(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року

 
Дата публікації 16.8.2021 10:44:25
 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 17 серпня 2021 року          м. Сквира                      № ____

 

Про підсумки соціально-економічного

та культурного розвитку

Сквирської міської територіальної

громади за І півріччя 2021 року

 

Керуючись ст.ст. 27, 28, 40, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Закону України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету ", а також нормативними актами з питань економічної та регіональної політики, заслухавши інформацію заступника міського голови Людмили Сергієнко про стан виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року, затвердженої рішенням міської ради від 23 лютого 2021 року № 27-5-VIII «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік», виконавчий комітет Сквирської міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Інформацію заступника міського голови Людмили Сергієнко про стан виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сквирської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року взяти до відома  (додається).

 

2. Заступникам міського голови, керівникам структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету, старостам :

  • забезпечити виконання основних показників та заходів Програми соціально-економічного розвитку Сквирської МТГ;
  • рекомендувати звернути особливу увагу на ефективність використання ресурсів: земельних, виробничих, трудових, фінансових, реалізацію заходів з енергозбереження, залучення інвестицій та коштів із усіх джерел не заборонених законодавством ;
  • забезпечити своєчасне інформування відділу економічно-інвестиційної діяльності та агропромислового розвитку щодо актуальних проблем, що стримують виконання Програми.

 

3. Відділу економічно-інвестиційної діяльності та агропромислового розвитку Сквирської міської ради щоквартально здійснювати моніторинг виконання Програми.

4. Керуючій справами виконавчого комітету Сквирської міської ради Наталії Згардівській довести рішення до виконавців.

 

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Людмилу Сергієнко.

 

 

Голова виконкому                                     Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

 

Додаток 1

Аналіз результатів

економічного і соціального розвитку Сквирської міської територіальної громадим за січень-червень 2021 року

 

1. Реальний сектор економіки

1.1. Промисловість.

Основу промислового потенціалу складають 14 підприємств, які дають понад 16% надходжень до Місцевого бюджету. Найбільші з них: ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів»(виробництво крупи гречаної, пластівців, крупи кукурудзяної, борошна), ТОВ «Фірма «Грона»  (виробництво кондитерських виробів, печива), ТОВ «Шамраївськийцукор» (виробництво цукру)та інші.

За підсумками 2020 року обсяг реалізації промислової продукції підприємств громади становив 1913646,6 тис. грн. Станом на 01.07.2021 року статистична інформація по Сквирській МТГ  відсутня.

Найпоширенішими напрямками інноваційної діяльності в громаді залишаються оновлення продукції та освоєння нових технологій. Інноваційною діяльністю в громаді займаються Сквирська філія ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», підприємства легкої промисловості та сільськогосподарські підприємства громади ТОВ ”АФ Колос”, ФГ “Нота”, ТОВ «Євросід».

1.2Агропромисловий комплекс

Агропромисловий комплекс є значною  складовою частиною економіки Сквирської міської територіальної громади, що поєднує в собі виробництво сільськогосподарської продукції, її сільськогосподарську переробку,  матеріально-технічне забезпечення  населених пунктів, що призводить до  підвищення соціального та культурного  розвитку населення громади.

Серед основних бюджетоутворюючих  галузей економіки громади є сільське господарство,  яке забезпечує  більше 27% надходжень до місцевого бюджету.

Виробничою сільськогосподарською діяльністю займаються: 40 господарських товариств, 11 приватних підприємств, понад 100 фермерських господарств. Найбільшими агропідприємствами і платниками податків в Сквирській територіальній громаді є ТДВ «Шамраївський цукровий завод», ТОВ «Агрофірма Колос», ПП «Агрофірма «Розволожжя», СГПП ім. Гагаріна.

Пріоритетними напрямками сільськогосподарського виробництва громади в рослинництві є вирощування зернових, зернобобових та технічних культур, (пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, ріпаку, соняшнику), в тваринництві - виробництво свинини, молока. Значні напрацювання в овочівництві, садівництві,  має  ТОВ «Агрофірма Колос». Це підприємство - одне з небагатьох, де кожній галузі господарства приділяється рівна кількість уваги.

Більшість господарств працює за новими прогресивними енергозберігаючими технологіями, використовує наукові розробки у виробничій діяльності і є конкурентними на ринку збуту продукції.

За рахунок впроваджених  підприємствами новітніх прогресивних  технологій  виробництва продукції тваринництва, проведених реконструкцій тваринницьких приміщень, збільшується продуктивність поголів’я.

Основним джерелом формування фінансових ресурсів агропромислового комплексу громади є власні грошові кошти підприємства, одержані від реалізації власної виробленої продукції.

1.3. Енергоефективність

Найважливішими завданнями Сквирської міської територіальної громади в сфері енергоефективності є утеплення фасадів, заміна віконних та дверних блоків на енергозберігаючі, заміна котельного обладнання на альтернативні види палива в закладах освіти, культури та охорони здоров’я, реконструкція мереж зовнішнього освітлення населених пунктів.

 З метою проведення реконструкції та відновлення мереж вуличного освітлення в населених пунктах громади протягом 6 місяців 2021 року за кошти міського бюджету проведено поточні ремонти мереж зовнішнього освітлення (заміна ламп, таймерів, автоматичних вимикачів, драйверів тощо) на загальну суму 74,8 тис. грн.

Роботи проводились в м.Сквира та селах Самгородок, Кам’яна Гребля, Терешки, Малі Лисівці, Кривошиїнці, Миньківці, Цапіївка, Домантівка, Селезенівка,  Нова Пустоварівка, Тарасівка, Мовчанівка, Рогізна, Дулицьке, Безпечна, Горобіївка, Антонів, Великі Єрчики та Шамраївка.

За кошти міського бюджету в 2021 році заплановано проведення реконструкції вуличного освітлення по вул. Лісова та бульвар Сквирський в с.Шапіївка.

В 2021 році за кошти обласного  бюджету заплановано проведення заміни вікон і дверей в Сквирському академічному ліцеї та заміна вікон і утеплення фасаду в Сквирському районному центрі дитячої та юнацької творчості, капітальний ремонт даху будинку культури. 

          1.4. Транспорт та дорожнє господарство

В сфері транспорту та дорожнього господарства Сквирська міська рада спрямовує свою роботу на забезпечення належної якості та безпеки пасажирських перевезень за рахунок всебічної співпраці з перевізниками та поліпшення якості дорожнього покриття.

Перевезення пасажирів в Сквирській міській територіальній громаді здійснювались на 29 автобусних маршрутах, з них 9 приміських, що не виходять за межі району, 11 внутрішньообласних та 9 маршрутів міжобласного сполучення, якими збалансовано та врегульовано перевезення пасажирів в громаді.

Протягом 2021 року Сквирською міською територіальною громадою не проводилися конкурси з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування, оскільки відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року  № 1081«Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» Сквирська міська рада неодноразово зверталася до Білоцерківської райдержадміністрації щодо проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах, що не виходять за межі району (внутрішньорайонні маршрути) в зв’язку із закінченням терміну дії договорів з фізичними особами-підприємцями, які виконували перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. На жаль Білоцерківська райдержаміністрація не провела конкурс з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування.

Сквирською міською територіальною громадою протягом І півріччя 2021 року надавалися відповіді на звернення громадян та старост сіл з питань транспортного обслуговування на приміських та міжміських маршрутах загального користування.

Систиматично проводилися наради з автомобільними перевізниками, які забезпечують організацію перевезення пасажирів на території Сквирської громади.

Обсяг перевезень вантажів залізницею по станції Сквира за І півріччя 2021 року становить 397 вагонів, з них навантажено 144 вагони та вивантажено 253. В середньому за добу перевозилося 2,2 вагони. За відповідний період 2020 року становив 795 вагонів, з них навантажено 526 вагонів та вивантажено 269. В середньому за добу перевозилося 4,4 вагони.

Дороги в межах Сквирської міської територіальної громади обслуговують дорожні служби: ДП «Київський облавтодор» підрозділ Сквира №6, ТОВ «Білоцерківське ШЕУ», ТОВ «Дорбудмеханізація» та  ТОВ «Добробут Сервіс».

Питання стану експлуатаційного утримання вулично-шляхової мережі знаходиться на постійному контролі Сквирської міської ради.

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №16-3-VІІІ затверджена Програма утримання та розвитку дорожнього господарства Сквирської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені кошти в сумі 2005,0 тис. грн.

Протягом І півріччя 2021 року на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури було виділено з місцевого бюджету 509669,3 тис. грн.

За звітний період було проведено поточний дрібний  ремонт дорожнього покриття комунальних доріг в м.Сквира площею 224 кв. м, на що було виділено 74,8 тис. грн. Роботи виконувало ТОВ «Меридіан».

На виконання рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 30.03.2021 №10/10 “Про затвердження переліку вулиць ля виконання поточного ремонту доріг загального користування міста Сквира” в межах бюджету Сквирської міської громади на 2021 рік було проведено ремонт дорожнього покриття білощебеневою сумішшю С-5 таких вулиць:

вул. Садова протяжністю 500 м (вартість робіт 134 439 гр.)

вул. Котляревського — 500 м (вартість робіт 134 439 гр.)

вул. Пушкіна — 400 м (вартість робіт 107 551 гр.)

вул. Успенська — 550 м (вартість робіт 147 882 гр.)

вул. Плугатаря — 300 м (вартість робіт 80 663 гр.)

вул. Лугова — 420 м (вартість робіт 188 214 гр.)

провул. Лівобережний — 650 м (вартість робіт 174 770 гр.)

провул. Слобідський — 300 м (вартість робіт 80 663 гр.).

На 2021 рік за кошти обласного бюджету заплановано проведення капітального ремонту дорожнього покриття по вул.Шевченка в с.Малі Єрчики, за кошти обласного бюджету та співфінансування з  бюджету Сквирської міської територіальної громади  заплановано капітальний ремонт вул. Стаханова, вул.Проєктна та пров. Проєктний в м.Сквира. На даний час проведено закупівлю, виготовлено проєктно-кошторисну документацію та виконано інженерно-геодезичні вишукування по зазначених об’єктах.

Також в міському бюджеті заплановані видатки на улаштування системи водовідведення дорожнього покриття по вул.Слобідська та вул. Польова до пров. Лівобережний в м.Сквира.

1.5. Споживчий ринок

У сфері торгівлі та побуту в 2021 році головними цілями є забезпечення подальшого розвитку споживчого ринку, формування його сучасної ефективної інфраструктури, здатної задовольнити потреби населення в якісних товарах та послугах за доступними цінами, забезпечити належний рівень торговельного та побутового обслуговування, особливо населення сільських територій.

Станом на 01.07.2021 року населенню громади надавали торговельні послуги 303 підприємства роздрібної торгівлі, з них 132 продовольчих магазинів, 144 непродовольчих магазинів та 27 кіосків.  Налічується 28 підприємств ресторанного господарства різних форм власності розрахованих на понад4 тис. посадкових місць. В м. Сквира працює два магазини мережевої торгівлі АТБ та Фора.

2. Розвиток підприємництва

Мікро-, малі та середні підприємства становлять більшу частину у структурі економіки Сквирської міської територіальної громади. Саме ці підприємства у 2021 році найбільше постраждали від карантинних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Розвиток підприємництва в значній мірі залежить від зовнішнього середовища, в якому за останні роки відбулися суттєві зрушення.

Станом на 01.07.2021 року, у громадіі функціонує 11 об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва, а також інформаційно-консультативні послуги суб’єктам підприємницької діяльності надають адміністратори та державні реєстратори Центру надання адміністративних послуг, Сквирська  районна філія Київського центру зайнятості. Інноваційно-промислові кластери в районі відсутні.

Всього станом на 01.04.2021 року, в громаді зареєстровано 1950 суб’єктів підприємницької діяльності, 779 юридичних осіб, з яких 287 сплачує податки та 1171 фізичних осіб- підприємців, з яких 850 сплачує податки.

Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього  підприємства за І квартал 2021 року становить 89,6 млн. грн.

3. Інвестиційна діяльність                                                                      

Головними цілями на 2021 рік в сфері інвестиційної діяльності є створення сприятливих умов для поліпшення інвестиційного іміджу та інвестиційної привабливості Сквиркої міської територіальної громади, удосконалення механізму моніторингу за реалізацією найважливіших інвестиційних проектів, фінансування яких здійснюється за рахунок іноземних та вітчизняних інвестицій, сприяння активізації інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання.

Сквирською міською радою прийнято рішення від 24.03.2021 року №6-6-VIII «Про проведення інвентаризації земель, об’єктів комунальної власності та договорів оренди на території Сквирської міської територіальної громади» відповідно якого проводиться інвентаризація об’єктів комунальної власності, земель та укладених і зареєстрованих договорів оренди, що знаходяться на території Сквирської міської територіальної громади.

4. Зовнішньоекономічна діяльність

Обсяги експортних операцій забезпечуються за рахунок таких підприємств як ТОВ фірма «Грона», ТОВ „Сквирський комбінат хлібопродуктів”, ТОВ «Сквиратекс», Сквирська філія корпорації «Елтекс», ТДВ «Сквирський вентиляторний завод», ТОВ "Вікбуд-Трейд".

Підприємства громади здійснюють зовнішньоторговельні операції з такими країнами: Німеччиною, Ізраїлем, США, Кубою, Казахстаном, Киргизстаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Грузією, Вірменією, Молдовою.

Обсяги експорту – імпорту товарів та послуг

 

 

Фактично за 2020р.

Темпи зростання у %

2020р. до 2019р.

довідково:
2019р. до 2018р.

Експорт товарів, тис. дол. США

24 648,8

80,8

114,5

Імпорт товарів,тис.дол.США

7 399,3

44,1

207,1

Сальдо (+,–)

17 249,5

х

х

Експорт послуг, тис.дол.США

2091,3

134,6

118,1

Імпорт послуг,тис.дол.США

700,6

49,7

225,6

Сальдо (+,–)

1390,7

х

х

 

 

Розвиваються експортоорієнтовані підприємства громади, які здійснюють зовнішньоторговельні операції з партнерами близько 40 країн світу. Основу товарної структури експорту промислових підприємств громади від загального експорту складають: товари харчової промисловості та текстильні вироби.

За 2020 рік обсяг експорту товарів становив 24,6 тис. дол. США, що на 80,8% більше в порівнянні з 2019 роком, імпорту 7,4тис. дол. США, що на 44,1% більше показників 2019 року.

5. Фінансова самодостатність

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за І півріччя  2021 року фактично надійшло 141 956 136,24 гривень , що складає 105,0% до планових призначень на відповідний період.

До загального фонду  бюджету Сквирської міської територіальної громади за І півріччя 2021 року надійшло (без урахування трансфертів) 82 041 572,24 гривень, що становить 112,7% виконання до запланованого обсягу доходів, що на 8 052 800,00 гривень більше в порівнянні до надходжень  І півріччя 2020 року. Темп росту фактичних надходжень за І півріччя 2021 року до надходжень відповідного періоду 2020 року становить 110,9%.          

У структурі надходжень  доходів загального фонду найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб – 60,3%  , плата за землю – 12,0%, єдиний податок – 18,0%. Інші види надходжень займають незначне місце і становлять 9,7%.

Головним джерелом надходжень до загального фонду є податок з доходів фізичних осіб. Фактичні надходження по цьому податку за І півріччя   2021 року складають 49 507 000,00 гривень , що становить 111,2% до  плану на відповідний період. Порівняно з  надходженнями І півріччя 2020 року   сума надходжень по податку з доходів фізичних осіб збільшилась  на 6 240 400,00 гривень.

Найбільшими платниками податку з доходів фізичних осіб ( 100 відсотків)за І півріччя 2021 року в громаді є:

1. Відділ освіти Сквирської міської ради, яким сплачено до бюджету 13 364,4 тис. грн.;

2. ТОВ фірма «Грона», якою сплачено до бюджету 9 352,3 тис. грн.;

3. ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», яким сплачено до бюджету 5 918,7 тис. грн.;

4. Заклади охорони здоров’я (КНП СМР "СКВИРСЬКА ЦМЛ"; КНП СМР "СКВИРСЬКИЙ МЦПМСД"), якими сплачено 4 647,1 тис. грн.;

5. ПП «Агрофірма «Розволожжя», якою сплачено до бюджету 2 364,7 тис. грн.

Фактичні надходження по платі за землю за І півріччя  2021 року склали     9 879 630,79 гривень, що становить 133,9% до планових показників  та на 1 888 930,79  гривень більше фактичних надходжень за І півріччя 2020 року. Темп росту фактичних надходжень за І півріччя 2021 року до надходжень відповідного періоду 2020 року становить 123,6%.

Найбільшими платниками орендної плати за землю за І півріччя 2021 року в громаді є :

1. ТОВ «Агрохолдінг Сквира», яким сплачено до бюджету 137,3 тис. грн.;

2. ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», яким сплачено до бюджету 682,7 тис. грн.;

3. ТОВ «Шамраївський цукор», яким сплачено до бюджету 599,0 тис. грн.;

4. Сільськогосподарське приватне підприємство ім.Гагаріна, яким сплачено до бюджету 385,8  тис. грн.;

5. ТДВ "Шамраївський цукровий завод", яким сплачено до бюджету 218,0 тис. грн.

Фактичні надходження єдиного податку за І півріччя   2021 року склали 14 795 530,32 гривень , що становить 94,9% до плану на відповідний період та на 966 061,73 гривень менше фактичних надходжень за І квартал 2020 року.

Найбільшими платниками єдиного податку із сільськогосподарських товаровиробників за І півріччя 2021 року в громаді є :

1. ТДВ "Шамраївський цукровий завод", яким сплачено до бюджету 1117,5 тис. грн.;

2. ТОВ "АГРОФІРМА "КОЛОС", якою сплачено до бюджету 490,0 тис. грн.;

3. Сільськогосподарське приватне підприємство ім.Гагаріна, яким сплачено до бюджету  396,7 тис. грн.;

4. ПП"Агроспiлка Малолисовецька", якою сплачено до бюджету 318,5 тис. грн.;

5. ПП "Новагрос", яким сплачено до бюджету 217,7 тис. грн.

Найбільшими платниками єдиного податку з юридичних осіб за І півріччя 2021 року в громаді є :

1. ТДВ "Сквирський цегельний завод "Промінь", яким сплачено до бюджету 219,1 тис. грн.;

2. ТОВ "ВІЛАТ", яким сплачено до бюджету 213,2 тис. грн.;

3. ТОВ "УКРУТИЛЬЕНЕРГІЯ", яким сплачено до бюджету 207,2 тис. грн.;

4. ТОВ "АЛЬЯНС БЦ", яким сплачено до бюджету 140,3 тис. грн.;

5. ТОВ "ЕНЕРГОБЮДЖЕТ", яким сплачено до бюджету 125,9 тис. грн.

По акцизному податку виконання за І півріччя  2021 року складає 108,2% (при плані 3 524 100,00 гривень надходження склали 3 811 898,09 гривень) Порівняно з надходженнями І півріччя 2020 року, надходження за І півріччя 2021 року збільшились на 719 898,09 гривень. Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у І півріччі 2021 року більші за надходження відповідного періоду 2020 року на 327 559,25 гривень. Новим платником цього податку у 2021 році є ТОВ ФОРА, яким сплачено за січень-червень 2021 року акцизного податку 338 761,0 гривень. Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у І півріччі 2021 року більші за надходження відповідного періоду 2020 року на 327 559,25 гривень.

Фактичні надходження плати за надання адміністративних послуг у І півріччі 2021 року 906 750,84 гривень. Порівняно з надходженнями цього податку відповідного періоду 2020 року надходження за І півріччя 2021 року збільшились на 241 550,84 гривень.

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади надійшли трансферти в сумі 59 914 564,00 гривень. З державного бюджету надійшла освітня субвенція  в сумі 55 697 700,00 гривень. Дотація з обласного бюджету на здійснення переданих видатків з державного бюджету  складає 1 619 754,00 гривень. Субвенції з обласного бюджету надійшли в сумі 2 545 110 гривень. Також надійшла субвенція від фінансового відділу Фурсівської сільської ради на утримання пристарілих осіб в сумі 52 000,00 гривень.

По спеціальному фонду надходження за І півріччя 2021 року склали 1 959 548,76 гривень. Основною складовою надходжень спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, які склали 1 905 635,87 гривень:

 - надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами – 832 343,02 гривень;

- інші джерела власних надходжень( благодійні внески, гранти, дарунки, надходження для цільових заходів) – 1 043 323,11 гривень;

Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища  становлять 23 969,74 гривень.

Екологічний податок за І півріччя 2021 року надійшов в сумі 53 912,89 гривень.

  

6. Соціальна сфера

6.1. Ринок праці

У січні-червні 2021 року діяльність Сквирської районної філії Київського обласного центру зайнятості була спрямована на реалізацію чинного законодавства щодо забезпечення соціального захисту населення від безробіття, зокрема  виконання Програми зайнятості населення на 2018-2021 роки та виконанням завдань Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (ФЗДССВБ), підвищенням ефективності та якості обслуговування громадян в період пошуку ними роботи. Особлива увага фахівців філії зосереджена на наданні соціальних послуг в період COVID-19.

Протягом 1 півріччя 2021 року за послугами до Сквирської районної філії для отримання статусу безробітного звернулася 429 осіб, в тому числі 13 військовослужбовців, 235 осіб-жінки, 105 осіб-молодь до 35 років.

Загалом упродовж січня-червня 2021 року на обліку в Сквирській районній філії Київського обласного центру зайнятості перебувало 802 безробітних особи, в тому числі на обліку перебувало 2 внутрішньопереміщені особи, 22 військовослужбовців та 292 особи, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні (упродовж 6 місяців 2020 року на обліку в Сквирській районній філії Київського обласного центру зайнятості перебувало 738 безробітних осіб). 

 Станом на 01.07.2021 року на обліку в Сквирській районній філії перебуває 344 безробітних особи, допомогу по безробіттю станом на звітну дату отримує 314 осіб.

Рівень безробіття станом на 01.07.2021року становить - 1,8% (рівень безробіття станом на 01.07.2020 року становив - 1,9%.)

За січень-червень 2021 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 406 осіб (336 осіб працевлаштовано за направленням служби зайнятості, 70 осіб працевлаштувалися самостійно).

Програмою зайнятості на 2021 рік заплановано працевлаштувати 430 осіб, завдання з працевлаштування виконано на 94,4%. Рівень працевлаштування зареєстрованих безробітних у січні-червні 2021 року становить 48,0%. (За січень-червень 2020 року за сприяння центру зайнятості працевлаштовано 385 безробітних осіб. Рівень працевлаштування у січні-червні 2020 року становив 44,8%).        

Із 436 вакансій в звітному періоді за сприянням центру зайнятості укомплектовано 328 вакансій. Рівень укомплектування вакансій становить 72,2%. (у січні-червні 2020 року із 486 вакансій за сприянням центру зайнятості укомплектовано 326 вакансій. Рівень укомплектування вакансій становив 67.10%).  Робота по працевлаштуванню громадян в певній мірі залежить від своєчасної та в повному обсязі поданої роботодавцями інформації про наявність вільних робочих місць на підприємствах міста і району та сезонної зайнятості в сільськогосподарському виробництві. І певних результатів роботи можна досягти тільки при тісній взаємодії з роботодавцями.

Для збереження існуючих робочих місць та підтримки малого та середнього бізнесу в умовах пандемії служба зайнятості надає допомогу по частковому безробіттю роботодавцям, які в період COVID-19 вимушено зупинили свою діяльність. У 2021 році до Сквирської районної філії КОЦЗ надійшов 1 пакет документів від ТОВ «Сквиратекс», по 129 особам винесено позитивне рішення, виплачено 381 829,19 грн. 

  Одним з напрямків підтримки безробітних є допомога служби зайнятості у започаткуванні ними власної справи. У січні-червні 2021 року даною послугою ніхто із безробітних не скористався.

У січні-червні 2021 року рішення щодо витрат компенсації єдиного внеску роботодавцям не приймалися.

Безробітним громадянам, професії яких не користуються попитом на ринку праці, пропонувалось змінити професію, набути нову або суміжну, підвищити рівень кваліфікації. Протягом січня-червня 2021 року професійне навчання проходило 34 безробітних осіб, Програмою зайнятості передбачено на 2021 рік 93 безробітних. Завдання Програми зайнятості виконано на 36,6%. Закінчили навчання та були працевлаштовані 34 безробітних осіб, або 100,0%. (Протягом січня-червня 2020 року професійне навчання проходило 82 безробітних особи).

Професійне навчання безробітних здійснювалось за актуальними на ринку праці професіями та спеціальностями: тракторист-машиніст, водій автотранспортних засобів, робітник фермерського господарства, чистильник, слюсар-ремонтник, продавець непродовольчих товарів та інші. Для навчання безробітних використовувались різні форми і методи, а саме: за індивідуальними планами та програмами, курси цільового призначення, стажування на конкретних посадах, або робочих місцях підприємств.

Потреби роботодавців у тимчасовій робочій силі районна служба зайнятості задовольняє шляхом організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру за рахунок роботодавців. Упродовж 6 місяців 2021 року виявили бажання та прийняли участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру 11 осіб з числа безробітних громадян. Програмою зайнятості на 2021 рік передбачається залучити 165 осіб. Завдання Програми зайнятості виконано на 6,7%. (у січні-червні 2020 року 50 осіб приймали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру).

Безробітні працювали на роботах по прибиранню територій, виробничих приміщень, складів підприємств, виконували підсобні та допоміжні роботи.

Особлива увага районною службою зайнятості приділяється незайнятим громадянам, які не здатні на рівні з іншими конкурувати на ринку праці. 

На обліку в звітному періоді   перебувало 303 особи, із категорії соціально незахищених (35-один з батьків, які мають двох і більше дітей до 6 років, 206- особи передпенсійного віку та інші), це 37,8% від загальної чисельності незайнятих.

Із числа соціально незахищених громадян у січні-червні 2021 року працевлаштовано 96 осіб, рівень працевлаштування даної категорії становить 32,0%.

Особлива увага фахівцями філії приділяється особам з обмеженими фізичними можливостями, яким активно ведеться пошук роботи.

Всі особи з обмеженими фізичними можливостями, при зверненні до центру зайнятості, отримують профінформаційні консультації щодо професій, які користуються попитом на ринку праці (ознайомлені з особливостями ринку праці, актуальними вакансіями, інформацією про можливості отримати професійну освіту та започаткування власної справи за допомогою центру зайнятості). Всім особам надаються профорієнтаційні послуги, заходи психологічної підтримки, проводиться залучення до участі у семінарах, де обговорюються їхні проблеми та шляхи їх вирішення.

У разі відсутності підходящої роботи особи з інвалідністю направляються на навчання. Їм також пропонується пройти підготовку, перепідготовку  та підвищення кваліфікації як спеціалізованих навчальних закладах для інвалідів, так і в загальних навчальних закладах, де можуть проходити навчання безробітні громадяни.

У січні-червні 2020 року року на обліку перебувало 72 особи з  обмеженими фізичними можливостями  (інваліди I-III групи),  з них: 36-жінки, 9 осіб-молодь до 35 років.

За звітний період 10 осіб працевлаштовано.

1 особі з обмеженими фізичними можливостями було запропоновано індивідуальний супровід. Особа була працевлаштована на посаду охоронника.

Рівень працевлаштування людей з особливими потребами  в Сквирській районній філії за січень-червень 2021 року становить 13,9%.

 

6.3. Соціальний захист населення

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 21.01.2020 року №37-04-08  затверджено Комплексну програму підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина - успішна громада» на 2021 - 2022 роки.

З метою забезпечення права кожної дитини на виховання в сімейному середовищі, попередження направлення дітей до інтернатних установ, розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сьогодні на території Сквирської міської територіальної громади функціонують:

- 1 дитячий будинок сімейного типу на території села Тарасівка – родини Бондарів (10 вихованців у ДБСТ, 4 дітей - під опікою);

- 2 прийомні сім'ї: в місті Сквира ПС Найди, с. Шамраївка ПС Бабенко (в ПС виховується по 1 дитині)

- 1 патронатна сім’я в м. Сквира (на вихованні 2 дитини).

Щомісяця відбуваються засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Сквирської міської ради.

На виконання рішень Комісії готуються на розгляд виконавчого комітету Сквирської міської ради висновки та проєкти рішень. 

Ведеться облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 01.07.2021 року на обліку служби перебуває 53 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах.

  З метою підтримки національних сімейних традицій на території міської громади відзначено День сім’ї.

 Службою у справах дітей та сім’ї Сквирської міської ради проводиться просвітницька та роз’яснювальна робота, спрямована на запобігання насильству в сім’ї, а також по залученню учнів навчальних закладів до освітнього процесу.

З метою реалізації права дитини мати родину, значна увага приділяється питанню усиновлення дітей. Протягом І півріччя 2021 року велася відповідна робота з кандидатами в усиновлювачі. (1 родина пройшла навчання та отримала довідку про проходження курсу кандидатів в усиновлювачі). Відповідно до рішення комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету від 14.05.2021 службою підготовлено висновок про можливість бути усиновлювачами 1 подружжю та поставлено кандидатів на облік. 1 кандидату в опікуни Службою підготовлено направлення для проходження курсу навчання в обласному центрі соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.

З метою популяризації сімейних форм виховання і пошуку кандидатів на створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу протягом звітного періоду підготовлено та розміщено на сайті міської ради інформацію на вищевказану тематику. Одна родина чекає на проходження навчання (направлення та пакет документів на навчання кандидатів направлено до обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді).

Службою у справах дітей та сім`ї створено реєстр багатодітних сімей Сквирської міської ради. В реєстрі перебувають 292 сім’ї, в них виховуються 964 дитини.

На території міської ради функціонує Сквирський дитячий будинок «Надія». В дитячому будинку перебуває 17 дітей, з них, 12 дітей перебувають на первинному обліку служби (мають статус), 5 дітей – діти, які перебувають в складних життєвих обставинах.

            Службою у справах дітей та сім`ї разом з працівниками ювенальної превенції у справах дітей проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці» по виявленню фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів, дітей, які вживають спиртні та тютюнові вироби, порушують громадський порядок у місті та схильні до вчинення правопорушень або самовільно залишили своє постійне місце проживання, виявлення неповнолітніх, які пропускають навчальний процес без поважних причин, перебувають у комп’ютерних клубах та ігрових залах.

 З виявленими дітьми та їх батьками проведено профілактичні бесіди щодо недопустимості пропусків занять в школі без поважних причин, порушень поведінки в громадських місцях, проводиться роз’яснювальна профілактична робота щодо попередження жебрацтва та бродяжництва, щодо шкідливості вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, паління, усунення причин, що породжують вказані явища. Проведення профілактичної роботи з дітьми фіксується в особовій справі дитини.

Протягом звітного періоду неповнолітні та їх батьки за дозволами на працевлаштування у службу у справах дітей та сім’ї не звертались.

Звільнень неповнолітніх за ініціативою власника підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, або уповноваженого ним органу протягом звітного періоду 2021 року не зафіксовано.

Станом на 01.07.2021 року оздоровлено 44 дитини пільгових категорій, зокрема: 22 дитини, позбавлені батьківського піклування, 1 дитина з багатодітної сім’ї, 19 дітей з інвалідністю, 1 дитина особи, яка має статус учасника бойових дій.

Протягом  І півріччя 2021 року  за рахунок коштів державного бюджету в межах кошторисних призначень  по КПКВ 0812144 “ Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет” було профінансовано 472 рецептів на суму 467108,43 грн. на відшкодування препаратів інсуліну.

По КПКВ 0813050 “Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” було профінансовано 801 рецепт на суму 192054,69 грн.  на відшкодування витрат ,пов’язаних із забезпеченням населення Київської області ,що постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

            По КПКВ 0813242 «Інші заходи у сфері соціального захисту соціального забезпечення» за рахунок коштів місцевого бюджету профінансовано 274 рецептів на суму 247852,20 грн. на відшкодування пільгових ліків, вартість яких підлягає повному або частковому  відшкодуванню.

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 року №17-03-VIII  затверджено        Програму соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади  «Турбота» на 2021-2025 роки. На виконання Програми з місцевого бюджету витрачено 544, 110 тис. грн. та   розглянуто 255 звернень   громадян.

 

6.4. Житлово-комунальне господарство

Протягом 6 місяців 2021 року проводилася робота, спрямована на забезпечення потреб населення та господарського комплексу Сквирської міської територіальної громади у наданні послуг житлово-комунального господарства.

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 23.02.2021 №50-5-VІІІ затверджена Програма ефективності роботи та реформування житлово-комунального господарства Сквирської міської територіальної громади з централізованого водопостачання та водовідведення на 2021 рік, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені кошти в сумі 300,0 тис. грн.

КП «Сквир-водоканал» протягом І півріччя 2021  року подано в мережу 185,9 тис. куб. м питної води, що на 15,3 тис. куб. більше, ніж за відповідний період 2020 року, пропущено 73,8 тис. куб. м стічних вод, що на 4,1 тис. куб. м менше, ніж за відповідний період 2020 року.

В І півріччі 2021 завершено будівництво об’єкта «Нове будівництво водопроводу по провулку Гоголя в м.Сквира», балансовою вартістю 3174,585 тис. грн. Відповідно до рішення Сквирської міської ради від 08.06.2021 №13-8-VІІІ його передано на баланс та в господарське відання КП «Сквир-водоканал».

В  міському бюджеті на 2021 рік заплановані видатки на проведення реконструкції системи водопостачання по вул.Проєктна, від вул.Кобзаря до вул.Вишнева, вул. Стаханова, вул. Вишнева та вул.Чкалова в м.Сквира з виготовленням проєктно-кошторисної документації та виконанням супровідних робіт. По всіх об’єктах виконано інженерно-геодезичні вишукування.

Станом на 01.07.2021 заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення перед КП «Сквир-водоканал» міського бюджету становить 206,9 тис. грн., що на 166,6 тис. грн. більше порівняно з заборгованістю на 01.01.2021, заборгованість обласного бюджету становить 74,6 тис. грн., тоді як на початку року її не було, по державному бюджету заборгованість відсутня.  Станом на 01.07.2021 заборгованість  населення становить 871,6 тис. грн., що на 156,6 тис. грн. більше порівняно з заборгованістю станом на 01.01.2021.

КП «Сквир-водоканал» проводиться робота, спрямована на зменшення заборгованості з надані послуги водопостачання та водовідведення, зокрема: щомісяця надсилаються письмові повідомлення боржникам, борг яких становить понад 300 грн., в телефонному режимі повідомляється боржникам про необхідність погашення боргу, направляються заяви до Сквирського районного суду на видачу судових наказів (судом розглянуто 11 справ на суму 45,961 тис. грн., які передано до виконавчої служби, та 2 справи на суму 10,8 тис. грн. знаходяться на розгляді в суді).

Заборгованість населення перед КП «Сквирське комунальне господарство» станом на 01.07.2021 становить 1029,7 тис.грн., в т.ч. по квартплаті – 584,0 тис.грн., за надання послуг з поводження з побутовими відходами – 445,7 тис.грн.

З метою усунення фактів погіршення стану розрахунків за спожиті комунальні послугиКП «Сквирське комунальне господарство» було проведено такі роботи:

- створений та опублікований договір оферти/приєднання на надання послуг з поводження з побутовими відходами;

- направлено 150 претензій боржникам;

- у ході листування та виїздів на вулиці міста Сквира був укладений 71 договір на надання послуг з поводження з побутовими відходами;

- направлено 30 заяв до Сквирського районного суду на видачу судових наказів, але враховуючи завантаженість судів справами, рішення про видачу судового наказу видається в термін близько 2-3 місяців;

- направлено 5 судових наказів до виконавчої служби та проведені перші стягнення коштів з боржників.

  В громаді діє Програма заходів по організації благоустрою Сквирської територіальної громади на 2021 рік, затверджена рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №14-3-VІІІ. На реалізацію заходів програми передбачені кошти в сумі 7709,4 тис.грн.

Сквирською міською радою розроблено та видано розпорядження міського голови від 12.03.2021 №42-ОД  «Про проведення  двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів», в рамках якого  проводиться благоустрій територій та ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

На виконання розпорядження була  організована робота по приведенню в належний стан вулиць та провулків населених пунктів громади,  територій підприємств, установ та організацій, прибудинкових територій житлового фонду, індивідуальних господарств громадян, берегів річок, пришляхових лісових смуг, зупинок громадського транспорту, обрізку дерев та кущів тощо.

Через засоби масової інформації було оголошено звернення до мешканців міста, приватних підприємців, трудових колективів та організацій про завдання з благоустрою міста.

Під час двомісячника благоустрою впорядковано території парків, скверів, дитячих та спортивних майданчиків. Здійснено благоустрій Меморіалу Слави, пам’ятників та братських могил, всіх кладовищ в населених пунктах громади. Прибрано території підприємств, установ та організацій.

Приведено в належний естетичний вигляд клумби та газони. Висаджено понад 100 дерев та 50 кущів. Побілено стовбури дерев на центральних вулицях міста, сільських населених пунктів та на територіях підприємств, установ, організацій. Комунальне підприємство «Сквираблагоустрій» провело кронування та санітарну обрізку  аварійно-небезпечних дерев та кущів.

Інспектором з благоустрою КП «Сквираблагоустрій» постійно проводяться санітарні рейди щодо дотримання Правил благоустрою території міста Сквира.

 

6.5 Будівельна діяльність

З метою забезпечення комплексного підходу щодо розвитку в громаді соціальної інфраструктури в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік заплановані видатки на капітальні ремонти закладів культури з виготовленням проєктно-кошторисної документації та проведенням експертизи: Антонівського будинку культури, Горобіївського будинку культури, Самгородоцького будинку культури та на капітальний ремонт покрівлі районного будинку культури (співфінансування). Загальна сума запланованих видатків становить 1796,0 тис. грн. На капітальний ремонт покрівлі районного будинку культури кошти в сумі 2000 тис. грн. також передбачені в обласному  бюджеті. В 2021 році планується завершити капітальний ремонт стадіону «Колос» імені Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х. Шварцбурга за кошти обласного бюджету в сумі 4065,7 тис. грн. та співфінансування з міського бюджету в сумі 1016,4 тис. грн. Роботи з капітального ремонту стадіону тривають.

За кошти обласного бюджету в сумі 7 млн. грн. заплановано проведення робіт з будівництва підвідного газопроводу до сіл Рогізна, Краснянка та Дунайка. Вже проведено закупівлю та укладено договір з підрядною організацією.

 

6.7. Містобудівна діяльність.                                                                                                                                                                  

З метою забезпечення ефективної реалізації розроблення містобудівної документації, раціонального використання території, створення повноцінного життєвого середовища, комплексного вирішення архітектурно-містобудівних проблем, врахування законних приватних, громадських та державних інтересів сектором архітектури, містобудування та інфраструктури розроблено та подано на розгляд і затвердження сесії Сквирської міської ради Програму розробки містобудівної документації для використання територіальною громадою м. Сквира на період 2021-2024 рр.

 

7. Адміністративні послуги

Для забезпечення належних умов з максимального наближення сервісу держави до кожного мешканця Сквирської територіальної громади 22.12.2021 у Сквирській міській раді утворено Центр надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП), що є моделлю інтегрованого офісу, тобто працює за принципом «єдиного вікна».

Переваги інтегрованого надання адміністративних послуг полягають в тому, що для споживачів послуг (громадян і бізнесу) це можливість одночасного замовлення різних послуг, які можуть випливати з одного факту або життєвої ситуації.  Тобто найважливіша перевага ЦНАП - це ліквідація потреби особи звертатися до різних  адміністративних органів, розпорошених територіально та за різними прийомними годинами.  А також – це суттєве покращення якості послуг, оперативність їх надання, дотримання термінів надання послуг, велика інформованість про послуги.

Відділ адміністративних послуг Сквирської міської ради забезпечує надання адміністративних послуг, в тому числі документів дозвільного характеру та здійснює організаційне забезпечення діяльності ЦНАП.

Організація надання адміністративних послуг у Центрі здійснюється адміністраторами, державними реєстраторами та сектором ведення Реєстру територіальної громади. Крім цього 23.02.2021 рішенням Сквирської міської ради № 41-5-VIII старостам надані повноваження на здійснення окремих функцій адміністратора ЦНАП та рішенням Сквирської міської ради № 42-5-VIII утворено та розміщено віддалене робоче місце ЦНАП у с. Шамраївка.

Прийом суб’єктів звернень у ЦНАП становить шість днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід, в середу до 20:00.

Рішенням виконкому Сквирської міської ради № 10/13 від 18 травня 2021 року затверджений перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, в кількості 247, серед яких послуги державних реєстраторів ЦНАП, послуги Головного територіального управління юстиції в Київській області, Сквирського відділу Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Сквирської міської ради, сектору містобудування та архітектури, служби  у справах дітей, відділу з питань земельних ресурсів та кадастру,  Сквирського сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Київській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області тощо.

У 2021 році забезпечено підключення працівників ЦНАП до інформаційної системи «Вулик», програмного комплексу «Соціальна громада», Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та Реєстру територіальної громади та розпочато надання адміністративних послуг за їх допомогою.

Протягом І півріччя 2021 року на офіційному сайті Сквирської міської ради утворена веб-сторінка ЦНАП з інформацією щодо порядку надання адміністративних послуг, їх переліку, графіком прийому громадян, тощо.

Проблемними питаннями на разі є:

- запровадження надання послуг в електронній формі, у тому числі переведення послуг Сквирської міської ради в електронний формат;

- реконструкція приміщення кінотеатру під сучасний ЦНАП (Центр Дія);

- підключення працівників ЦНАП до Державного земельного кадастру.

У зв’язку з набранням 23 серпня 2021 року чинності Закон України «Про внесення змін до  Закону  України  «Про  Єдиний  державний  демографічний  реєстр  та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який надасть можливість використовувати на території України електронні копії паспортних документів, відображені у мобільному застосунку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Портал Дія», що нарівні з паперовими документами посвідчуватимуть особу та підтверджуватимуть громадянство України у ЦНАП вже реалізована  зазначена можливість передачі за допомогою засобів інформаційної системи «Вулик».

За результатами першого півріччя у ЦНАП надано 9632 адміністративні послуги, з яких 6335 послуг, надавачем яких є Сквирська міська рада та її структурні підрозділи , а також 188 послуг в електронному вигляді.

 

8. Гуманітарна сфера

8.1. Освіта

В освітній системі Сквирської міської територіальної громади функціонує 21 заклад загальної середньої освіти (6 міських закладів та 15 сільських), 8 закладів дошкільної освіти, 2 заклади позашкільної освіти (Сквирський центр дитячої та юнацької творчості, Сквирська дитячо-юнацька спортивна школа), Сквирський дитячий будинок «Надія», Сквирський районний інклюзивно-ресурсний центр та Сквирський цент професійного розвитку педагогічних працівників.

Відповідно до рішень сесії Сквирської міської ради проводиться реорганізація таких закладів освіти:

-           Кам’яногребельського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Кам’яногребельську початкову школу;

-           Рогізнянського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Рогізнянську початкову школу;

-           Тхорівського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Тхорівську початкову школу;

-           Шапіївського навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» у Шапіївську початкову школу;

-           Самгородоцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів у Самгородоцький навчально-виховного комплексу «заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти»;

-           Самгородоцького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» шляхом приєднання до Самгородоцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів;

-           призупинення роботи Мовчанівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Малятко».

            З метою підготовки закладів освіти до нового навчального року розпочато  поточні ремонти закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної та позашкільної освіти.

            За кошти місцевого бюджету  у І півріччі 2021 року відділом освіти придбано товарів на суму 1354,3 тис. грн., в тому числі:

- пального на суму 828,1 тис. грн.

- запчаснин для ремонту шкільних автобусів на суму 85,3 тис. грн.;

- госптовари на суму 40,9 тис. грн.;

- придбання електронних термометрів, захисних масок та дезактивуючих засобів на суму 150 тис. грн.;

- придбання інших товарів на суму 250 тис. грн.

На оплату послуг (крім комунальних) по відділу освіти профінансовано видатки на суму 361,7 тис.грн.

            Проведено тендерні торги на закупівлю природного газу, електричної енергії, вугілля та теплопостачання, а також проведено тендерні торги на закупівлю меблів та дидактичних матеріалів для початкових класів.

            Розпочато роботу з підготовки газових котелень до роботи в осінньо-зимовий період (укладено договори на повірку вузлів обліку газу та технічне обслуговування газових котелень).

            Завершено процедуру передачі майна (рішення сесії Сквирської міської ради від 14.07.2021 року) від сектору освіти Сквирської райдержадміністрації до відділу освіти Сквирської міської ради. Внесено відповідні зміни до державного реєстру.

            З обласного бюджету виділено кошти на капітальний ремонт (заміна вікон) Сквирського академічного ліцею та Сквирського ЦДЮТ.

 

8.2. Охорона здоров`я

Галузь охорони здоров’я Сквирського району представлена двома закладами охорони здоров’я – комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирська центральна міська лікарня» та комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ» надає вторинну спеціалізовану стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу стаціонаром на 130 ліжок та консультативною поліклінікою.

За 6 місяців  2021 року в стаціонарних відділеннях лікарні проліковано 1367 хворих (6 місяців 2020 року - 1846). Проведено  178 оперативних втручань (6 місяців 2020 року – 299).

Фінансування на медикаменти на 1 ліжко-день становило 39,60 грн., фінансування на харчування на 1 ліжко-день – 10,79 грн.

В поліклінічному відділенні Сквирської ЦМЛ прийнято за  6 місяців 2021 року 26276 осіб, за 6 місяців 2020 року – 42396 пацієнтів. Прийом проводять вузькі спеціалісти: офтальмолог, отоларинголог, онколог, невролог, ендокринолог, хірург, кардіолог, дерматолог, психіатр, травматолог, уролог, акушер-гінеколог, фтизіатр, стоматологи.

За 6 місяців 2021 року виконано діагностичних досліджень:

- ультразвукового дослідження – 7454

- функціональної діагностики – 2002 електрокардіограм та ін. досліджень,

- в рентгенологічному кабінеті – 3280 рентген обстежень,

- ендоскопії – 74 обстежень

В лабораторному відділенні проведено 71415 аналізів (6 місяців 2020 року – 75449).

У фізіотерапевтичному кабінеті пройшли лікування 366 осіб (6 місяців 2020 року – 889 особи), у кабінеті ЛФК –  374 осіб (6 місяців 2020 року - 604).

За 6 місяців 2021 року стоматологами було прийнято - 2010 осіб (6 місяців 2020 року  – 2561), з них: дітей – 400 .

Починаючи з 01.04.2020 року лікарня приступила до другого етапу медичної реформи.

Впроваджено реєстр медичних записів в електронній системі охорони здоров’я через Національну службу охорони здоров’я. Поступово та впевнено збільшується кількість епізодів пролікованих та проконсультованих пацієнтів, які за реєстровані в електронному реєстрі.

За 6 місяців 2021 року лікарями лікарні було зареєстровано 59000 медичних записів, в тому числі 16000 епізодів надання медичної допомоги.

За 6 місяців 2021 року в порівнянні з 6 місяців 2020 року погіршилися показники роботи стаціонару та зменшилась кількість відвідувань в поліклініці, діагностичних досліджень за рахунок впровадження заходів по попередженню розповсюдження коронавірусної інфекції та впровадження карантинних заходів (припинення планової госпіталізації та перепрофілізація ліжок, припинення профілактичних оглядів населення).

За 6 місяців 2021 року при обстеженні на Covid-19 виявлено 79 хворих медичних працівників,  з яких 3 померло. 

Станом на 01.07.2021 року використано 574,820 тис. грн., в тому числі: на медикаменти – 513,218 тис.грн.; придбання предметів, обладнання – 61,602 тис. грн.;

З міського бюджету виділено: на придбання кисневих концентраторів  - 260 тис.грн., на придбання кисню та кисневих балонів - 150 тис. грн., на обладнання кріогенного газифікатора - 120 тис. грн.

На даний час КНП СМР «Сквирська ЦМЛ» забезпечена засобами індивідуального захисту. КНП СМР «Сквирська ЦМЛ» частково забезпечена препаратами для лікування ускладнень короновірусної інфекції.

Однією з головних проблем діяльності лікарні залишається незадовільне забезпечення кадрами, особливо лікарськими. В лікарні налічується 67,75 штатних одиниць лікарів, фактично зайнято 48, з них фізичних осіб лікарів – 43.

Незважаючи на поліпшення фінансування галузі, воно залишається недостатнім. Лікарня не повністю забезпечена обладнанням та інвентарем. Залишається відкритим питання матеріально-технічного стану підрозділів Сквирської ЦМЛ.

До складу КПН СМР «Сквирський МЦПМСД» входять 7  амбулаторій ЗПСМ, 31 фельдшерський  пункт  та  відділення  невідкладної  допомоги.

Лікарями КНП СМР «Сквирський МЦПМСД» за 6 місяців 2021 року прийнято 29409 пацієнтів (за  6 міс. 2020 року - 23276 пацієнтів), в тому числі  дітей 8192 (за 6 міс. 2020 року - 5186 дітей). Кількість відвідувань  лікарями  вдома – 1229 (за 6 міс. 2020 року 3140). Відвідуваність по району на 1 жителя за 6 місяців 2021 року складає  0,8 раз.

Стаціонарів на дому  проведено 210 (за  6 міс. 2020 року 697). На денних стаціонарах проліковано 234 хворих (за 6 міс. 2020 року - 939 хворих), що складає  66,4 на 10 тис. осіб. Відділенням невідкладної медичної допомоги за 6 місяців проведено 1125 виїздів, в тому числі до дітей віком від 0-до 17 років – 120 виїзди, до дорослих 1005 виїздів. Надано допомогу  амбулаторно при  самостійному  зверненні 428 особам, в тому числі 79 дітям  від 0-до 17 років.

В сільських медичних закладах проведено прийом 16646 осіб (за 6 міс.  2020 року 17602 особи), кількість відвідувань хворих вдома середнім медичним персоналом становить 5883 пацієнти. Всього за  6 місяців проведено 7112 відвідувань хворих вдома (за 6 місяців 2020 року - 9264 відвідування). В порівнянні з минулим  роком показники значно зменшились в зв’язку з введенням карантинних заходів відповідно до статті 141 Основ законодавства України про охорону здоров’я, статей 6, 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних  хвороб», постанови Кабінету Міністрів України  від 24 січня 2020 року № 90, відповідно до постанови КМУ від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення  карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів»

Для проведення досліджень було закуплено 800 пробірок для відбору матеріалу на ПЛР.

За 6 місяців працівниками закладу було обстежено на COVID-19 методом  швидкого тестування  1233 пацієнти, проведено відбір проб матеріалу для  проведення  лабораторного  аналізу методом ПЛР – у 1145 пацієнтів. Щотижнево проводиться транспортування відібраних зразків для проведення лабораторних досліджень в ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» м.Київ.

За кошти Сквирської міської  ради були закуплені засоби індивідуального захисту  для медичних працівників та дезинфікуючі засоби для дотримання протиепідемічного режиму  в закладах охорони здоров’я (амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти  району) та під час  виїздів у вогнища хвороби  на  суму 12,9 тисяч гривень.

Однією з головних проблем діяльності медичних закладів району залишається незадовільне забезпечення кадрами, особливо лікарями. В Сквирському МЦПМСД  налічується 29 штатних одиниць лікарів, фактично зайнято 17, з них фізичних осіб лікарів 17. Медичну допомогу  в районі надає  98 медичних працівників, в т.ч.17 лікарів, 71 середніх медичних працівників і 10 молодших медичних працівників. Адміністрацією закладу надіслана заявка в департамент охорони здоров’я Київської ОДА на молодих спеціалістів-лікарів.

Фінансування Сквирського МЦПМСД 2021 року ведеться з декількох джерел: кошти НСЗУ, з районного, міського  бюджетів. Проводиться забезпечення медичним обладнанням та інвентарем амбулаторій ЗПСМ, згідно табелю оснащення. Залишається незадовільним матеріально-технічний стан фельдшерських пунктів, які функціонують в сільських населених  пунктах.

За 6 місяців  поточного року серед  населення Сквирської  громади  виявлено   387 хворих , лабораторно підтверджених на COVID-19;  з них 32 особи  померли, 805 одужали.

Для  організації  проведення    щеплень  серед населення від  коронавірусу SARS-CoV-2     в КПН СМР «Сквирський МЦПМСД» створено  2  мобільні  бригади  та  7 стаціонарних  пунктів  щеплень. Мобільна бригада працює там, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або за домовленістю  адміністрацій  організованих колективів.

Медичні працівники здійснюють вакцинацію всіх людей відповідно до етапу проведення   імунізації за попереднім записом.  Станом на 29.06.2021 року   вакциновано 1150 осіб.

 

8.3. Культура

На території Сквирської міської територіальної громади налічується 35 клубних закладів культури, 37 бібліотек, Сквирський міський народний краєзнавчий музей, Сквирська дитяча школа мистецтв.

 Заклади культури працюють з метою створення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, доступності освіти у сфері культури для дітей та юнацтва, задоволення культурних потреб, організації змістовного дозвілля населення громади, максимальний охват мистецькою освітою дітей та юнацтва, доступу до інформації та культурних цінностей.

Протягом І півріччя 2021 забезпечено участь окремих виконавців та аматорських  творчих колективів централізованої клубної системи в різноманітних фестивалях, конкурсах, оглядах обласного та Всеукраїнського рівнів.

Протягом звітного періоду працівниками установ культури проводилися інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження патріотизму, духовності і моральності, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України, зокрема організовано масові заходи до новорічно-різдвяних свят, до Дня пам'яті Героїв Крут, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Соборності України,  Міжнародного Жіночого дня, Шевченківських днів, 35-ї річниці Чорнобильської трагедії, Дня пам'яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня Європи,  Всеукраїнського дня вишиванки, Міжнародного дня захисту дітей, Дня молоді, Дня Конституції  України, тощо. У громаді проведено традиційні фестивалі та конкурси: дистанційний фольклорний фестиваль «Різдвяна зірка», дистанційний огляд-конкурс читців-аматорів «Поет живе у серці свого народу», дистанційний фестиваль-конкурс військово-патріотичної творчості «Пам'ять серця».

Протягом звітного періоду на проведення культурно-мистецьких заходів клубним закладам виділено 5011 грн., на господарчі потреби – 1313,50 грн., для проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки 617 грн.

Бібліотечними установами у тісній співпраці з клубними установами, навчальними закладами проведено тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. Серед активних форм бібліотечної роботи є щорічна літературна акція «Читання з воїном», цикл заходів «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами», «Листівка добровольцю», «Небесній Сотні - шана і молитви», «Збережемо пам’ять про подвиг», зустрічі та години мужності з воїнами АТО, щорічний літературний конкурс «Сильні духом, вільні серцем працюють поруч» тощо.

З нагоди відзначення свят та подій, у звітний період, у книгозбірнях системи відбулися цикли заходів: до Дня народження Т.Г. Шевченка «Живи, Тарасе, в славі віковій», до Всеукраїнського тижня дитячого читання «Хай бринить веселий сміх на щорічнім  святі книг», пам’яті Чорнобильської трагедії «Чорнобильський вітер по душах мете, Чорнобильський пил на віки осідає», до Великодня «Свята Пасха йде до хати, будемо Великдень зустрічати», до Дня Перемоги «Ніколи знову!», до Дня матері «На світі усе починається з мами», до Дня Європи «Україна - ЄС: сильніші разом», до Дня вишиванки «Вишиванка - свято української душі», до Дня захисту дітей «Сяйте усмішки, сонцем зігріті! миру і щастя всім дітям на світі», під час літнього канікулярного періоду: читальний зал на дитячих майданчиках  «Літо, книга, діти - будемо весело дружити», до Дня батька «Хоч півсвіту обійди - краще тата не знайти», до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні «А слава - не згасне, а пам’ять - нетлінна»,  до Дня молоді «Квітуй у пісні й добрих справах чарівна  молодість моя», до Дня Конституції України «Конституція - фундамент нашого суверенітету». Бібліотеки Сквирщини взяли участь у місцевих та Всеукраїнських конкурсах творчості.

Протягом звітного періоду на проведення заходів бібліотечним установам виділено 400 грн., на господарчі потреби – 2447 грн.

Протягом І півріччя у Сквирській дитячій школі мистецтв працювали відділи: фортепіанний, народний, струнно-щипковий, струнно-смичковий, духовий, теоретичний, хореографічний, театральний, відділи образотворчого мистецтва та естрадного вокалу. Контингент дитячої школи мистецтв становив 380 учнів, охоплення учнів загальноосвітніх шкіл громади навчанням у школі мистецтв становить 12,46 %.  Школа мистецтв має чотири класи  в селах: Кривошиїнці, Горобіївка, Пустоварівка, Шамраївка,  де  навчалося 56 сільських учнів, з них 4  вихованці дитячого будинку «Надія» та 17 вихованців дитячого будинку сімейного типу родини Бондарів.

Вихованці школи приймали активну участь у проведенні шкільних, місцевих, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних фестивалях, конкурсах, мистецьких заходах.

За  період І півріччя 2021 року матеріально-технічну базу Сквирської ДШМ поповнено із загального фонду на суму 7725 грн., з них: будівельні матеріали - 1090 грн., перезарядка та технічне обслуговування вогнегасників на суму 1635 грн., проведення заходів - 5000 грн.

         Робота Сквирського міського народного краєзнавчого музею в сучасному світі орієнтована на відвідувачів різного покоління. Зокрема, завдяки різним виставкам та тематичним заходам музей формує у підростаючого покоління активну громадську позицію та національно-патріотичну свідомість.

         Протягом звітного періоду в музеї проводились зустрічі з членами поетичного клубу «Сузір’я» до всесвітнього Дня поезії, проведені заходи до  дня виведення радянських військ з Афганістану,  Міжнародного жіночого дня - 8 Березня, Великодня, Всесвітнього Дня вишиванки,  Дня Європи, Дня родини , Дня захисту дітей та Дня Конституції України. Також була організована  фотовиставка молодшого сержанта, гранатометника 1 роти 90 окремого десантного батальйону, учасника бойових дій Руслана Боровика «Війна очима янгола».

       За  період І півріччя 2021 року вживалися заходи, спрямовані на поліпшення матеріально-технічного стану  музею, здійснено ряд заходів щодо усунення порушень пожежної безпеки.

         У травні  в міському музеї було відремонтовано стелю на суму 1500 гривень.

Для ефективної роботи закладів клубної системи необхідно реалізувати пріоритетні завдання: капітальний ремонт покрівлі Сквирського міського Будинку культури (виготовлена проектно-кошторисна документація на ремонт покрівлі); капітальний ремонт опалювальної системи Сквирського міського Будинку культури; виготовлення проектно-кошторисної документації на монтаж автоматичної пожежної сигналізації приміщення міського будинку культури та подальше виконання даних робіт; модернізація матеріально-технічної бази клубних закладів громади та забезпечення утримання приміщень клубних закладів в належному технічному стані, своєчасне проведення поточних та капітальних ремонтів.

Нагальним залишається питання переведення Сквирського міського народного краєзнавчого музею у інше приміщення.

Для більш повноцінного забезпечення потреб користувачів бібліотечної системи потребують вирішення наступні питання: переведення центральної міської та центральної дитячої бібліотек у інше приміщення; проведення капітальних ремонтів приміщень установ сіл: Буки, Кривошиїнці, Самгородок; забезпечення комп’ютерною технікою; оновлення матеріально-технічної бази бібліотек; вирішення питання опалення 30 книгозбірень системи.

 

8.4. Фізична культура та спорт.

В галузі фізичної культури та спорту сесією Сквирської міської ради затверджено «Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2025 роки у Сквирській міській територіальній громаді», рішення від 22.12.2020 №19-3-VІІІ.

Протягом І півріччя 2021 року відділом культури, молоді і спорту основна увага приділялася удосконаленню системи організації і проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичної культурою та спортом, проводилася профілактика негативних явищ та формування здорового способу життя у молодіжному середовищі.

Успішно працює у сфері фізичної культури і спорту Сквирська дитячо-юнацька спортивна школа імені Воропая П. М. Сквирської міської ради, в якій профілюється 8 відділень  з контингентом 448 вихованців (гандбол – 243, легка атлетика – 28, бокс – 40, баскетбол – 14, карате – 38, теніс настільний – 43, шахи – 34, велосипедний спорт на шосе – 8).

Відділом культури, молоді і спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення місцевих спортивно-масових заходів серед учнівської молоді. Це першості та турніри з гандболу, футболу, футзалу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, комплексні заходи. Неодноразово спортсмени громади ставали переможцями та призерами обласних та Всеукраїнських змагань із різних видів спорту.

Незважаючи на карантин з початку року проведено та взято участь в наступних заходах:

  • відкритий чемпіонат міста Києва «Дитяча ліга» з гандболу серед юнаків 2006-2007 р. н. – 1 місце (м. Київ);
  • відкрита першість Сквирської міської територіальної громади з гандболу серед чоловічих аматорських команд сезону 2021 року – 1 місце (м. Сквира);
  • чемпіонат Київської області з боксу серед юнаків 2007-2008 р. н. (Олександр Цвєтков – 3 місце, Рустам Арушанян – 1 місце, м. Васильків);
  • чемпіонат України з легкої атлетики у приміщені серед юнаків та дівчат 2006-2007, 2008-2009 р. н. (м. Київ);
  • Всеукраїнський турнір пам’яті Олімпійської чемпіонки Людмили Панчук-Коломієць з гандболу серед 2009-2010 р. н. – 1 місце (м. Сквира);
  • Чемпіонат Київської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014-2015 р. н. сезону 2020-2021 років. Команда юнаків 2014-2015 виборола бронзові нагороди (м. Бровари);
  • Всеукраїнський турнір з гандболу «Кубок ЗТУ О. Бондаря» серед дівчат 2007-2008 р. н. – 3 місце (м. Бровари);
  • першість Сквирської міської територіальної громади з легкоатлетичного бігу на шосе, штовхання ядра, шахів, шашок (м. Сквира);
  • відкритий чемпіонат Київської області з велоспорту на шосе з багатоетапної гонки. (Анастасія Сіркова – 1 місце, Дарина Кулеша – 3 місце, Білоцерківський район);
  • кубок Київської області з футболу серед юнаків 2008-2009, 2010-2011 р. н. сезону 2021 року (м. Біла Церква);
  • чемпіонат України з пляжного гандболу серед юнаків 2012-2013 р. н. сезону 2021 року – 1 місце (м. Чорноморськ)
  • обласний спортивно-масовий захід «Олімпійський день-2021» (Марія Старжинська – 1 місце в бігу на 300 метрів, м. Бориспіль);
  • чемпіонат України з пляжного гандболу серед юнаків 2006-2007 р. н. сезону 2021 року – 4 місце (м. Чорноморськ);
  • першість Сквирської міської територіальної громади з велосипедного спорту на шосе (м. Сквира);

Проведено спортивно-масові заходи з нагоди святкування Дня вишиванки та Дня молоді.

За рахунок коштів обласного бюджету продовжується капітальний ремонт міського стадіону «Колос» ім.Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х.Шварцбурга. Проектом передбачено влаштування рулонного газону, систему дренажу, автоматичного поливу, глядацьких трибун, бігових доріжок, яму для стрибків у довжину, баскетбольної площадки, санвузла. Вартість робіт 7898,989 тис.грн. (співфінансування з місцевого бюджету 1000,010 тис. грн.).

Проблемні питання стану та розвитку фізичної культури та спорту у Сквирській міській територіальній громаді:

- у сільській місцевості 70% спортивних майданчиків та футбольних полів знаходяться у незадовільному стані. За І півріччя не побудовано жодної спортивної площинної споруди.

- погіршився стан щодо залучення сільської молоді до занять фізичною культурою та спортом.

 Аналіз  фізичної культури та спорту свідчить, що в громаді вдалось зберегти діяльність основних складових фізкультурного руху та не допустити різкого зниження спортивного потенціалу регіону.

Пропозиції щодо покращення стану розвитку фізичної культури та спорту у громаді:

- на виконання указу Президента України № 574/2020 «Про започаткування соціального проекту «Активні парки-локації здорової України» у місцях масового відпочинку населення (парки/сквери) визначити місця та побудувати в кожному старостинському окрузі та мікрорайонах громади спортивні локації (вуличні тренажери, воркаут-комплексу, лавочки, шведські стінки, бруси, турніки, сходинки) з оцифруванням QR-кодом;

- завершити капітальний ремонт міського стадіону «Колос» ім. Почесного працівника фізичної культури та спорту Л. Х. Шварцбурга.

 

8.5. Туризм.

Туристична галузь на території Сквирської міської територіальної громади проходить період становлення. Наразі реалізовано проєкт «Патріотичні екскурсії Київщини» - «Стежками незвіданої Сквирщини», що увійшли до трійки кращих робіт. Розроблено 7 туристичних маршрутів.

 

8.6. Молодіжна політика та національно-патріотичне виховання.

Протягом І півріччя 2021 року з метою створення умов для повноцінної самореалізації молоді, інтеграції молоді до світової та європейської молодіжної спільноти, рішенням виконавчого комітету Сквирської міської ради від 13.04.2021 № 12/11 «Про створення молодіжної ради Сквирської міської територіальної громади» створено на громадських засадах при Сквирській міській раді молодіжну раду Сквирської міської територіальної громади, затверджено її персональний склад і положення. Проведено 4 засідання.

Також для самореалізації та розвитку потенціалу молоді у Сквирській міській територіальній громаді, рішенням сесії Сквирської міської ради від 29.04.2021 № 11-7-VIII затвержено Програму «Молодь Сквирської міської територіальної громади» на 2021-2025 роки». У Програмі визначено загальні принципи, головні напрямки та основний зміст місцевих перспективних (на 2021-2025 роки) комплексних заходів, щодо державної та місцевої підтримки й захисту молоді міської територіальної громади.

У квітні 2021 року спеціалісти відділу культури, молоді і спорту міської ради взяли участь у семінарі-тренінгу «Молодіжна політика. Київщина. Децентралізація».

Під час святкування у громаді Дня молоді проведено велопробіг та молодіжний квест.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності бібліотек Сквирщини є національно-патріотичне виховання дітей та молоді. Цьому сприяють ряд заходів, які проводяться в установах: щорічна акція «Читання з воїном», щорічний літературний конкурс «Сильні духом, вільні серцем працюють поруч» та ряд заходів по вшануванню Героїв - захисників від часів козаччини до сьогодення.

 

9. Охорона навколишнього природного середовища

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №15-3-VІІІ затверджена Програма забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих відходів у Сквирській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені кошти в сумі 1449,3 тис.  грн.

З метою вивезення твердих побутових відходів населенням, підприємствами, установами та організаціями укладаються договори із КП «Сквирське комунальне господарство».

Так, протягом І півріччя 2021 року КП «Сквирське комунальне господарство» укладено  111 договорів на вивезення і захоронення твердих побутових відходів:

- 11 договорів з бюджетними установами;

- 32 договори – з підприємствами, організаціями, приватними підприємцями;

- 68 договорів - з населенням по місту Сквира.

Всього КП «Сквирське комунальне господарство» укладено  249 договорів на вивезення і захоронення твердих побутових відходів.

Рішенням сесії Сквирської міської ради від 22.12.2020 №15-3-VІІІ затверджена Програма природоохоронних заходів  Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік, на фінансування якої в бюджеті Сквирської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені кошти в сумі 83,0 тис.  грн.

Розроблений «Детальний план території земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів для відведення її в постійне користування КП «Сквирське комунальне господарство» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів (реконструкція)» на замовлення Сквирської районної державної адміністрації (договір №04/09-ДПТ від 29.12.2017р.). Розробник проєкту  ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ».

Подана «Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документу державного планування проекту детального плану території земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів для відведення її в постійне користування КП «Сквирське комунальне господарство» під розміщення існуючого полігону твердих побутових відходів».

Сквирською міською радою були виділені кошти у сумі 50 тис. грн. на здійснення стратегічної екологічної оцінки документу державного планування проєкту детального плану території земельної ділянки площею 10,0230 га в адміністративних межах Сквирської міської ради за межами населених пунктів.

В міському  бюджеті на 2021 рік заплановані видатки на придбання та встановлення комплексу відеоспостереження на міському сміттєзвалищі в сумі 50 тис. грн.

У місті встановлено 138 контейнерів для збирання сміття та 28 контейнерів для роздільного збирання відходів з пластмасу та скла. На відходи пластику укладено угоду на реалізацію вторинної сировини, а скло зберігаються на території КП «Сквирське комунальне господарство».

 

10. Профілактика та протидія злочинності

За поточний період ВП № 1 в журналі єдиного обліку зареєстровано 2414 заяв та повідомлень, а в минулому році 2484. Зареєстровано у ЄРДР 290 кримінальних проваджень (2020 – 286 ЄРДР). Закрито за пп. 1, 2, 4, 6 ч. 1 ст. 284 КПК – 171 злочинів (2020 – 128). Повідомлено про підозру по 76 кримінальних провадженнях (2020 - 76).  Відсоток розкриття 63,9% (область – 61,0%). Розслідувано 84 кримінальних правопорушень (2020 – 96).

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року (286) на 1,4% збільшилась реєстрація злочинів (290).

Особливо тяжкі злочини:

Кількість кримінальних правопорушень, зареєстрованих в ЄРДР у звітному періоді – 50, за аналогічний період минулого року 46. Кількість кримінальних правопорушень, закритих за п.п.1,2,4,6 ч. 1 ст. 284 КПК – 48 (природня смерть), проти 39 у минулому році. Кількість кримінальних правопорушень, за якими особи встановлені – 1 проти 1 у минулому році. Питома вага – 50,0% (область – 77,9%). До суду не направлено.

Тяжкі злочини:

Кількість кримінальних правопорушень, зареєстрованих в ЄРДР у звітному періоді – 46, а за аналогічний період минулого року 42. Кількість кримінальних правопорушень, закритих за п.п.1,2,4,6 ч. 1 ст. 284 КПК – 13, проти 4 у минулому році. Кількість кримінальних правопорушень, за якими особи встановлені – 17 проти 17 у минулому році. Питома вага – 51,5% (область – 65,6%). Розслідувано – 18, проти 32 у минулому році.

Пропозиції щодо покращення стану криміногенної обстановки на території обслуговування відділу поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області щодо розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів:

Систематично проводити комплексні відпрацювання, здійснювати з використанням можливостей органів місцевого самоврядування, профілактичні заходи щодо протидії розповсюдженню наркотичних засобів та психотропних речовину навчально-виховних та розважальних закладах міста.

            Удосконалювати практику розкриття і розслідування тяжких і особливо тяжких кримінальних правопорушень.

Систематично проводити профілактичну роботу з попередження злочинців, що вчиняються у сімейному середовищі та на побутовому грунті, активізувати індивідуальну роботу з особами, які вчиняють насильство в сім’ї, схильними до зловживання алкогольними напоями та порушення громадського порядку, висвітлювати в засобах масової інформації про суспільну небезпеку зловживання алкоголем, учинення правопорушень, зокрема тих, що посягають на громадський порядок, життя та здоров’я громадян.

 Посилити роботу з профілактики наркоманії. Організації та проведенні у взаємодії із зацікавленими органами місцевого самоврядування моніторингу сучасної наркотичної ситуації і розроблення на його основні відповідних превентивних заходів, спрямованих на формування негативного ставлення молоді до наркотиків, прагнення до здорового способу життя.

Активізувати роботу оперативних підрозділів щодо протидії шахрайствам, заволодінням засобами мобільного зв’язку, з розшуку осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини (бандитизм, умисні вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, розбійні напади, пограбування).

Підтримувати тісну взаємодію з громадою та засобами масової інформації, а саме безпосередньому показу через конкретні результати роботи органів внутрішніх справ їх ролі в забезпеченні правопорядку, захисту особи, її життя, честі, гідності, законних прав та інтересів, удосконаленням практики вивчення громадської думки про діяльність органів внутрішніх справ. Налагоджені системи оперативного реагування на виявлені проблеми та недоліки.

Вжити комплекс додаткових оперативно-розшукових заходів, спрямованих на виявлення злочинних груп, які спеціалізуються на незаконному заволодінні автотранспортом.  

 

Міський голова                                                                                        Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

 

Заступник міського голови

 

Людмила СЕРГІЄНКО

 

Заступник міського голови

 

Віталій ЧЕРНЕНКО

 

Заступник міського голови

 

Валентина БАЧИНСЬКА

 

Начальник відділу економічно-інвестиційної діяльності та агропромислового розвитку

 

Оксана СУСЛОВА

Начальник відділу капітального будівництва, комунальної власності та ЖКГ

 

Ольга СТЕПАНЕНКО

Начальник відділу освіти

 

Олександр ЗАБОЛОТНИЙ

 

Начальник відділу культури, молоді і спорту

 

 

Оксана КЛЕБАНІВСЬКА

 

Начальник відділу праці, соціального захисту та соціального забезпечення

 

 

Світлана РИЧЕНКО

Начальник відділу адміністративних послуг

 

Сергій РИБАК

Начальник служби у справах дітей та сім’ї

 

Надія РОГОЗА

Начальник фінансового управління

 

Ірина КРУКІВСЬКА

Завідувач сектору архітектури, містобудування та інфраструктури

 

Віра СОРОКА

Директор КНП СМР «Сквирська ЦМЛ»

 

Андрій ЧИЖ

Директор КПН СМР «Сквирський МЦПМСД»

 

Людмила ГАДІЯК

 

 

 

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: