(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, та система «Касандра» як елемент штучного інтелекту в роботі із засудженими

Дата публікації 24.3.2021 14:8:52
 

Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, та система «Касандра» як елемент штучного інтелекту в роботі із засудженими

 

В Україні триває процес розбудови цифрової інфраструктури державного управління. Не залишилась осторонь і пробація України. За підтримки проектів ЄС «Pravo-Justice» та EDGE вводиться в експлуатацію Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту. Реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, це новий етап розвитку пробації, що забезпечить перехід на електронне ведення справ клієнтів пробації. На сьогоднішній день Реєстр в Україні проходить тестову (пробну) експлуатацію. 

Запуск та забезпечення функціонування цієї системи дозволить створити єдину базу даних інформації про засуджених та ув’язнених, забезпечити оперативну комунікацію між органами та установами пенітенціарної системи та пробації, а також забезпечить взаємодію з іншими державними структурами, які працюють з реєстрами.

Наказом Міністерства юстиції України № 2023/5 від 26.06.2018 запроваджено порядок формування та ведення даного Реєстру. Під реєстром розуміється інформаційна система, що містить відомості про засуджених та осіб, узятих під варту, та складається з чотирьох модулів (підсистем):

інформаційно-аналітична підсистема обліку засуджених та осіб, узятих під варту;

підсистема електронних сервісів управління справами суб’єктів пробації;

підсистема електронних сервісів медичного забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту;

Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Ведення Реєстру передбачає:

формування, ведення, редагування, закриття реєстраційних карток про засуджених та осіб, узятих під варту, суб’єктів пробації;

формування, ведення, закриття та передачу прав доступу до реєстраційних справ;

формування документів з можливістю редагування, збереження та друку;

отримання інформації про засуджених та осіб, узятих під варту, суб’єктів пробації;

інформаційну взаємодію та обмін даними з іншими Єдиними та Державними реєстрами;

підготовку та формування статистичних даних/звітів на підставі інформації, внесеної до Реєстру. 

Відомим є факт, що поки що в Україні рецидиви злочинів офіційно не обраховуються. Хоча певну статистику випадків повторних кримінальних правопорушень ведуть окремі правоохоронці  (окремо слідчі органи, окремо науковці, окремо Державна установа «Центр пробації» та ДКВС України), втім єдиного реєстру, де були б зведені воєдино всі дані і обраховувалися вони за єдиною методикою, в Україні донині не існувало.

Із запуском Реєстру вперше в Україні розпочнеться облік рецидивів злочинів за єдиною методикою. Відтак можна буде побачити, скільки людей реально повторно потрапляють в систему відбування покарань і порівнювати дані персонально кожної людини, що дозволить також удосконалити індивідуальний підхід при роботі із  засудженими з метою їх ефективного виправлення та ресоціалізації.

Також необхідно наголосити, що до Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту включено спеціальну систему «Кассандра» як підсистему для обліку даних з оцінки ризиків скоєння повторного кримінального правопорушення обвинуваченим чи засудженим.

Як зауважив в одному із інтерв’ю міністр юстиції України Денис Малюська що у планах відомства - ресоціалізація тих людей, які виходять з в’язниць у суспільство. Наразі в’язниці – це школи злочинності, і люди звідти виходять гіршими, ніж туди потрапили. Реформування цієї системи – запровадження можливості індивідуального покарання для кожної людини в залежності від її потреб.

Для цього система «Кассандра» буде досліджувати ризики, виходячи з індивідуального підходу до кожної особи. «Вона аналізуватиме, в чому ризики людини – чи то вона зловживає алкоголем, чи наркотиками, чи то корисливі мотиви – вона жадібна і не вміє розраховувати витрати. Визначатимуться вади людини, що призвели до вчинення нею злочину, і вже потім проводитиметься індивідуальна робота з цією людиною», – пояснив міністр.

Підсистема “Кассандра” оцінює ризики повторного правопорушення, використовуючи алгоритми автоматизованих висновків.

“Кассандра” автоматично буде визначати рівень ризиків вчинення повторного  кримінального правопорушення (низький, середній, високий, дуже високий)  на підставі алгоритму підрахунку балів та відповідності рівня балів встановленим рівням ризиків.

Прогноз повторного правопорушення грунтується на використанні машинного навчання та алгоритмів автоматизованих висновків (прогнозів), які базуються на результатах обробки великих структурованих масивів даних про історію правопорушень особи, наявності житла, освіти та роботи, матеріального становища, контролю над поведінкою та мисленням, вживання алкоголю та наркотиків, стосунків у суспільстві та інших аспектів.

Впровадження Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту є одним із ключових пріоритетів діяльності Міністерства юстиції України та Центру пробації. Результати тестової експлуатації допоможуть визначити реальний час роботи з Реєстром для подальшої промислової експлуатації.

 

Провідний інспектор Сквирського районного відділу філії 

Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області 

Ігор Даценко

 
 
 
 
НАПИСАТИ НАМ
(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
НАПИСАТИ
 
 
 
Швидке замовлення:
+380



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: