоустрою (відбудовчі роботи) на головних вулицях, бульварах, у скверах, парках, місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починається негайно після засипки траншеї (не більше доби), в інших випадках – протягом трьох діб і закінчується в терміни, вказані в дозволі (ордері);
16) виконання робіт включає відновлення благоустрою:
- відновлення твердого покриття;
- трав’яного покрову;
- висадку зелених насаджень;
- вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів, обладнання, машин та механізмів;
- відновлення нормального руху пішоходів та транспорту;
- інші роботи з відновлення благоустрою.
При поверненні дозволу на проведення земляних та інших робіт експлуатуюча організація проводить перевірку відновлення пошкодженого об’єкту благоустрою. У разі виконання відновлення власними силами замовника, остаточне рішення щодо об’єму робіт по відновленню приймається експлуатуючою організацією.
Відповідальність за просадку відновленого дорожнього покриття, тротуарів, газонів внаслідок неякісно проведеного відновлення, протягом року покладається на замовника робіт, пов’язаних з пошкодженням об’єкту благоустрою. У випадках, коли роботи з відновлення не виконані, балансоутримувач та/або експлуатуюча організація, яка представляє/ утворює комісію, яка проводить обстеження об'єкту благоустрою, визначає відновну вартість робіт з його відновлення (відбудови) згідно з Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 26.10.2006 № 356 "Про затвердження Методики визначення відновної вартості об'єкту благоустрою.
Підприємства, організації, установи, які проводили земляні роботи, повинні відшкодувати балансоутримувачу та/або експлуатуючій організації збитки у розмірі подвійної відновної вартості робіт з відновлення (відбудови) об'єкту;
17) виконання робіт без отримання дозволу (ордера) або по закінченню вказаних у дозволі (ордері) термінів (без продовження дозволу або оформлення нового дозволу) – забороняється і вважається самовільним. Роботи, які проводяться без дозволу (ордера), повинні бути негайно припинені. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності, передбаченої рішеннями міської ради, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами;
18) компенсації шкоди внаслідок погіршення благоустрою, у тому числі порушення умов благоустрою, пошкодження чи знищення елементів благоустрою вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, обладнання та матеріалів;
19) при аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного розриття вулиць, організація, яка веде роботи, може розпочати їх після повідомлення про початок робіт телефонограмою балансоутримуючій та/або експлуатуючій організації, пожежній інспекції, швидкій медичній допомозі, всім організаціям, які мають підземні комунікації на ділянці розриття, з подальшим оформленням (не більше доби) дозволу (ордеру) на проведення аварійних робіт. Термін дії аварійного ордера не більше трьох діб. При відсутності дозволу (ордера), виданого уповноваженій на це організацією, збільшення строку або об’єму проведення робіт, розриття вважається самовільним.
8.8. Контроль за додержанням цих Правил при проведенні земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту та ін.), та відновлення благоустрою здійснюють уповноважені виконавчим комітетом міської ради органи Сквирської міської ради та інші органи відповідно до чинного законодавства України.
9. Утримання та охорона зелених насаджень.
9.1. Охорона зелених насаджень міста включає систему правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на їх раціональне використання з урахуванням природоохоронного, рекреаційного, історико-культурного призначення.
Утримання зелених насаджень на території м. Сквира здійснюється у відповідності до "Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України", затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 року №105. Охорона зелених насаджень міста Сквира є громадським обов'язком кожного жителя. Всі громадяни при відвідуванні зон відпочинку, парків, скверів, бульварів та інших місць масового відпочинку зобов'язані підтримувати чистоту, порядок, бережливо ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та знищенню дерев, кущів, квітів, газонів, сприяти органам внутрішніх справ, органам місцевого самоврядування, власникам зелених насаджень в боротьбі з порушниками цих Правил. Охороні та відновленню підлягають всі зелені насадження міста під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів водо-, газопостачання, а також в охоронних зонах інженерних мереж.
9.2. Відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними несуть:
- на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів;
- на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства;
- на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво - забудовники, власники цих територій з моменту резервування земельної ділянки;
- на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.
9.3. До обов'язків власників і користувачів земельних ділянок належать:
- забезпечення збереження зелених насаджень, квітів, газонів, доріжок і обладнання та належний догляд за ними відповідно до чинного законодавства України та цих Правил;
- забезпечення поливання зелених насаджень та вжиття заходів до розширення їх площ;
- вжиття протягом року необхідних заходів щодо боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, в тому числі замазування пошкоджень, забезпечення лікування зелених насаджень;
- видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об'єкті благоустрою здійснюється на підставі акту обстеження зелених насаджень, виданого Сквирською міською радою самостійно або за договорами з спеціалізованими підприємствами та організаціями;
- косіння трави, збирання та вивезення сміття й опалого листя;
- заміна у повному обсязі засохлих та пошкоджених, а також садіння нових дерев і кущів;
- планомірне підвищення декоративних якостей міських парків та інших зелених насаджень, доведення їх до рівня садово-паркового мистецтва шляхом ландшафтної реконструкції, проведення своєчасного зносу аварійних та фаутних зелених насаджень;
- забезпечення в районах зелених насаджень охоронної зони повітряних електричних ліній та підземних водопровідних і каналізаційних мереж. Своєчасне обрізування гілок в охоронній зоні струмопровідних мереж та їх вивіз, а також тих, що закривають найменування вулиць та номерні знаки будинків, оглядовість дорожніх знаків та світлофорів - забезпечують балансоутримувачі електричних мереж , балансоутримувачі житлових будинків та дорожньо-транспортної інфраструктури. Обрізування проводиться за графіком, погодженим з власником (балансоутримувачем) земельних ділянок та під його контролем;
- запобігання забрудненню зелених насаджень відходами та заростання бур'янами;
- підживлення і поливання дерев і кущів, обрізання їх крон, вирізування сухих гілок, знешкодження омели та інших паразитичних утворень, утримання в належному стані живої огорожі (газонного бордюру);
- огородження дерев при проведенні будівельних та ремонтних робіт;
- проведення інвентаризації та паспортизації зелених насаджень, прийняття участі у роботі комісій з обстеження зелених насаджень, визначення обсягів збитків, заподіяних внаслідок пошкодження об'єктів благоустрою зеленого господарства.
Дозволяється встановлення декоративних елементів огородження висотою до 50 см біля газонів та фрагментів природно-ландшафтного дизайну за умови погодження його ескізу з управлінням архітектури та містобудування .
9.4. Суб'єкти господарювання, які на своєму балансі мають парки зобов'язані забезпечити прибирання та утримання території цих парків та прилеглих територій.
9.5. На об'єктах благоустрою зеленого господарства забороняється:
- виконувати земляні роботи, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого уповноваженою на це організацією;
- розміщення малих архітектурних форм без погодження (рішення) уповноваженого виконавчого органу міської ради;
- використовувати малі архітектурні форми не за призначенням;
- самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони;
- зносити та пересаджувати дерева, кущі, квітники, газони, змінювати планування, проводити реконструкцію та ремонтні роботи без дозволу та ордеру. Знесення і пересадка зелених насаджень здійснюється за рахунок коштів забудовників під контролем спеціалістів уповноважених органів;
- вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;
- складувати будівельні матеріал, конструкції, обладнання;
- самостійно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;
- посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;
- влаштовувати стоянки автомашин;
- влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та парковку автотранспортних засобів на газонах, біля дерев та живоплотів без погодження з спеціально уповноваженими органами;
- влаштовувати ігри на газонах;
- спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;
- підвішувати не деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи та інше, якщо вони можуть пошкодити дерево;
- добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження;
- рвати квіти, ламати гілки дерев;
- винищувати мурашники, ловити птахів і звірів;
- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;
- здійснювати ремонт, обслуговувати та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях;
- захаращувати газони;
- після закінчення торгівлі залишати на території зелених насаджень сміття, бруд, контейнери та інші предмети і речовини.
9.6. Порядок видалення зелених насаджень:
9.6.1. Видалення та пересаджування зелених насаджень у зв'язку із забудовою, реконструкцією будівель на території м. Сквира здійснюється на підставі ордера на видалення зелених насаджень. Ордер видається після погодження акту обстеження зелених насаджень Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Київській області.
9.6.2. На підставі заяви юридичної чи фізичної особи (далі - заявник) комісія визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці і складає акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, який погоджується з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Київській області.
9.6.3. Ордер на видалення зелених насаджень видається Сквирською міською радою не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
9.6.4. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян чи майну громадян або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта обстеження зелених насаджень.
9.6.5. Видалення зелених насаджень на території меморіальних комплексів та кладовищ здійснюється за рішенням балансоутримувача без сплати відновної вартості.
9.6.6. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності та на присадибній ділянці, здійснюється за рішенням власника (користувача).
9.6.7. Юридичні і фізичні особи, зацікавлені у знесенні зелених насаджень, зобов'язані забезпечити посадку дерев, кущів, квітів або посів газонів у трикратному розмірі від тих, що підлягають знесенню, а також забезпечити догляд за цими насадженнями впродовж трьох років. Місця висадки визначаються Сквирською міською радою.
9.6.8. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» всі зелені насадження підлягають державній охороні. За самовільне знищення і пошкодження зелених насаджень юридичні та фізичні особи, винні в заподіянні шкоди зеленим насадженням, самовільній вирубці, невжитті заходів охорони, недбалому та необережному відношенні до об'єктів озеленення, притягаються до відповідальності та відшкодовують завдані збитки у встановленому чинним законодавством України розмірі та порядку.
9.6.9. Відновна вартість за видалення зелених насаджень перераховується на поточний рахунок експлуатуючої організації для фінансування робіт з утримання та поточного ремонту об'єктів зеленого господарства. 9.6.10. Розміщення об'єктів торгівлі, громадського харчування та послуг, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення на територіях зелених насаджень проводиться після розробки проекту детального планування об'єкту благоустрою і затвердження його у встановленому порядку.
10. Утримання пляжу. Режим використання водоохоронних зон.
10.1. Суб'єкти господарювання, за якими закріплені місця масового відпочинку людей на воді, забезпечують їх питною водою, достатньою кількістю сміттєзбірників і туалетів, щитами з інформацією про підпорядкування об’єкту. Функціонування вказаних місць щорічно погоджується з міською санітарно-епідеміологічною станцією.
10.2. Прибирання територій пляжів здійснюється суб'єктами господарювання, за якими закріплені ці території.
10.3. На території водоохоронних зон забороняється:
- використання стійких та сильнодіючих пестицидів;
- влаштування кладовищ, звалищ, полів фільтрації;
- скидання неочищених стічних вод, використовуючи рельєф місцевості (балки, пониззя, кар'єри тощо).
10.4. У прибережних захисних смугах , навколо водойм та на островах забороняється:
- розорювання земель, садівництво та городництво;
- зберігання та застосування пестицидів і добрив;
- влаштування літніх таборів для худоби;
- будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
- миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
- влаштування звалищ сміття, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.
10.5. Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.
11. Будівництво, установлення і утримання малих архітектурних форм та елементів зовнішнього благоустрою.
11.1. Порядок встановлення та експлуатації тимчасових споруд: кіосків, зупинкових комплексів, металевих гаражів, літніх майданчиків, павільйонів та ін. визначається відповідними розпорядчими документами, які є обов'язковими для виконання всіма фізичними та юридичними особами, які їх встановлюють та експлуатують.
11.2. Тимчасові споруди малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності повинні встановлюватися на підставі дозволу виданого управлінням містобудування та архітектури міської ради за умови виникнення права на земельну ділянку на підставі і в порядку, передбаченим чинним земельним законодавством України, у відповідності до “Методичних рекомендацій щодо встановлення порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності”, затвердженими наказом Мінбуду України від 04.09.2006 № 296.
11.3. Встановлення урни біля входу до малої архітектурної форми для здійснення підприємницької та іншої діяльності є обов’язковим.
11.4. Зміну зовнішнього вигляду малих архітектурних форм або їх функціонального призначення, розміщення рекламно-інформаційних вивісок проводити за погодженням з управлінням містобудування та архітектури міської ради.
Фарбування і поточний ремонт малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності проводити за необхідністю і обов’язково в разі отримання на це приписів відповідних служб міста.
11.5. Контроль за встановленням тимчасових споруд та їх знесенням покладається на Сквирську міську раду та чинного законодавства України.
11.6. Прийняття в експлуатацію тимчасових споруд покладається на технічну комісію, що утворюється управлінням містобудування та архітектури за умови отримання довідки від комунального підприємства про виконання комплексного благоустрою обрхітектури за умови отримання довідки від управління житлово-комунального господарства про виконання комплексного благо’єкта, який вводиться в експлуатацію.
12. Об’єкти історико-культурної та природної спадщини, пам’ятні меморіальні комплекси, пам’ятники, пам’ятні дошки, твори монументально-декоративного мистецтва
12.1. Пам’ятники (обеліски, монументальні скульптури), пам’ятні дошки, присвячені найважливішим історичним подіям в житті народу, розвитку суспільства і держави, життю видатних людей, встановлюються на міській території на підставі рішення виконавчого комітету згідно індивідуальних проектів, виконаних на конкурсній основі, які одержали ухвалення громадськості та погоджені управлінням містобудування та архітектури міської ради.
12.2. Знаки охорони об’єктів культурної спадщини (пам’яток археології, історії, монументального мистецтва, архітектури та містобудування, садово-паркового мистецтва, природних територій) встановлюються на територіях, будинках, спорудах, об’єктах природи, що віднесені до затверджених категорій пам’яток національного та місцевого значення відповідно Закону України “Про охорону культурної спадщини”.
12.3. Відповідальність за збереження і реставрацію пам’яток культурної спадщини визначаються охоронними договорами на пам’ятки, укладеними з виконавчим комітетом в установленому порядку сектором по охороні пам’яток містобудування та архітектури при управлінні містобудування та архітектури.
13. Знаки місцевої інформації
13.1. Аншлаги з найменуванням вулиці, провулка, площі, набережної, номера будинків розміщуються на підставі дозволів комунального підприємства на присвоювання номера будівлі або земельній ділянці, розміщуються на висоті 2,5 метра і на відстані 0,5 метра від кута будинку.
13.2. Кожний приватний домовласник зобов’язаний встановлювати знак із зазначенням номера будинку, найменування вулиці.
14. Розміщення засобів зовнішньої реклами
14.1. Розміщення засобів зовнішньої реклами здійснюється у відповідності з Законом України „Про рекламу", Законом України „Про благоустрій населених пунктів", „Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами", затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.03 № 2067 .
14.2. Визначення місця розташування та типу зовнішньої реклами, як елементу благоустрою, здійснюється у відповідності до схем розташування засобів зовнішньої реклами, розроблених з метою комплексного благоустрою територій, окремих об'єктів та їх частин, з урахуванням архітектурних функціонально - планувальних, історико - культурних факторів, типології елементів міського середовища та з дотриманням правил благоустрою територій комунальним підприємством.
14.3. Благоустрій території навколо елементів зовнішньої реклами, які розташовані як окремі об'єкти, по периметру в радіусі 5м здійснюють розповсюджувачі (власники) зовнішньої реклами за погодженням з відділом благоустрою комунального .
15. Права та обов'язки юридичних та фізичних осіб щодо благоустрою міста.
