Відповідно до інформації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 30.05.2017 № 602-122-17/4777 останнім часом в м. Києві зареєстровано три випадки захворювання на ботулізм у мешканців м. Києва, у тому числі один летальний, що пов’язані з вживанням в’яленої риби, придбаної у торговельній мережі.
За результатами епідеміологічного розслідування випадків захворювання на ботулізм серед киян спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві встановлено, що виробником рибної продукції, яка реалізовувалась гіпермаркетом «Караван» та супермаркетом «Мегамаркет», є ФОП Меркулов А.В. (Кіровоградська область), а постачальником ТОВ «ЧУДО-ЮДО» (м. Світловодськ, Кіровоградська область).
Слід зазначити, що в м. Києві з 29 травня 2017 року введена тимчасова заборона на реалізацію зазначеної рибної продукції.
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для встановлення причин і умов виникнення випадків захворювання на ботулізм, на підприємстві, з продукцією якого постраждалі пов’язують своє захворювання 30 травня 2017 року, розпочали проведення санітарно-епідеміологічного обстеження (розслідування). Підприємство ФОП Меркулов А.В. призупинило виробництво до закінчення розслідування.
Зразки продукції підприємства-виробника направлено для дослідження на визначення наявності та типу ботулотоксину до Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Наразі за результатами проведеної перевірки здійснюються заходи з відкликання виробником продукції, яка може бути потенційним джерелом інфекції.
Водночас 30.05.2017 отримано оперативну інформацію від Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо реєстрації ще одного лабораторно підтвердженого випадку ботулізму в жінки 1986 року народження, який також ймовірно пов’язаний із вживанням риби даного виробника.
Зі слів чоловіка постраждалої 23 травня 2017 року подружжя придбало карася в'яленого у супермаркеті «Фреш» у м. Херсон. На наступний день стан здоров’я жінки погіршився, зранку 26 травня каретою швидкої допомоги вона була госпіталізована до лікарні. На сьогодні постраждала продовжує лікування в реанімаційному відділені.
У зв’язку з вищезазначеним Управління Держпродспоживслужби в Сквирському районі просить споживачів бути уважними при купівлі риби в’яленої (звертати уваги на наявність маркування, умови зберігання, зовнішній вигляд продукції та інше), а при виявленні продукції виробництва ФОП Меркулов А.В. негайно інформувати адміністрацію ринку та районне Управління Держпродспоживслужби (тел. 5-18-32, ел. адреса: skvira@dpssko.gov.ua).
Також рекомендуємо суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію риби та рибної продукції, за наявності риби в’яленої виробництва ФОП Меркулов А.В. вжити заходів щодо вилучення такої з обігу відповідно до чинного законодавства.