(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

№3 Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік за підсумками року

 
Дата публікації 8.2.2022 14:49:13
 

Проєкт

 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

 

Р І Ш Е Н Н Я


 

від __ лютого 2021 року                   м. Сквира                         №__-__-VIII

 

Про виконання Програми соціально-економічного       

та культурного розвитку Сквирської міської

територіальної громади на 2021 рік за підсумками року

    

 

Розглянувши звіт про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік за підсумками року, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних комісій міської ради, Сквирська міська рада VIII скликання

ВИРІШИЛА:

 

1. Взяти до відома звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік (додається). 

2. Звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік розмістити на офіційному веб-сайті Сквирської міської ради. 

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку.


 

Міський голова                                                                 Валентина ЛЕВІЦЬКА









 

Погоджено:

Секретар міської ради                                                        Тетяна ВЛАСЮК

 

Заступник міського голови                                               Людмила СЕРГІЄНКО

 

Заступник міського голови                                               Валентина БАЧИНСЬКА

 

Начальник відділу з питань 

юридичного забезпечення ради 

та діловодства міської ради                                    Ірина КВАША

 

Виконавець:

Начальник відділу   

економічно-інвестиційної діяльності 

та агропромислового розвитку                                          Оксана СУСЛОВА

 

Рекомендовано до винесення на 

розгляд та затвердження сесією:

 

Голова постійної комісії 

з питань планування бюджету та фінансів,

соціально-економічного розвитку                                               М.Чмирь

 

Голова постійної комісії

з питань підприємництва, промисловості,

сільського господарства, землевпорядкування,

будівництва та архітектури                                                             В.Дорошенко

 

Голова постійної комісії

з питань комунального майна,

житлово-комунального господарства,

благоустрою та охорони

навколишнього середовища                                                            М.Сиворакша

  

Голова постійної комісії

з питань регламенту, депутатської етики,

законності та правопорядку                                                             В.Гриша

 

Голова постійної комісії 

з питань соціального захисту, освіти,

охорони здоров’я, культури та релігії                                            К.Бондарчук 

 

Додаток 

до рішення від ___ ________ 2022

 

Звіт про виконання Програми 

 соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громадим на 2021 рік за підсумками року.

1. Реальний сектор економіки

1.1. Промисловість.

На території громади протягом 2021 року працювало 14 промислових підприємств. Інноваційною діяльністю в районі займаються Сквирська філія ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», підприємства легкої промисловості та сільськогосподарські підприємства району ТОВ ”АФ Колос”, ФГ “Нота”, ТОВ «Євросід». Успішно розвиваються та впроваджують свою діяльність ТОВ "АгрохолдингСквира" та ТОВ «Сквирський завод продтоварів». Найпоширенішими напрямками інноваційної діяльності в районі залишаються оновлення продукції та освоєння нових технологій. Реалізацію інноваційної продукції здійснювали 24 промислові підприємства або 7% від загальної кількості промислових підприємств Київської області, серед яких ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», що входить у п’ятірку найбільших в області.

На підприємствах у 2021 році тривала робота, спрямована на підвищення ефективності виробничого потенціалу за рахунок розширення та модернізації виробничих потужностей, удосконалення існуючих технологій, оновлення асортименту продукції. Так, у звітному періоді відновлено роботу ТОВ «Сквирський завод продтоварів» після реконструкції існуючих виробничих потужностей введено в дію цех з перероблення молока, виробництва масла та сиру.

1.2. Агропромисловий комплекс

Агропромисловий комплекс є важливою складовою як економіки держави, так і Сквирської територіальної громади, стан справ в якому впливає на рівень і якість життя населення, створює соціально – економічні умови сільського розвитку. Сквирщина зі своїми сприятливими кліматичними умовами та інвестиційним потенціалом може нарощувати сільськогосподарське виробництво і тим самим забезпечувати потребу громади у сільськогосподарській продукції. 

Найбільше природне багатство Сквирщини – її благодатні землі, значна частина яких чорноземи. Земельний фонд Сквирської територіальної громади становить близько 87,3 тис. га. Сільськогосподарські угіддя займають понад 72,9 тис. га, в тому числі ріллі більше 66,4 тис. га. 

Пріоритетним напрямком сільськогосподарського виробництва Сквирської міської територіальної громади, відповідно до його природно кліматичних умов є вирощування зернових, зернобобових та технічних культур, зокрема пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, ріпаку, соняшнику, та виробництво свинини, молока в галузі тваринництва. Приділяється серйозна увага на допоміжні галузі – овочівництво, садівництво, картоплярство.

Найбільшими сільськогосподарськими товаровиробниками і платниками податків (у відсотках до загальної суми надходжень бюджету) є ТДВ Шамраївський цукровий завод – 5,3%; ПП АФ Розволожжя – 3,4%; СГПП ім. Гагаріна – 2,1%; ПП Новагрос – 1,6%; ПП АС Малолисовецька – 1,6%. Надходження до бюджету громади від сільськогосподарських товаровиробників складають понад 30%. 

Кожне підприємство самостійно приймає рішення про спрямування коштів на впровадження нових технологій в галузі тваринництва та рослинництва для підвищення ефективності виробництва що дає можливість працювати на результат. 

За останні роки зросли обсяги капітальних інвестицій в агропромисловий комплекс району, найбільше - в сільгоспмашини та обладнання. Це пов’язано і з розширенням посівних площ, і з бажанням оновити парк існуючого обладнання. З цією метою фізичні та юридичні особи територіальної громади ефективно використовують і бюджетні кошти за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Для отримання фінансової підтримки шляхом часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, придбаних за власні або за кредитні кошти з початку року до розпорядників бюджетних коштів звернулося 5 сільськогосподарських підприємств громади, яким компенсовано 487594 гривень. 

Урядовою програмою підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів у 2021 році скористалося 7 с/г підприємств Сквирської міської територіальної громади, яким виплачено компенсаційні виплати на суму 784044 гривень.

Дотацію за приріст корів власного відтворення згідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції отримали 2 підприємства на суму 989802 гривень. 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107 (зі змінами) «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» Сквирською міською радою прийнято та розглянуто 61 пакет документів від фізичних та юридичних осіб для отримання дотації за наявні 2652 бджолосім’ї і нараховано 530400 гривень. 

Державна підтримка сільського господарства є об'єктивною необхідністю для розвитку сільськогосподарського підприємництва і вважається запорукою розвитку економіки в цілому.

1.3. Енергоефективність

Найважливіші завданнями Сквирської міської територіальної громади в сфері енергоефективності є утеплення фасадів, заміна віконних та дверних блоків на енергозберігаючі, заміна котельного обладнання на альтернативні види палива в закладах освіти, культури та охорони здоров’я, реконструкція мереж зовнішнього освітлення населених пунктів.

 З метою проведення реконструкції та відновлення мереж вуличного освітлення в населених пунктах громади протягом 2021 року за кошти міського бюджету проведено поточні ремонти мереж зовнішнього освітлення (заміна ламп, таймерів, автоматичних вимикачів, драйверів тощо) на загальну суму 240,1 тис. гривень. 

Роботи проводились в м. Сквира та у всіх селах старостинських округів Сквирської міської територіальної громади.

За кошти міського бюджету в 2021 році проведено реконструкцію вуличного освітлення по вул. Лісова та бульвару Сквирському в с.Шапіївка (100,0  тис.гривень). 

В 2021 році за кошти обласного  бюджету (1450,0 тис.гривень)   та співфінансуванням з міського бюджету (188,5 тис.гривень) здійснено капітальний ремонт Сквирського академічного ліцею - заміна вікон та дверей. Також за кошти обласного  бюджету (1495,0 тис.гривень) проведено капітальний ремонт будівлі Сквирського міського центру дитячої та юнацької творчості - заміна вікон та утеплення фасаду. 

За кошти міського бюджету придбано енергозберігаючі котли для міського будинку культури (170 тис. гривень) та академічного ліцею інформаційних технологій «Перспектива», замінено насос у котельні ЗДО «Малятко» (32 тис.гривень).

 

    1.4. Транспорт та дорожнє господарство

В сфері транспорту та дорожнього господарства Сквирська міська рада спрямовує свою роботу на забезпечення належної якості та безпеки пасажирських перевезень за рахунок всебічної співпраці з перевізниками та поліпшення якості дорожнього покриття. 

Протягом 2021 року Сквирська міська рада не проводила конкурси з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування, оскільки відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» не мала відповідних повноважень. Після внесення змін до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» розроблено проєкт регуляторного акта «Про затвердження Умов конкурсу з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сквирської міської територіальної громади», який надіслано до Державної регуляторної служби України для погодження та отримано позитивний висновок. На разі затверджено Умови конкурсу з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сквирської міської територіальної громади. Сквирською міською радою спільно із старостами сформовано та затверджено рішенням виконавчого комітету маршрутну мережу із 10 автобусних маршрутів загального користування, забезпечення організації пасажирських перевезень на яких покладається на виконавчий комітет Сквирської міської ради. Сформовано  склад конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сквирської міської територіальної громади. Оголошено конкурс на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сквирської міської територіальної громади  по 9  маршрутах.

Протягом 2021 року Сквирська міська рада неодноразово зверталася до Білоцерківської РДА щодо проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах, що не виходять за межі району (внутрішньорайонні маршрути) в зв’язку із закінченням терміну дії договорів з фізичними особами-підприємцями, які виконували перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування віднесених до компетенції Сквирської районної державної адміністрації та не виходили за межі колишнього Сквирського району.

Зверталися до Управління пасажирських перевезень Київської облдержадміністрації, з метою усунення систематичних порушень з боку недобросовісних перевізників.

Одним з важливих напрямків роботи міської ради є реалізація заходів, в межах свої повноважень,  з метою задоволення  потреби населення громади в безпечних та якісних  послугах з пасажирських перевезень.  

Відповідно до Стратегії розвитку Сквирської міської територіальної громади буде розроблена та подана на розгляд сесії міської ради Програма пільгового перевезення та Програма «Соціальне таксі» для забезпечення доступу осіб з додатковими потребами до транспортних послуг (з дотриманням інклюзивних вимог).

У зв’язку зі зменшенням попиту на послуги пасажирського транспорту та введеними обмеженнями у зв’язку із запровадженням на території України карантину через розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 значно зменшився пасажиропотік, в наслідок чого перевізники зазнають значних збитків.

Дороги в межах Сквирської міської територіальної громади обслуговують дорожні служби: ДП «Київський облавтодор» підрозділ Сквира №6, ТОВ «Білоцерківське ШЕУ», ТОВ «Дорбудмеханізація» та  ТОВ «Добробут Сервіс».

Питання стану експлуатаційного утримання вулично-шляхової мереж знаходиться на постійному контролі Сквирської міської ради.

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №16-3-VІІІ затверджена Програма утримання та розвитку дорожнього господарства Сквирської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік були передбачені кошти в сумі 5404,8 тис.гривень. Протягом 2021 року Програму  профінансовано на 4129,1 тис. гривень.

За звітний період було проведено поточний дрібний ямковий ремонт дорожнього покриття комунальних доріг в м. Сквира площею 487 кв. м, на що було виділено 174,7 тис. гривень. Роботи виконувало ТОВ «Меридіан».

На виконання рішень виконавчого комітету Сквирської міської ради від 30.03.2021 №10/10 та від 14.09.2021 № 12/21 “Про затвердження переліку вулиць ля виконання поточного ремонту доріг загального користування міста Сквира”  в межах бюджету Сквирської міської громади на 2021 рік було проведено ремонт дорожнього покриття білощебеневою сумішшю С-5 загальною протяжністю 5,7 км та вартістю 1440,1 тис. грн, в тому числі по таких вулицях:

вул. Садова м. Сквира (вартість робіт 131 836 грн)

вул. Котляревського м. Сквира (вартість робіт 118 651 грн)

вул. Пушкіна м. Сквира (вартість робіт 105 499 грн)

вул. Успенська м. Сквира (вартість робіт 104 000 грн)

вул. Плугатаря м. Сквира  (вартість робіт 80 030 грн)

вул. Лугова м. Сквира (вартість робіт 106 982 грн)

провул. Лівобережний м. Сквира (вартість робіт 158 042 грн)

провул. Слобідський м. Сквира (вартість робіт 80 030 грн)

вул.Піщана від №60 до №82 м. Сквира (вартість робіт 47 238 грн)

вул. Квітнева  м. Сквира (вартість робіт 49 936 грн)

вул. Чкалова м. Сквира (вартість робіт 49 988 грн)

вул. Відродження м. Сквира (вартість робіт 124 988 грн)

вул. Фруктових садів м. Сквира (вартість робіт 184 134 грн)

провулок Горького м. Сквира (вартість робіт 48 784 грн)

вул. Вишнева в с. Малі Лисовці (вартість робіт 49 984 грн)

Протягом 2021 року за кошти обласного бюджету  проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Шевченка в с.Малі Єрчики (2,4 млн. гривень). 

За кошти обласного бюджету (9106,7 тис.грн) та співфінансування з міського бюджету (978,2 тис.грн) в м. Сквира капітально відремонтовано дорожнє покриття по вул. Стаханова від будинків №2 до №34 та від №34 до №62, вул.Проєктна, пров. Проєктний та вул. Мічуріна.

 З метою проведення капітальних ремонтів доріг в 2022 році виготовлено проєктно-кошторисну документацію та отримано експертні звіти на капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Польова від перехрестя з вул.Залізнична до буд.46 в м.Сквира, по вул.Лівобережна від буд.60 до перехрестя з вул.Польова в м.Сквира, по вул.Шевченка від перехрестя з вул.Київська до буд №178 в м.Сквира.

За кошти міського бюджету проведені роботи з улаштування системи водовідведення дорожнього покриття по вул.Слобідська від буд. 145 до буд. 175 та по вул. Польова до пров. Лівобережний в м.Сквира (750,0 тис.гривень).

 

1.5. Споживчий ринок

У сфері торгівлі та побуту в 2021 році головними цілями є забезпечення подальшого розвитку споживчого ринку, формування його сучасної ефективної інфраструктури, здатної задовольнити потреби населення в якісних товарах та послугах за доступними цінами, забезпечити належний рівень торговельного та побутового обслуговування, особливо населення сільських територій. 

Станом на 01.01.2022 року населенню громади надавали торговельні послуги 303 підприємства роздрібної торгівлі, з них 132 продовольчих магазини, 144 непродовольчих магазини та 27 кіосків.  Налічується 28 підприємств ресторанного господарства різних форм власності розрахованих на понад 4 тисяч посадкових місць. В м. Сквира працює два магазини мережевої торгівлі АТБ та Фора. 

 

2. Розвиток підприємництва 

Мікро-, малі та середні підприємства становлять більшу частину у структурі економіки Сквирської міської територіальної громади. Саме ці підприємства протягом 2021 року найбільше страждали від карантинних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Для збереження існуючих робочих місць та підтримки малого та середнього бізнесу в умовах пандемії служба зайнятості надає допомогу по частковому безробіттю роботодавцям та ФОП, які в період COVID-19 вимушено зупинили свою діяльність. У 2021 році до Сквирської районної філії КОЦЗ надійшов 1 пакет документів від ТОВ «Сквиратекс», по 129 особам винесено позитивне рішення, виплачено 381 829,19 гривень. Також було виплачено заборгованість за 2020 рік  п’яти ФОП в сумі 56 528 гривень.

З метою ефективного проведення заходів щодо здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності проводилася робота по розробці регуляторних актів. Сквирською міською радою протягом січня – грудня прийнято 8 регуляторних актів та 2 знаходиться в Держаній регуляторній службі України на погодженні.

Всього станом на 01.10.2021 року, в громаді зареєстровано 1857 суб’єктів підприємницької діяльності, з них - 739 юридичних осіб та 1118 фізичних осіб- підприємців. 

У звітному періоді загальна кількість прибуткових середніх, малих та мікро підприємств загалом по регіону становить 53 - юридичних осіб та 839 -  фізичних осіб.  

Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього  підприємства за 2021 рік становить 382,6 млн. грн, в т.ч. до бюджету громади сплачено 193,8 млн. гривень.

Однією з передумов економічного розвитку є якісна інфраструктура підтримки підприємництва. Станом на 01.01.2022 року, у районі функціонує 12 об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва, а також інформаційно-консультативні послуги суб’єктам підприємницької діяльності надають адміністратори та державні реєстратори Центру надання адміністративних послуг, Сквирської районної філії Київського обласного центру зайнятості.

 

3. Інвестиційна діяльність    

Сквирською міською радою вживаються заходи щодо поліпшення інвестиційної привабливості громади та збільшення обсягів надходжень вітчизняних та іноземних інвестицій. Проте, у зв’язку із погіршенням фінансового стану підприємств через уповільнення ділової активності, а також обмежені обсяги кредитування банківськими структурами реального сектору економіки спостерігається тенденція до значного падіння обсягів капітальних інвестицій, освоєних підприємствами та організаціями в усіх областях України. 

З метою формування позитивного іміджу, підвищення інвестиційної привабливості Сквирської міської радою формується база вільних земельних ділянок та об’єктів незавершеного будівництва, які пропонуються інвесторам.

Відділом капітального будівництва, комунального власності та ЖКГ затвердженно Переліки першого та другого типу об’єктів комунальної власності територіальної громади, що підлягають передачі в оренду на аукціоні та без проведення аукціону. Затвердженими переліками, станом на 01.01.2022 року охоплено 76 об’єктів нерухомого майна. В електронній торговій системі, через особистий кабінет організатора оренди, внесена інформація по об’єктах, щодо яких прийнятті відповідні рішення. Опрацьовано 23 електронних заяв від потенційних орендарів. 

За новою процедурою передачі майна в оренду без проведення електронних аукціонів станом на 01.01.2022 забезпечено укладання 3 договорів оренди з підприємствами, установами, організаціями, які фінансуються виключно з Державного бюджету. Відповідно, інформаційно розміщено повідомлення про передачу об’єктів нерухомого майна без проведення аукціону на сайті міської ради. Триває робота та опрацювання відомостей щодо об’єктів, включених до переліку другого типу (без проведення аукціону) та підготовка договорів для їх укладання.

Щодо діючих договорів, підготовлено 9 додаткових угод до діючих договорів оренди, триває робота щодо їх підписання.

Підготовлено 22 проєкти договорів господарського відання та оперативного управління майном.

Забезпечено та опрацьована вся необхідна інформація для початку проведення електронних аукціонів. Підготовлено 20 оголошень про передачу майна комунальної власності через аукціон, які планується  розмістити в електронній торговій системі для проведення безпосереднього аукціонних процедур.

Відділом підготовлено та передано на переоцінку 52 інвентарні справи, по об’єктах нерухомого майна комунальної власності, які потребували здійснення переоцінки майнової вартості та приведення її до реальної ринкової.

Згідно рішень Сквирської міської ради 120 земельних ділянок, загальна площа яких становить близько 200,0 га, включені до переліку земельних ділянок для підготовки лотів з продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону.

Протягом 2021 року проведено розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Шамраївка, с. Пустоварівка та земельної ділянки, яка знаходиться в оренді ТОВ «Агрохолдінг Сквира» м.Сквира.

Підготовлено документацію для здійснення продажу земельної ділянки комунальної власності ТОВ «Агрохолдінг Сквира».

Сквирська міська територіальна громада має чотири наявні вільні земельні ділянки комунальної власності, які пропонуються інвесторам

в с. Рогізна:

  •  земельна ділянка площею 9,8156 га, (кадастровий номер 3224086200:05:014:0010);  

  • земельна ділянка площею 39,0000 га, (кадастровий номер 3224086200:05:002:0016). 

в с. Антонів: 

земельна ділянка площею 18,1682 га, (кадастровий номер 3224080300:04:005:0006);  

- земельна ділянка площею 6,7736 га, (кадастровий номер 3224084900:04:011:0002). 

 

4. Зовнішньоекономічна діяльність

Обсяги експортних операцій забезпечуються за рахунок таких підприємств як ТОВ фірма «Грона», ТОВ „Сквирський комбінат хлібопродуктів”, ТОВ «Сквиратекс», ТДВ «Сквирський вентиляторний завод», ТОВ "Вікбуд-Трейд".

Підприємства громади здійснюють зовнішньоторговельні операції з такими країнами: Німеччиною, Ізраїлем, США, Кубою, Казахстаном, Киргизстаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Грузією, Вірменією, Молдовою.

Розвиваються експортоорієнтовані підприємства громади, які здійснюють зовнішньоторговельні операції з партнерами близько 80 країн світу. Основу товарної структури експорту промислових підприємств громади від загального експорту складають: товари харчової промисловості та текстильні вироби.

5. Фінансова самодостатність

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за 2021 рік фактично надійшло 318 594,6 тис. грн, що становить 102,7% до уточнених планових призначень. 

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за 2021 рік  (без урахування трансфертів) фактично надійшло 193 817,4 тис. грн, що становить 105,0% виконання до уточненого планового показника доходів 184 547,4 тис. гривень. Порівняно до надходжень 2021 року (за мінусом надходжень Великополовецької сільської ради) надходження за 2021 рік збільшились на  19 398,1 тис. гривень. Темп росту фактичних надходжень за 2021 рік до надходжень  2020 року становить 111,1%.  

У структурі надходжень доходів загального фонду найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб – 62,8%, плата за землю – 9,7%, єдиний податок – 19,6%. Інші види надходжень займають незначне місце і становлять 7,9%.

Головним джерелом  надходжень до загального фонду є податок з доходів фізичних осіб. Фактичні надходження по цьому податку за 2021 рік складають 121 623,3 тис. грн, що становить 105,4% до плану на 2021 рік. Порівняно з надходженнями 2021 року сума надходжень по податку з доходів фізичних осіб збільшилась  на 14 353,7 тис. гривень. Темп росту фактичних надходжень цього податку за 2021 рік до надходжень  2020 року становить 113,4%.  

Фактичні надходження по платі за землю за 2021 рік склали 18 865,4 тис. грн, що становить 103,6% до планових показників та на 1 908, тис. грн більше фактичних надходжень   2020 року. Темп росту фактичних надходжень за  2021 рік до надходжень  2020 року становить 111,3%. 

Фактичні надходження єдиного податку за 2021 рік склали 37 915,1 тис. грн, що становить 103,6% до плану на відповідний період та на 1 153,8 тис. грн більше фактичних надходжень за 2020 рік. 

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за 2021 рік надійшли трансферти в сумі 124 777,2 тис. гривень. З державного бюджету надійшли субвенції в сумі 99 561,1 тис. грн, з них освітня субвенція в сумі 96 275,7 тис. гривень. Дотація з обласного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 3 239,5 тис. гривень. Субвенції з місцевих бюджетів  складають 21 976,6 тис. грн, в тому числі інші субвенції 17 110,6 тис. гривень: 566,1 тис. грн на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; на капітальні ремонти 16 374,5 тис. грн та 170,0 тис. грн на утримання пристарілих осіб від Фурсівської сільської територіальної громади.

До спеціального фонду бюджету Сквирської міської ТГ за 2021 рік фактично надійшло 7 972,7  тис. гривень. Надходження спеціального фонду складаються з екологічного податку - 192,3 тис. грн, грошових стягнень за шкоду – 44,8 тис. гривень та власних надходжень – 7 735,6 тис. гривень.

   

6. Соціальна сфера

6.1. Ринок праці 

У 2021 році діяльність Сквирської районної філії Київського обласного центру зайнятості була спрямована на реалізацію чинного законодавства щодо забезпечення соціального захисту населення від безробіття, зокрема  виконання Програми зайнятості населення на 2018-2021 роки та виконанням завдань Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (ФЗДССВБ), підвищенням ефективності та якості обслуговування громадян в період пошуку ними роботи. Особлива увага фахівців філії зосереджена на наданні соціальних послуг в період COVID-19. 

Протягом 2021 року за послугами до Сквирської районної філії для отримання статусу безробітного звернулася 679 осіб, загалом упродовж 2021 року на обліку в районній службі зайнятості перебувало 1052 безробітних осособи, в тому числі на обліку перебувало 2 внутрішньопереміщені особи, 31 військовослужбовець, які звільнилися з зони АТО та 415 осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні (упродовж 2020 року на обліку в районній службі зайнятості перебувало 1130 безробітних особи).  

Станом на 01.01.2022 року на обліку в Сквирській районній філії перебуває 302 безробітних особи, допомогу по безробіттю станом на звітну дату отримує 290 особи. 

Рівень безробіття станом на 01.01.2022 року становить- 1,55% (рівень безробіття станом на 01.01.2020 року становив- 1,91%.)

За 2021 рік за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 735 осіб (586 осіб працевлаштовано за направленням служби зайнятості, 149 осіб працевлаштувалися самостійно).

Програмою зайнятості на 2021 рік заплановано працевлаштувати 430 осіб, завдання з працевлаштування виконано на 170,9%. Рівень працевлаштування зареєстрованих безробітних у 2021 році становить 58,4%. (За 2020 рік за сприяння центру зайнятості працевлаштовано 690 безробітних осіб. Рівень працевлаштування у 2020 році становив 55,3%). 

Із 712 вакансій в звітному періоді за сприянням центру зайнятості укомплектовано 578 вакансій. Рівень укомплектування вакансій у 2021 році становить 81,2%. (у 2020 році із 689 вакансій за сприянням центру зайнятості укомплектовано 485 вакансій. Рівень укомплектування вакансій становив 70,4%).  

Сквирською районною філією проводиться постійна робота з безробітними по наданню профорієнтаційних послуг, проведенню професійного відбору при направленні на професійне навчання та під замовлення роботодавця, різноманітні тематичні семінари: із загальних питань зайнятості, з техніки пошуку роботи, ярмарки професій та вакансій та інші масові заходи. За 2021 рік профорієнтаційними та профконсультаційними послугами охоплено 1172 осіб. Всього проведено за звітний період 180 групових заходів. 

Одним з напрямків підтримки безробітних є допомога служби зайнятості у започаткуванні ними власної справи. У 2021 році даною послугою ніхто із безробітних не скористався. 

У 2021 році прийнято 1 рішення щодо витрат компенсації єдиного внеску роботодавцям. Даною послугою скористались ТОВ «Агрофірма «Колос».

Безробітним громадянам, професії яких не користуються попитом на ринку праці, пропонувалось змінити професію, набути нову або суміжну, підвищити рівень кваліфікації. Протягом 2021 року професійне навчання проходило 46 безробітних осіб, Програмою зайнятості передбачено на 2021 рік 93 безробітних. Завдання Програми зайнятості виконано на 49,5%. Закінчили навчання та були працевлаштовані 46 безробітних осіб, або 100,0%. (Протягом 2020 року професійне навчання проходило 105 безробітних осіб).

Професійне навчання безробітних здійснювалось за актуальними на ринку праці професіями та спеціальностями: тракторист-машиніст, водій автотранспортних засобів, робітник фермерського господарства, чистильник, слюсар-ремонтник, продавець непродовольчих товарів, оператор котельні та інші. Для навчання безробітних використовувались різні форми і методи, а саме: за індивідуальними планами та програмами, курси цільового призначення, стажування на конкретних посадах, або робочих місцях підприємств

Потреби роботодавців у тимчасовій робочій силі районна служба зайнятості задовольняє шляхом організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру за рахунок роботодавців. Упродовж 2021 року виявили бажання та прийняли участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру 11 осіб з числа безробітних громадян. Програмою зайнятості на 2021 рік передбачається залучити 165 осіб. Завдання Програми зайнятості виконано на 6,7%. (у 2020 році 61 особа приймала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру).

 Безробітні працювали на роботах по прибиранню територій, виробничих приміщень, складів підприємств, виконували підсобні та допоміжні роботи. 

 

6.3. Соціальний захист населення

 Протягом 2021 року забезпечувалася реалізація заходів місцевих та обласних цільових програм.

Реалізовувалася Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади «Турбота» на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням сесії Сквирської міської ради №17-3–VІІІ від 22 грудня 2020 року;

Реалізовувалися заходи Київської обласної цільової Програми «Турбота» на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 040-01-VІІІ;

Реалізовувалися заходи Київської обласної цільової програми соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2021-2022 роки, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 041-01-VІІІ (зі змінами);

Відповідно до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади «Турбота» на  2021-2025 роки  на розгляд надійшли заяви про надання матеріальної допомоги від 641 мешканця Сквирської  територіальної громади, з них 526 заяв - з проханням виділити кошти на лікування, на лікування та реабілітацію-26 учасників бойових дій, 4-учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, 34- воїни-інтернаціоналісти, 10 осіб – на подолання наслідків пожежі, 33-на поховання осіб працездатного віку, 8 – сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах. В 2021 році 44 заявникам було відмовлено у надані матеріальної допомоги, їм надіслані листи з роз’ясненням причини відмови. Станом на 01.01.2022 року матеріальна допомога виплачена 597 жителям громади на загальну суму 1 027 610,00 гривень.

В 2021 році проведено відшкодування витрат, пов’язаних з похованням померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовились рідні, знайдених невпізнаних трупів, відповідно до рішення Сквирської міської ради від 29.04.2021 року №115-7-VIII Про затвердження Програми щодо організації поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовились рідні, знайдених невпізнаних трупів на 2021-2025 роки.

Вішкодовано КП «Сквирське комунальне господарство» витрати на поховання у сумі 2 750,00 (дві тисячі сімсот п’ятдесят гривень 00 копійок).

Для надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю за рахунок коштів обласного бюджету відповідно до Київської обласної цільової Програми «Турбота» на 2021-2025 роки» до відділу звернулося 854 особи з інвалідністю. Підготовлені пакети документів разом із супровідним листом направлені до департаменту соціального захисту Київської обласної адміністрації для розгляду на засіданні Комісії з питань надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, яка надається у межах асигнувань, передбачених в обласному бюджеті на реалізацію Київської обласної цільової Програми «Турбота» на 2021-2025р. на відповідний фінансовий рік.

Проводилося відшкодування пільгового проїзду ліквідаторам аварії на ЧАЕС, віднесеним до 1 та 2 категорії, згідно з програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади «Турбота» на 2021-2025 роки. Десяти ліквідаторам аварії на ЧАЕС було здійснено відшкодування вартості квитків на залізничний транспорт (АТ «Укрзалізниця») та автомобільний транспорт, на загальну суму 4 324,01 гривень.

Однією з дієвих форм соціального захисту учасників бойових дій, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях є cанаторно-курортне лікування. Протягом звітного періоду до відділу звернулося 34 учасники бойових дій щодо надання послуг санаторно-курортного лікування, 26 учасників бойових дій  оздоровилось у санаторіях України, 8 осіб з числа учасників бойових дій пройшли психологічну реабілітацію, згідно з  Порядком проведення психологічної реабілітації, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1057 (із змінами). Підготовлені документи направлено на розгляд до управління соціального захисту Білоцерківської райдержадміністрації. Також оздоровлено 3 дітей учасників бойових дій, а саме: 1 дитина – ДОЗ «Молода гвардія», 2- Львівська область, м. Хирів «Лаяр сіті».

На отримання компенсації за житло учасникам АТО/ООС, які є особами з інвалідністю, звернулась 1 особа.

Для отримання послуг з професійної адаптації звернулося 10 учасників АТО/ООС.

На виконання комплексної програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина-успішна громада» на 2021-2022 роки у комунальному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку Миронівської міської ради «Зоряний»  оздоровлено 10 дітей з малозабезпечених сімей, на суму 48 500,20 грн, 25 771 грн виділено на молодіжні заходи до Міжнародного дня захисту дітей у Сквирській міській раді.До новорічних свят для дітей із малозабезпечених сімей закуплено 2600 новорічні подарунки, на суму 185 770,00 гривень.

Відповідно до Програми впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань Сквирської міської територіальної громади на 2021-2023 роки відшкодовано вартість ліків, які було відпущено за рецептами лікарів на суму 799 941,54 гривень (453 особи).

Відповідно до постанови КМУ №239 від 23.03.2016 року проведено відшкодування вартості препарату інсуліну, яка підлягає повному або частковому відшкодуванню, на суму  1 390 906,76 гривень (1246 осіб).

Відповідно до законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про місцеве самоврядування в Україні» та рішення Сквирської міської ради №09/08 від 02.03.2021 року проведено відшкодування витрат, понесених у зв’язку з реалізацією лікарських засобів у 2021 році особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 526 094 грн. (603 особи).

Протягом 2021 року проведено відшкодування витрат за надані 13 жителям громади послуги з безоплатного зубопротезування, на суму 39 989,00 гривень.

Проведено виплату компенсації 181 фізичній особі, які надавали соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на суму  561 797,92 гривень.

 Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» здійснювалося соціальне обслуговування одиноких непрацездатних громадян, осіб похилого віку, які опинилися в складних життєвих обставинах та не здатні до самообслуговування, з них: 488 жителям громади надається соціальна послуга «догляд вдома» та 31 особи перебуває у стаціонарному відділенні комунальної установи Сквирської міської ради «Центр надання соціальних послуг» с.Горобіївка.  В 2021 році надійшли заяви від 98 жителів громади (первинне звернення), щодо отримання соціальної послуги «догляд вдома». Постійно проводилася робота по підвищенню якості соціального обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю в центрі надання соціальних послуг, здійснювався постійний контроль за роботою надавачів послуг.

79 осіб з інвалідністю звернулися для отримання та поновлення технічних засобів реабілітації, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №321 від 05.04.2021 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів».

Спеціалістами відділу в програмному комплексі «Інтегрована інформаційна система» Соціальна громада» в 2021 році опрацьовано 2848 електронних справ (1538- субсидія, 1231-соціальні допомоги, 79- пільги).

В 2021 році проведено 3 засідання опікунської ради, на яких розглядалося питання щодо визнання громадян недієздатними та призначення опікуна.

 Протягом 2021 року працівники відділу тісно співпрацювали з керівниками громадських організацій (Оленою Редюк та Тетяною Грищенко), які створені на території нашої  громади, щодо вирішення проблем соціального захисту постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, учасників АТО/ООС, учасників бойових дій на території інших держав.

 Спеціалістами відділу постійно проводиться консультування мешканців територіальної громади, надано консультації 1273 особам з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту соціальних прав, інших питань віднесених до компетенції відділу а також через офіційний веб-сайт Сквирської міської ради поширювалася інформація щодо змін з питань соціального захисту населення.  Протягом 2021 року готувалися відповіді на звернення, які жителі нашої територіальної громади надсилали до урядової «гарячої лінії». Було розглянуто та підготовлено 107 відповідей. Найбільш актуальними є питання соціального характеру - оформлення різних державних соціальних допомог, призначення та виплата субсидій, зменшення пільгових норм на комунальні послуги; оперативність і якість надання соціальних послуг. Не завжди порушені питання належали до компетенції відділу, тому перенаправлялися за належністю, до Управління соціального захисту населення Білоцерківської райдержадміністрації.  

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 21.01.2020 року №37-04-08  затверджено Комплексну програму підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина - успішна громада» на 2021 - 2022 роки.

З метою забезпечення права кожної дитини на виховання в сімейному середовищі, попередження направлення дітей до інтернатних установ, розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сьогодні на території Сквирської міської територіальної громади функціонують: 

- 1 дитячий будинок сімейного типу на території села Тарасівка – родини Бондарів (10 вихованців у ДБСТ, 4 дітей - під опікою);

- 3 прийомні сім'ї: в місті Сквира ПС Найди, с. Шамраївка ПС Бабенко (в ПС виховується 1 дитина), с. Кривошиїнці ПС Савченко (виховується 4 дитини)

- 1 патронатна сім’я в м. Сквира (на вихованні 2 дитини).

Щомісяця відбуваються засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Сквирської міської ради.  На виконання рішень Комісії готуються на розгляд виконавчого комітету Сквирської міської ради висновки та проєкти рішень.  

Ведеться облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 31.12.2021 року на обліку служби перебувало 28 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

З метою підтримки національних сімейних традицій на території міської громади відзначено День сім’ї, День усиновлення.

Службою у справах дітей та сім’ї Сквирської міської ради проводиться просвітницька та роз’яснювальна робота, спрямована на запобігання насильству в сім’ї, а також по залученню учнів навчальних закладів до освітнього процесу.

З метою реалізації права дитини мати родину, значна увага приділяється питанню усиновлення дітей. Протягом 2021 року велася відповідна робота з кандидатами в усиновлювачі. (1 родина та й кандидат в усиновлювачі пройшли навчання та отримали довідки про проходження курсу кандидатів в усиновлювачі). Відповідно до рішень комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету службою підготовлено 2 висновки про можливість бути усиновлювачами та поставлено кандидатів на облік. 1 кандидату в опікуни Службою підготовлено направлення для проходження курсу навчання в обласному центрі соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.

З метою популяризації сімейних форм виховання і пошуку кандидатів на створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу протягом звітного періоду підготовлено та розміщено на сайті міської ради інформацію на вищевказану тематику.

Службою у справах дітей та сім`ї створено реєстр багатодітних сімей Сквирської міської ради. В реєстрі перебувають 290 сімей, в них виховуються 959 дітей.

На території міської ради функціонує Сквирський дитячий будинок «Надія». В дитячому будинку перебуває 22 дітей, з них, 20 дітей перебуває на первинному обліку служби (мають статус), 1 дитина – перебуває в складних життєвих обставинах.

    Службою у справах дітей та сім`ї разом з працівниками ювенальної превенції у справах дітей проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Урок» по виявленню фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів, дітей, які вживають спиртні та тютюнові вироби, порушують громадський порядок у місті та схильні до вчинення правопорушень або самовільно залишили своє постійне місце проживання, виявлення неповнолітніх, які пропускають навчальний процес без поважних причин, перебувають у комп’ютерних клубах та ігрових залах.

З виявленими дітьми та їх батьками проведено профілактичні бесіди щодо недопустимості пропусків занять в школі без поважних причин, порушень поведінки в громадських місцях, проводиться роз’яснювальна профілактична робота щодо попередження жебрацтва та бродяжництва, щодо шкідливості вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, паління, усунення причин, що породжують вказані явища. Проведення профілактичної роботи з дітьми фіксується в особовій справі дитини.

Протягом звітного періоду неповнолітні та їх батьки за дозволами на працевлаштування у службу у справах дітей та сім’ї не звертались.

Звільнень неповнолітніх за ініціативою власника підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, або уповноваженого ним органу протягом звітного періоду 2021 року не зафіксовано.

 

6.4. Житлово-комунальне господарство

Протягом 2021 року проводилася робота, спрямована на забезпечення потреб населення та господарського комплексу Сквирської міської територіальної громади  у наданні послуг житлово-комунального господарства.

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 23.02.2021 №50-5-VІІІ затверджена Програма ефективності роботи та реформування житлово-комунального господарства Сквирської міської територіальної громади з централізованого водопостачання та водовідведення на 2021 рік, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені кошти в сумі 413 640 гривень. Фактично профінасовано 300 тис.грн на відшкодування різниці в тарифах та 113,6 тис. грн на поточний ремонт пожежних гідрантів. 

КП «Сквир-водоканал» протягом 2021  року подано в мережу 383,4 тис. куб. м питної води, що на 7,0 тис. куб. більше, ніж за 2020 рік, пропущено 149,7 тис. куб. м стічних вод, що на 2,1 тис. куб. м менше, ніж за 2020 рік.

В 2021 році завершено будівництво об’єкта «Нове будівництво водопроводу по провулку Гоголя в м.Сквира», балансовою вартістю 3 174,585 тис. гривень. Відповідно до рішення Сквирської міської ради від 08.06.2021 №13-8-VІІІ його передано на баланс та в господарське відання КП «Сквир-водоканал».

За кошти міського бюджету в сумі  2 017,8 тис.грн в звітному році виготовлено проєктно-кошторисну документацію, отримано експпртні звіти та проведено реконструкцію систем водопостачання по вул. Стаханова,  вул.Проєктна, вул.Чкалова, вул. Вишнева та від вул.Кобзаря до вул.Вишнева в м.Сквира.

За кошти державного бюджету (3 285,4 тис.грн) та співфінансування з міського бюджету (339,8 тис.грн) розпочато роботи з технічного переоснащення ВНС КП «Сквир-водоканал». Роботи будуть завершені в 2022 році.

Під час підготовки житлових будинків м.Сквира до осінньо-зимового періоду спеціалістами КП «Сквирське комунальне господарство» проведено такі роботи: замуровування слухових вікон у підвальних приміщеннях за адресами: вул.Незалежності, буд.145, 147, вул. Богачевського,  буд.15, 17, 51, 53, пр.Каштановий, буд.6, пр.Горького, буд.3а; частковий ремонт вхідних дверей у підвальних приміщеннях та утеплення труб мережі водопостачання з метою запобігання їх розмерзання при низьких температурах узимку, очистка та частковий ремонт зливових систем у багатоповерхових будинках, а саме: вул.Незалежності,буд.145, 147, вул. Богачевського, буд.15, 17, 51, 53, пр.Каштановий,6, пр.Горького,3а, вул.Соборна, буд.11, 19, 29, вул.Київська, буд.5; забивання слухових вікон з метою уникнення попадання снігу та дощу на горища будинків; розвезення протиожеледного матеріалу по прибудинкових територіях для посипання.

Станом на 01.01.2022 заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення перед КП «Сквир-водоканал» міського бюджету становить 186,4 тис. грн, що на 99,7 тис. грн більше порівняно з заборгованістю на 01.01.2021, заборгованість обласного бюджету та  державного  бюджету відсутня.  Станом на 01.01.2022 заборгованість  населення становить 690,9 тис. грн, що на 23,9 тис. грн менше порівняно з заборгованістю станом на 01.01.2021.

КП «Сквир-водоканал» проводиться робота, спрямована на зменшення заборгованості за надані послуги водопостачання та водовідведення, зокрема: щомісяця надсилаються письмові повідомлення боржникам, борг яких становить понад 300 грн, в телефонному режимі повідомляється боржникам про необхідність погашення боргу, направляються заяви до Сквирського районного суду на видачу судових наказів.

Заборгованість населення перед КП «Сквирське комунальне господарство» станом на 01.01.2022 становить 1 018,0 тис.грн, в т.ч. по квартплаті – 538,0 тис.грн, за надання послуг з поводження з побутовими відходами – 480,0 тис. гривень.

З метою усунення фактів погіршення стану розрахунків за спожиті комунальні послуги  КП «Сквирське комунальне господарство» було проведено таку роботу:

- створений та опублікований договір оферти/приєднання на надання послуг з поводження з побутовими відходами;

- направлено 345 претензій боржникам (у ході досудово-претензійної роботи сплачено боржниками кошти у сумі 54 890 грн);

- у ході листування та виїздів на вулиці міста Сквира було укладено 209 нових  договорів на надання послуг з поводження з побутовими відходами;

- направлено 47 заяв до Сквирського районного суду на видачу судових наказів, але враховуючи завантаженість судів справами, рішення про видачу судового наказу видається в термін близько 2-3 місяців;

- направлено 24 судових накази до виконавчої служби.

Станом на 01.01.2022 заборгованість державного та місцевих бюджетів за спожитий природний газ (Білоцерківське відділення ПАТ«Київоблгаз») відсутня. Інформація щодо заборгованості населення за спожитий природний газ дільницею не надається. 

Станом на 01.01.2022 заборгованість місцевих бюджетів за спожиту електричну енергію («Київській обласній ЕК» Сквирське ВОК) відсутня. Інформація щодо заборгованості населення за спожиту електроенергію підрозділом не надається.

