(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Людський фактор – головна причина лісових пожеж!!!

Дата публікації 13.9.2017 12:9:5
 

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ВОГНЕМ У ЛІСІ!


Рятувальники закликають не допускати пожеж в екосистемах!
На Київщині, як і по всій території України спостерігається підвищення температурних показників та по-справжньому спекотна погода. Недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) у цей період може стати причиною масштабних лісових та торф’яних пожеж...

При жаркій погоді, якщо дощів не буває протягом 15-18 днів, ліс стає настільки сухим, що будь-яке необережне поводження з вогнем викликає пожежу. В 90-97 випадках з 100 винуватцями виникнення лиха є люди, що не проявляють належної обережності при користуванні вогнем у місцях роботи і відпочинку. Частка пожеж від блискавок становить не більше 2% від загальної кількості. В окремих випадках причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які проводяться з метою знищення минулорічної сухої трави і збагачення грунту. При поганому контролі вогонь часто йде в ліс.

З настанням літніх днів, більшість мешканців кожну вільну хвилину прагнуть проводити на природі, при цьому рідко замислюються над своєю поведінкою, особливо при поводженні з вогнем.
Піклування про лісові багатства, їх поповнення та збереження – завдання самої людини і вирішувати його потрібно повсякденно.

Щороку через безтурботне ставлення до лісових багатств з боку відпочиваючих, випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях та пустищах безжалісний вогонь знищує гектари «зелених легень». В результаті чого ліс перестає функціонувати як екологічна система, знищується все живе.

Свята, які зазвичай поєднані із відпочинком на природі. Такі святкування часто закінчуються лісовими пожежами.

З метою запобігання виникнення пожеж в лісових масивах працівники служби цивільного захисту закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в лісових масивах.

Перебуваючи в лісах, треба вибрати безпечне місце для розведення багаття та обкопати його. Не слід кидати непогашені недопалки цигарок, розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду під постійним наглядом. Збираючись додому, не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати піском.

Будьте вкрай уважними та обережними в суху пору року під час відпочинку. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісі».

При виявленні пожежі – не в падайте в паніку, не метушіться та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, негайно телефонуйте за номером «101». До прибуття пожежно-рятувальних підрозділів можна гасити тільки низові пожежі, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою чи засипаючи ґрунтом та затоптуючи ногами. До полум’я заввишки 1,5-2 метри наближатися не можна! Чекайте на рятувальників чи працівників лісного господарства.

В ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ СЕЗОН У ЛІСІ НЕПРИПУСТИМО:
– користуватися відкритим вогнем;

– залишати промаслений або просочений горючими речовинами обтиральний матеріал;

– заправляти пальним баки двигунів, використовувати несправні машини, палити або користуватися відкритим вогнем поблизу машин, що заправляють пальним;

– залишати пляшки або осколки скла, тому що вони здатні спрацювати як запалювальні лінзи;

– випалювати траву під деревами, на лісових галявинах, прогалинах, а також стерню на полях, у лісі;

– розводити багаття у хвойних молодняках, лісосіках, у місцях з сухою травою, під кронами дерев, а також на ділянках ушкодженого лісу.

Природні пожежі, особливо лісові, часто стають справжнім лихом. Згоряють величезні площі лісових масивів, знищуються заповідники, а часом і цілі екосистеми. Будь пожежа в лісі – це не безпричинне лихо. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше – людина!

З пожежами в атмосферу викидається величезна кількість шкідливих речовин: вуглекислий газ, чадний газ і окис азоту. Від подібного задимлення страждають жителі міст і селищ, розташованих у безпосередній близькості з лісовими масивами.

Особливо небезпечно задимлення повітря для літніх людей, дітей першого року життя і новонароджених. У останніх, під дією диму, збільшується частота вроджених вад серця і захворювань органів дихання.

Люди самі стають причиною переважної більшості загорянь в лісах та лісопаркових зонах. В суху погоду і при сильному вітрі низова пожежа може швидко перерости у верховій, коли вогонь поширюється на крони дерев. Верхову пожежу загасити практично неможливо. У більшості випадків вдається лише стримувати їх ціною величезних зусиль, в очікуванні сильних дощів.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Людський фактор – головна причина лісових пожеж!!!

Сквирський РС ГУ ДСНС України у Київській області

 
 
НАПИСАТИ НАМ
(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
НАПИСАТИ
 
 
 
Швидке замовлення:
+380



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: