(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Від 06.04.2020 №1414/139 Про заборону проведення будь-яких операцій з відходами на території Сквирського полігону твердих побутових відходів (завезення, захоронення, зберігання, складування тощо), що утворилися за межами міста Сквира та Сквирськог

 
Дата публікації 8.4.2020 14:50:48
 

Від 06.04.2020 №1414/139

 

Про заборону проведення будь-яких операцій з відходами на території Сквирського полігону твердих побутових відходів (завезення, захоронення, зберігання, складування тощо), що утворилися за межами міста Сквира та Сквирського району

 

Відповідно до статей 19, 49, 50 Конституції України, статті 19 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про охорону атмосферного повітря», статей 1, 5, 17, 21 Закону України «Про відходи», статей 29, 30, 32, 33, 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 № 436 «Про затвердження Правил експлуатації полігонів побутових відходів» та з метою забезпечення на території міста Сквира належного екологічного стану, санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, дотримання порядку захоронення відходів та попередження переповнення Сквирського полігону твердих побутових відходів, виконавчий комітет Сквирської міської ради

 

В И Р І Ш И В :

 

  1. Заборонити комунальному підприємству «Сквирське комунальне господарство» укладати договори (угоди) щодо проведення будь-яких операцій на території Сквирського полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалища) із відходами (завезення, захоронення, зберігання, складування тощо), що утворилися за межами міста Сквира та Сквирського району.
  2. Дане рішення винести на затвердження Сквирською міською радою.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергія ПАЛІЄНКА.

 

В.о. голови виконкому                                         Сергій ПАЛІЄНКО

 

 

 

ПОГОДЖЕНО:

Секретар міської ради                                                   В. Бондар

 

Перший заступник міського голови                              В. Горбалінський

 

Заступник міського голови

з економічних питань                                                     Л. Сергієнко

 

Керуючий справами виконавчого комітету                  М. Іщенко

 

Начальник юридичного відділу

Сквирської міської ради                                                 О.Сікорська

 

ВИКОНАВЕЦЬ:

Перший заступник міського голови                              В.Горбалінський

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради

«Про заборону проведення будь-яких операцій з відходами на території Сквирського полігону твердих побутових відходів (завезення, захоронення, зберігання, складування тощо), що утворилися за межами міста Сквира та Сквирського району»

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення.

15.03.2020 та 24.03.2020 зафіксовано факти завезення твердих побутових відходів, утворених за межами міста Сквира та Сквирського району, а саме у місті Львів, що підтверджується знайденими на міському сміттєзвалищі чеків з магазинів, податкової та бухгалтерської документації, рахунків за спожиті послуги, виставлених підприємствами міста Львова, оголошень тощо.

Представленим проектом рішення пропонується заборонити комунальному підприємству «Сквирське комунальне господарство» укладати договори (угоди) щодо проведення будь-яких операцій на території Сквирського полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалища) із відходами (завезення, захоронення, зберігання, складування тощо), що утворилися за межами міста Сквира та Сквирського району.

 

2. Мета і завдання.

Метою прийняття зазначеного рішення є:

  • заборона КП «Сквирське комунальне господарство» укладати договори, предметом яких є завезення, захоронення, зберігання та будь-які інші операції з твердими побутовими відходами, утвореними поза межами міста Сквира та Сквирського району, зокрема утворених на території міста Львова;
  • забезпечення на території міста Сквира належного екологічного стану, санітарно-епідеміологічного благополуччя населення;
  • попередження дочасного переповнення Сквирського міського полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалища), утвореного в 1972 році.

Прийняття проекту дозволить зменшити навантаження на Сквирський міський полігон ТПВ, адже завозитись будуть виключно відходи, утворені на території міста та району і лише від підприємств, установ, організацій та населення з якими укладено відповідні договори.

 

3. Нормативно-правова база.

Конституція України

Стаття 19. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.

Стаття 50. Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

 

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»

Стаття 19. Компетенція виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі охорони навколишнього природного середовища

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі охорони навколишнього природного середовища в межах своєї компетенції:

а) здійснюють реалізацію рішень відповідних рад;

б) координують діяльність підприємств, установ та організацій, розташованих на території відповідно села, селища, міста, незалежно від форм власності та підпорядкування;

в) організують розробку місцевих екологічних програм;

 

Закон України «Про охорону атмосферного повітря»

Стаття 3. Державне управління в галузі охорони атмосферного повітря відповідно до закону здійснюють:

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування.

 

Закон України «Про відходи»

Стаття 1. Визначення основних термінів;

Стаття 5. До основних напрямів державної політики щодо реалізації зазначених принципів належить:

а) забезпечення повного збирання і своєчасного знешкодження та видалення відходів, а також дотримання правил екологічної безпеки при поводженні з ними;

б) зведення до мінімуму утворення відходів та зменшення їх небезпечності;

д) забезпечення безпечного видалення відходів, що не підлягають утилізації, шляхом розроблення відповідних технологій, екологічно безпечних методів та засобів поводження з відходами;

е) організація контролю за місцями чи об'єктами розміщення відходів для запобігання шкідливому впливу їх на навколишнє природне середовище та здоров'я людини;

є) здійснення комплексу науково-технічних та маркетингових досліджень для виявлення і визначення ресурсної цінності відходів з метою їх ефективного використання;

ж) сприяння створенню об'єктів поводження з відходами;

з) забезпечення соціального захисту працівників, зайнятих у сфері поводження з відходами;

и) обов'язковий облік відходів на основі їх класифікації та паспортизації;

і) створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів шляхом запровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих на заохочення утворювачів цих відходів до їх роздільного збирання;

 

Стаття 17. Суб'єкти господарювання, які в установленому порядку визначені виконавцями послуг на вивезення побутових відходів на певній території, здійснюють їх роздільне збирання.

Суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об'єкт утворення відходів.

 

Стаття 21. Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами

Органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують:

а) виконання вимог законодавства про відходи;

б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів;

в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів;

г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням;

д) вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами;

е) вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами;

є) координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції;

з) здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території;

и) ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів;

і) сприяння роз'ясненню законодавства про відходи серед населення, створення необхідних умов для стимулювання залучення населення до збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини;

ї) здійснення інших повноважень відповідно до законів України;

й) надання згоди на розміщення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю;

м) здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.

 

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»

32, 33, 40

Стаття 29. Повноваження щодо управління комунальною власністю

До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

а) власні (самоврядні) повноваження:

1) управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад;

3) заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад;

б) делеговане повноваження:

погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, які перебувають у державній власності, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру".

Стаття 30. Повноваження в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку

До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

а) власні (самоврядні) повноваження:

1) управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню;

6) вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин;

7) організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян;

15) затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів;

16) затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів;

б) делеговані повноваження:

1) здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту і зв'язку;

Стаття 32. Повноваження у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту

Стаття 33. Повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища

Стаття 40. Інші повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад

4. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття та реалізація проекту рішення не потребує додаткових витрат з місцевого бюджету.

 

Перший заступник

міського голови                                         Володимир ГОРБАЛІНСЬКИЙ

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: