(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Вимоги до пожежної сигналізації в магазині

Дата публікації 4.1.2022 9:55:22
 

Вимоги до пожежної сигналізації в магазині

Пожежна сигналізація для магазину допомагає виявити вогнище загоряння або задимлення на самих ранніх етапах його формування, своєчасно оповістити персонал, забезпечити безпечну евакуацію співробітників і покупців, зберегти цінне майно від вогню. Питання з обслуговування та встановлення пожежної сигналізації для магазинів та інших точок роздрібної торгівлі виникають з моменту їх відкриття і до закінчення діяльності.

Згідно з діючими нормативами, завдання пожежної сигналізації - це отримання, аналіз, обробка, передача і подання в передбаченому програмним забезпеченням вигляді користувачам за допомогою сучасних технічних засобів даних про пожежу в приміщенні.

Сучасні технічні засоби повинні:

забезпечувати захист від пожежі внутрішнього простору магазину або складського приміщення в цілодобовому режимі;

ідентифікувати вогнище загоряння на самих ранніх етапах його формування;

своєчасно подавати сигнал тривоги;

точно визначати місце формування для швидкого гасіння пожежі;

не генерувати помилкових спрацьовувань;

представляти дані про подію в зрозумілому і доступному користувачеві вигляді;

мати резервну систему електричного живлення.

Вимоги, що пред'являються до магазинів правилами пожежної безпеки, залежать від специфіки їх роботи, архітектурно-будівельним особливостям будівлі або приміщення, а також внутрішньої площі. Для маленьких приміщень в якості засобів оповіщення досить буде встановити систему оповіщення звукового типу( сирену), середні по метражу приміщення зажадають додаткового обладнання світловими табличками «вихід» на шляхах евакуації, а великі площі додатково необхідно буде обладнати системами мовного «гучного» оповіщення.

Кожен магазин повинен мати план евакуації, а для складських приміщень повинен бути виконаний розрахунок категорій пожежної небезпеки з визначенням класу зон по ПУЕ. Якщо приміщення розташовані в підвалі або в цокольному поверсі, в яких немає природного освітлення, то в більшості випадків під час перевірки пожежний інспектор зажадає установки системи пожежогасіння і димовидалення. Додатково, приміщення повинні мати набір первинних засобів пожежогасіння, кількість яких залежить від внутрішньої площі. Найбільш поширеними і універсальними засобами є вогнегасники вуглекислотного або порошкового типів, а також пожежні рукави для будівель з внутрішнім водопроводом.

Як покарання за невиконання правил і норм чинним законодавством України передбачено два заходи:

грошовий штраф;

адміністративне призупинення роботи магазину на термін від 90 до 30 днів.

Якщо за вказаний термін власник торгової точки не усунув усіх зауважень-призупинення буде продовжено.

Установка пожежної сигналізації в магазині

Сигналізація для магазину може включати в себе цілий комплекс технічних засобів, які застосовуються для ідентифікації вогнища загоряння, оповіщення відповідальної особи, власника або рятувальників:

спеціальних сповіщувачів або датчиків;

приймального пристрою, що здійснює збір, обробку вхідної інформації від датчиків і передає її на центральний пульт або власнику;

каналу передачі даних дротового або бездротового типів;

джерело електроживлення з автономним блоком;

виконавчих пристроїв-проблискових і сигнальних пристроїв, протипожежної автоматики, системи голосового оповіщення.

Залежно від механізму дії датчики можуть бути димовими, що реагують на газоподібні продукти горіння, тепловими, що реагують на локальне підвищення температури, датчиками вогню, що реагують на електромагнітне випромінювання полум'я, датчиками газу.

Розробка та проектування пожежної сигналізації може здійснюватися тільки ліцензованими організаціями на основі планів приміщення, вимог і норм законодавства, а також побажань замовника проекту. Монтаж пожежної сигналізації - відповідальна справа, в якому слід врахувати безліч факторів. Перш за все, до уваги береться площа магазину, поверховість будівлі, кількість входів-виходів і можливі шляхи евакуації, розташування приміщень, а також будівельні та оздоблювальні матеріали, використані під час ремонту. У самому ідеальному випадку проект і монтаж системи сигналізації повинен розроблятися і здійснюватися на етапі ремонту внутрішніх приміщень магазину - всі її елементи будуть оптимальним способом вписані в інтер'єр.

Після установки система вимагає регулярного обслуговування, перевірки та ремонту. Обслуговування пожежної сигналізації вимагає наявності спеціального дозволу і досвідчених фахівців. Договір на обслуговування доцільно укладати з тією компанією, яка здійснювала монтаж і установку – так власник магазину буде застрахований від будь-яких несподіванок.


 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: