Сквирське районне управління Головного управління Дердпродспоживслужби в Київській області інформує,
Карантин продовжує діяти у 38 неблагополучних пунктах по АЧС – в 10 областях України (Одеській (14), Херсонській (4), Донецькій (4), Сумській (4), Полтавській (3), Черкаській (2), Рівненській (2), Запорізькій (1), Миколаївській (1) та Київській (3)).
Цього разу хвороба вже дісталася до Київської області. Спалахи АЧС зафіксували в Згурівському та Тетіївському районах.
В неблагополучних пунктах проводяться заходи по локалізації та ліквідації африканської чуми свиней відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2007 № 111, зареєстрованої в Міністерстві України 29 березня 2017 р. за № 432/30300.
Тому вкотре наголошуємо, що в умовах напруженої епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні в тому числі в області та в нашому районі здоров’я та благополуччя тварин, повністю залежить від громадської свідомості та дій осіб, які утримують свиней.
У зв’язку з цим рекомендуємо провести роз’яснювальну роботу серед населення про необхідність безумовного дотримання наступних правил:
– утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
– не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
– обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
– не дозволяти відвідування тваринницьких приміщень стороннім особам;
– у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин – невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;
– не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
– утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;
– не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
– реалізовувати та купувати тварин і продукти харчування лише у встановлених для цього місцях, де є державний ветеринарний контроль та нагляд.
Дотримання вищевказаних елементарних заходів убереже ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а вас – від непередбачуваних матеріальних втрат.
Також нагадуємо, що стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.
Начальник Сквирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Микола Петрович Довгаль.