 

 

6.5 Будівельна діяльність

З метою забезпечення комплексного підходу щодо розвитку в громаді соціальної інфраструктури в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік були заплановані видатки на капітальні ремонти закладів освіти, культури з виготовленням проєктно-кошторисної документації.

За кошти міського бюджету виготовлено проєктно-кошторисну документацію та проведено капітальний ремонт харчоблоку Сквирського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №3, капітальний ремонт санвузлів Сквирського академічного ліцею №2.

Виконані роботи з облаштування системи протипожежної сигналізації, системи керування евакуюванням, системи передавання тривожних сповіщень у Сквирському академічному ліцеї. В цьому ж закладі влаштовано  захист приміщення від прямих попадань блискавки та влаштовано протипожежні аварійні виходи на горище.

Також за кошти міського бюджету виготовлено проєктно-кошторисну документацію та розпочаті роботи з облаштування системи протипожежної сигналізації, системи керування евакуюванням, системи передавання тривожних сповіщень в Пустоварівському НВК. Роботи завершені в січні 2022 року. 

Проведено  капітальний ремонт покрівлі міського будинку культури за кошти обласного бюджету та співфінансування з міського бюджету. За кошти міського бюджету виготовлено проєктно-кошторисну документацію  на капітальний ремонт  Антонівського будинку культури.

За кошти обласного бюджету в сумі 7 млн. грн. проводилось будівництво підвідного газопроводу до сіл Рогізна, Краснянка та Дунайка. Очікується, що роботи буть завершені в 2022 році.

В 2021 року проведено капітальний ремонт стадіону «Колос» імені Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х. Шварцбурга за кошти обласного бюджету.

За кошти міського бюджету виготовлено проєктно-кошторисну документацію «Будівництво центру надання адміністративних послуг по вул.Соборна, 16 в м.Сквира». 

 

6.7. Містобудівна діяльність. 

Розроблення містобудівної документації є одним з головних напрямів діяльності для обґрунтування основних довгострокових та поточних пріоритетів регіонального розвитку, динамічного збалансованого соціально-економічного розвитку територій.  

Розроблено Програму розробки містобудівної документації для використання територіальною громадою м.Сквира на період 2021-2024 років.

Триває виготовлення генерального плану для села Буки.

Виготовлені генеральні плани для сіл Шамраївка, Руда, Кривошиїнці, Антонів, Рогізна, Шапіївка, Токарівка, Тхорівка, Малі Лисовці, Миньківці.

Генеральні плани сіл Малі Лисовці, Миньківці, Кривошиїнці, Цапіївка, Пищики, Безгуляки, Шапіївка пройшли розгляд архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації.

 

7. Адміністративні послуги

Для забезпечення належних умов з максимального наближення сервісу держави до кожного мешканця Сквирської територіальної громади 22.12.2021 у Сквирській міській раді утворено Центр надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП).

Організація надання адміністративних послуг у ЦНАП здійснюється адміністраторами, державними реєстраторами та сектором ведення Реєстру територіальної громади відділу адміністративних послуг Сквирської міської ради. Крім цього 23.02.2021 рішенням Сквирської міської ради № 41-5-VIII старостам надані повноваження на здійснення окремих функцій адміністратора ЦНАП.

Прийом суб’єктів звернень у ЦНАП становить шість днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід, в середу до 20:00.

Рішенням виконкому Сквирської міської ради № 7/28 від 07 грудня 2021 року затверджений перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, в кількості 262, серед яких послуги державних реєстраторів ЦНАП, послуги Головного територіального управління юстиції в Київській області, Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Сквирської міської ради, відділу містобудування та архітектури, служби  у справах дітей, відділу з питань земельних ресурсів та кадастру, Сквирського сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Київській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, Державного агентства водних ресурсів України, Державної інспекції містобудування та архітектури тощо. 

У 2021 році забезпечено підключення працівників ЦНАП до інформаційної системи «Вулик», програмного комплексу «Соціальна громада», Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Реєстру територіальної громади,  Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та розпочато надання адміністративних послуг за їх допомогою.

Протягом 2021 року на офіційному сайті Сквирської міської ради утворена веб-сторінка ЦНАП з інформацією щодо порядку надання адміністративних послуг, їх переліку, графіком прийому громадян, тощо. 

У зв’язку з набранням 23 серпня 2021 року чинності Закон України «Про внесення змін до  Закону  України  «Про  Єдиний  державний  демографічний  реєстр  та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», забезпечена можливість використовувати електронні копії паспортних документів, відображених у мобільному «Дія» за допомогою засобів інформаційної системи «Вулик».

За результатами 2021 року до ЦНАП надійшло 21 976 звернень, на які надано  20 365 адміністративних послуг, з яких 4978 адміністративних послуг соціального характеру, 3 379 у сфері державної реєстрації місця проживання, 566 у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та 6 785 у сфері державної реєстрації нерухомого майна.

 

8. Гуманітарна сфера

8.1. Освіта 

В освітній системі Сквирської об’єднаної територіальної громади функціонує 21 заклад загальної середньої освіти (6 міських закладів та 15 сільських), 6 закладів дошкільної освіти, 2 заклади позашкільної освіти (Сквирський центр дитячої та юнацької творчості, Сквирська дитячо-юнацька спортивна школа), Сквирський дитячий будинок «Надія», Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр та Сквирський цент професійного розвитку педагогічних працівників.

Відповідно до рішень сесії Сквирської міської ради проведено реорганізацію таких закладів освіти:

-    Кам’яногребельського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Кам’яногребельську початкову школу;

-    Рогізнянського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Рогізнянську початкову школу;

-    Тхорівського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Тхорівську початкову школу;

-    Шапіївського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Шапіївську початкову школу;

-    Самгородоцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів у Самгородоцький навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти»;

-    Самгородоцького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» шляхом приєднання до Самгородоцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів;

-    призупинення роботи Мовчанівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Малятко».

    З метою підготовки закладів освіти до нового навчального року проведено  поточні ремонти закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної та позашкільної освіти.

    За кошти місцевого бюджету придбано фарбу, розчинник, лак та будівельні матеріали для поточного ремонту закладів освіти.

    Проведено тендерні торги на закупівлю електричної енергії, теплопостачання та газопостачання. Придбано вугілля та дрова для закладів освіти, котельні яких працюють на твердому паливі. 

Придбано меблі та дидактичні матеріали для учнів початкових класів, а також комп’ютерне та мультимедійне обладнання. Придбано   обладнання для інклюзивних класів.

    Проведено повірку вузлів обліку газу, манометрів, газосигналізаторів, електромагнітних клапанів. Укладено договір на технічне обслуговування газових котелень. Придбано газовий котел для Сквирського академічного ліцею інформаційних технологій «Перспектива» на суму 70 000,00 гривень. Проведено перезарядку вогнегасників. Проведено навчання з охорони праці для відповідальних осіб за газове господарство.

    Завершено поточний ремонт спортивного залу Горобіївського НВК. Переведено на електроопалення окремі приміщення Шапіївської початкової школи та Сквирського НВК №5. Облаштовано частину відмостки у Сквирському академічному ліцеї інформаційних технологій «Перспектива».

    Завершено капітальний ремонт по заміні вікон та дверей у Сквирському академічному ліцеї та Сквирському ЦДЮТ. Завершено капітальний ремонт харчоблоку у Сквирському ЗЗСО №3 та капітальний ремонт по облаштуванню внутрішніх вбиралень у Сквирському академічному ліцеї №2. Облаштовано пожежну сигналізацію у Сквирському академічному ліцеї та Пустоварівському НВК. Облаштовано систему захисту від блискавок у Сквирському академічному ліцеї.

    Проведено поточний ремонт системи захисту від блискавок  майстерні та котельні Сквирського ЗЗСО №3, котельні Сквирського ЗДО №2, котельні та приміщення Рудянського ЗДО.

    Отримано 110 ноутбуків та один шкільний автобус за рахунок коштів обласного та державного бюджетів.

    Завершено процедуру передачі майна (рішення сесії Сквирської міської ради від 14.07.2021 року) від сектору освіти Сквирської райдержадміністрації до відділу освіти Сквирської міської ради. Внесено відповідні зміни до державного реєстру.

    

8.2. Охорона здоров`я

Галузь охорони здоров’я Сквирського району представлена двома закладами охорони здоров’я – комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирська центральна міська лікарня» та комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». 

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ» надає вторинну спеціалізовану стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу стаціонаром на 130 ліжок та консультативною поліклінікою.

Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік в розділі «Охорона здоров’я» передбачено основні завдання та заходи:

  • Підвищення ефективності використання ресурсів, якості та доступності вторинної медичної допомоги;

  • Забезпечення закладів охорони здоров’я відповідним обладнанням.

Очікувались індикатори:

  • Зниження показників поширеності та захворюваності всіх хвороб на 5% та 7% відповідно;

  • Зменшення середньої тривалості госпіталізації пацієнтів на 15%;

  • Зменшення показника дитячої та материнської смертності;

  • Зменшення кількості інфекційних захворювань;

  • Зниження загального рівня смертності на 3%.

На початку 2021 року лікарня надавала стаціонарну допомогу на 130 ліжок та консультативно-діагностичною поліклінікою на 215 відвідувань в зміну.

Очікувані індикатори можна було досягнути при умовах звичайної роботи лікарні та не в епідемічний період поширення коронавірусної хвороби.

Розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру Державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби Ковід-19,  починаючи з 07.03.2021 року на базі перепрофільованого акушерсько-гінекологічного відділення в інфекційне відділення на 25 ліжок розпочався прийом інфекційних хворих з захворюванням  на Ковід-19.

З 15.03.2021 року по 01.06.2021 року лікувальний корпус перепрофільовано на інфекційні відділення №2 (на базі хірургічного відділення) та інфекційне відділення №3 (на базі терапевтичного та неврологічного відділення).

В першому кварталі 2021 року зменшилась кількість ліжок в стаціонарі з 130 до 115 за рахунок скорочення ліжок для вагітних та породіль-10, педіатричних-5 ліжок.

Розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру Державного рівня, пов’язаної з поширенням короновірусної хвороби Ковід-19 від 27.10.2021 року лікарня повторно і по теперішній час включена до списку закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою Ковід-19. 

В 2021 році за період роботи лікарні як інфекційний госпіталь в стаціонарних відділеннях проліковано хворих 2 998, з них 578 дітей, померло 214 осіб.

За період роботи лікарні, як інфекційний госпіталь, погіршилися показники роботи. Збільшилась кількість померлих з 108 до 214. Зменшилась кількість проведених хірургічних операцій з 643 до 334. Зменшилось число відвідувань в поліклініку з 67 614 до 49 865. Збільшилась середня тривалість лікування з 7,9 до 8,8 днів. Процент виконання ліжко-днів склав 76,3 відсотка.

Однією з головних проблем діяльності лікарні залишається незадовільне забезпечення кадрами, особливо лікарськими. В лікарні налічується 57,5 штатних одиниць лікарів, фактично зайнято 41,5, фізичних осіб лікарів – 41, вакантних посад – 16.

Відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я України у 2021 році забезпечено реалізацію наступного етапу впровадження програми державних фінансових гарантій та відповідно перетворено в комунальні некомерційні підприємства заклади охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу та третинну (високоспеціалізовану). 

Впроваджено реєстр медичних записів в електронній системі охорони здоров’я через Національну службу охорони здоров’я. Поступово та впевнено збільшується кількість епізодів пролікованих та про консультованих пацієнтів, які зареєстровані в електронному реєстрі.

Реалізація заходів щодо поліпшення якості і доступності медичних послуг населенню Сквирської територіальної громади сприяла зниженню показників поширеності усіх хвороб та захворюваності населення (на 4%). Випадки материнської та малюкової смертності в 2021 році відсутні, як і за аналогічний період 2020 року.

 

Сквирською територіальною громадою вживаються заходи для забезпечення необхідних умов для функціонування закладів охорони здоров’я, в тому числі КНП СМР «Сквирський МЦПМСД». 

 У структурі закладів сімейної медицини працює 7 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 28 фельдшерських пунктів, 3 ФАПи-ФП,  7  пунктів здоров’я.   

Однією з головних проблем діяльності КНП СМР «Сквирський МЦПМСД». 

 залишається незадовільне забезпечення кадрами, особливо лікарськими укомплектованість становить 80 відсотків.

В комунальному некомерційному підприємстві СМР «Сквирський МЦПМСД» первинну медичну допомогу надають:

- у амбулаторіях -17 лікарів, 38 медичних сестер;

-у відділенні невідкладної допомоги-4 фельдшери;

-у ФП, ФАПах, пунктах здоров’я працює: фельдшерів – 14, акушерів - 3, медичних сестер – 17.

На ФП Кам’яна Гребля, Токарівка, Красноліси – фельдшери внутрішні сумісники;

На ФП М.Єрчики – зовнішній сумісник.

Амбулаторії ЗПСМ фінансуються згідно договору з НСЗУ.

Відділення невідкладної допомоги, ФП, ФАП, пункти здоров’я фінансуються Сквирською міською радою.

На виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з лікарями Сквирської ЦПМСД станом на 01.01.2022 року укладено 24 536 декларацій на медичне обслуговування.

Постійно проводиться реєстр медичних записів в електронній системі охорони здоров’я через Національну службу охорони здоров’я.

Працює програма телемедицина, яка дає можливість лікарю проводити консультування з спеціалістами третинного рівня.

 Реалізація заходів щодо поліпшення якості і доступності медичних послуг населенню Сквирської територіальної громади сприяла зниженню показників поширеності усіх хвороб та захворюваності населення (на 10%). Випадки материнської та малюкової смертності в 2021 році не реєструвалися. З метою стабілізації епідемічної ситуації спричинено коронавірусом, адміністрацією центру були закуплені експрес тести, засоби індивідуального захисту, деззасоби, пробірки для відбору матеріалу.

Медичними працівниками обстежено 3 210 хворих методом ПЛР.

В КНП СМР «Сквирський МЦПМСД» працює 1 центр вакцинації та 7 пунктів щеплення. Щеплення проводиться працівниками мобільних бригад (створено 2 мобільні бригади) та персоналом пунктів щеплень. За період з 24.02.2021 по 01.01.2022 щеплено 32 308 осіб, з них 2 дозу отримали 13 938 осіб.

З метою надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги населенню відкрито нові амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в с. Шамраївка та с.Пустоварівка.

 

8.3. Культура

На території Сквирської міської територіальної громади налічується 35 клубних закладів культури, 37 бібліотек, Сквирський міський народний краєзнавчий музей, комунальний заклад Сквирської міської ради Сквирська дитяча школа мистецтв.

В галузі культури сесією Сквирської міської ради затверджено «Програму розвитку культури у Сквирській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки», рішення від 22.12.2020 № 18-3-VІІІ, зі змінами, внесеними рішенням сесії від 23.11.2021 № 36-15-VІІІ. 

Заклади культури працюють з метою створення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, доступності освіти у сфері культури для дітей та юнацтва, задоволення культурних потреб, організації змістовного дозвілля населення громади, максимальний охват мистецькою освітою дітей та юнацтва, доступу до інформації та культурних цінностей. Протягом червня - вересня 2021 року працював парк вихідного дня, де відбувалися різноманітні культурно-мистецькі заходи для різних вікових категорій населення.

Протягом 2021 року забезпечено участь окремих виконавців та аматорських  творчих колективів централізованої клубної системи в різноманітних фестивалях, конкурсах, оглядах місцевого, обласного та Всеукраїнського рівнів.  

У громаді діє 6 колективів, яким присвоєно звання «народний». Народним аматорським ансамблем сучасної пісні і танцю «Пісенні ключі» міського будинку культури у звітному періоді підтверджено звання «народний».  

На виконання заходів програми працівниками установ культури проводилися інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження патріотизму, духовності і моральності, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України, зокрема організовано масові заходи до новорічно-різдвяних свят, до Дня пам'яті Героїв Крут, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Соборності України,  Міжнародного Жіночого дня, Шевченківських днів, 35-ї річниці Чорнобильської трагедії, Дня пам'яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня Європи, Всеукраїнського дня вишиванки, Міжнародного дня захисту дітей, Дня молоді, Дня Конституції України, Івана Купала, 30-ї річниці Дня Незалежності України, Дня громади та Дня міста, Дня захисників та захисниць України, Дня Гідності і Свободи, Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів, Дня Збройних Сил України, тощо. 

У громаді проведено традиційні фестивалі та конкурси: дистанційний фольклорний фестиваль «Різдвяна зірка», дистанційний огляд-конкурс читців-аматорів «Поет живе у серці свого народу», дистанційний фестиваль-конкурс військово-патріотичної творчості «Пам'ять серця», дитячий фестиваль естрадної пісні «Перший крок», VІІ Відкритий молодіжний фестиваль-конкурс сучасної патріотичної пісні «Шамраївські зорі», міський огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності клубних установ громади «Світ талантів Сквирщини».

Проведено капітальний ремонт покрівлі Сквирського міського будинку культури. 

У вересні цього року рішенням сесії виділено кошти в сумі 170 тис. грн та придбано і установлено модуль для котельні Сквирського міського будинку культури.

Проведено технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання тепло генераторної Сквирського міського будинку культури на суму 2980,50 гривень. Придбано пожежного інвентарю на суму 19100 грн, здійснено технічне обслуговування вогнегасників на загальну суму 5470 гривень.

Протягом звітного періоду клубними закладами використано 164668,80 грн, у тому числі на заходи 33244,30 грн, на господарчі та інші витрати 131424,50 гривень.

Бібліотечними установами у тісній співпраці з клубними установами та навчальними закладами проведено тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. З нагоди відзначення свят та подій, у звітний період, у книгозбірнях системи відбулися цикли заходів: до Дня народження Т.Г. Шевченка, Всеукраїнського тижня дитячого читання, пам’яті Чорнобильської трагедії, Великодня, Дня Перемоги, Дня матері, Дня Європи, Дня вишиванки, Дня захисту дітей, Дня батька, Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні, Дня молоді, Дня Конституції України, Івана Купала, Дня прийняття Декларації про державний суверенітет України, Дня Хрещення Київської Русі, Дня Прапора України, Дня незалежності України, Дня громади, Дня знань, Дня фізичної культури і спорту, Дня міжнародних правових знань, Дня партизанської слави, Всеукраїнського дня бібліотек, тощо. Бібліотечні заклади Сквирщини взяли участь у місцевих та Всеукраїнських конкурсах творчості. 

При центральній міській бібліотеці діє літературне об’єднання «Сузір’я», центральній дитячій - клуб «Знай. Люби. Бережи», екологічного спрямування, а також 11 клубів за інтересами різнобічного спрямування при сільських закладах.

Бібліотеки оснащені 21 комп’ютером. У межах проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта» бібліотечна система отримала 7 одиниць комп’ютерної техніки.

Книжковий фонд по системі становить 203292 примірників видань на суму 1452440,66 гривень. За звітний період до бібліотек надійшло і поставлено на сумарний та індивідуальний облік 404 примірника видань на загальну суму 53139,84 гривень. 

З метою формування у підростаючого покоління активної громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості, серед активних форм бібліотечної роботи є щорічна літературна акція «Читання з воїном», цикл заходів «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами», «Листівка добровольцю», «Небесній Сотні – шана і молитви», «Збережемо пам’ять про подвиг», зустрічі та години мужності з воїнами АТО, щорічний літературний конкурс «Сильні духом, вільні серцем працюють поруч», тощо. Традиційно, щороку проводяться заходи до Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня захисника України, Дня визволення України від фашистських загарбників, які віддали своє життя за незалежність нашої держави. 

Протягом поточного року не проводились: будівництво, реконструкція та капітальні ремонти бібліотечних установ централізованої системи. За власний кошт проведено поточний ремонт приміщень: Миньківецька сільська бібліотека - філія (покраска стін, підлоги, дверей та стелажів фарбою), інші установи сіл: Горобіївка, Буки, Тарасівка, Оріховець, Тхорівка, Чубинці, Домантівка, Каленна, Лаврики та Слободянська бібліотека - філія - частково долучились до ремонтних робіт в бібліотечних установах.

Протягом звітного періоду бібліотечним установам використано 56957,52 грн, у тому числі на проведення заходів 11800,00 грн, на господарчі та інші витрати 45157,52 гривень.

Протягом 2021 року у Сквирській дитячій школі мистецтв велася цілеспрямована робота щодо надання початкової мистецької освіти на кращих зразках творів українського мистецтва; пошуку та підтримки обдарованих і талановитих дітей з раннього віку, розвиток їх мистецьких здібностей; організації, забезпечення та провадження освітнього процесу для набуття здобувачами спеціальних здібностей, естетичного досвіду і ціннісних орієнтацій у процесі активної мистецької діяльності, формування у них теоретичних і практичних загальних та професійних компетентностей початкового рівня в обраному виді мистецтва; створення умов для професійної художньо-творчої самореалізації особистості здобувача початкової мистецької освіти учня.

Протягом року у Сквирській дитячій школі мистецтв працювали відділи: фортепіанний, народний, струнно-щипковий, струнно-смичковий, духовий, теоретичний, хореографічний, театральний, відділи образотворчого мистецтва та естрадного вокалу. Викладацькими кадрами школа мистецтв забезпечена. Контингент школи становить 341 учень, охоплення учнів загальноосвітніх шкіл громади навчанням у школі мистецтв становить 10,44 %.  Школа мистецтв має чотири класи в селах: Кривошиїнці, Горобіївка, Пустоварівка, Тарасівка,  де  навчається 54 сільських учнів, з них 4  вихованці дитячого будинку «Надія» та 17 вихованців дитячого будинку сімейного типу родини Бондарів. Діє хореографічний колектив дитячої школи мистецтв «Веселий сонях», якому присвоєно звання «зразковий».

Вихованці школи приймали активну участь у проведенні шкільних, місцевих, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних фестивалях, конкурсах, мистецьких заходах. Проведено щорічний фестиваль «Чарівна ліра».

За  2021 рік Сквирською дитячою школою мистецтв використано із загального фонду 102 476,44 грн, у тому числі на проведення заходів 39 995,90 грн та на господарчі та інші витрати 62 480,54 гривень. Із спеціального рахунку на господарські потреби використано 835 гривень. Всього використано 69 913 гривень.

Робота Сквирського міського народного краєзнавчого музею орієнтована на відвідувачів різного покоління. Зокрема, завдяки різним виставкам та тематичним заходам музей формує у підростаючого покоління активну громадську позицію та національно-патріотичну свідомість.

Протягом звітного періоду в музеї проводились виставки, майстер-класи, зустрічі з членами поетичного клубу «Сузір’я» до всесвітнього Дня поезії, заходи до  дня виведення радянських військ з Афганістану,  Міжнародного жіночого дня, Великодня, Всесвітнього Дня вишиванки, Дня Європи, Дня родини, Дня захисту дітей, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України, Дня незалежності України, тощо. Протягом червня-серпня поточного року у вихідні при музеї діяв табір вихідного дня для дітей, відвідувало 36 дітей.

За 2021 рік музей поповнився на 85 експонатів, усі експонати внесено до електронної інвентарної книги. 

За звітний період вживалися заходи, спрямовані на поліпшення матеріально-технічного стану  музею, здійснено ряд заходів щодо усунення порушень пожежної безпеки. Сквирським міським народним краєзнавчим музеєм використано 19 698,54 грн, у тому числі на проведення заходів 10 300,00 грн та на господчі та інші потреби 9 398,54 гривень.

Незважаючи на карантинні обмеження, які діяли протягом 2021 року, завдяки проведеній роботі вдалося збільшити кількість проведених культурно-мистецьких заходів, більш як на 10% збільшити кількість людей, які відвідують дані заходи, збільшити відвідувачів інформаційно-просвітницьких заходів. У бібліотечній галузі вдалося зберегти бібліотечні фонди, поповнити їх, а також покращити забезпечення комп’ютерною технікою.

Однак для ефективної роботи закладів культури необхідно реалізувати пріоритетні завдання: укріплення фундаменту та заміна водостічної системи комунального закладу Сквирської міської ради Сквирська дитяча школа мистецтв, капітальний ремонт будівлі Сквирської центральної міської бібліотеки та Сквирської центральної дитячої бібліотеки, капітальний ремонт покрівлі Великоєрчиківського сільського будинку культури, капітальний ремонт будівлі Горобіївського сільського будинку культури, капітальний ремонт будівлі Буківського сільського будинку культури (завершення), укріплення фундаменту та заміна водостічної системи Цапіївського сільського клубу, виготовлення проектно-кошторисної документації на монтаж автоматичної пожежної сигналізації приміщення міського будинку культури та подальше виконання даних робіт; модернізація матеріально-технічної бази клубних закладів громади та забезпечення утримання приміщень клубних закладів в належному технічному стані, своєчасне проведення поточних та капітальних ремонтів. Для більш повноцінного забезпечення потреб користувачів бібліотечної системи потребують вирішення наступні питання: переведення центральної міської та центральної дитячої бібліотек у інше приміщення, проведення капітальних ремонтів приміщень установ сіл: Буки, Кривошиїнці, Самгородок, оновлення матеріально-технічної бази бібліотек, вирішення питання опалення 30 книгозбірень системи. 

Нагальним залишається питання переведення Сквирського міського народного краєзнавчого музею у інше приміщення.

Протягом 2021 року з метою створення умов для повноцінної самореалізації молоді, інтеграції молоді до світової та європейської молодіжної спільноти, рішенням виконавчого комітету Сквирської міської ради від 13.04.2021 № 12/11 «Про створення молодіжної ради Сквирської міської територіальної громади» створено на громадських засадах при Сквирській міській раді молодіжну раду Сквирської міської територіальної громади, затверджено її персональний склад і положення. Для самореалізації та розвитку потенціалу молоді у Сквирській міській територіальній громаді, рішенням сесії Сквирської міської ради від 29.04.2021 № 11-7-VIII затверджено Програму «Молодь Сквирської міської територіальної громади» на 2021-2025 роки»

У 2021 році у громаді проведено День молоді, під час якого відбувся велопробіг та молодіжний квест.

З метою формування у підростаючого покоління активної громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості, закладами культури проведено щорічну літературну акцію «Читання з воїном», цикл заходів «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами», «Листівка добровольцю», «Небесній Сотні - шана і молитви», «Збережемо пам’ять про подвиг», зустрічі та години мужності з воїнами АТО.

У 2021 році відбувся щорічний літературний конкурс «Сильні духом, вільні серцем працюють поруч», щорічний фестиваль військово-патріотичної творчості громади «Пам'ять серця», VII Відкритий молодіжний фестиваль-конкурс сучасної патріотичної пісні «Шамраївські зорі».

У закладах культури проводилися національно-патріотичні заходи до Дня Соборності України, річниці героїчного бою під Крутами, дня виведення військ з Афганістану, Дня добровольця, Дня пам’яті та примирення, Дня захисника і захисниць України, Дня Гідності та Свободи, Міжнародного дня волонтера, Дня Збройних Сил України, тощо.

У травні та серпні 2021 року проведено фотовиставки молодшого сержанта, гранатометника 1 роти 90 окремого десантного батальйону, учасника бойових дій Боровика Руслана «Світ очима янгола». 

28 серпня до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в місті Сквира проведено всеукраїнський патріотичний забіг в пам’ять про загиблих воїнів «ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ», який закладає традицію щорічного вшанування пам’яті наших воїнів та проводиться з метою формування національно-патріотичної свідомості громадян України. 

12 жовтня Сквирська центральна бібліотека організувала зустріч учнів Сквирського академічного ліцею «Перспектива» із захисниками України, ветеранами 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців - Донцем Миколою, Маневичем Богданом (Богдан Митець), волонтеркою та поетесою Гриценко Людмилою. 13 жовтня Сквирська центральна і міська бібліотеки провели козацьку гру-квест «Хай живе козацька воля! Хай живе козацький дух» для учнів Сквирського академічного ліцею «Перспектива». 

 

8.4. Фізична культура та спорт. 

В галузі фізичної культури та спорту сесією Сквирської міської ради затверджено «Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2025 роки у Сквирській міській територіальній громаді», рішення від 22.12.2020 №19-3-VІІІ, зі змінами внесеними рішенням від 23.11.2021 № 37-15-VІІІ. 

Станом на 01.01.2022 року нараховується така матеріально-технічна база: 1 стадіон, 23 спортивних залів (17 в сільській місцевості), 41 спортивних майданчиків (26 в сільській місцевості), 13 футбольних полів (12 в сільській місцевості), 17 гімнастичних містечок (11 в сільській місцевості), 11 приміщень для фізкультурних занять (4 в сільській місцевості), 2 з них – з тренажерним обладнанням та 4 спортивних майданчики зі штучним покриттям.

У 2021 році за кошти обласного бюджету в сумі 4065,7 тис. грн та співфінансування з міського бюджету в сумі 1016,4 тис. грн (загальна вартість – 8986,87 тис. грн) завершено капітальний ремонт міського стадіону «Колос» ім. Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х. Шварцбурга. Під час ремонту проведено земляні роботи, укріплена підпірна стінка, побудовано баскетбольний майданчик, бігові доріжки, яму для стрибків у довжину, глядацькі трибуни, санвузол, систему дренажу, систему автоматичного поливу, укладено рулонний трав’яний газон. 

В рамках Проекту Президента України «Активні парки – локації здорової України» у місті Сквира, за кошти міського бюджету (40,4 тис. грн), встановлено спортивний майданчик, який складається з таких елементів інфраструктури, як: «шведська» стінка, комплекс турніків, гімнастичні бруси, лавка для виконання динамічних вправ, зона для занять фітнесом (вільний простір), координаційна лінія.

Заняття з фізичного виховання введені в усіх дошкільних закладах громади. В загальноосвітніх школах уроки фізичного виховання відвідує 3288 учнів, в позашкільних закладах - 841 учнів, в ДНЗ «Сквирське ВПУ» - 270 учнів.

У навчальних закладах працює 29 фізкультурно-спортивних та військово-патріотичних секцій та гуртків, де займається 443 учнів, при Сквирському ЦДЮТ діє 7 гуртків фізкультурно-спортивного та військово-патріотичного спрямування  – 313 учнів, в ДНЗ «Сквирське ВПУ» функціонує 6 спортивних гуртків, в яких займається 130 учнів.

Працює дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти з відділеннями гандболу, тенісу настільного, легкої атлетики, велосипедного спорту на шосе, шахів, боксу, карате кіокушинкай в яких займаються 321 учень, що складає 9,8 відсотків до загальної кількості учнівської молоді. З ними займаються 12 тренерів-викладачів, з яких 10 штатних, 6 зі спеціальною освітою. 

Протягом 2021 року основна увага приділялася удосконаленню системи організації і проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичної культурою та спортом, проводилася профілактика негативних явищ та формування здорового способу життя у молодіжному середовищі.

Відділом культури, молоді і спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення місцевих спортивно-масових заходів серед учнівської молоді. Це першості та турніри з гандболу, футболу, футзалу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, комплексні заходи. Неодноразово спортсмени громади ставали переможцями та призерами обласних та Всеукраїнських змагань із різних видів спорту.

Незважаючи на карантин протягом року зросла кількість проведених фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів у громаді. Взято участь в обласному спортивному заході «Олімпійський день-2021» в м. Бориспіль та чемпіонаті України з пляжного гандболу серед юнаків 2006-2007 років народження в м. Чорноморськ. Проведено спортивно-масові заходи з нагоди святкування Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги, Дня вишиванки, Дня молоді, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці незалежності України, Дня фізичної культури і спорту, Дня захисника та захисниць України, Дня Збройних Сил України. На проведення спортивних заходів виділено 91715,51 гривень.

Проблемними питаннями стану та розвитку фізичної культури та спорту у Сквирській міській територіальній громаді є:

- у сільській місцевості 70% спортивних майданчиків та футбольних полів знаходяться у незадовільному стані. Протягом 2021 року не побудовано жодної спортивної площинної споруди.

- погіршився стан щодо залучення сільської молоді до занять фізичною культурою та спортом. 

8.5. Туризм.

Туристична галузь на території Сквирської міської територіальної громади проходить період становлення. Наразі реалізовано проєкт «Патріотичні екскурсії Київщини» - «Стежками незвіданої Сквирщини», що увійшли до трійки кращих робіт. Розроблено 7 туристичних маршрутів.

 

9. Охорона навколишнього природного середовища

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №15-3-VІІІ затверджена Програма забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих відходів у Сквирській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені кошти в сумі 1 499,1 тис. гривень. Фактично профінансовано 1 499,1 тис. гривень. 

За 2021 рік в рамках  Програми забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих відходів  зібрано та перевезено  з вулиць міста 6 227 м. куб. сміття.

З метою вивезення твердих побутових відходів населенням, підприємствами, установами та організаціями укладаються договори із КП «Сквирське комунальне господарство».

Так, протягом 2021 року КП «Сквирське комунальне господарство» додатково укладено 265 договорів на вивезення і захоронення твердих побутових відходів:

- 13 договорів з бюджетними установами;

- 43 договори – з підприємствами, організаціями, приватними підприємцями;

- 209 договорів - з населенням по місту Сквира.

Всього КП «Сквирське комунальне господарство» укладено  4 039 договорів на вивезення і захоронення твердих побутових відходів, в тому числі 269 договорів з юридичними особами та 3770 договорів з населенням.

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №15-3-VІІІ затверджена Програма природоохоронних заходів Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені кошти в сумі 1 847,820 тис.  гривень. Фактично профінансовано 1762,5 тис. гривень.

В рамках реалізації зазначеної Програми за кошти міського бюджету придбано сміттєвоз з боковим завантаженням  (1740,0 тис гривень). 

Розроблений «Детальний план території земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів для відведення її в постійне користування КП «Сквирське комунальне господарство» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів (реконструкція)» на замовлення Сквирської районної державної адміністрації (договір №04/09-ДПТ від 29.12.2017). Розробник проєкту  ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ».

Подана «Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документу державного планування проекту детального плану території земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів для відведення її в постійне користування КП «Сквирське комунальне господарство» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів». 

Була проведена стратегічна екологічна оцінка документу державного планування проекту детального плану території земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів.

В 2021 році за кошти міського бюджету було придбано та встановлено на полігоні твердих побутових відходів комплекс відеоспостереження на загальну суму 50,0 тис. гривень.

За рахунок коштів Сквирської міської ради, виділених на проведення натурних спостережень при розробленні стратегічної екологічної оцінки проекту документу державного планування детального плану території земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради від ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ ПЛЮС»,  проведено дослідження проб води, ґрунту та повітря  на території сміттєзвалища та на межі санітарно-захисної зони. Отримано протоколи досліджень, що надає змогу подати детальний план території сміттєзвалища на затвердження до сесії Сквирської міської ради.

У місті встановлено 138 контейнерів для збирання сміття та 28 контейнерів для роздільного збирання відходів з пластику та скла. На відходи пластику укладено угоду на реалізацію вторинної сировини, а скло зберігаються на території КП «Сквирське комунальне господарство». 

В громаді діє Програма заходів по організації благоустрою Сквирської територіальної громади на 2021 рік, затверджена рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №14-3-VІІІ. На реалізацію заходів програми передбачені кошти в сумі 7 999,3 тис.гривень. Фактично профінансовано  та освоєно за рік  7 724,5 тис. гривень.

Сквирською міською радою розроблено та видано розпорядження міського голови від 12.03.2021 №42-ОД  «Про проведення  двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів», в рамках якого  проводився благоустрій територій та ліквідація стихійних сміттєзвалищ. 

На виконання розпорядження була організована робота по приведенню в належний стан вулиць та провулків населених пунктів громади, територій підприємств, установ та організацій, прибудинкових територій житлового фонду, індивідуальних господарств громадян, берегів річок, пришляхових лісових смуг, зупинок громадського транспорту, обрізку дерев та кущів тощо.

Під час двомісячника благоустрою впорядковано території парків, скверів, дитячих та спортивних майданчиків. Здійснено благоустрій Меморіалу Слави, пам’ятників та братських могил, всіх кладовищ в населених пунктах громади. Прибрано території підприємств, установ та організацій. Приведено в належний естетичний вигляд клумби та газони. Висаджено понад 100 дерев та 50 кущів. Побілено стовбури дерев на центральних вулицях міста, сільських населених пунктів та на територіях підприємств, установ, організацій. Комунальне підприємство «Сквираблагоустрій» провело кронування та санітарну обрізку  аварійно-небезпечних дерев та кущів.

Інспектором з благоустрою КП «Сквираблагоустрій» постійно проводяться санітарні рейди щодо дотримання Правил благоустрою території міста Сквира. 

За звітний період направлено 277 попереджень стосовно прибирання прилеглої території, вручено 535 пам’яток щодо благоустрою території, за результатами перевірок звернень громадян складено 27 актів, проведено обстеження зелених насаджень в кількості 659 од., видано 37 ордерів на виконання рішень виконавчого комітету, направлено на адміністративу комісію 4 протоколи.   

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 19.10.2021 №4/24 було оголошено осінній місячник з благоустрою та санітарної очистки території м. Сквира та населених пунктів громади. Місячник проведено з 19 жовтня по 30 листопада 2021 року. В рамках місячника виконано комплекс заходів, спрямованих на поліпшення стану довкілля, а саме: проведено благоустрій міста та населених пунктів громади, проведена санітарна очистка лісосмуг уздовж доріг, прилеглих територій до будівель, закладів освіти, культури, медицини, житлового фонду, парків, дитячих та спортивних майданчиків, вулиць міста та населених пунктів громади, ліквідовано стихійні сміттєзвалища.


 

10. Профілактика та протидія злочинності

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 23.02.2021 №53-5-VIII було затверджено програму Сквирської міської ради з профілактики злочинності на  2021-2023 роки.

Соціально-економічні особливості громади – аграрний регіон. При розпаді інших галузей економіки та зниженні економічних напрямків розвитку району утворилась значна кількість безробітних. 

В зв’язку з цим відбулося збільшення скоєння злочинів особами, які не працюють, зловживають спиртними напоями, вживають наркотичні засоби. Крім цього збільшилась кількість осіб, які ведуть антигромадський спосіб життя на території обслуговування.

Значна частина скоєних злочинів скоюється місцевими жителями в зв’язку з чим необхідно втілювати нові методи комплексної профілактичної роботи в населених пунктах району. До вказаної роботи залучати небайдужих громадян створюючи дієві громадські формування, здійснювати превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень, виявляти причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживати у межах своєї компетенції заходів для їх усунення.

Протягом 12 місяців 2021 року до відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області надійшло та зареєстровано в журналі Єдиного обліку 5 411 (2020 – 5542) повідомлень, кількість зменшилась на 131 (-2,4%). Зареєстровано в ЄРДР – 625 (2020 – 591) реєстрація збільшилась на 34 (+5,8%), що становить 11,6% від загальної реєстрації (2020 - 10,7%). 

Загальна злочинність

Зареєстровано всього - 625 (2020 – 591) динаміка - + 5,8% 

Без урахування закритих - 256 (2020 – 269) динаміка – + 5,1%

з них закрито ст. 284 КПК - 369 (2020 – 315) динаміка +14,6% 

Розслідувано - 183 (2020 - 166) динаміка – 9,3%. 

   

Тяжкі злочини

Зареєстровано – 95 (2020 – 114) динаміка – -16,7 %

Без урахування закритих – 73 (2020 – 105) динаміка – -30,5%

Проваджень закрито – 22 (2020 - 9) динаміка - +144,4%

Пред’явлено про підозру –42 (2020 – 39) динаміка – +7,7%

Розслідувано – 41(2020 – 53) динаміка – -22,6% 

 

Особливо тяжкі злочини

Зареєстровано – 100 (2020 – 93) динаміка – + 7,5 %

Без урахування закритих – 2 (2020 – 8) динаміка – -75,0%

Проваджень закрито – 98 (2020 - 85) динаміка - + 15,3%.

Пред’явлено про підозру – 1 (2020 – 6) динаміка – - 83,3%

Розслідувано – 1 (2020 – 5) динаміка – -80,0%  

 

Особовим складом сектору реагування поліції відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області проводилися заходи спрямовані на забезпечення публічної безпеки та порядку, безпеки дорожнього руху, охорону прав і свобод людини, інтересів суспільства та держави, протидії злочинності, превентивної та профілактичної діяльності. Завдяки швидкому внесенню відповідних змін до плану комплексного використання сил та засобів СРПП, а також маневрування нарядами, наближення їх до аварійно-небезпечних ділянок на території обслуговування. загалом під час несення служби працівниками СРПП відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області.

Паралельно вказаним заходам СРПП відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області організовували та забезпечували публічну безпеку та порядок на вулицях, площах, у парках, у скверах, на стадіонах, вокзалах і інших публічних місцях, зокрема під час проведення масових та спортивних заходів, приділяючи значну увагу розкриттю злочинів.

Для зниження  рівня злочинності серед неповнолітніх    спільно з галузевими  службами відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області проводиться профілактична робота серед неповнолітніх, а особливо серед осіб, які знаходяться на обліку та осіб, схильних до скоєння злочинів. Проводяться рейдові перевірки спільно зі службою у справах дітей та сім’ї Сквирської міської ради, а також відвідуються за місцем проживання неповнолітні, які знаходяться на профілактичному обліку, як дитина – правопорушник і сім’ї, в яких діти схильні до скоєння злочинів та правопорушень, вирішуються питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виховання дітей. 

З початку 2021 року проведено 13 спільних рейдів із галузевими службами відділу поліції № 1 та зацікавленими службами Сквирської міської ради у закладах та місцях відпочинку молоді. На кінець грудня 2021 року здійснено 78 перевірку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Пропозиції щодо покращення стану криміногенної обстановки на території обслуговування відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області щодо розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів:

Необхідно активізувати роботу дільничних офіцерів поліції з метою виявлення осіб схильних до скоєння злочинів з метою недопущення скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів в населених пунктах району.

Значна кількість шахрайств вчинена шляхом обману чи зловживання довірою (перерахувати кошти на рахунок, назвати банківські реквізити, під виглядом соціальних працівників та інше). В даному напрямку роботи необхідно інформувати населення в засобах масової інформації, проводити роботу з населенням району, проводити відповідну роботу в навчальних закладах району, медичних закладах та інших підприємствах.  

З урахуванням стану криміногенної обстановки на території обслуговування,  виконуючи вимоги керівництва держави, МВС, НПУ та ГУНП в Київській області необхідно провести  першочергові заходи щодо протидії злочинності:

1. Забезпечення охорони конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян, своєчасне реагування на заяви та повідомлення, об’єктивний та в повній мірі розгляд звернень громадян, у встановленні законодавством терміни. 

2. Активізувати розкриття злочинів майнового характеру на території обслуговування, особливо звернути увагу на розкриття крадіжок з приватних будинків, дачних будинків, розкриття шахрайств.  

3. Активізувати роботу по виявленню злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотичних речовин, обігом зброї та боєприпасів, в належному стані проводити профілактичну роботу на цьому напрямку діяльності.

4. Активізувати профілактичну роботу з раніше судимими, неповнолітніми з метою недопущення та попередження скоєння злочинів вказаними особами.

5. Усебічно, повно і неупереджено досліджувати обставини кримінального правопорушення, виявляти обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом’якшують чи обтяжують його покарання, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних рішень.

6. Поліпшення матеріально-технічного забезпечення відділу поліції шляхом  придбання  паливо мастильних матеріалів, засобів зв’язку, оргтехніки, спецзасобів. 

7.Виявляти причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживати у межах своєї компетенції заходів для їх усунення.

 

Начальник відділу економічно-

інвестиційної діяльності та 

агропромислового розвитку                                                                    Оксана Суслова    

 
 
 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: