30 квітня 2020 року виконавчим комітетом Сквирської міської ради прийнято рішення № 1443/144 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 17.03.2020 № 1394/136 «Про запобігання поширенню на території міста Сквира гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яким поновлено роботу продуктового ринку, проте діючою є заборона на торгівлю в місцях, не передбачених для її здійснення.
Нагадаємо, що торгівля у місцях, які не передбачені для цього є порушенням Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою території міста Сквира, затверджених рішенням Сквирської міської ради від 19.05.2011 № 159-10-VI, а також ряду рішень виконавчого комітету.
Стихійну торгівлю сьогодні можна побачити на тротуарах, проїжджій частині де здійснюють її продавці якщо не із землі, то з багажників власних автомобілів. Зрозумілим є те, що її виникненню,передусім, сприяє соціально-економічне становище в державі, але не останнім є і попит на таку продукцію.
Втім, купуючи неперевірену продукцію, покупці беруть відповідальність на себе і повинні усвідомлювати всі ризики для здоров’я та пам’ятати, що торгівля у невстановлених місцях є незаконною. Місцем для її здійснення, крім магазинів, є ринок.
В місті Сквира, єдиним оператором ринку харчових продуктів, зареєстрованим відповідно до чинного законодавства є Сквирський ринок Київської регіональної спілки споживчої кооперації, де створені умови для роботи всіх суб’єктів господарювання. Зокрема, функціонує Державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка контролює показники безпечності та якості продуктів харчування, проводиться дезінфекція території та приміщень (кожні 3 години та в кінці робочого дня), на вході встановлені диспенсери з антисептиком, контролюється кількість відвідувачів, відстань між продавцями, наявні стаціонарні торгівельні місця, обладнання захисними екранами з плівки тощо.
Звертаємось до всіх, хто здійснює стихійну торгівлю із проханням припинити її та перейти на територію зареєстрованого оператора.
Окремо звертаємось і до покупців, які надають перевагу продукції, придбаної у продавців із землі, багажників автомобілів, походження і якість якої не перевірені, як не встановлено і те, де та в яких умовах вона зберігалася (транспортувалася) – подбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких.
Нажаль, подолати стихійну торгівлю не легко, але це можливо, якщо самі мешканці зрозуміють, що продукція, яка не пройшла перевірки є небезпечною для їх здоров’я та життя. Не купувати продукти харчування у невстановлених місцях – найефективніший метод боротьби із стихійною торгівлею, адже саме попит породжує пропозицію.
Пам’ятайте про наслідки вживання продуктів, придбаних на стихійних ринках, адже довести факт отруєння буде неможливо з причин відсутності доказів у вигляді розрахункового документу, який підтверджує купівлю-продаж відповідної продукції.
Не купуйте продукти харчування в місцях стихійної торгівлі, що в свою чергу припинить розгортання осередків її здійснення.