РІШЕННЯ
Про розгляд листа голови Сквирської районної ради Гриші В.В. від 03.02.2020 № 42
Розглянувши лист голови Сквирської районної ради Гриші В.В. від 03.02.2020 № 42 (вх. № 103 від 03.02.2020), враховуючи висновки постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів та постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища, відповідно до ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій», Правил благоустрою території міста Сквира, затверджених рішенням сесії Сквирської міської ради від 19.05.2011 № 159-10-VI, керуючись статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Сквирська міська рада VII скликання
В И Р І Ш И Л А:
Секретар міської ради В.Бондар
м. Сквира
18 лютого 2020 року
№1203-51-VII
ПОГОДЖЕНО:
Заступник міського голови
з економічних питань Л.Сергієнко
Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради С.Палієнко
Начальник відділу ДАБК
Сквирської міської ради Л.Слободенюк
Начальник юридичного відділу
Сквирської міської ради О.Сікорська
ВИКОНАВЕЦЬ:
Перший заступник міського голови В.Горбалінський
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення Сквирської міської ради
«Про розгляд листа голови Сквирської районної ради Гриші В.В.
від 03.02.2020 № 42»
1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення.
Прийняття рішення обґрунтоване листом голови Сквирської районної ради Гриші В.В. від 03.02.2020 № 42, припиненням діяльності туалету, який функціонував у приміщенні колишнього архіву на пл. Героїв Небесної Сотні (навпроти будівлі ПАТ «Укртелеком») та відповідно відсутністю у місті громадського туалету.
Відсутність громадської вбиральні позначається на щоденному побуті не тільки мешканців міста, але й його гостей і єдиною альтернативою за таких умов залишається підворіття, а це погіршує санітарно-епідеміологічний стан та порушення благоустрою території міста.
Відповідно до частини п’ятої статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» орган державної влади та орган місцевого самоврядування щодо об’єктів благоустрою державної та комунальної власності відповідно до законодавства забезпечує встановлення на об’єкті благоустрою громадських вбиралень.
2. Мета і шляхи її досягнення.
Метою проекту рішення є вивчення питання та подальше влаштування громадської вбиральні (модульного туалету, кабінки-антисептику), особливо в центральній частині міста. Досягнення мети здійснюється шляхом влаштування громадської вбиральні (вбиралень).
3. Нормативно-правова база.
- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 26);
- ДБН Б.2.2.-5:2011 «Благоустрій територій» (пункт 9.3.), зокрема:
9.3.7 Мобільні туалетні кабіни для тимчасового обслуговування та громадські вбиральні в місцях масового пересування та скупчення людей треба встановлювати на відстані не менше ніж 50 м від житлових і громадських будівель та в зоні доступності однієї від іншої не більше ніж 500 м.
9.3.13 Громадську вбиральню приєднують до мереж водопостачання, каналізації та опалювання. Будівництво громадських вбиралень з вигребом на території населених пунктів заборонено.
- Правила благоустрою території міста Сквира, затверджені рішенням сесії Сквирської міської ради від 19.05.2011 № 159-10-VI.
4. Фінансово-економічне обґрунтування.
Процес влаштування нової громадської вбиральні (в т.ч. прийняття приміщення туалету в парковій зоні Сквирського РБК до комунальної власності), пов’язані зі значними фінансовими витратами, які стануть додатковим навантаженням на бюджет міста.
Крім витрат, що наведені далі, на початковому етапі необхідне фінансування робіт з розробки проектно-кошторисної документації.
Так, визначення вартості будівництва здійснюються відповідно до національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», яким встановлено основні правила з визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення будівель і споруд будь-якого призначення.
Серед основних робіт, які необхідно проводити для влаштування (будівництва) громадської вбиральні є: земляні роботи (підземні, наземні), влаштування зовнішніх мереж (електрифікація об’єкту, водопровід, каналізація), благоустрій та озеленення, а також внутрішні сантехнічні роботи (водопровід, каналізація, та антивандальне сантехнічне обладнання).
Особливу увагу слід звернути на забезпечення можливості користування громадською вбиральнею мало мобільними верствами населення.
Питання прийняття приміщення туалету в парковій зоні Сквирського РБК на предмет доцільності/недоцільності (крім фінансових витрат) автором проекту рішення не вивчалося з огляду на те, що це потребує роботи комісії, до складу якої повинні увійти спеціалісти відповідних напрямків для визначення технічного стану будівлі шляхом її обстеження, відповідність існування вбиральні вимогам і нормам ДБН тощо.
Перший заступник
міського голови Володимир ГОРБАЛІНСЬКИЙ