(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Громадське обговорення питань щодо перейменування вулиць в м. Сквира

 
Дата публікації 30.11.2022 14:24:3
 

Із засідання оргкомітету з громадського обговорення перейменування вулиць

28 листопада 2022 року відбулось повторне засідання організаційного комітету з громадського обговорення питань щодо перейменування вулиць в м. Сквира та у сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади, на виконання відповідного рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 20 вересня 2022 року за №6/23 «Про повторне проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць в м. Сквира та в сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади»..

Відповідальний за організацію проведення громадського обговорення з перейменування вулиць та підготовки рішення Сквирської міської ради про перейменування вулиць в м. Сквира та в сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади - начальник відділу архітектури, містобудування та інфраструктури міськради Олександр Голуб поінформував про те, що перше рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 7 червня 2022 року №9/14 «Про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць в м. Сквира та в сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади» було прийняте, відповідно до листа Білоцерківської військової адміністрації від 27.04.2022 року №06-22/532 (вх. №1114 Сквирської міської ради від 02.05.2022 р.), в якому містилась рекомендація щодо проведення процедури перейменування назв географічних об’єктів, об’єктів топоніміки населених пунктів, які пов’язані з державою-агресором чи з історією російської імперії та СРСР, з урахуванням Рекомендацій Уповноваженого із захисту державної мови щодо окремих питань застосування української мови як державної у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування (в частині найменування, перейменування, унормування назв географічних об’єктів, об’єктів топоніміки населених пунктів), відповідно до ст. 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпункту «є» пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 року №989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

З цією метою відділом архітектури, містобудування та інфраструктури Сквирської міської ради був проведений аналіз існуючих найменувань вулиць в м. Сквира і в сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади з додаванням історико-біографічного обгрунтування щодо підстав зміни найменувань вулиць та підготовлений примірний їх перелік, які пропонується перейменувати. Але така процедура може відбуватись тільки після проведення громадського обговорення, на яке було відведено два місяці – з 13 червня по 15 серпня 2022 року.

У цей термін до Сквирської міської ради надійшло 8 (вісім) письмових пропозицій (зауважень) щодо перейменування вулиць в сільських населених пунктах громади, по місту Сквира не було жодних письмових пропозицій.

На засіданні оргкомітету відбулось обговорення. За ті назви вулиць, які не викликали заперечень або дискусій, вирішили не голосувати, а залишити такими, які були приведені в пропозиціях, згідно з додатком №2 до рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 7 червня 2022 року №9/14, підготовленим відділом архітектури, містобудування та інфраструктури міськради. Ті назви вулиць, які викликали дискусії або заперечення щодо доцільності їх перейменувань, ставили на голосування.

      По завершенню процедури проведення громадського обговорення з перейменування вулиць відділом архітектури, містобудування та інфраструктури Сквирської міської ради був підготовлений проєкт рішення Сквирської міської ради щодо «Перейменування вулиць в м. Сквира та в сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади», який був повернутий на доопрацювання за результатами розгляду даного питання на передсесійних депутатських комісіях міськради. В результаті чого, виконавчим комітетом Сквирської міської ради було прийнято нове рішення від 20 вересня 2022 року №6/23 «Про повторне проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць в м. Сквира та в сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади» з додатком 2 «Пропозиції по перейменуванню вулиць в м. Сквира», з додатком 3 «Пропозиції по перейменуванню вулиць в сільських населених пунктах Сквирської міської територіальної громади», в термін: з 26 вересня 2022 року по 25 листопада 2022 року, з можливістю надання письмових зауважень і пропозицій від громадськості включно по 25 листопада 2022 р. В додатку 4 приведено обґрунтування перейменувань вулиць по м. Сквира.

У цей термін до Сквирської міської ради надійшло 10 (десять) письмових пропозицій (зауважень) щодо перейменування вулиць в сільських населених пунктах громади, та 3 (три) письмових пропозиції з питань перейменування вулиць в м. Сквира.

На засіданні оргкомітету відбулося обговорення питань щодо перейменувань вулиць.

Головуючий на засіданні - начальник відділу архітектури, містобудування та інфраструктури міськради Олександр Голуб поінформував про те, що зауваження які були висловлені депутатами міськради на передсесійних комісіях міськради були враховані при підготовці переліку вулиць, що підлягають перейменуванню. За ті назви вулиць, які не викликали зауважень, заперечень або дискусій, вирішили не голосувати, а залишити такими, які були приведені в пропозиціях, згідно з додатками №2 та №3 до рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 20 вересня 2022 року №6/23.

Ті назви вулиць, які викликали дискусії або заперечення ставили на голосування.

За результатами засідання оргкомітету з громадського обговорення питань щодо перейменування вулиць в Сквирській міській територіальній громаді перейменовуються наступні вулиці і провулки:

по м. Сквира:

- вулиця Байдукова на Івана Кожедуба;

- провулок Байдукова на Івана Кожедуба;

- провулок Білякова на провулок Миколи Сороки;

- вулиця Богачевського на Карла Болсуновського;

- вулиця Ватутіна на Захисників України;

- вулиця Гагаріна на Леоніда Ступницького;

- провулок Гагаріна на Леоніда Ступницького;

- провулок Горького на Карла Болсуновського;

- вулиця Громова на

- провулок Громова на

- вулиця Декабристів на Гайдамацьку;

- вулиця Дубініна на Затишну;

- вулиця Дюканова на Петра Пастернака;

- провулок Дюканова на Петра Пастернака;

- провулок Жовтневий на Набережний;

- вулиця Ковельмана на Левка Лук'яненка;

- вулиця Комарова на Михайла Гордовенка;

- вулиця Леваневського на Ігоря Сікорського;

- провулок Лермонтова на Ліцейний;

- вулиця Маслова на Сергія Мельниченка;                                                      

- провулок Маслова на Сергія Мельниченка;                                                       

- вулиця Матросова на Юрія Жевченка;

- вулиця Мічуріна на Левка Симиренка;

- провулок Мічуріна на Левка Симиренка;

- провулок Молокова на Саліми Музиченко;

- вулиця Некрасова на Василя Кучера;

- провулок Некрасова на Василя Кучера;

- вулиця Поліни Осіпенко на Наталі Романович-Ткаченко;

- вулиця Папаніна на Володимира Вінниченка;

- вулиця Пушкіна на Павла Загребельного;

- вулиця Стаханова на Петра Сувчинського;                                                    

- провулок Толстого на провулок Івана Пулюя;

- вулиця Червона на Замкову;                                                    

- вулиця Чернишевського на Кирила Діденка;

- провулок Чернишевського на Кирила Діденка;

- вулиця Чижика на Дмитра Вінничука;

- вулиця Чкалова на Юрія Грубріна;  

- вулиця 1 Травня на Героїв України;                                                                                                                                          

- бульвар Ярослава Мудрого на вулицю Ярослава Мудрого;

- вулиця 8 Березня на Марії Старицької.  

В селах Сквирської міської територіальної громади перейменовуються:

В с. Антонів: - вулиця Першотравнева на Івана Сікорського.

В с. Буки: - вулиця Марії Григорович на вул. Огруд; вулиця Жовтнева на Героїв України; вулиця Першотравнева на Незалежності.

В с. Великі Єрчики: - вулиця Баландіна на Незалежності.

В с. Горобіївка: - вулиця 8-го Березня на Весняну; провулок 8-го Березня на Весняний; бульвар Сквирський на вулицю Сквирську.

В с. Домантівка: - вулиця Мічуріна на Левка Симиренка.

В с. Дулицьке: - вулиця Першотравнева на Травневу.

В с. Золотуха: - вулиця Мічуріна на Левка Симиренка.

В с. Каленна: - вулиця 1-го Травня на Травневу; вулиця 8-го Березня на Березневу; вулиця Гагаріна на Космонавтів.

В с. Кам’яна Гребля: - вулиця 8-го Березня на Новоселецьку.

В с. Квітневе: - вулиця Гагаріна на Космонавтів.

В с. Красноліси: - вулиця Гагаріна на Космонавтів.

В с. Кривошиїнці: - вулиця Революційна на Затишну.

В с. Мовчанівка: - вулиця Гагаріна на Космонавтів.

В с. Оріховець: - вулиця Гагаріна на Космонавтів; вулиця 1-го Травня на Травневу; вулиця 8-го Березня на Березневу.

В с. Пустоварівка: - вулиця Гагаріна на Молодіжну; вулиця Горького на Захисників України; вулиця Мічуріна на Левка Симиренка.

В с. Рогізна: - вулиця Гагаріна на Незалежності.

В с. Руда: - вулиця 30 річчя Перемоги на Перемоги; вулиця Першотравнева на Травневу.

В с. Селезенівка: - вулиця Гагаріна на Юрія Мельника; вулиця Нова на Вадима Бойка.

В с. Таборів: - вулиця Матросова на Захисників України; вулиця Мічуріна на Вишневу; вулиця 1-го Травня на Травневу.

В с. Тарасівка: - вулиця Гагаріна на Яблуневу.

В с. Терешки: - вулиця Першотравнева на Весняну.

В с. Токарівка: - вулиця Гагаріна на Космонавтів.

В с. Тхорівка: - вулиця 8 Березня на Весняну.

В с. Чубинці: - вулиця Гагаріна на Космонавтів; вулиця Стаханова на Яблуневу.

В с. Шаліївка: - вулиця Першотравнева на Переможців; вулиця Пушкіна на Богдана Комарніцького.

В с. Шамраївка: - вулиця Ватутіна на Зарічну; вулиця Першотравнева на Травневу; вулиця Чапаєва на Сонячну.

В с. Ями: - вулиця 1-го Травня на Травневу.

Решта вулиць, які раніше були названі на честь видатних особистостей, підлягають  уточненню шляхом додавання імені до прізвища в назві вулиці (наприклад: вулиця Шевченка носитиме назву Тараса Шевченка і тому подібне).

Протокол засідання оргкомітету з громадського обговорення питань перейменування вулиць – додається на 5-ти аркушах.

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: