Про затвердження Положення
«Про консультації з громадськістю
в місті Сквира»
Керуючись Законом України «Про звернення громадян» та Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії Сквирської ради з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та молоді, освіти, культури, охорони здоров'я та релігії, Сквирська міська рада VII скликання
В И Р І Ш И Л А :
1. Затвердити Положення «Про консультації з громадськістю в місті Сквира.
Міський голова В.А. Скочко
м. Сквира
28 квітня 2016 року
№140-8-VІІ
Додаток №1
до рішення сесії
міської ради №140-8-VІІ
від 28 квітня 2016 року
Положення
“Про консультації з громадськістю в місті СКВИРА”
1. Це Положення визначає основні вимоги до організації і проведення Сквирським міським головою, Сквирською міською радою та її виконавчими органами (далі - ОМС) консультацій з громадськістю з питань, що належать до їх компетенції(далі - консультації з громадськістю).
2. Консультації з громадськістю є однією з форм участі членів територіальної громади міста Сквири у місцевому самоврядуванні. Вони проводяться з метою забезпечення участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність ОМС, їх посадових та службових осіб, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості їх діяльності.
3. Результати проведення консультацій з громадськістю враховуються ОМС під час прийняття остаточного рішення і в подальшій їх роботі.
5. Консультації з громадськістю організовує і проводить ОМС, який є розробником проекту нормативно-правового акта або готує пропозиції щодо вирішення певного питання, за допомогою відповідальної посадової особи чи структурного підрозділу з питань громадської участі (далі – відповідальний орган).
6. Відповідальний орган щороку складає орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю (далі - орієнтовний план) з урахуванням пропозиції ОМС, громадських рад та інших консультативно-дорадчих органів утворених при ОМС (далі - громадська рада), членів територіальної громади, громадських об’єднань, органів самоорганізації населення, а також результатів проведення попередніх консультацій з громадськістю.
Інформація, пов’язана з організацією та проведенням консультацій з громадськістю, оприлюднюється у спеціально створеному розділі “Громадська участь”, підрозділі “Консультації з громадськістю” офіційного веб-сайту Сквирської міської ради.
7. Громадські об’єднання, благодійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, органи самоорганізації населення, недержавні засоби масової інформації, інші непідприємницькі товариства та установи, легалізовані відповідно до законодавства (далі - інститути громадянського суспільства), можуть ініціювати проведення консультацій з громадськістю з питань, не включених до орієнтовного плану, шляхом подання відповідних пропозицій ОМС.
У разі коли пропозиція щодо проведення консультацій з громадськістю з одного питання надійшла не менше ніж від трьох інститутів громадянського суспільства, які діють на відповідній території, такі консультації проводяться обов'язково.
Ініціювати проведення консультацій з громадськістю, не включених до орієнтовного плану, можуть також громадські ради.
8. ОМС протягом трьох робочих днів з початку проведення консультацій з громадськістю подає громадській раді проекти відповідних нормативно-правових актів та інформаційно-аналітичні матеріали до них.
До участі у проведенні консультацій з громадськістю можуть залучатися органи місцевої виконавчої влади.
9. ОМС під час проведення консультацій з громадськістю взаємодіють із засобами масової інформації, надають їм необхідні інформаційно-аналітичні матеріали.
11. Консультації з громадськістю проводяться у формі публічного громадського обговорення (безпосередня форма) та вивчення громадської думки (опосередкована форма).
Консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення, електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки з одних і тих самих питань можуть проводитись одночасно.
12. В обов'язковому порядку проводяться консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення щодо:
Проекти регуляторних актів виносяться на громадське обговорення з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
13. Публічне громадське обговорення передбачає організацію і проведення публічних заходів:
Додатково у рамках публічного громадського обговорення можуть проводитися засідання громадських рад.
14. Публічне громадське обговорення організовує і проводить ОМС у такому порядку:
Для організаційного забезпечення проведення публічного громадського обговорення ОМС може утворювати робочу групу за участі представників ІГС.
15. В інформаційному повідомленні про проведення публічного громадського обговорення зазначаються:
16. Проведення публічного громадського обговорення проекту бюджету міста здійснюється у формі громадських (бюджетних) слухань в порядку, передбаченому Положенням про громадські слухання у місті Сквира з дотриманням таких особливостей:
Проведення публічного громадського обговорення звітів про виконання бюджету міста здійснюється щоквартально у формі громадських слухань в порядку, передбаченому Положенням про громадські слухання у місті Сквира. Ініціатором проведення таких громадських слухань виступає відповідальний виконавчий орган Сквирської міської ради.
17. Електронні консультації з громадськістю проводяться у підрубриці "Електронні консультації з громадськістю", підрозділу "Консультації з громадськістю", розділу "Громадська участь" офіційного веб-сайту Сквирської міської ради.
Під час проведення електронних консультацій з громадськістю враховуються строки та порядок оприлюднення проектів нормативно-правових і регуляторних актів, визначені Законами України "Про доступ до публічної інформації" та "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
18. Публічне громадське обговорення розпочинається з дня оприлюднення інформаційного повідомлення про його проведення.
Строк проведення публічного громадського обговорення визначається ОМС і повинен становити не менш як один місяць.
19. Пропозиції та зауваження подаються в усній та письмовій формі під час публічних заходів, надсилаються на поштову та електронні адреси, вказані в інформаційному повідомленні або на адреси посадових та службових осіб, розміщені на офіційному веб-сайті Сквирської міської ради.
Під час проведення заходів у рамках публічного громадського обговорення ведеться протокол, у якому фіксуються висловлені в усній формі пропозиції і зауваження.
Пропозиції та зауваження, що надходять ОМС, протоколи публічних заходів, оприлюднюються у спеціально створеному розділі “Громадська участь”, підрозділі “Консультації з громадськістю” офіційного веб-сайту Сквирської міської ради протягом п'яти робочих днів після їх надходження (складення протоколу).
Інститути громадянського суспільства, наукові та експертні організації, інші юридичні особи подають пропозиції і зауваження у письмовій формі із зазначенням свого найменування та місцезнаходження.
Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.
20. Пропозиції та зауваження, що надійшли під час публічного громадського обговорення, вивчаються та аналізуються із залученням у разі потреби відповідних фахівців.
За результатами публічного громадського обговорення ОМС готують звіт, в якому зазначається:
21. Результати публічного громадського обговорення (у томі числі звіт) в обов'язковому порядку ОМС доводить до відома громадськості шляхом оприлюднення у спеціально створеному розділі “Громадська участь”, підрозділі “Консультації з громадськістю” офіційного веб-сайту Сквирської міської ради та в інший прийнятний спосіб на протязі п’яти робочих днів після його закінчення.
22. Вивчення громадської думки здійснюється шляхом:
23. Вивчення громадської думки організовує і проводить ОМС у такому порядку:
1) визначає:
2) Отримує підсумкову інформацію про результати вивчення громадської думки;
3)Узагальнює громадську думку щодо запропонованого вирішення питань, що потребували вивчення громадської думки;
4)Забезпечує врахування громадської думки під час прийняття ОМС остаточного рішення з питань, що потребували вивчення громадської думки;
5)Оприлюднює в обов'язковому порядку у спеціально створеному розділі “Громадська участь”, підрозділі “Консультації з громадськістю” офіційного веб-сайту Сквирської міської ради та в інший прийнятний спосіб результати вивчення громадської думки (у тому числі звіт) на протязі п’яти робочих днів з моменту його завершення.
24. У звіті про результати вивчення громадської думки зазначається:
25. Для організації вивчення громадської думки з метою отримання об'єктивної та достовірної інформації ОМС може відповідно до законодавства укладати договори з дослідницькими організаціями, фахівцями, експертами, інститутами громадянського суспільства про проведення на умовах відкритого конкурсу фахових, наукових соціологічних досліджень, спостережень, експрес-аналізу пропозицій різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін.
26.За порушення вимог цього Положення посадові та службові особи ОМС несуть відповідальність передбачену чинним законодавством.
Секретар міської ради Бондар В. О.