(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Звіт міського голови про роботу виконавчих органів Сквирської міської ради

 
Дата публікації 31.1.2023 15:57:53
 

 

Шановна громадо, депутати міської ради, запрошені!

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт міського голови про свою роботу та роботу виконавчих органів ради. Міська рада представляє спільні інтереси жителів міста Сквира та 43 сіл об’єднаної територіальної громади. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної праці депутатського корпусу, членів виконкому та працівників виконавчих органів міської ради, співпраці з керівниками підприємств, громадських організацій, установ та організацій громади.

Україна зараз виборює незалежність, право на свою мову, культуру, виборює волю для своєї нації та її майбутнього. 2022 рік був нелегким як для нашої громади, так і для кожного з нас, змусив усіх нас змінити намічені плани та пріоритети. Широкомасштабна військова агресія російської федерації проти України, розпочата 24 лютого 2022 року, вплинула на вибір пріоритетів.

Протягом 2022 року в громаді проводилася активна робота по протидії загарбницьким діям росії, стабілізації суспільно-політичної ситуації в громаді, а також вживалися заходи, спрямовані на забезпечення стабільного функціонування господарського комплексу, вирішення проблемних питань з метою задоволення потреб жителів Сквирщини.

Від першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну Сквирська міська рада створила Гуманітарний штаб та активно працює над залученням допомоги і забезпечення нею внутрішньо переміщених осіб громади, а також найбільш потребуючих категорій населення.

Головним завданням, над яким працювала Сквирська міська рада та її виконавчі органи впродовж 2022 року, була максимальна реалізація інтересів жителів Сквирської міської територіальної громади в реальних бюджетно-фінансових, економічних та соціальних умовах.

Цей звіт – короткий огляд того, як жила громада у 2022 році.

У 2022 році міська рада, виконавчий комітет та всі структурні підрозділи працювали стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток території за пріоритетними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя громади.

За 2022 рік проведено 12 сесій Сквирської міської ради VIII скликання та 47 засідань постійних комісій міської ради.

За вказаний період на пленарних засіданнях розглянуто 719 питань, з яких 481 - питання регулювання земельних відносин, 15 - бюджетні питання, 198 - стосувались інших сфер життєдіяльності громади.

Серед прийнятих рішень 13 - затвердження цільових програм (9 - зміни до раніше прийнятих програм), 3 звернення депутатів міської ради до керівництва держави та області.

За 2022 рік відбулось 30 засідань виконавчого комітету Сквирської міської ради, з яких 8 - позачергові засідання, на яких прийнято 516 рішень, з яких:

 • 66 питань повноважень у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку;
 • 43 - у галузі бюджету, фінансів і цін;
 • 21 - щодо управління комунальною власністю;
 • 87 - у галузі житлово - комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку;
 • 12 - у галузі будівництва;
 • 21 - у сфері освіти, охорони здоров'я, фізкультури і спорту;
 • 13 - у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;
 • 160 - у сфері соціального захисту населення;
 • 17 - у галузі оборонної роботи;
 • 27 - щодо вирішення питань адміністративно - територіального устрою;
 • 9 - щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;
 • 40 - інші повноваження виконавчих органів.

Підготовлено 1354 розпорядження міського голови, з них:

 • 143 розпорядження з основної діяльності;
 • 705 розпоряджень з особового складу, про надання щорічних оплачуваних відпусток та відпусток у зв’язку з навчанням;
 • 2 розпорядження з адміністративно-господарських питань.

До Сквирської міської ради за 2022 рік надійшло 39 393 звернення громадян, з них 35783 розглянуто і вирішено позитивно, із 3194 надано роз’яснення, 416 відмов.

Цивільний захист

Протягом року приділялася особлива увага на заходи, які спрямовані на захист населення та територій громади в мирний час та в особливий період у сфері цивільного захисту.

З цією метою у 2022 році сесією Сквирської міської ради були затверджені програми:

- «Міська цільова Програма призову на строкову військову службу, зборову підготовку військовозобов’язаних та приписку громадян до призовної дільниці на період 2023-2024 років»;

- «Програма підтримки заходів з мобілізації на території Сквирської міської територіальної громади на 2023-2024 роки»;

- «Сквирська міська цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2022-2025 роки».

Рішенням виконавчого комітету затверджено:

- План реагування на надзвичайні ситуації, що можуть виникнути на території Сквирської міської територіальної громади, який включає в себе

 план евакуації населення та план реагування на особливий період.

- Порядок створення та використання матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та використання в особливий період, надання допомоги постраждалому населенню в Сквирській міській територіальній громаді. Загальна сума виділених у 2022 році коштів на його формування становить 1 791380 грн.

Розроблено і доведено до населення алгоритм дій в разі:

- артобстрілу та бомбардування;

- радіаційної небезпеки;

- виявлення небезпечного чи підозрілого предмета;

- виявлення вибухонебезпечних предметів.

На території громади функціонує система оповіщення, яка складається з сирени типу ОЗОН, пульту управління, що знаходиться у відділі поліції №1 та 4 гучномовці, розташовані м. Сквира, вул. Соборна (ринок), вул. Замкова (поблизу АТ «Укртелеком»), вул. Київська (ТОВ «Сквирський КХП»),           вул. Залізнична (ТОВ «Гроно»). До оповіщення додатково залучаємо автотранспорт поліції, ДСНС, представників міської ради, усі види месенджерів.

Протягом року з метою формування фонду захисних споруд цивільного захисту неодноразово було проведено обстеження укриттів громади, зокрема – 7 протирадіаційних укриттів,з яких 1 готове, 5 обмежено готові, 1 не готове до використання. Також обстежено більше 20 підвальних приміщень для використання їх як найпростіших укриттів, 17 з яких взято на облік та зареєстровано в книзі обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.

В 2022 році за рахунок бюджетних коштів проведено облаштування та ремонт найпростіших укриттів на загальну суму 1190652,34 грн. (у підвальних приміщеннях відремонтовано електрообладнання, облаштовано внутрішні вбиральні, відновлено водопостачання, встановлено рекуператор повітря, замінено двері тощо).

Також, у зв’язку з початком функціонування Добровольчого формування №1 Сквирської міської територіальної громади (далі ДФ№1СМТГ), було прийнято 408 заяв добровольців про зарахування до добровольчого формування та сформовані їхні особові справи, видано 54 довідки про членство в ДФ№1 СМТГ, прийнято 85 заяв про вихід з формування та розірвання контракту добровольця. Також видано 372 посвідчення добровольця ДФ№1 СМТГ.

Сквирська міська рада відкрила благодійний рахунок для переказу коштів на потреби ДФТГ. Всього з 31 березня по 31 грудня 2022 року на благодійний рахунок надійшло 459 651,53 гривень (одноденний заробіток від працівників Сквирської міської ради та бюджетної сфери, благодійні внески від громадян). Станом на 01 січня 2023 року залишок коштів становить - 25 658,90 гривень. 

За них було придбано:

- костюм літній польовий 83 шт на суму 49 800 грн.;

- морозильна скриня Ardesko на FRM3000MCH 2 шт. на суму 18 200 грн. (передано військовим);

- тепловізійний монокуляр Asp-Micro TM160 1 шт. на суму 17 292, 50 грн.(передано військовим);

- тепловізійний монокуляр AGM Taipan TM10-256 (тепловізор) 1 шт. на суму 31 707,50 грн.(передано військовим);

- переговорний пристрій Baofeng UV-6 3 шт. на суму 7 500 грн.(передано військовим);

- переговорний пристрій Baofeng UV-6D 10 шт. на суму 22 000 грн.(передано військовим);

- будівельні матеріали та електромонтажне обладнання на суму 149 892,63 грн.(передано військовим);

- акумулятори Genesis 4 шт. на суму 23 6 грн.(передано військовим)

- камуфляжні зимові костюми - 114 000,00 гривень.

Соціальний захист

Протягом 2022 року робота була направлена на згуртування жителів громади у спільній боротьбі проти агресора та допомозі громадянам, які перемістилися до Сквирської міської територіальної громади із зон ведення активних бойових дій. На сьогоднішній день в громаді фактично проживає 4088 внутрішньо переміщених осіб. Для отримання статусу та допомоги на проживання ВПО переважна більшість громадян скористалася сервісом ЦНАПу, решта- застосунком «Дія».

Для вирішення соціально-побутових проблем ВПО на території громади було створено гуманітарний штаб, де першочергово вирішуються питання забезпечення продуктами харчування, засобами гігієни, одягом та взуттям, тощо. В штабі внутрішньо переміщені особи двічі на місяць отримували продуктові набори, сформовано двомісячний запас продуктів харчування.

Протягом 2022 року в гуманітарному штабі для ВПО, які проживають на території громади, було видано більше 60 т гуманітарної допомоги, отриманої від Київської обласної військової адміністрації, Білоцерківської районної військової адміністрації, обласного гуманітарного штабу, міжнародних організацій UNICEF, «GoodWill», World Central Kitchen», медичного корпусу, який співпрацює з UMC Ukraine Medical Consortium IRM Polish Institute for Emergency Medicine, при цьому не враховано  допомогу, яка самостійно надавалася представниками Товариства Червоного Хреста України, місцевими волонтерами  та жителями громади. Починаючи з 28 лютого 2022 року до постраждалих громад та закладів м.Києва відправлено понад 300 т гуманітарних грузів.

Жителі громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпечені, одинокі непрацездатні особи, особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї також протягом 2022 року отримували гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, одягу.

У гуртожитку навчального закладу освіти ДНЗ «Сквирське ВПУ» для тимчасового проживання ВПО надано місця для 44 внутрішньо переміщених осіб. Для них створені належні житлово-побутові умови та доступ до  мережі Інтернет. За умови проведення робіт по облаштуванню приміщень та забезпечення необхідними меблями в навчальному закладі можливо розгорнути біля 60 додаткових місць. Проводиться робота з пошуку можливостей для розміщення додаткових місць тимчасового транзитного перебування.

При Сквирській міській раді створено робочу групу для розгляду та вирішення актуальних проблем ВПО, до складу якої увійшли керівники структурних підрозділів міської ради, пенсійного фонду та центру зайнятості. Протягом року проведено 4 засідання.

У надскладних умовах воєнного стану для реалізації заходів, передбачених місцевими програмами, на соціальні виплати з місцевого бюджету у 2022 році було спрямовано - 4310042,75 гривень.

 

Програми:

Кількість

Сума, грн

- Надання одноразової грошової допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах відповідно до програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади “Турбота”

284 чол.

601000,00

- Надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, призваним на військову службу під час мобілізації відповідно до програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади “Турбота”

507 чол.

1521000,00

- КП «Сквирське комунальне господарство» відшкодовано витрати за надані ритуальні послуги під час поховання військовослужбовців відповідно до програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади “Турбота”

13 чол.

67502,00

Надано матеріальну допомогу на лікування військовослужбовцям, які отримали поранення в зоні ведення бойових дій

Матеріальна допомога на поховання військовослужбовців, які загинули під час захисту Батьківщини

Допомога матері загинувшого, для придбання дрів відповідно до комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, членів їх сімей

29 чол.

 

 

 

17 чол.

 

 

1 чол.

143500,00

 

 

 

144400,00

 

 

3500,00

 

- Відшкодування вартості пільгових ліків відповідно до програми впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань Сквирської міської територіальної громади

271 чол /

433 рецепти

683992,42

- Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі” (КСП)

128 чол.

(середній показник)

1092270,65

- Програма підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей “Щаслива родина-успішна громада”

500

49000,00

- Поховання бездомних відповідно до програми щодо організації поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів

2 чол.

3877,68

Всього:

1752

4310042,75

Робота з надання соціальних послуг в умовах воєнного стану організовувалася оперативно, протягом однієї доби  приймалися рішення про надання соціальних послуг, відповідно було прийнято рішення та надано притулок у стаціонарному відділенні КУ Сквирської міської ради «Центр надання соціальних послуг» для 10 одиноких, не здатних до самообслуговування внутрішньо переміщених осіб. У стаціонарному відділенні комунальної установи Сквирської міської ради «Центр надання соціальних послуг» с.Горобіївка на сьогоднішній день перебуває 30 осіб. 26 грудня 2022 року за підтримки благодійного фонду «LET' S HELP!», було отримано дизельний генератор 6,5-7,5 кВт та гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування.

Одиноким непрацездатним громадянам, особам похилого віку, рідні яких виїхали до відносно безпечних територій, надавалася соціальна послуга “догляд вдома”. У 2022 році розглянуто 123 заяви (первинне звернення) про потребу у наданні соціальної послуги «догляд вдома». В цілому дана послуга надавалася 478 особам (допомога у веденні домашнього господарства, прибирання житлових і допоміжних приміщень, закупівля продуктових та промислових товарів, медикаментів, доставка питної води, допомога у приготуванні їжі, допомога на присадибній ділянці, оформлення документів для отримання всіх видів допомог, оплата комунальних послуг та ін.).

Працівниками відділу із соціальної роботи, робота яких спрямована на профілактику, своєчасне виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги неблагополучним сім’ям, проведення соціальної роботи з вагітними жінками, неповнолітніми матерями, жінками які мають намір відмовитись від новонародженої дитини, з батьками, у яких народилися діти з вадами розвитку, протягом 2022 року соціальними послугами було охоплено 348 сімей, в яких виховується 571 дитина до 18 років та надано 1965 послуг.

За сприяння фахівців із соціальної роботи та співпраці із закладами охорони здоров’я, волонтерами, одиноку матір направлено до Іспанії для проходження лікування дитини від онкологічного захворювання.

Напередодні новорічно-різдвяних свят діти з числа внутрішньо переміщених, які зверталися разом з батьками до Відділу соціального захисту, мали змогу самостійно вибрати іграшку до вподоби, одяг та взуття, які їм передали небайдужі жителі громади.

В програмному комплексі «Інтегрована інформаційна система» Соціальна громада» перевірено 5202 електронні заяви (житлова субсидія та державні соціальні допомоги), які в подальшому були передані до електронного кабінету Сквирського відділу управління соціального захисту населення Білоцерківської райдержадміністрації для прийняття відповідного рішення (призначення /не призначення);

Від 172 жителів Сквирської територіальної громади прийнято заяви на забезпечення технічними засобами реабілітації (ортопедичне взуття, ортези, палиці, милиці, ходунки та ін.). 7 звернень на ремонт електроскутерів та крісел колісних.

Відповідно до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, за умовами Урядової соціальної програми «Прихисток» в домогосподарствах громади протягом квітня-грудня 2022 року розміщено 633 внутрішньо переміщені особи. Компенсацію за їх тимчасове розміщення нараховано в сумі 1338828 грн, через місцевий бюджет виплачено – 283569 гривень.

З метою забезпечення права кожної дитини на виховання в сімейному середовищі, попередження направлення дітей до інтернатних установ, розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на території Сквирської міської територіальної громади функціонують:

- 1 дитячий будинок сімейного типу Бондар с. Тарасівка – (9 вихованців у ДБСТ, 3 дітей - під опікою);

- 3 прийомні сім'ї: в м. Сквира ПС Найди, с. Шамраївка ПС Бабенко (в ПС виховується  1 дитина) та в с. Кривошиїнці ПС Савченко (в ПС виховується 4 дітей, позбавлених батьківського піклування) – тимчасово евакуйовано до США.

- 1 патронатна сім’я в м. Сквира (на вихованні протягом 2022 року перебувало 5 дітей).

Рішенням міської ради Сквирський дитячий будинок "Надія"  реорганізовано в Комунальний заклад "Сквирський центр соціальної підтримки дітей та сімей "Надія" Сквирської міської ради Білоцерківського району Київської області. З березня 2022 року вихованців закладу евакуйовано до Республіки Польща. В закладі перебуває 21 дитина, з них, 20 дітей перебувають на первинному обліку Служби (мають статус), 1 дитина – дитина, яка перебуває на обліку як така, що опинилася в складних життєвих обставинах. Протягом 2022 року встановлено статус 12 дітям. Також здійснено заходи щодо усиновлення 2 малолітніх; повернення на виховання батькам (поновлення батьківських прав) – 2 дітей, встановлення батьківства – 1 дитина, встановлення опіки/піклування стосовно 7 дітей.

З метою реалізації права дитини мати родину значна увага приділяється питанню усиновлення дітей. Протягом  року велася відповідна робота з кандидатами в усиновлювачі. Службою у справах дітей та сім'ї створено реєстр багатодітних сімей Сквирської міської ради. В реєстрі перебувають 290 сімей, в них виховуються 959 дітей. Щомісяця відбуваються засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Сквирської міської ради.

З метою підтримки національних сімейних традицій на території громади було проведено щорічну благодійну акцію до Дня Святого Миколая «Подаруй дитині свято». Завдяки підтримці небайдужих громадян, працівників міської ради подарунки отримали 140 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. За кошти комплексної програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей „Щаслива родина – успішна громада“ закуплено 500 солодких подарунків для дітей з соціально незахищених категорій. 200 подарунків для дошкільнят отримано від депутата обласної ради Леоніда Глиняного.

Постійно проводиться просвітницька та роз’яснювальна робота, спрямована на запобігання насильству в сім’ї, а також по залученню учнів навчальних закладів до освітнього процесу.

Працівниками Служби спільно з працівниками ювенальної превенції у справах дітей проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Урок» по виявленню фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів, дітей, які вживають спиртні та тютюнові вироби, порушують громадський порядок у місті та схильні до вчинення правопорушень або самовільно залишили своє постійне місце проживання, виявлення неповнолітніх, які пропускають навчальний процес без поважних причин, перебувають у комп’ютерних клубах та ігрових залах.

Протягом року проведено оздоровлення 18 дітей в ДПУ МДЦ «Артек».

Транспорт

В сфері транспорту та дорожнього господарства робота спрямовується на забезпечення належної якості та безпеки пасажирських перевезень.

Сформовано та затверджено рішенням виконавчого комітету маршрутну мережу із 11 автобусних маршрутів загального користування, забезпечення організації пасажирських перевезень на яких покладається на виконавчий комітет Сквирської міської ради та розроблено паспорти маршрутів.

Протягом 2022 року Сквирською міською радою проведено 6 конкурсів з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування, за результатами проведених конкурсів було визначено переможців по маршрутах: Сквира АС – с. Каленна МПП; Сквира АС – с. Миньківці, ч/з с. Кривошиїнці та Сквира АС – с. Мовчанівка.

Станом на 01.01.2023 року залишаються не задіяними 7 маршрутів, що сполучають села громади з м. Сквира та 1 кільцевий маршрут по місту.

Медицина

В умовах воєнного стану всі медичні заклади працюють у штатному режимі і надають цілодобову допомогу жителям Сквирщини. Виконувались завдання та заходи, передбачені загальнодержавними та обласними програмами з питань охорони здоров’я, зокрема завдання на період введення воєнного стану з організації надання медичної допомоги населенню. Продовжувалась робота щодо забезпечення якості та доступності первинної медичної допомоги населенню шляхом оновлення та реконструкції амбулаторій, АЗПСМ м.Сквира розпочала свою роботу в окремому приміщенні.

За період введення воєнного стану підприємство співпрацює з громадськими організаціями та волонтерами, щодо забезпечення населення

лікарськими препаратами та засобами особистої гігієни.

Розроблено та затверджено міські Програми:

-«Про затвердження Цільової Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2022-2025 роки»;

- «Про затвердження Програми з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекціям, пов’язаним з наданням медичної допомоги Комунального некомерційного підприємства Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2022-2025 роки»;

З місцевого бюджету протягом 2022 року на заклади охорони здоров’я витрачено 12653,8 тис.грн. (енергоносії, заробітна плата з нарахуванням Пункту (відділення) невідкладної допомоги, ФП, ПЗ, ФАП).

У 2022 році за кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт протипожежної сигналізації поліклінічного відділення на суму 350426,66 грн. та закуплено матеріали для ремонту укриття на суму 46918,47 гривень. Проведено благоустрій прибудинкової території педіатричного відділення, реанімаційного відділення, 2 поверху поліклінічного відділення, кабінетів спеціалістів поліклінічного відділення (власні кошти підприємства на закупівлю будівельних та господарських товарів). Проведено ІІ етап ремонту системи теплопостачання хірургічного корпусу (власні кошти підприємства - 130295,22 гривень). Також проведено закупівлю основних засобів довготривалого користування (медичне обладнання) на суму 341858 гривень. Проведено торги по закупівлі системи рентгенологічної стаціонарної (кошти НСЗУ). Згідно наказів ДОЗ та МОЗ підприємством отримано 2 рентгенологічні портативні системи.

 ЦНАП

Центр надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП) станом на 01.10.2023 року надає 272 адміністративні послуги.

Для надання максимальної кількості послуг у ЦНАП протягом 2022 року підключено працівників ЦНАП до Державного земельного кадастру, інформаційної системи «Прихисток». Крім цього працівники ЦНАП та старости підключені до інформаційної системи «Вулик», програмного комплексу «Соціальна громада», Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Реєстру територіальної громади, Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та здійснюють надання адміністративних послуг за їх допомогою.

У 2022 році для полегшення отримання платних послуг у приміщенні ЦНАП розміщено термінал для оплати послуг готівкою та облаштовано місце для самообслуговування заявників, забезпечена можливість використовувати електронні копії паспортних документів, відображених у мобільному «Дія», за допомогою засобів інформаційної системи «Вулик» та QR-шерингу.

Через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України Сквирська міська територіальна громада стала місцем прихистку для великої кількості внутрішньо переміщених осіб - так за 2022 рік посадовими особами міської ради було прийнято 8884 заяви про надання статусу внутрішньо переміщеної особи та 7102 заяв на виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

За результатами 2022 року працівниками ЦНАП надано 29854 адміністративних послуг, з яких 13787 адміністративних послуг соціального характеру, 10706 послуг, пов'язаних з державною реєстрацією нерухомого майна, 1593 послуг, пов'язаних з державною реєстрацією бізнесу та громадських формувань, 1366 у сфері державної реєстрації місця проживання, 792 послуги Державного земельного кадастру та 1610 послуг з питань будівництва, архітектури, земельних ресурсів та видачі документів дозвільного характеру. Також було надано 373 відмови у наданні адміністративної послуги. Найбільше відмов пов’язано з забороною на передачу земель комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі під час дії воєнного стану відповідно до п.п. 5 п. 27 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України.

Бюджет

Вторгнення росії, спричинивши масову міграцію та зупинку бізнесу, завдало значного удару по місцевих бюджетах. Попри виклики, Сквирській міській раді вдалося втримати контрольованість бюджету протягом перших та наступних місяців війни, забезпечивши надходження за 2022 рік  в сумі 315 494,9 тис.грн. з яких надходження загального фонду складають 303 026,9 тис. грн, спеціального -  12 468,0 тис. гривень.  

На наповнюваність бюджету впливали різні фактори, зокрема зміни у податковому законодавстві у період воєнного часу. Незважаючи на проблеми, які виникали, місцевий бюджет по загальному фонду (з урахуванням міжбюджетних трансфертів)  був виконаний на 107,7 відсотка.

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за 2022 рік (без урахування трансфертів) фактично надійшло 210 868, 8 тис. грн, що становить 112,3% виконання до планового показника доходів на рік. Порівняно до надходжень  2021 року  надходження 2022 року збільшились на  17 051, 3 тис. грн. Темп росту фактичних надходжень за 2022 рік до надходжень 2021 року становить 108,8 відсотка.

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за 2022 рік надійшли трансферти в сумі 92 158,1 тис. грн. З державного бюджету надійшла освітня субвенція в сумі 89 468,2 тис. грн. Дотація з обласного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 1 725,6 тис. грн. Субвенції з місцевих бюджетів  складають 964,3 тис. грн, з них 100,0 тис. грн. від Фурсівської громади на утримання престарілих осіб.

Найбільшим бюджетоутворюючим податком є податок на доходи фізичних осіб – 141 405,8 тис. грн, який займає 47% у структурі надходжень загального фонду, офіційні трансферти – 92 1158,1 тис. грн. або 30%, єдиний податок – 39 436,3 тис. грн (13%), плата за землю – 17 274,9 тис. грн. (6%), акцизний податок – 5 636,9 тис. грн (2%), податок на нерухоме майно та інші податки і збори – 1%.

До спеціального фонду бюджету громади надійшли кошти в сумі 12 468,0 тис. грн., з них власні надходження бюджетних установ складають 5 664,0 тис. грн, екологічний податок та грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища – 298,3 тис. грн. та кошти від продажу майна та землі – 6 505,7 тис. грн. 

З метою забезпечення ефективного функціонування бюджетної сфери та життєво необхідних потреб жителів територіальної  приймалися невідкладні швидкі та управлінські рішення.

Протягом року змінилася пріоритетність та першочерговість видатків бюджету громади відповідно до прийнятих нормативних документів Урядом та потреб громади в особливий період. Вносились зміни до бюджету громади та переплановувалися видатки для забезпечення заходів з евакуації населення, поточного ремонту укриттів навчальних закладів, придбання альтернативних джерел живлення.

         Видаткова частина бюджету громади за загальним та спеціальним фондами  виконана на суму 282 305,8 тис.грн, що становить 91,6% до бюджетних призначень на рік.

         Структура видатків розподілена наступним чином:

 • Освіта – 179 138,3 тис.грн;
 • Державне управління – 35 876,6 тис.грн;
 • Соціальний захист – 15 202,5 тис.грн;
 • Охорона здоров’я - 12 653,8 тис.грн;
 • Культура – 11 751,4 тис.грн;
 • Фізична культура і спорт – 2 893,1 тис.грн.

У структурі здійснених видатків за 2022 рік найбільшу питому вагу займає:

- заробітна плата з нарахуваннями 214 511,7 тис.грн (76%);

- оплата енергоносії та комунальних послуг 32 768,8 тис.грн (11,6%);

- інші поточні видатки 18 188,5 тис.грн (6,4%) - незахищені статті видатків по оплаті товарів і послуг;

- капітальні видатки 10 472,6 тис.грн (3,7%);

- поточні трансферти населенню 4 275,6 тис.грн (1,5%);

- придбання продуктів харчування 2 088,6 тис.грн (0,8%);

Міжбюджетні трансферти з бюджету громади надані державному бюджету на суму 709,9 тис.грн., у тому числі для підтримки місцевого підрозділу відділення поліції №1 на придбання службового автомобіля поліцейському офіцеру громади 610,0 тис.грн, для придбання паливно-мастильних матеріалів 99,9 тис.грн.

Освіта

Протягом 2022 року основна увага була зосереджена на створенні

безпечного освітнього середовища, підвищенні якості освіти, формуванні спроможної та ефективної мережі закладів освіти з урахуванням процесу децентралізації, дистанційного навчання в умовах військового стану, виконанні заходів з протипожежної безпеки, оновленні комп’ютерного обладнання у закладах освіти.

Мережа

В освітній системі Сквирської міської громади функціонує 20 закладів загальної середньої освіти (+2 філії).

Загальна кількість учнів 1-11 класів – 3302. Відповідно до рішення сесії Сквирської міської ради з 01.09.2022 проведено реорганізацію Чубинецького навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Чубинецьку початкову школу. З               1 вересня 2022 року призупинено набір учнів до 10 класів у Сквирському закладі ЗЗСО №1, Оріховецькому НВК, Дулицькому НВК. У двох закладах (Кам’яногребельська початкова школа та Шапіївська початкова школа) немає набору дітей до 1-4 класів.

Відповідно до рішень педагогічних рад та за результатами моніторингу батьків за змішаною формою навчання працюють 16 закладів загальної середньої освіти, решта (4) – за дистанційною.

Безпечне освітнє середовище

За рахунок бюджетних коштів проведено ремонт найпростіших укриттів  Сквирського ЗДО №6 «Ромашка» (429 647,17 грн. з міського бюджету), Сквирського академічного ліцею «Перспектива» (486 050,17 грн. за рахунок залишку коштів освітньої субвенції), Сквирського академічного ліцею №2 (204 955,00 грн. за рахунок залишку коштів освітньої субвенції). У цих закладах у підвальних частинах відремонтовано електрообладнання, облаштовано внутрішні вбиральні, відновлено водопостачання, замінено двері тощо.

За кошти місцевого бюджету (70000 грн.), спонсорські кошти та силами працівників закладів освіти та батьків облаштовано найпростіші укриття у Антонівському НВК, Буківському НВК, Горобіївському НВК, Дулицькому НВК, Оріховецькому НВК, Рудянській філії Шамраївського НВК, Шапіївській початковій школі, Сквирському ЗДО №2, Сквирському ЗДО №3, а також облаштовано найпростіше укриття по вул. М.Рильського, 42 для вихованців Сквирського ЗДО №1 «Світанок».

Придбано 21 генератор (15 за залишки освітньої субвенції, 3 за кошти місцевого бюджету, 2 за кошти ЮНІСЕФ, 1 ДОН), 70 електричних конвекторів (174, 125 грн.), 15 роутерів (39,000 грн.), 2 рекуператори вентиляційні (99,458 грн.).

Опорні заклади освіти: Сквирський академічний ліцей №2 та Шамраївський НВК отримали по 3000 доларів від ЮНІСЕФ на ремонт, підготовку до опалювального сезону, засоби навчання. За ці кошти було закуплено телевізори, генератори, засоби для покращення інтернету).

Покращення матеріально-технічної бази закладів освіти

Заклади освіти отримали 144 ноутбуки від фундації Олени Зеленської, 14

ноутбуків та 6 системних блоків (447,000 грн.), 11 принтерів (87,450 грн.) за кошти освітньої субвенції). Проводиться капітальний ремонт харчоблоку в Сквирському академічному ліцеї (1497,460 грн.).

Видатки загального фонду закладів освіти за 2022 рік становили 169 845 100 грн., а саме: заробітна плата - 143 472 893 грн., щорічна винагорода за сумлінну працю педагогічним працівникам - 2 152 470 грн., матеріальна допомога на оздоровлення педагогічним працівникам – 5 026 076 грн. та не педагогічним працівникам - 1 038 409 грн.

Основним напрямком роботи освітньої системи у 2023 році залишається створення в закладах освіти безпечного, комфортного, сучасного та інклюзивного освітнього середовища. Зокрема, заплановано ремонт найпростішого укриття у Кривошиїнському НВК, продовження ремонтних робіт у Сквирському академічному ліцеї інформаційних технологій «Перспектива», закладі дошкільної освіти №6 «Ромашка», створенні у закладах освіти «класів безпеки», навчання педагогічних кадрів з цивільного захисту, модернізація мережі, проведенні заходів щодо економного використання енергоносіїв, вжиття заходів щодо надання якісних послуг з харчування учнів у закладах освіти.

Культура

Для створення умов творчого розвитку громадян Сквирщини, доступності мистецької освіти для дітей та юнацтва, задоволення культурних потреб, організації змістовного дозвілля населення громади, доступу до інформації та національного культурного надбання на території Сквирської міської територіальної громади протягом 2022 року збережено діючу мережу закладів культури.

З метою ефективної роботи закладів культури громади діють відповідні Програми: «Програма розвитку культури у Сквирській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки», «Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2025 роки у Сквирській міській територіальній громаді» та «Молодь Сквирської міської територіальної громади на 2021-2025 роки», прийняті сесією Сквирської міської ради.

Робота відділу культури велася за кількома основними напрямками: забезпечення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, духовне та культурне становлення громадян засобами культурно-просвітницької роботи, національно-патріотичне виховання підростаючого покоління, забезпечення культурно-дозвіллєвих потреб населення, відродження і збереження історико-культурної спадщини та національних традицій, розвиток усіх видів і жанрів аматорського народного мистецтва та  забезпечення доступу населення до культурних надбань.

Одним із досягнень культури громади у 2022 році є присвоєння колективам Сквирщини почесного звання «народний» та «зразковий». Наказом директора департаменту культури та туризму Київської ОДА звання отримали  аматорський ансамбль української пісні «Серпанок» Дулицького сільського Будинку культури, аматорський вокальний жіночий ансамбль «Солошки» міського Будинку культури, вокально-інструментальний ансамбль «Край» міського Будинку культури та «зразковий» дитячий вокальний ансамбль «Нотка» Сквирської дитячої школи мистецтв.

Творчо та ефективно працює комунальний заклад Сквирської міської ради Сквирська дитяча школа мистецтв. У 2022 році  вихованці школи стали призерами та лауреатами у  шкільних, місцевих, обласних, 3-х Всеукраїнських і 11-ти Міжнародних фестивалях і конкурсах та приймали активну участь у культурно-мистецьких заходах Сквирської громади.

Діяльність бібліотек була спрямована у напрямку подальшої трансформації у «відкриту сучасну бібліотеку». Книжковий фонд бібліотек у 2022 році поповнився на 131 примірник, а контингент читачів - збільшився майже на третину. Для покращення роботи центральної міської і дитячої бібліотек, Сквирською міською радою надано в користування велике приміщення по вулиці Соборній, що дасть можливість створити в ньому культурно-мистецький центр для більших можливостей і реалізації безбар’єрного простору та надання ефективних послуг населенню.

Змістовною у 2022 році також була робота Сквирського народного краєзнавчого музею. Працівники закладу ознайомлювали жителів і гостей громади з історією нашого краю, продовжували працювати над збереженням пам’яток матеріальної і духовної спадщини та активно поповнювали скарбницю експонатів музею. Зокрема, музею подаровані експонати, що привезені із зони бойових дій російсько-української війни. Також при краєзнавчому музеї в літній період для дітей різного віку було організовано табір вихідного дня, а під час новорічно-різдвяних свят - відкрито резиденцію Святого Миколая.

Незважаючи на воєнний стан, з початку року відділом організовано та проведено спортивні заходи різного рівня, в яких взяли участь жителі громади різних вікових категорій.

У 2022 році з метою створення умов для повноцінної самореалізації молоді, інтеграції молоді до світової та європейської молодіжної спільноти, на громадських засадах при Сквирській міській раді діяла молодіжна рада Сквирської міської територіальної громади. На засіданні молодіжної ради від 25.08.2022 оновлено персональний склад ради та обрано нового голову. Також для повноцінної та ефективної роботи молодіжної ради міською радою в користування надано приміщення по вул.Соборній, що дасть більшу можливість молоді збиратися, вирішувати нагальні проблеми та обговорювати нові проекти роботи та своєї діяльності.

Крім надання населенню культурно-мистецьких послуг з лютого 2022 року працівники усіх закладів культури громади виконували роботу, пов’язану з наданням допомоги Збройним Силам України, внутрішньо-переміщеним особам та старостам. При міському будинку культури організовано гуманітарний штаб Сквирської міської ради, при сільських закладах культури – відповідні гуманітарні центри. Гуманітарним штабом здійснювався збір продукції, організовано розвантаження, навантаження та відправку машин з гуманітарною допомогою. Щоденно надавалася поміч внутрішньо-переміщеним особам. Працівники закладів плели маскувальні сітки, проводили обхід та оповіщення населення, готували їжу, пекли, чергували у старостатах, брали участь у самообороні та благоустрою територій, тощо.

Також у міському будинку культури було організовано навчання з надання домедичної допомоги фахівцями «Медичного корпусу». Міські та сільські заклади культури долучилися до акції «Сади Перемоги».

Капітальне будівництво

Для реалізації Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Сквирської міської територіальної громади на 2022-2027 роки в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік були передбачені кошти в сумі 11 538 728,30 гривень, з них фактично профінансовано (виконано робіт) 8 953 487,58 гривень.

Ці видатки були заплановані на капітальні ремонти закладів освіти, культури, медицини та ремонт доріг, реконструкцію водопровідних мереж з виготовленням проєктно-кошторисної документації.

За звітний період проведено 10 спрощених закупівель та 72 закупівлі без використання електронної системи.

Протягом 2022 року завершено капітальні ремонти об’єктів, які було розпочато у 2021 році, а саме:

Назва об’єкта

Вартість робіт, грн.

Капітальний ремонт санвузлів Сквирського академічного ліцею №2 Сквирської міської ради Київської області за адресою: Київська обл., Сквирський р-н., м. Сквира, пров. Каштановий, 2

96016,22

Капітальний ремонт харчоблоку Сквирського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 імені Петра Тисьменецького Сквирської міської ради Київської області за адресою: Київська обл., м. Сквира, вул. Шевченка, 43

82302,64

Капітальний ремонт покрівлі районного Будинку культури по вул. Богачевського, 35а в м. Сквира Київської області (після коригування)

403777,58

Капітальний ремонт нежитлових приміщень Пустоварівського НВК по вул. Гагаріна, 1 с. Пустоварівка Київської області (Системи пожежної сигналізації. Система керування евакуюванням (в частині системи оповіщення про пожежу і покажчиків напрямку евакуювання)

133558,83

Виготовлення проектно-кошторисної документації по об'єкту невиробничого призначення: «Будівництво центру надання адміністративних послуг по вул. Соборна 16 в м. Сквира Київської області (проведення експертизи проєкту)

27 630,00

Протягом 2022 року виготовлено проєктно-кошторисну документацію (з проведенням експертизи) на такі об’єкти:

Назва об’єкта,

Вартість робіт, грн.

Реконструкція системи водопостачання по вулицях Новоселецька та Кібенка, провулках Новоселецький та Кільцевий

180 275,00

Капітальний ремонт дорожнього покриття, зокрема: вулиці Революційної в с. Кривошиїнці; вулиць Новоселецької та Кобзаря в м. Сквира, вулиці Папаніна в м. Сквира; вулиць Партизанської та Шкільної в с. Дулицьке

98293,80

Капітальний ремонт пожежної сигналізації в закладах культури, медицини, спорту та освіти, зокрема для об’єктів: Сквирський академічний ліцей інформаційних технологій «Перспектива», Шамраївський НВК, Самгородоцький НВК, Кривошиїнський НВК, Сквирський НВК №5, будинок культури в с. Кривошиїнці, дитяче відділення Сквирської ЦМЛ, пологове відділення Сквирського МЦПМСД, Сквирська ДЮСШ ім. Воропая П.М.

254 287,60

капітальний ремонт харчоблоку Шамраївського НВК

58340,00

В 2022 році проведено роботи:

 

Назва об’єкта,

Вартість робіт, грн.

Капітальний ремонт частини дорожнього покриття по вул. Лівобережна від будинку №60 до перехрестя з вул. Польова в м. Сквира

879134,40

Капітальний ремонт пожежної сигналізації в закладах: Сквирський НВК №5, Кривошиїнський НВК, Самгородоцький НВК, Сквирська ДЮСШ ім. Воропая П.М., будинок культури в с. Кривошиїнці,

1 526 872,00

Капітальний ремонт харчоблоку Сквирського академічного ліцею Сквирської міської ради Київської області за адресою: м. Сквира вул. Незалежності, 63

1 508 549,41

Реконструкцію системи водопостачання по провулках Новоселецький та Кільцевий, по вулиці Новоселецькій

984537,00

Геодезичні вишукування по вулицях Максима Рильського, Кобзаря, Шевченка, Незалежності та провулку Горького вартістю 74900,00 грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання робіт з капітального ремонту водопровідних мереж у 2023 році

74900,00

Продовжуються роботи на об’єктах, які були розпочаті у 2021 році та будуть завершені у 2023 році, а саме:

Назва об’єкта

Вартість робіт, грн.

Будівництво підвідного газопроводу до сіл Рогізна, Краснянка та Дунайка Сквирського району Київської області

1 046 236,00

Будівництво за робочим проєктом «Технічне переоснащення ВНС КП "СКВИР-ВОДОКАНАЛ" за адресою вул. Залізнична, 57-А в м. Сквира, Київської області. (Код ДК 021:2015:71320000-7 – Послуги з інженерного проектування)

1598777,10

Комунальна власність

З метою підвищення ефективності використання об’єктів майна комунальної власності територіальної громади Відділом продовжено та реалізовано законодавство щодо нового механізму передачі майна в оренду через електронну торгову систему з проведення електронних  аукціонів. Сформовано реєстр договорів оренди з 69 обʼєктів, які пройшли шляхом оголошення електронних аукціонів, та реєстр 16 діючих договорів оренди довгострокової оренди, які внесено до електронної торгової системи, на загальну площу 7508,1 кв. м.

В 2022 році укладено 66 договорів оренди комунального майна, що належить до комунальної власності Сквирської міської ради, забезпечено надходження коштів до місцевого бюджету від оренди майна в сумі 708,1 тис. грн., що становить 177,0% виконання запланованого показника на відповідний період (на 248,9 тис. грн. більше порівняно з 2021 роком).

В 2022 році Сквирською міською радою відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» було продано на електронному аукціоні нежитлову будівлю загальною площею 101,0 кв.м, розташовану за адресою: вул. Центральна, 93, с. Великополовецьке, Білоцерківського району, Київської області. Укладено нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу від 22.12.2022 №1285, ціна продажу 166485,0 гривень (сто шістдесят шість тисяч чотириста вісімдесят п’ять грн. 00 коп.) без урахування ПДВ. Кошти надійшли до міського бюджету.

Житлово-комунальне господарство

Протягом 2022 року, незважаючи на введення військового стану, комунальними підприємствами Сквирської міської ради забезпечено стабільну роботу та надання комунальних послуг.

Для безперебійної роботи централізованого водопостачання та водовідведення, в періоди відключень електроенергії, міською радою забезпечено КП «Сквир-водоканал» генераторами потужністю 35 та 55 кВТ.

КП «Сквираблагоустрій» проведено:

поточний ремонт дорожнього покриття білощебеневою сумішшю

 

Назва вулиці, населений пункт

Протяжність, м

Вартість робіт, грн.

Короленка, м. Сквира

300

191 371,20

Вишнева, м. Сквира

290

166 388,18

Лесі Українки, м. Сквира

300

167 990,40

Некрасова, м. Сквира

300

170 813,59

Партизанська, с. Дулицьке

680

167 900, 00

поточний ремонт дорожнього покриття асфальтуванням

 

Назва вулиці, населений пункт

Протяжність, м

Вартість робіт, грн..

Максима Рильського, м. Сквира

50

218132,15

Липовецька, м.Сквира

50

381782,41

Червона площа, м.Сквира

226,7 кв.м

249991,21

КП «Сквирське комунальне господарство» отримано проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів (11,02) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості із земель не наданих у власність чи користування межах території Сквирської міської територіальної громади, вартість якого склала 233 625 грн.

Комунальним підприємством «Сквираблагоустрій» укладено договір інвестування на виконання робіт з будівництва громадської будівлі - «Багатофункціонального комплексу комерційного призначення з громадською вбиральнею, площею відпочинку громадян та зупинкою громадського транспорту» по вул.Соборній, 21 в м. Сквира, відповідно до договору передбачено  благоустрій прилеглої території для створення комфортної площі відпочинку громадян та  передача до власності Сквирської міської територіальної громади в особі Сквирської міської ради приміщення громадської вбиральні та зупинки громадського транспорту.

Для Сквирської громади 2022 рік став роком серйозних викликів, наполегливої праці, прийняття непростих рішень.

У 2023 році ставимо перед собою нові завдання та пріоритети в роботі міської ради, а саме:

 • Забезпечити виконання бюджету Сквирської міської територіальної громади, спрямованого на вирішення конкретних проблемних питань забезпечення життєдіяльності громади та виконання власних і делегованих повноважень.  
 • Впровадити пропорційний розподіл бюджетних коштів між населеними пунктами нашої територіальної громади для нормального забезпечення розвитку всіх сіл.
 • Продовжити роботу по забезпеченню цивільного захисту населення і території громади на випадок надзвичайної ситуації та в особливий період.
 • Поетапно вирішувати питання якості води та водопостачання.
 • Продовжити заходи з енергозбереження вуличного освітлення та енергоефективності навчальних і комунальних закладів.
 • Оптимізувати мережу заклади освіти на території громади, підтримувати середню професійну освіту, роботу шкільних гуртків та секцій, розвивати позашкільну освіту, створити умови для розвитку й підтримки здібних та обдарованих дітей.
 • Забезпечити захист прав жителів громади в земельних питаннях.
 • Підтримувати комунальні підприємства медичної галузі.
 • Здійснювати системне утримання дорожнього покриття вулиць та провулків усіх населених пунктів громади, їх поточний і капітальний ремонт.
 • Створити молодіжний хаб для дозвілля, навчання та розваг.
 • Продовжити роботу по забезпеченню транспортного сполучення через мережу автобусних маршрутів загального користування між населеними пунктами громади.
 • Сприяти розвитку місцевого сільгоспвиробництва, малого та середнього бізнесу. Здійснити адекватне регулювання податків на базі попередньо проведених обговорень з представниками підприємців, фермерів.
 • Не допустити згортання соціальних Програм і заходів у громаді.
 • Підтримати та збільшити фінансування на придбання безкоштовних ліків для пільговиків.

Побудова нашої громади — це наш із вами спільний результат.

А у співпраці — запорука нашого успіху.

 

 

Міська голова                                                               Валентина ЛЕВІЦЬКА

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: