ФОП - платники ЄП, не зареєстровані платниками ПДВ, мають право зазначати в розрахунковому документі назву товару/послуги у спрощеному вигляді

Дата публікації 24.8.2023 12:38:27

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що Законом України від 30.06.2023 № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» доповнено пункт 2 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР абзацом другим, відповідно до якого ФОП - платники єдиного податку, не зареєстровані платниками ПДВ, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг, мають право зазначати в розрахунковому документі назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги, тобто, дозволено зазначати назву товару у спрощеному вигляді.

Зазначена норма стосується лише ФОП – платників єдиного податку І, ІІ та ІІІ групи зі ставкою єдиного податку 5% - такі платники зможуть зазначати назву товару (послуги) у спрощеному вигляді, наприклад: «випічка», замість «пиріжок з маком», «пиріжок з повидлом».

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast