ЗАХОДИ ПРОВЕДЕНІ У ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ З 06 ПО 12 ЛЮТОГО 2023 РОКУ

Дата публікації 16.2.2023 11:9:17

ЗАХОДИ ПРОВЕДЕНІ У ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ

З 06 ПО 12 ЛЮТОГО 2023 РОКУ

З нагоди відзначення ювілейних, пам’ятних літературних дат та популяризації творчості класиків літератури бібліотечні заклади Сквирської громади провели ряд заходів:

- до 110-річчя від дня виходу в світ роману «Загублений світ», відомого англійського письменника Артура Конан Дойля бібліотекар Малоєрчиківської сільської бібліотеки-філії оформила викладку матеріалів під назвою «Загублений світ Артура Конан Дойля»,

- провідний бібліотекар Чубинецької сільської бібліотеки-філії провів літературну годину «Енеїда» Котляревського – витоки національного відродження», присвячену 225-річчю з часу видання твору,

- до 195-річниці від дня народження відомого французького письменника, мандрівника, мореплавця Жуля Верна бібліотекар Тхорівської сільської бібліотеки-філії оформила тематичну полицю творів автора «Великий мрійник та мандрівник», Кам’яногребельської сільської бібліотеки-філії – огляд книжкової виставки «До безсмертя і вічної юності», Лавриківської сільської бібліотеки-філії – огляд літератури «Великий мрійник», Рудянської сільської бібліотеки-філії – інформаційну годину «Провидець чи фантаст?», Великоєрчиківської сільської бібліотеки-філії – викладку матеріалів «Захоплюючий світ подорожей і пригод Жуля Верна».

З метою популяризації книги і читання та на допомогу формуванню інформаційної культури користувачів, популяризації державної мови, творів українських авторів і продукції національного книговидавництва, бібліотекар  Каленнівської сільської бібліотеки-філії підготувала огляд літератури «Світ книги – чисте джерело», Самгородоцької сільської бібліотеки-філії – огляд книжкової виставки «Український книгозбір», Слободянської бібліотеки-філії – огляд літератури «Письменники рідного краю», бібліотекар Миньківецької сільської бібліотеки-філії провела годину права «Хрестоматія правознавства», а на засіданні розмовного клубу «Скарби українського слова», який діє при Таборівській сільській бібліотеці-філії, відбулася мовознавча година «Моє багатство – рідна мова».

З метою популяризації бібліотечно-бібліографічних знань, інформаційної культури читача та прищеплення любові до книги і читання бібліотекар Антонівської сільської бібліотеки-філії провела годину бібліотечних знань «Як користуватися книгою».

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». До цього дня, бібліотечними та клубними закладами громади проведено цікаві та змістовні заходи: у  Сквирській центральній дитячій бібліотеці відбулася година застереження «Правила безпечного Інтернету», у Сквирській центральній міській бібліотеці – бібліотечна година «Книга чи комп'ютер?», у Тарасівській сільської бібліотеки-філії – інформаційна хвилинка «Користуйся Інтернетом безпечно», у Селезенівській сільській бібліотеці-філії – година спілкування «Нема життя без Інтернету», у Шапіївській сільській бібліотеці-філії спільно з Шапіївським сільським Будинком культури – інформаційна година «Правила безпечного Інтернету», в Селезенівському сільському Будинку культури – бесіда «Безпечний Інтернет».

З метою екологічного виховання читачів молодшого шкільного віку, популяризації природничих знань, поглиблення обізнаності про роль птахів у природі та прищеплення почуття добросердечності і любові до навколишнього світу бібліотекар Кривошиїнської сільської бібліотеки-філії провела годину спілкування «Збережемо птахів, що зимують у нас».

Напередодні свята всіх закоханих, відбулося засідання клубу за інтересами «Бісером вишиваю, бісером плету», що діє при Сквирській центральній дитячій бібліотеці, де проведено майстер-клас по виготовленню валентинок. У Чубинецькому сільському Будинку культури також проведено майстер-клас «Валентинку на пам'ять».

Директором Сквирського міського народного краєзнавчого музею у Сквирському академічному ліцеї 2 проведено для учнів 1Б, 8А, 9Б класів заходи до дня Закоханих та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав: молодші учні на майстер-класі виготовили вітальні листівки, а старшокласники прослухали лекцію про Афганістан, виготовили листівки і написали листи воїнам ЗСУ зі словами любові й вдячності.

У Сквирській дитячій школі мистецтв викладачем хореографії підготовлено доповідь та проведено для учнів хореографічного відділу відкритий урок на тему «Український костюм як джерело етнічної історії», під час якого діти дізналися про історію національного костюму, основні мотиви української вишивки та відмінність костюмів різних регіонів України. Доповідь супроводжувалася ілюстраціями головних уборів та презентацією окремих частин одягу (штани, шаровари, сорочки, рубахи, спідниці, підтоки, плахта, чоботи, червоні туфлі).