До відома суб’єктів господарювання, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Дата публікації 7.9.2022 16:50:31

27 липня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» від 09.07.2022 № 2393-IX, що вносить зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», суб’єкти господарювання, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зобов’язані протягом трьох робочих днів, після опублікування в місцевих друкованих ЗМІ повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди, подати таке повідомлення в електронній формі до відповідних місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на території яких розташовано об’єкт, джерело забруднення, та до Міндовкілля для його подальшого публічного розміщення.

Орган місцевого самоврядування, на території якого розташовано об’єкт, розміщує зазначене повідомлення на своєму сайті.

Також, відповідно до статті 11Закону України «Про охорону атмосферного повітря», повідомлення про наявність або відсутність зауважень громадськості щодо видачі суб’єкту господарювання дозволу на викиди надають обласні, Київська, Севастопольська міські державні адміністрації, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища.

А саме, в місцевих друкованих засобах масової інформації у повідомленні про намір отримати дозвіл на викиди суб’єкти господарювання, об’єкти яких розташовано у Київській області, зазначають адресу Київської обласної державної адміністрації, до якої можуть надсилатися зауваження громадських організацій та окремих громадян.

В разі виникнення додаткових питань Ви можете звернутись за телефоном: (044) 279-01-58.

Міська голова                                                                 Валентина ЛЕВІЦЬКА