15.1. Юридичні та фізичні особи зобов'язані:
15.1.1. Розміщувати на території об'єктів благоустрою будівлі та споруди соціально-культурного та побутового, торговельного та іншого призначення, малі архітектурні форми тільки на підставі розроблених відповідно до чинного законодавства проектів та з дозволу, виданого виконавчим органом міської ради, управлінням містобудування та архітектури з одночасним розробленням санітарного паспорту об’єкту.
15.1.2. Підтримувати зовнішній вигляд будівель і споруд у належному стані відповідно до затвердженого паспорту фасаду.
15.1.3. Перевозити всі види вантажів (особливо рідких і сипучих) тільки на спеціально обладнаних або пристосованих для цього транспортних засобах, не допускати забруднення території міста при перевезенні сировини, матеріалів, інших вантажів, а також погоджувати маршрути руху транспорту з експлуатуючою організацією.
15.1.4. Балансоутримувачам підземних інженерних комунікацій утримувати люки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття.
15.1.5. При проведенні будівельних робіт згідно ордеру - встановлювати огорожу місця виконання робіт та утримувати її в належному технічному і санітарному стані, встановлювати інформаційні щити з зазначенням організації - виконавця, відповідального за проведення робіт, строку її закінчення, номеру телефону, за яким можна одержати додаткову інформацію.
15.1.6. Утримувати в належному стані номерні знаки житлових будинків, таблички та вивіски на службових, виробничих та інших будівлях.
15.1.7. При торгівлі напоями на розлив забезпечувати відведення стічних вод до каналізаційної мережі, а при її відсутності - в спеціальні резервуари.
15.1.8. Укладати договори на надання житлово-комунальних послуг, оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
15.1.9. Забезпечувати цілісність засобів обліку комунальних послуг та не втручатися в їх роботу.
15.1.10.Дотримуватись правил пожежної і газової безпеки, санітарних норм.
15.1.11.Допускати у приміщення, будинки і споруди представників виконавця-виробника житлово-комунальних послуг у порядку, визначеному законом і договором для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів та перевірки показників засобів обліку.
15.1.12. Дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг.
15.1.13. Своєчасно проводити підготовку житлового будинку, помешкання та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період.
15.1.14. Використовувати приміщення житлового будинку за призначенням, забезпечувати збереження житлових і допоміжних приміщень та технічного обладнання.
15.1.15. Дотримуватися правил утримання тварин у домашніх умовах.
15.1.16. Укладати договори із підприємством та своєчасно оплачувати послуги з вивозу та утилізації сміття.
15.1.17. Здійснювати інші дії у сфері благоустрою відповідно до цих Правил.
15.2. На об'єктах благоустрою юридичним особам (їх філіям, представництвам, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється:
15.2.1. Захаращувати територію міста, власні та прилеглі території будівельними, в тому числі сипучими матеріалами, конструкціями, тарою, сільськогосподарською сировиною, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги тощо.
15.2.2. Самовільно висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони, якщо таке не передбачувалося проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам.
15.2.3. Проводити земляні, будівельні, монтажні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому порядку.
15.2.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, деревину, листя, сніг у не відведених для цього місцях, влаштовувати звалища.
15.2.5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків без дозволу Сквирської міської ради.
15.2.6. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях. Такі огорожі обов'язково повинні позначатися червоними стрічками, прапорцями тощо.
15.2.7. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.
15.2.8. Розміщувати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки, тощо у невизначених спеціально для цього місцях.
15.2.9. Робити надписи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, набережних тощо.
15.2.10. Самовільно встановлювати рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, торговельні лотки, кіоски, павільйони.
15.2.11. Забруднювати, самовільно змінювати межі акваторії та прибережні смуги водних об'єктів при виконанні будівельних та ремонтних робіт.
15.2.12. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, берегах річок і заток, озер, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах, інших територіях загального користування, а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зонах міста та паркуватися на них.
15.2.13. Розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки, тверді побутові та інші відходи у не відведених для цього місцях.
15.2.14. Здійснювати миття транспортних засобів, прання білизни, купання тварин в санітарній зоні водоймищ, біля криниць та водозбірних колонок.
15.2.15. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.
15.2.16.Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір'я тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.
15.2.17. Виливати рідину, кидати предмети з балкону, лоджій, вікон та сходів будинків, мити балкони та вікна шляхом зливання води.
15.2.18. Вигулювати та дресирувати домашніх тварин у не відведених для цього місцях.
15.2.19. Використовувати території зелених насаджень загального користування для посадки овочів та інших сільськогосподарських культур.
15.2.20. Самовільно переобладнувати фасади будівель, споруд, огорожі та їх елементи.
15.2.21. Здійснювати паркування автотранспорту на газонах, тротуарах та інших не встановлених для цього місцях.
15.2.22. Забруднювати проїжджу частину вулиць при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків.
15.2.23. Без дозволу на виконання земляних робіт та відповідної проектно-кошторисної документації проводити на подвір'ях, вулицях, площах та інших територіях загального користування роботи по прокладанню інженерних мереж.
15.2.24. Розклеювати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших не визначених для цього місцях.
15.2.25. Виливати рідкі відходи на території загального користування міста та у водойми.
15.2.26. Здійснювати проїзд у забрудненому одязі у транспорті загального користування.
15.2.27. Розміщувати рекламні засоби безпосередньо на кладовищах міста та на прилеглих до них територіях.
15.2.28. Спалювати опале листя, побутові, промислові та інші відходи на території юридичних осіб, домоволодінь, парків, скверів, садів, рекреаційних зон та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, пляжів, кладовищ, інших територіях загального користування, на прибудинкових територіях, територіях будівель та споруд інженерного захисту територій, забруднювати території загального користування та прибудинкові території хімічними та іншими розчинами.
15.2.29. Торгувати з рук, машин, землі або іншим чином у не встановлених місцях.
15.2.30. Ходити по газонах, зривати квіти, гілки дерев та кущів на вулицях, в парках, скверах та інших територіях загального користування.
15.2.31. Складувати відходи на території міста, на схилах озер, річок та інших водойм, а також в місцях масового відпочинку людей, лісосмугах, зелених насадженнях, парках, скверах, садах, рекреаційних зонах та майданчиках, в пам'ятках культурної та історичної спадщини, на пляжах, кладовищах, інших територіях загального користування, на прибудинкових територіях.
15.2.32. Скидати в зливову дощову каналізацію виробничі та побутові стоки, нафтопродукти, кидати сміття, пісок тощо; самовільно під’єднуватися до зливових дощових каналізацій.
15.2.33. Пересування вулицями міста (з твердим покриттям) механізмів на гусеничному ходу, крім зимового періоду, коли їх пересування допускається під час снігових заметів.
15.2.34. Складувати на вулицях, газонах та інших територіях загального користування будівельні матеріали, цеглу, труби, пісок, грунт, щебінь, паливо, будівельні, побутові відходи, сміття.
15.2.35. Вирубувати та пошкоджувати дерева й кущі на прибудинкових територіях, у парках, скверах, у водоохоронних зонах, місцях відпочинку, у лісопарковій зоні, на інших територіях загального користування.
15.2.36. Зносити аварійні та сухостійні насадження без дозволу відділу охорони навколишнього середовища.
15.2.37. Встановлювати без відповідного дозволу малі архітектурні форми, об'єкти зовнішньої реклами.
15.2.38. Фарбувати стіни, облицьовані гранітом та іншими природними матеріалами, скульптурні зображення, пам'ятники, монументи, меморіальні комплекси.
15.2.39. Самовільно змінювати водоохоронну зону та прибережну смугу водних об’єктів міста при виконанні будівельних та ремонтних робіт, влаштуванні благоустрою.
15.2.40. Використовувати та розорювати землі прибережних смуг водних об’єктів міста під садівництво та огородництво.
Влаштовувати звалища сміття, гноєсховища, скотомогильники, накопичувати рідкі і тверді відходи виробництва на прибережних смугах водних об’єктів міста.
15.2.41. Вчиняти інші дії чи бездіяльність, передбачені цими Правилами.
15.3. Власники приватних домоволодінь, в тому числі тих, що використовуються для сезонного та тимчасового проживання, зобов'язані :
15.3.1. Своєчасно проводити капітальний і поточний ремонт домоволодінь, ремонт та фарбування надвірних будівель, огорож, парканів.
15.3.2. Складувати побутові відходи і сміття в спеціально обладнаних місцях, забезпечувати своєчасний вивіз твердих побутових відходів та сплату за їх вивіз.
15.3.3. Не допускати без відповідного дозволу зберігання палива, добрив, будівельних та інших матеріалів на фасадній частині, прилеглій до домоволодіння території.
15.3.4. Прибирати прилеглу територію від домоволодіння до початку проїжджої частини вулиці.
15.3.5. Не допускати зберігання техніки, механізмів, автомобілів, в тому числі розукомплектованих, на прилеглій території.
15.3.6. Не допускати виробничого ремонту або мийки автомобілів, заміни масла або технічної рідини на прилеглій території.
15.3.7. Забороняється захоронення сміття на території земельних ділянок, на яких розташовані будинки.
15.4. Юридичні та фізичні особи мають право:
15.4.1. На участь у обговоренні проектів законодавчих актів з питань благоустрою міста;
15.4.2. На відшкодування їм збитків, завданих внаслідок пошкодження об’єктів благоустрою чи їх окремих елементів;
15.4.3. Вимагати від користувачів об’єктів благоустрою дотримання чинного законодавства України у сфері благоустрою;
15.4.4. На проведення співробітництва у сфері благоустрою;
15.4.5. Проведення інших заходів з метою збереження територій та об’єктів благоустрою.
16. Відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою.
16.1. Збитки, завдані об'єкту благоустрою в результаті порушення чинного законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку (додаток №2 до Правил).
16.2. Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:
16.2.1. Протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою;
16.2.2. Пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:
- ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;
- здійсненні ремонту інженерних мереж;
- видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;
- прокладанні нових інженерних мереж;
- виконанні інших суспільно необхідних робіт.
16.3. У випадках пошкодження чи знищення елементів благоустрою, визначених п. 13.2., винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості.
16.4. Розмір відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем комісійно або за Методикою визначення відновної вартості об'єкту благоустрою, затвердженою Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 26.10.2006 № 356.
16.5. Визначення відновної вартості зелених насаджень здійснюється за окремою методикою, яка затверджується згідно чинного законодавства України.
17.Відповідальність за порушення цих Правил.
17.1. Громадяни, посадові особи підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, балансоутримувачі об'єктів, фізичні та юридичні особи, громадяни, винні в порушенні Правил благоустрою території міста Сквира, притягуються до адміністративної відповідальності, передбаченої Кодексом України "Про адміністративні правопорушення" та матеріальної відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.
18. Здійснення контролю за виконанням Правил.
18.1. Контроль за станом благоустрою в м. Сквира здійснюють: виконавчий комітет Сквирської міської ради, комунального підприємства, відділ охорони навколишнього природного середовища, органи державного санітарного нагляду (міська СЕС), громадські інспектори, міське управління МВС України в Київській області та відповідні компетентні органи державної влади у межах своїх повноважень.
Додаток № 1
до Правил благоустрою території
міста Сквира
Плата
за послуги з оформлення документації, пов’язаної із благоустроєм міста Сквира
№ п/п |
Назва послуги |
Одиниця виміру |
Плата за послуги з оформлення документації (з урахуванням ПДВ), грн. |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
|
||
1. |
Оформлення документації для виконання аварійних робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою міста: |
|
||||
1.1. |
На термін виконання аварійних робіт до 3 діб |
1 комплект |
74,92 |
|
||
1.2. |
На термін виконання аварійних робіт до 5 діб |
1 комплект |
104,88 |
|
||
1.3. |
На термін виконання аварійних робіт до 10 діб |
1 комплект |
134,85 |
|
||
1.4. |
На продовження терміну виконання аварійних робіт до 10 діб |
1 комплект |
74,92 |
|
||
1.5. |
На продовження терміну виконання аварійних робіт до 20 діб |
1 комплект |
104,88 |
|
||
2. |
Оформлення документації на виконання планових робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою міста: |
|
||||
2.1 |
На термін виконання планових робіт до 10 діб |
1 комплект |
145,40 |
|
||
2.2. |
На термін виконання планових робіт до 30 діб |
1 комплект |
245,85 |
|
||
2.3. |
На продовження терміну виконання планових робіт: |
|
|
|
||
2.3.1. |
До 10 діб |
1 комплект |
82,22 |
|
||
2.3.2. |
За кожні наступні 10 діб |
1 комплект |
67,18 |
|
||
2.4. |
Оформлення дублікату ордера (замість загубленого) чи переоформлення ордера на другу особу |
1 комплект |
54,03 |
|
||
2.5. |
Оформлення документації для приватних осіб на виконання робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою міста (розкопки) та з обстеженням зелених насаджень |
1 комплект |
70,50 |
|
||
3. |
Оформлення документації для виконання аварійних та планових робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою міста при площі порушення покриття більше 5 квадратних метрів (додатково до підпунктів 1.1. - 1.3. пункту 1., підпунктів 2.1. - 2.2. пункту 2.) |
|
||||
3.1. |
Асфальтобетонного покриття проїзної частини |
кв.м. |
14,40 |
|
||
3.2. |
Асфальтобетонного покриття тротуарів |
кв.м. |
7,20 |
|
||
3.3. |
Зелених зон |
кв.м. |
6,00 |
|
||
4. |
Оформлення документації для виконання аварійних та планових робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою міста із зайняттям місця для тимчасового користування під складування матеріалів, вийнятого ґрунту, роботи спецтехніки тощо (додатково до підпунктів 1.1. - 1.3. пункту 1., підпунктів 2.1. - 2.2. пункту 2.). |
|
||||
4.1. |
На тротуарі та проїзній частині |
1 день |
7,93 |
|
||
4.2. |
В інших місцях |
1 день |
4,41 |
|
||
5. |
Оформлення документації з обстеження та знесення зелених насаджень: |
|
||||
5.1. |
При обстеженні зелених насаджень з кількістю дерев до 20 одиниць |
1 адреса |
89,27 |
|
||
5.2. |
При обстеженні зелених насаджень з кількістю дерев до 50 одиниць |
1 адреса |
183,23 |
|
||
5.3. |
При обстеженні зелених насаджень з кількістю дерев до 100 одиниць |
1 адреса |
286,59 |
|
||
5.4 |
При обстеженні зелених насаджень з кількістю дерев понад100 одиниць, добавляється за кожні 20 наступних одиниць |
20 один. за однією адресою |
46,98 |
|
||
5.5. |
На продовження терміну знесення зелених насаджень |
на кожні 30 днів |
32,89 |
|
||
При терміновому оформленні документації застосовується коефіцієнт 2
Додаток №2
до Правил благоустрою
території міста Сквира
Методика обрахування розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою та порядок компенсації шкоди
1. Загальні положення
1.1. Методика обрахування розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою та порядок компенсації шкоди (надалі – Методика) розроблена відповідно до ст. 10, п.13 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, згідно якої повноваженнями міських рад є визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричинені порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища.
1.2. Методика встановлює порядок обрахування розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства України у сфері благоустрою, Правил благоустрою території міста Сквира (далі – Правил), що є адекватною затратам на ліквідацію негативних наслідків та інших збитків, завданих благоустрою міста та міській громаді та визначає порядок компенсації шкоди.
1.3. Застосування Методики є обов’язковим для інспекторів органу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста.
2. Відповідальність за порушення законодавства у сфері благоустрою
2.1. Відповідно до ст.42 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у порушенні Правил благоустрою міста Сквира.
2.2. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою до адміністративної відповідальності не звільняє їх від обов’язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог чинного законодавства України.
3. Порядок визначення порушення законодавства
3.1. Факти порушення законодавства з питань благоустрою встановлюються інспекторами по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста та органом державного архітектурно-будівельного контролю.
3.2. Факти порушення оформляються протоколом про адміністративне правопорушення у сфері благоустрою та актом.
3.3. Відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів” притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов’язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства та вартості витрат на відновлення.
3.4. Визначення обсягу заподіяної шкоди визначається інспектором по контролю за благоустроєм за даною Методикою.
3.5. За наявності декількох винуватців відповідальність несе кожен із них, відповідно до завданої шкоди.
4. Порядок обрахування розміру шкоди
4.1. Розмір шкоди, завданої об’єктам благоустрою міста обчислюється органом по
контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, а у сфері містобудування - органом державного архітектурно-будівельного контролю.
4.2. Відповідно до ст.42 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. При розробці Методики за основу розрахунків взято затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 року № 1789 такси:
4.2.1. Таксу для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників (додаток 1 до постанови);
4.2.2. Таксу для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження газонів і квітників (додаток 2 до постанови);
4.2.3. Таксу для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок використання не за призначенням парків, скверів, гідропарків, інших озеленених та земельних ділянок, відведених для їх створення, а також за самовільний проїзд чи заїзд на них транспортних засобів, засмічення водойм на їх територіях (додаток 3 до постанови).
4.2.4. При розробці даної Методики використано «Методику визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства», затверджену Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 5 травня 1998 року.
4.2.5. При визначенні розміру штрафів за порушення Правил у сфері містобудування та архітектури застосовуються штрафні санкції, встановлені Законом України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94.
4.3. Відповідно до статті 42 (п.4) Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, де зазначено, що відсутність такс, методик, розрахунків не є підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням органу місцевого самоврядування, на облаштування одного квадратного метра території міста або базової вартості одного квадратного метра землі, на відновлення порушеного стану об’єкта благоустрою або довкілля.
4.3.1. При обрахуванні розмірів відшкодування шкоди благоустрою міста та довкіллю затверджуються калькуляції: затверджених тарифів на вивезення 1 куб.м ТПВ, 1 куб.м. ВГВ, місячного тарифу на 1 мешканця, затверджені рішенням виконавчого комітету, які застосовуються при порушеннях - засмічення, організації несанкціонованих сміттєзвалищ.
4.3.2. У разі протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою розмір відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою, визначається за участю балансоутримувача на підставі затверджених калькуляцій на вартість виготовлення елементів благоустрою та калькуляцій витрат вартості обстеження місця події, визначення ступеню пошкодження, калькуляції вартості відновлення, виготовлення елементів благоустрою, відновлення.
5. Відшкодування шкоди
Відшкодування шкоди, завданої громаді міста, об’єктам благоустрою при порушенні Правил благоустрою міста Сквира обраховується за такою методикою:
5.1. Самовільне (без ордера) виконання земляних робіт або підготовчих робіт, робіт по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонті.
Відповідно до Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 50 % вартості цих робіт. Штраф накладається: органом по контролю за благоустроєм у разі виконання земляних робіт або підготовчих робіт; робіт по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонті - органом державного архітектурно-будівельного контролю.
5.2.Несвоєчасне закриття або продовження ордерів на проведення робіт.
Відповідно до Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.3.Самовільне розміщення або розміщення в не відведених для цього місцях побутових вагончиків, контейнерів, ємкостей, інвентарю, пристроїв, механізмів, транспортних засобів та їх елементів, будівельних матеріалів і конструкцій, розміщення рекламних та інших оголошень, афіш у невизначених для цього місцях . Відповідно до Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.4.Пошкодження технічного стану інженерно-технічних комунікацій.
Відповідно до Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та сплата за усунення (ліквідацію) допущених порушень згідно калькуляції.
5.5.Залишення без догляду об’єктів незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту.
Відповідно Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.6.Несвоєчасне виконання робіт по відновленню благоустрою після земляних робіт. Відповідно до Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.7.Проведення ремонтних робіт на фасадах будинків без застосування захисної сітки. Відповідно до Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.8.Самовільне перекриття проїжджої частини вулиці без погодження з органом Державтоінспекції. Відповідно до Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 14.10.1994 р. № 208/94 накладається штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.9.Порушення утримання об’єктів міської інфраструктури: - несучих конструкцій будівель та споруд - окремих конструктивних елементів будинків, споруд та інженерних мереж (даху, водостічних труб, парапетів, дверей, вікон, вітрин, цоколів, східців, поручнів, балконів, лоджій, водоприймальних пристроїв, лотків, колодязів). Застосовується штраф за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів органу державного архітектурно-будівельного контролю у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.10. Захаращення, засмічення та несвоєчасне прибирання території від будівельного сміття, піску, деревини, опалого листя, гілля, винесення транспортними засобами на дорогу ґрунту, піску чи будівельних розчинів, інших сипучих та рідких речовин. Забруднення земель рідкими речовинами, сполуками, матеріалами, внаслідок чого відбулося просочування шкідливих речовин у грунт. Розмір нанесеної шкоди обраховується множенням встановленого розміру плати за вивезення 1 куб.м. великогабаритних відходів на коефіцієнт та множиться на об’єм, якщо об’єм викинутих відходів більший, ніж 1 куб.м. Розмір визначається за формулою: Рв.шк = Рв.пл х К х Ов, де Рв.шк – розмір відшкодування шкоди Рв.пл – встановлений розмір плати за вивезення 1 куб.м відходів; К- коефіцієнт; Ов – об’єм. При здійсненні правопорушення вперше застосовується коефіцієнт - 1. При повторних правопорушеннях застосовуються коефіцієнти – 2, 3, 4… відповідно. Розмір відшкодування шкоди обраховується згідно Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 р. № 171 із залученням відділу екологічного контролю. Крім того правопорушником сплачується вартість обстеження місця події, яка обраховується згідно затвердженої калькуляції та вартість здійснення заходів для локалізації осередку забруднення та ліквідації його наслідків згідно калькуляції, обрахованої окремо для кожного випадку.
5.11. Несвоєчасне очищення або вивезення вмісту урн, контейнерів, сміттєзбірників. ТВП вивозяться за графіком у терміни: -за температури повітря –5 0С і нижче – не рідше одного разу на три доби; -за температури повітря –5 0С + 50С – не рідше одного разу на дві доби; - за температури повітря +5 0С і вище – щоденно. Розмір відшкодування обраховується шляхом множення встановленого тарифу за вивезення 1 куб.м ТПВ для об’єктів невиробничої сфери на коефіцієнт та множиться на об’єм, якщо об’єм невивезених відходів більший, ніж 1 куб.м. Розмір відшкодування визначається за формулою: Рв.шк = Рв.пл х К х Ов, де Рв.шк – розмір відшкодування шкоди Рв.пл – встановлений розмір плати за вивезення 1 куб.м відходів; К- коефіцієнт. Ов – об’єм. При здійсненні правопорушення вперше застосовується коефіцієнт - 1. При повторних правопорушеннях застосовуються коефіцієнти – 2, 3, 4… відповідно.
5.12. Несвоєчасне прибирання дорожнього покриття, залізничних колій (у межах відведених територій), паркових зон та зон відпочинку, пляжів, берегів річки.
Розмір відшкодування обраховується множенням встановленого розміру плати за вивезення 1 куб.м. ТПВ на коефіцієнт. При здійсненні правопорушення вперше застосовується коефіцієнт - 1. При повторних правопорушеннях застосовуються коефіцієнти – 2, 3, 4… відповідно.
5.13. Забруднення (засмічення) території населеного пункту (викидання сміття, недопалків, паперу, ганчір’я, тари на вулицях).
При незначному засміченні території міста (недопалками, упаковкою з морозива, цукерок) розмір нанесеної шкоди обраховується шляхом множення тарифу на вивезення 1 куб.м ТПВ, встановленого для мешканців, на коефіцієнт. При здійсненні правопорушення вперше застосовується коефіцієнт - 1. При повторних правопорушеннях застосовуються коефіцієнти – 2, 3, 4… відповідно.
5.14. Організація звалищ побутових, будівельних матеріалів і конструкцій, снігу, піску, розчинів, землі тощо у не відведених для цього місцях, в т.ч. на дорозі, несвоєчасна ліквідація звалищ.
Розмір нанесеної шкоди обраховується множенням встановленого тарифу за вивезення 1 куб.м. великогабаритних відходів на об’єм (куб.м.), якщо об’єм більший, ніж 1 куб.м. та на коефіцієнт. Розмір відшкодування шкоди визначається за формулою: Рв.шк = Рв.пл х К х Ов, де Рв.шк – розмір відшкодування шкоди Рв.пл – встановлений розмір плати за вивезення 1 куб.м відходів; Ов – об’єм (кількість) викинутих відходів; К- коефіцієнт. При здійсненні правопорушення вперше застосовується коефіцієнт - 1. При повторних правопорушеннях застосовуються коефіцієнти – 2, 3, 4… відповідно.
5.15. Спалювання листя, трави, бур’яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття.
Застосовуються затверджені постановою КМ України від 28.12.2001 р. № 1789 такси: для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок використання не за призначенням парків, скверів, за розведення багаття та за випалювання рослинності (за 1 кв.м. площі) (Додаток 3 Постанови).
5.16. Відсутність договору на вивіз сміття. Відсутність сплати на вивіз сміття. Законом “Про відходи” ст.15, 17 зобов’язано громадян України, підприємства вносити плату за користування послугами підприємств, які займаються збиранням, перевезенням та захороненням відходів. Шкода обраховується згідно затвердженої калькуляції затрат підприємства, що займається вивезенням сміття по обслуговуванні 1 особи і множиться на кількість місяців, за які не заключено договір, не сплачено плату на вивіз сміття.
5.17. Миття автотранспорту у не відведених місцях.
Розмір відшкодування шкоди обраховується шляхом помноження середньої вартості миття 1 автомобіля на коефіцієнти). При здійсненні правопорушення вперше застосовується коефіцієнт - 1. При повторних правопорушеннях застосовуються коефіцієнти – 2, 3, 4… відповідно. При чому, до відповідальності притягаються, як власник автомобіля, який створив факт правопорушення, маючи можливість скористатися послугами автомийок, які спеціалізуються на наданні даного виду послуг (сплачує 50 % нарахованого розміру шкоди), так і громадяни, які здійснюють миття автомобіля (сплачує 50 % нарахованого розміру шкоди).
5.18. Знищення, пошкодження покриття тротуарів, доріг, площ та їх конструктивних елементів, прибудинкових територій.
Вартість відновлення 1 кв.м. тротуару, дороги, прибудинкової території згідно затвердженої калькуляції множиться на площу, яка пошкоджена та додається вартість обстеження пошкоджених ділянок.
5.19. Пошкодження пам’ятників, скульптур, погрудь, меморіальних дошок. Береться вартість обстеження місця події, яка обраховується згідно затвердженої калькуляції, до якої додається вартість відновлення пошкоджень (виготовлення нових) пам’ятників, скульптур, погрудь, меморіальних дошок та додаються затрати на встановлення.
5.20. Знищення або пошкодження дерев, прибудинкових зелених зон, газонів, клумб, квітників, скверів, зелених розподілювачів, стоянки машин на газонах. Пошкодження, знищення малих архітектурних форм та елементів благоустрою (інформаційно-вказівних знаків, рекламне обладнання, фонтани, ліхтарі вуличного освітлення, урни, паркани, огорож, паркові лави, вазонів для квітів ін.). Застосовуються затверджені постановою КМ України від 28.12.2001 р. № 1789 такси: для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників; для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження газонів та квітників; для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок використання не за призначенням парків, скверів..., а також за самовільний проїзд та заїзд на них транспортних засобів та сумується вартість обстеження місця події, яка обраховується згідно затвердженої калькуляції та вартість відновлення. Береться вартість обстеження місця події, яка обраховується згідно затвердженої калькуляції, до якої додається вартість відновлення пошкоджень (або купівельна вартість придбання нових) малих архітектурних форм та елементів благоустрою (інформаційно-вказівних знаків, рекламне обладнання, фонтани, ліхтарі вуличного освітлення, урни, паркани, огорож, паркові лави, вазонів для квітів ін.) та додаються затрати на встановлення.
Затверджено
до рішення сесії міської ради
№159-10-VІ від 19 травня 2011 року
ПОРЯДОК
надання дозволу на проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою в місті Сквира
1.Загальні положення
Об'єкти благоустрою міста – сукупність усіх територій міста, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, у тому числі територій сільськогосподарського призначення (до їх переведення в інші категорії за міськими функціями), житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, територій об’єктів промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, територій лісового, водного фондів та інших, прибудинкові території, території будівель та споруд інженерного захисту територій, території підприємств, установ, організацій всіх форм власності і господарювання та закріплені за ними території на умовах договору, території санітарно-захисних зон, інші території міста Біла Церква.
1.2. Дозвіл надається згідно Правил благоустрою території міста Сквири, затверджених рішенням міської ради від 19 травня 2011р. №159-10-VІ (далі – Правила).
1.3. Дозвіл надається уповноваженим працівником комунальним підприємством «Сквирське комунальне господарство». Надання Дозволу проводиться відповідно до даного порядку. Рішення про надання дозволу приймається керівником КП «СКГ» або уповноваженим працівником КП»СКГ».
1.4.Дозвіл надається підприємствам, організаціям, установам незалежно від форми власності, іншим юридичним особам, їх філіям, представництвам, відділенням, фізичним особам-підприємцям, а також громадянам (далі - Замовник) для проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою міста Сквира.
2.Процедура надання Дозволу
2.1. Замовник для отримання Дозволу при проведенні планових робіт подає заяву згідно зі зразком в КП «СКГ». Юридичні особи подають заяву завірену печаткою підприємства або організації.
До заяви додаються:
а) проектна документація.
б) при проведенні аварійних робіт – схема місця проведення робіт;
в) дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю, якщо виконувані роботи потребують його оформлення;
г) документ, що засвідчує особу замовника (паспорт –для фізичних осіб, свідоцтво про державну реєстрацію - для юридичних осіб).
2.2. В разі необхідності проведення аварійних робіт Замовник самостійно розпочинає роботи без Дозволу з подальшим його оформленням. У випадку виникнення аварії в робочий час, Замовник телефонограмою повідомляє КП «СКГ» і в цей же день подає заяву і отримує Дозвіл. В разі виникнення аварії в неробочий час Замовник розпочинає роботи самостійно, повідомивши організації, що мають на балансі підземні комунікації і отримує Дозвіл наступного робочого дня.
2.3. На підставі наданих документів керівник КП «СКГ» або уповноважений представник КП «СКГ» заключає з Замовником договір на оформлення Дозволу згідно зі зразком.
2.4.Представник КП «СКГ» видає Замовнику бланк Дозволу згідно зі зразком, де зазначає кому дозвіл виданий; хто відповідальний за роботу; адресу, за якою дозволяється провести роботи; характер роботи та на зворотному боці Дозволу зазначено перелік організацій, з якими необхідно погодити проведення робіт, вказаних в Дозволі; видає рахунок для оплати послуг, пов’язаних з оформленням Дозволу.
2.5. Після того, як Замовник погодить проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою в місті Сквира з відповідними службами, про що буде свідчити їх відмітка на зворотній стороні Дозволу та оплати рахунку, в Дозволі КП «СКГ» вказується термін проведення робіт, він реєструється в журналі реєстрації Дозволів згідно зі зразком, підписується керівником КП «СКГ» або уповноваженою особою КП «СКГ» та скріплюється печаткою.
2.6. Після завершення робіт Замовник повертає Дозвіл в КП «СКГ», але не пізніше другого дня після закінчення терміну його дії.
2.7. Підставою для відмови в наданні Дозволу є:
2.7.1. неподання документів, необхідних для прийняття рішення про надання Дозволу;
2.7.2. невідповідність поданих документів вимогам чинного законодавства України;
2.7.3. наявність недостовірних відомостей у поданих документах;
2.7.4. несприятливі погодні умови (зимовий період).
2.8. У разі прийняття рішення про відмову в наданні Дозволу Замовнику надсилається відповідне повідомлення згідно зі зразком з обґрунтуванням причин відмови.
3.Оплата за оформлення Дозволу.
3.1. Замовник проводить оплату відповідно до виданих рахунків за фактичні дії, пов’язані з порушенням благоустрою в місті Сквира та видачу Дозволу, згідно Додатку №1 до Правил.
4. Контроль за виконанням Дозволу.
4.1. КП «СКГ» контролює термін і умови проведення робіт. Перша перевірка проводиться першого робочого дня з дня початку робіт.
4.2. КП «СКГ» припиняє дію Дозволу в разі порушення Правил, умов договору на оформлення дозволу на виконання робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою в місті Біла Церква та невиконання особливих вимог організацій, що погоджували Дозвіл.
4.3. В разі виявлення порушень умов проведення робіт та особливих вимог організацій, що погоджували Дозвіл, зазначених на зворотній стороні Дозволу, представник КП «СКГ» в присутності Замовника (представника Замовника) або виконавця робіт складає акт про виявлення порушень та надає припис на припинення робіт до усунення виявлених недоліків.
В разі відмови від підпису акту та припису на припинення робіт Замовником (представником Замовника) або Виконавцем робіт КП «СКГ» робить відповідну відмітку в акті і запрошує (за згодою) свідків або дільничного інспектора міліції для спільної перевірки проведених робіт, про що робиться відмітка в акті. Факт порушень, вказаних в акті, підтверджується підписами дільничного інспектора міліції або двох свідків.
4.4. Після закінчення робіт представник КП «СКГ» приймає якість проведених робіт по відновленню порушених елементів і конструкцій благоустрою міста.
4.5. Якщо представник КП «СКГ» не приймає після проведення відновлювальних робіт об'єкт благоустрою в експлуатацію, то складає акт про відмову в прийнятті об’єкту благоустрою довільної форми, а Замовник повторно звертається до КП «СКГ» для продовження терміну дії Дозволу до повного усунення виявлених недоліків.
4.7. Всі приписи, акти, протоколи, складені КП «СКГ», обов'язкові до виконання Замовником (представником Замовника) та виконавцем робіт в терміни, вказані в відповідному приписі, акті, протоколі.
4.8. Замовник несе відповідальність за якість відновленого благоустрою протягом 2 (двох) років.
Затверджено
рішення сесії міської ради
№159-10-VІ від 19 травня 2011 року
__________________________________
(керівнику , що видає дозвіл)
___________________________________
___________________________________
(П.І.Б. керівника)
ЗАЯВА
Прошу _________________________________________________
(назва документа дозвільного характеру)
____________________________________________________________________________________________________________________
(об’єкт, на який видається документ)
__________________________________________________________
(місцезнаходження об’єкта, на який видається документ)
__________________________________________________________
(у давальному відмінку повне найменування юридичної особи / ім’я, по-батькові фізичної особи)
__________________________________________________________
(ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, ідентифікаційний номер фізичної особи)
__________________________________________________________
(ім’я, по батькові та прізвище керівника юридичної особи)
__________________________________________________________
(місцезнаходження юридичної особи/ місце реєстрації фізичної особи)
__________________________________________________________
(відповідальний за проведення робіт)
__________________________________________________________
(площа проведення земляних робіт)
________________________ ___________________________
(телефон) (телефакс)
« ______» ______________ 20___ р. ___________________________
(підпис керівника юридичної особи/ фізичної особи)
Документи, що додаються до заяви:________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Заповнюється КП «СКГ»:
«_______» _______________ 20____ р. Реєстраційний номер заяви __________________
(дата надходження заяви)
________________________ _________________________________________
(підпис) (ініціали та прізвище особи, що прийняла заяву)
Затверджено рішення міської ради
6 скликання
від ___________________ р. № _____
ДОГОВІР № _____
на оформлення дозволу на проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою в місті
м.Сквира |
"___" ____________ 20___ р. |
|
|
Комунальне підприємство «Сквирське комунальне господарство» в особі начальника Вовк Михайла Івановича який діє на підставі Статуту, чинного законодавства, рішень Сквирської міської ради та її виконавчого комітету з однієї сторони ( далі КП «СКГ»), та ________________________________________________________________________________в особі ______________________________________________________________________, що діє на підставі ________________________________ з іншої сторони ( в подальшому – Замовник) на підставі Правил благоустрою території міста Сквири, затверджених рішенням міської ради 6 скликання від _______________2011р. №_____, Законів України та інших нормативно-правових актів уклали цей Договір про таке:
1. Предмет договору.
Дозвіл на проведення робіт, пов'язаних з порушенням благоустрою в місті Сквира, а саме: будівництво, ремонт будівель, вулично-дорожньої мережі, прокладка та ремонт підземних комунікацій всіх видів, при забиванні палів і шпунтів, бурінні, встановленні тимчасових огороджень, рекламоносіїв, кіосків та павільйонів, встановленні будівельних лісів і захисних огороджень під час ремонту фасадів будівель, складуванні будівельних матеріалів, тари, ґрунту та залізобетонних конструкцій, будівельного сміття, знесення зелених насаджень та проведенні інших робіт (далі - Роботи) надається на підставі Правил благоустрою території міста Сквири, затверджених рішенням міської ради від ______________2011р. №___ (далі – Правила) та Порядку надання дозволу на проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою в місті Сквира, з подальшим відновленням благоустрою Замовником та гарантійним терміном.
2. Права та обов'язки сторін.
2.1. Обов'язки та права КП «СКГ»:
2.1.3 В разі виявлення порушень умов проведення робіт та особливих вимог організацій, які погоджували Дозвіл (зазначених на зворотній стороні Дозволу), представник КП «СКГ» в присутності Замовника (представника Замовника) або виконавця робіт складає акт про виявлення порушень та надає припис на припинення робіт до усунення виявлених недоліків.
В разі відмови від підпису акту та припису на припинення робіт Замовником (представником Замовника) або Виконавця робіт інспектор робить відповідну відмітку в акті і запрошує (за згодою) свідків або дільничного інспектора міліції для спільної перевірки об'єкту роботи про що
робиться відмітка в акті. Факт порушень вказаних в акті підтверджується підписами дільничного інспектора міліції або двох свідків.
2.1.4. Після закінчення робіт представник КП «СКГ» приймає якість проведених робіт по відновленню порушених елементів і конструкцій благоустрою міста, про що робить відмітку в Дозволі, який залишається в КП «СКГ».
2.1.5. Якщо представник КП «СКГ» не приймає, після проведення відновлювальних робіт, об'єкт благоустрою в експлуатацію, то складає акт про відмову в прийнятті об’єкта в експлуатацію, а Замовник повторно звертається до КП «СКГ» для продовження терміну дії Дозволу до повного усунення виявлених недоліків.
2.2 Обов'язки та права Замовника.
2.2.1. Забороняється розпочинати роботи без Дозволу (крім аварійних робіт).
2.2.2. Замовник виконує всі вимоги цього Договору та Правил благоустрою території міста Сквири.
2.2.3. Подає в КП«СКГ» заяву встановленого зразка та документи, передбачені п.2.1.
2.2.4. Отримує в КП «СКГ», Дозвіл на проведення робіт, пов'язаних з порушенням благоустрою (далі Дозвіл).
2.2.5. Самостійно вибирає виконавця робіт і укладає з ним договір на проведення робіт, зазначених в Дозволі.
2.2.6. В разі необхідності проведення аварійних робіт самостійно розпочинає роботи. У випадку виникнення аварії в робочий час, Замовник офіційно телефонограмою повідомляє КП «СКГ» і в цей же день подає всі необхідні документи передбачені п.2.1 надання дозволу на проведення робіт пов’язаних з порушенням благоустрою в місті Сквира і отримує Дозвіл. В разі виникнення аварії в неробочий час Замовник розпочинає роботи самостійно і отримує Дозвіл в наступний робочий день. Перед початком робіт Замовник зобов’язаний повідомити всі служби, які мають на балансі підземні комунікації.
2.2.7. При несприятливих умовах для відновлення асфальто-бетонного покриття в осінньо-зимовий період продовжувати термін дії Дозволу до квітня наступного або поточного року.
2.2.8. Зобов'язаний закінчити роботу і відновити порушений благоустрій в місті Сквира в повному обсязі в указаний в Дозволі термін.
2.2.9. У випадку виявлення факту самовільно розпочатих робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою в місті Сквира, порушник благоустрою негайно виконує вимоги КП «СКГ», викладені в приписі та акті. Самовільними вважаються роботи, які розпочаті без Дозволу або виконуються після закінчення терміну його дії.
2.2.10. При проведенні робіт керується вимогами державних будівельних норм, Законом України «Про дорожній рух» та іншими нормативно правовими актами України. В разі порушення вимог приписів та актів винна сторона несе відповідальність, передбачену чинним законодавством України
2.2.11. Після проведення робіт відновлює порушений благоустрій, здає Дозвіл в КП «СКГ» , але не пізніше другого дня після закінчення терміну його дії.
3. Оплата за оформлення Дозволу.
3.1. Дозвіл реєструється, підписується відповідальною особою КП «СКГ» та скріплюється печаткою лише після оплати рахунку.
3.2. Замовник проводить оплату відповідно до виданих рахунків за фактичні дії, пов’язані з порушенням благоустрою та надання Дозволу, згідно Додатку №1 до Правил.
4. Умови проведення робіт.
4.1. Розпочинати роботи дозволяється тільки після отримання Дозволу на їх проведення, зареєстрованого в КП «СКГ».Дозвіл повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи.
5. Відповідальність замовника за порушення договору.
5.1. Замовник згідно з чинним законодавством та укладеними договорами несе повну відповідальність перед фізичними та юридичними особами, яким нанесені будь-які види збитків в результаті проведення робіт.
6. Строк дії договору.
6.1. Строк дії Договору починається з моменту його підписання і дійсний на вказаний в ньому термін.
6.2. Спори по цьому Договору розглядаються в установленому чинним законодавством порядку.
7. Юридичні адреси.
ЗАМОВНИК
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_______________ м. п. |
Комунальне підприємство «Сквирське комунальне господарство»
|
Затверджено рішення міської ради
6 скликання
від ___________________ р. № _____
Комунальне підприємство « Сквирське комунальне підприємство»
м. Свира вул.. Рози Люксембург 93
тел.. 5-20-34
ДОЗВІЛ № ______
на проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою
Виданий ____________________________________________ _______________________
На підставі _________________________________________________________________
Відповідальний за роботу_____________________________ _______________________
Дозволяється провести роботи за адресою:_____________ _______________________
____________________________________________________________________________
Характер роботи_____________________________________ _______________________
____________________________________________________________________________
Термін проведення робіт з________________ по___________________________ року.
У випадках пошкодження чи знищення елементів благоустрою юридична чи фізична особа у встановлені цим дозволом строки усуває пошкодження, спричинені нею (відновлює елементи благоустрою), власними силами.
Замовник несе відповідальність за якість відновленого благоустрою, в тому числі і за якість відновленого асфальтового покриття протягом 2-х років, якщо на даному об’єкті благоустрою протягом цього періоду не проводяться інші роботи, пов’язані з порушенням благоустрою.
_______________20___р ______________________________
Після завершення робіт дозвіл повинен бути повернений в КП «СКГ» м.Сквира вул. Рози Люксембург, 93.
Організація |
Відмітка про дозвіл |
1.ЗАТ«АЕS-Київобленерго» Районна електромережа |
|
|
|
2. КОФ ВАТ"Укртелеком" |
|
Сквирський цех електрозвязку
|
|
|
|
3.ЦЛКЗ-804 |
|
тел.5-11-53 |
|
вул.Київська, 84 |
|
4.ВАТ «Киїоблгаз» Сквирська ФЕГГ |
|
|
|
|
|
5.Скирський РВ ГУ МНС України в Київ.обл. тел. 101
|
|
|
|
6.КП « Сквираводоканал» |
|
|
|
|
|
7. Сквирськатепломережа» |
|
|
|
|
|
8. Відділ ДАІ по обслуговуванню м.Сквира при УДАІ ГУ МНС |
|
9.ЦТЕСЗЛ ДТЕЛЕ-1 м.Б.Церква,1-й Водопійний,48 тел..9-12-64 |
|
10.Сквирська рай СЕС |
|
11. КП « СКГ» |
|
12 Міська рада м.Сквира |
|
|
|
Затверджено рішення сесії міської ради
_____ скликання
від ___________________ р. № _____
ЖУРНАЛ
реєстрації наданих, скасованих (анульованих) дозволів на проведення робіт,
пов’язаних з порушенням благоустрою та відмови в їх наданні
№ п/п |
Дата та реєстр-раційний номер дозволу (відмови в наданні дозволу) |
Дата та реєстр-раційний номер заяви |
Наймену-вання та місце знаходь-ження замовника, номер телефону |
Наймену-вання об’єкта, де виконуються роботи пов’язані з порушенням благоустрою |
Місце знаходження об’єкта, де виконуються роботи пов’язані з порушен-ням благо- устрою |
Строк дії дозволу (в тому числі відомості про скасування (анулю-вання) дозволу) |
Відпо-відаль-ний викона-вець робіт |
Підпис замов-ника |
Примітки |
Затверджено рішення міської ради
_____ скликання
від ___________________ р. № _____
Комунальне підприємство „Сквирське комунальне підприємство”
м. Свира вул. Рози Люксембург, 93
тел. 5-20-34
ВІДМОВА
у наданні дозволу на проведення робіт, пов’язаних
з порушенням благоустрою
від «_____» _____________ 20___ р. №______
За результатами розгляду заяви ____________________________________________
(найменування замовника)
________________________________________________________________________
про надання дозволу на проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою від «______» ______________ 20___ р. №________ та доданих до неї документів установлено, що _________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(обґрунтування причин відмови)
У наданні дозволу на проведення робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою
відмовлено.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
(найменування та місце знаходження об’єкта)
___________________ _____________ ________________
(найменування посади) (підпис) (П.І.Б.)
М.П.
Начальник комунального підприємства
„Сквирське комунальне господарство” М.І.Вовк