СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
від 26 липня 2022 року м. Сквира № 17/17
Про погодження Порядку демонтажу
самовільно встановлених тимчасових споруд
для здійснення підприємницької діяльності та
малих архітектурних форм на території Сквирської
міської територіальної громади
Керуючись статтею 144 Конституції України, Цивільним кодексом України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011 № 244, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/20068, з метою впорядкування розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території Сквирської міської територіальної громади, вирішення питань, пов’язаних із самовільним розміщенням тимчасових споруд, здійснення контролю за станом благоустрою на території Сквирської міської територіальної громади, виконавчий комітет Сквирської міської ради
В И Р І Ш И В:
1. Погодити Порядок демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території Сквирської міської територіальної громади згідно з додатком (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Олександра Гнатюка.
Голова виконкому Валентина ЛЕВІЦЬКА
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Сквирської міської ради
від 26.07.2022 № 17/17
ПОРЯДОК
демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для
здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території Сквирської міської територіальної громади
1. Загальні положення
Порядок демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, елементів благоустрою, в тому числі малих архітектурних форм, встановлених на території Сквирської міської територіальної громади, з порушенням вимог чинного законодавства України (далі – Порядок), розроблений відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про благоустрій населених пунктів”, Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011року № 244, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за № 1330/20068, Правил благоустрою території Сквирської міської ради, затверджених рішенням Сквирської міської ради від 22.02.2022 року № 15-19-VIII.
Цей Порядок передбачає механізм, підстави, строки і порядок проведення демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі – ТС), елементів благоустрою, в тому числі малих архітектурних форм (далі – МАФ), що розташовані на території Сквирської міської територіальної громади з порушенням вимог чинного законодавства України.
Демонтажу (знесенню) підлягають ТС та МАФ, встановлені на території Сквирської міської територіальної громади з порушенням вимог чинного законодавства України у разі:
відсутності паспорта прив’язки ТС, інших дозвільних документів;
анулювання паспорта прив’язки, закінчення терміну його дії;
самовільного розміщення МАФ (ТС);
невідповідності розташування ТС паспорту прив’язки, будівельним нормам, стандартам і правилам;
відсутності документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, на якій розміщено ТС (МАФ);
в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
Розміщення МАФ без дотримання вимог законодавства забороняється, а сам об’єкт підлягає обов’язковому демонтажу.
Для демонтажу (знесення) МАФ (ТС) достатньо однієї із підстав, передбаченої цим Порядком або чинним законодавством України.
2. Визначення понять
Благоустрій населених пунктів – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально – економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, правил благоустрою території населеного пункту, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою.
Заходи з благоустрою населених пунктів – роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
Мала архітектурна форма – це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою.
До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади); вуличні вази, вазони і амфори; декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); сходи, балюстради; паркові містки; огорожі (паркани), ворота, ґрати; інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші елементи благоустрою, визначені законодавством.
Тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності (далі – ТС) – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Пересувний об’єкт сезонної торгівлі – мобільний засіб пересувної мережі (автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки- автопричепи), з якого здійснюється роздрібна торгівля та/або надання послуг.
Пункт сезонної торгівлі – переносне торговельне обладнання, прилавки, лотки, торговельні автомати, намети (палатки) та інше, з яких здійснюється роздрібна торгівля.
Комплексна схема розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Сквирської міської територіальної громади – графічні матеріали, які визначають можливі допустимі місця розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Сквирської міської територіальної громади.
Демонтаж ТС (МАФ) – комплекс заходів, які передбачають відокремлення ТС (МАФ) від місця розташування, завантаження та транспортування до місця їх подальшого тимчасового зберігання, у випадках передбачених цим Порядком та у інших випадках передбачених чинним законодавством.
3. Виявлення та документування порушень за фактами
незаконно встановлених ТС (МАФ) на території
Сквирської міської територіальної громади:
Моніторинг порушень щодо розміщення ТС (МАФ) крім виконавчих органів міської ради здійснюють:
по всій території Сквирської міської територіальної громади інспектор з благоустрою КП «Сквираблагоустрій»;
на територіях зелених насаджень, тротуарах і дорогах – експлуатуючі організації та балансоутримувачі;
в садибній забудові – обслуговуючі організації та органи самоорганізації населення.
При виявленні можливого порушення зазначені суб’єкти подають до загального відділу міської ради та її виконкому інформацію щодо можливого факту встановлення з порушенням ТС (МАФ).
При виявленні ТС (МАФ), яка використовується з порушенням чинного законодавства та цього Порядку, або при надходженні такої інформації, виконавчий орган, якому доручено перевірку, за участю представників правоохоронних органів, інспектора з благоустрою КП «Сквираблагоустрій» складає відповідний акт (Додаток 1 до Порядку) та припис (Додаток 2 до Порядку), який надається особисто (або надсилається) власнику (користувачу), у разі наявності відомостей щодо такої особи, з вимогою демонтувати незаконно встановленої ТС (МАФ) в 15 денний термін або термін, який встановлений актом та приписом. Припис може здійснюватися шляхом наклеювання його примірника на фронтальній частині ТС (МАФ).
Виконавчий орган, який виніс припис, здійснює фотофіксацію наклеєного припису на ТС (МАФ). При цьому, щонайменше на одній фотографії має бути чітко і розбірливо видно інформацію про номер і дату складання припису. Матеріали фотофіксації долучаються до копії припису, про що в приписі робиться відповідний запис, а власник ТС (МАФ) вважається належним чином повідомленим про винесення припису.
Комісія, що здійснює контроль за станом благоустрою території разом з представниками правоохоронних органів під час виявлення факту встановлення ТС (МАФ), у випадках передбачених п.1.3 цього Порядку, або при надходженні такої інформації, складає на особу, яка встановила та використовує таку ТС (МАФ) протокол про адміністративне правопорушення. Матеріали справи направляються на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради.
Власник (користувач) самовільно розміщених ТС (МАФ) зобов’язаний протягом строку, зазначеного у приписі, здійснити демонтаж ТС (МАФ) за власний рахунок.
У разі відмови власника (користувача) добровільно у визначений в приписі термін демонтувати ТС (МАФ), матеріали передаються на розгляд Комісії з питань демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території Сквирської міської територіальної громади.
Відмовою добровільно демонтувати ТС (МАФ) вважаються не тільки дії, які свідчать про відмову добровільно виконати вимоги припису, а і бездіяльність власника (користувача) по виконанню вимог припису.
У випадку незаконного встановлення ТС (МАФ) з порушеннями, визначеними в п.1.3 Порядку на приватній земельній ділянці, акт Комісії з матеріалами перевірки передається до виконавчого комітету міської ради для підготовки та подання позову до суду про демонтаж цієї ТС (МАФ) в порядку, визначеному чинним законодавством.
4. Порядок роботи Комісії з питань демонтажу незаконно
встановлених ТС для провадження підприємницької діяльності та
МАФ на території Сквирської міської територіальної громади
Комісія з питань демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території Сквирської міської територіальної громади (далі Комісія) здійснює свою діяльність у формі засідань.
Організаційне і документальне забезпечення роботи Комісії здійснює секретар Комісії.
Голова Комісії, після надходження матеріалів перевірки, скликає Комісію, на розгляд якої виносить матеріали перевірки.
На засідання Комісії запрошується власник (користувач) ТС (МАФ), щодо розміщення якої розглядаються матеріали.
Не прибуття на засідання Комісії належно повідомленого власника (користувача) ТС (МАФ) не перешкоджає роботі Комісії та розгляду по суті винесеного питання.
Результати роботи Комісії оформляються актом (Додаток 3 до Порядку).
В акті зазначається наявність, або відсутність підстав для демонтажу (знесення) ТС (МАФ), передбачених пунктом 1.3 цього Порядку.
При прийнятті Комісією рішення про наявність підстав для демонтажу ТС (МАФ), відділ архітектури, містобудування та інфраструктури в 15-денний термін готує і подає на розгляд виконавчого комітету міської ради проект рішення про:
затвердження акту Комісії;
призначення уповноваженої особи на виконання демонтажу ТС (МАФ);
терміни демонтажу ТС (МАФ);
призначення відповідальних осіб за відновлення благоустрою з визначенням термінів виконання робіт по відновленню благоустрою.
5. Підстави та порядок демонтажу МАФ (ТС)
Прийняте виконавчим комітетом міської ради рішення про демонтаж незаконно розміщених ТС (МАФ) та відновлення благоустрою є підставою для проведення робіт по їх демонтажу та відновлення благоустрою.
Проведення робіт з демонтажу (знесенню) ТС (МАФ) здійснюється в такому порядку:
до початку здійснення робіт з демонтажу (знесення) Уповноважена особа складає акт опису ТС (МАФ), що підлягає демонтажу (знесенню). Акт містить:
дату, час, місце розташування ТС (МАФ) , підстави для її демонтажу;
прізвище, ім’я, по-батькові, посади та підписи осіб, які приймають участь у демонтажі М ТС (МАФ);
опис ТС (МАФ), що демонтується (зноситься): геометричні розміри, матеріал, наявність підключення до мереж електро- та водопостачання і перелік візуально виявлених недоліків, пошкоджень;
відомості про власника ТС (МАФ),якщо особу власника встановлено;
матеріали фотофіксації ТС (МАФ);
опис майна, що знаходиться в ТС (МАФ) (за наявності).
Акт підписується особами, які приймали участь у складанні акту опису ТС (МАФ), що підлягає демонтажу (знесенню).
Під час робіт з демонтажу (знесення) ТС (МАФ) залучаються, в разі необхідності, представники державних органів, правоохоронних органів тощо.
Факт проведення демонтажу ТС (МАФ) засвідчується актом про демонтаж, що складається в трьох примірниках .
Після складання акту про демонтаж (знесення), ТС (МАФ) демонтується і перевозиться на майданчик тимчасового зберігання та передається відповідальній особі під розписку.
Уповноважена особа протягом трьох днів з моменту демонтажу ТС (МАФ) повідомляє виконавчий комітет міської ради про демонтаж ТС (МАФ) та надсилає копію акту демонтажу і матеріали фотофіксації.
Третій примірник Акту про демонтаж вручається власнику ТС (МАФ) (у разі його встановлення), або надсилається йому поштою з повідомленням про вручення.
6. Повернення демонтованих ТС (МАФ) та відшкодування витрат
Демонтована ТС (МАФ) зберігається на спеціально відведеному майданчику для зберігання.
Облік демонтованих ТС (МАФ) здійснює відділ архітектури, містобудування та інфраструктури міської ради.
Повернення демонтованого ТС (МАФ) власнику (користувачу) здійснюється на підставі його письмової заяви, що подається до Сквирської міської ради у довільній формі. До заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують право власності заявника на демонтований ТС (МАФ).
Відділ архітектури, містобудування та інфраструктури протягом семи днів з дня отримання заяви готує розрахунок витрат та вручає його власнику (користувачу) ТС (МАФ) під розписку, який включає:
кошти витрачені на проведення робіт з демонтажу (знесення), завантаження та доставку до місця зберігання ТС (МАФ);
кошти витрачені на відновленням благоустрою на місці демонтованого (знесеного) ТС (МАФ) – згідно з розрахунком витрат (кошторисом), наданим суб’єктом господарювання, який виконав роботи з відновлення благоустрою території;
за зберігання демонтованої ТС (МАФ);
за відключення від інженерних мереж – згідно з розрахунком, наданими суб’єктами господарювання, які безпосередньо здійснили (виконали) відключення.
Розрахунок витрат вручається власнику (користувачу) ТС (МАФ) під розписку.
Видача ТС (МАФ) здійснюється протягом двох днів з дня отримання документа, що підтверджує внесення власником (користувачем) ТС (МАФ) плати в рахунок відшкодування витрат на проведення демонтажу ТС (МАФ) .
Видача ТС (МАФ) здійснюється за актом приймання-передачі, один з яких видається власнику (користувачу) ТС (МАФ), а інший залишається в Сквирській міській раді. У випадку отримання ТС (МАФ) довіреною особою власника до акту приймання-передачі додається також копія документа, що підтверджує право такої особи на вчинення відповідних дій від імені власника ТС (МАФ).
Повернення ТС (МАФ) без відшкодування витрат Сквирській міській раді на проведення демонтажу не допускається.
Демонтовані ТС (МАФ) зберігаються не більше 6 місяців з дати проведення демонтажу.
Після спливу терміну, визначеного п. 6.8 цього Порядку, та не надходження до Сквирської міської ради письмової заяви від власника (користувача) про приналежність йому демонтованої ТС (МАФ) або відмови відшкодувати витрати, пов’язані з проведенням демонтажу, така ТС (МАФ) підлягає оцінці та реалізації на відкритих торгах (аукціонах) або утилізації (знищення/здача як металобрухту) у разі непридатності для подальшого використання за призначенням.
З метою оцінки та реалізації ТС (МАФ), Сквирська міська рада може укладати відповідні договори із суб’єктом господарювання по незалежній оцінці та із суб’єктом господарювання, який наділений повноваженнями на реалізацію майна. За необхідності для утилізації (знищення/здача як металобрухту) можуть залучатися інші суб’єкти господарювання на договірній основі.
Кошти, отримані від реалізації ТС (МАФ), розподіляються у наступному порядку:
розрахунки із суб’єктами господарювання за надані послуги (виконані роботи) по оцінці та реалізації ТС (МАФ);
розрахунок з Сквирською міською радою за зберігання ТС (МАФ), інші дії спрямовані на демонтаж ТС(МАФ) та відновлення благоустрою.
7. Демонтаж ТС (МАФ), власник якої не встановлений
ТС (МАФ), власник якої не встановлений, вважається знахідкою.
Сквирська міська рада повідомляє про знахідку відділ поліції № 1 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області та розміщує в ЗМІ оголошення про виявлення безхазяйного майна і його демонтаж.
Документування, прийняття рішень, процедура по демонтажу ТС (МАФ) здійснюється відповідно до цього Порядку за виключенням направлення поштою припису на адресу власника (користувача) ТС (МАФ).
Якщо протягом шести місяців з моменту демонтажу ТС (МАФ), зазначеної у п. 7.1. Порядку, не буде встановлено власника знахідки, ТС (МАФ) стає власністю Сквирської міської територіальної громади. В такому випадку ТС (МАФ), придатні для подальшого використання за призначенням або такі, що мають певну цінність – реалізуються на відкритих торгах (аукціонах), а непридатні утилізуються, у відповідності до даного Порядку.
Додаток 1
до Порядку демонтажу самовільно
встановлених тимчасових споруд
для здійснення підприємницької
діяльності та малих архітектурних
форм на території Сквирської міської
територіальної громади
АКТ
перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудування
та благоустрою на території Сквирської міської територіальної громади
(дата) (місце складення )
Комісія в складі:
,
(посади, прізвища, імена, по батькові осіб, що проводили перевірку)
,
із залученням
,
(посади, прізвища та ініціали)
За участю власника (користувача) ТС (МАФ)
,
провели перевірку дотримання вимог законодавства у сфері
містобудування та благоустрою на території Сквирської міської територіальної громади щодо розміщення
(найменування ТС (МАФ), місцезнаходження)
За результатами перевірки встановлено:
(зазначити порушення у разі їх виявлення, параметри ТС (МАФ)
Члени комісії:
(підпис) (ініціали та прізвище)
Залучені особи:
(посада) (підпис) (ініціали та прізвище)
Пояснення, зауваження або заперечення щодо проведення перевірки власника(користувача):
.
Власник (користувач) ТС (МАФ):
(підпис) (ініціали та прізвище)
У разі відмови у підписанні та отриманні акту робиться відмітка
.
Примірник акту надіслано поштою
.
(відділення поштового зв’язку, дата і номер поштового відправлення)
_____________________________________________________
Додаток 2
до Порядку демонтажу самовільно
встановлених тимчасових споруд
для здійснення підприємницької
діяльності та малих архітектурних
форм на території Сквирської міської
територіальної громади
Видано:
(повне найменування юридичної особи або П.І.П/б фізичної особи) Місцезнаходження (місце проживання):
ПРИПИС
про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території
Сквирської міської територіальної громади
____________ м. Сквира
(дата)
За результатами проведення перевірки дотриманням вимог законодавства в сфері містобудування та благоустрою на території Сквирської міської територіальної громади, з врахуванням положень законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про благоустрій населених пунктів”, Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за № 1330/20068, встановлено:
____________________________________________________________
(суть порушень)
що є порушенням вимог законів України “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про благоустрій населених пунктів”, Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за № 1330/20068, «Правил благоустрою території Сквирської міської ради», затверджених рішенням Сквирської міської ради від 22.02.2022 р. № 15-19-VIII.
З метою усунення виявлених порушень в строк до «_ » ________ 20 року :
ВИМАГАЄМО:
(заходи щодо усунення порушень із визначенням строку виконання)
Про виконання припису повідомити до “____”____ 20 _____ року за адресою:
Цей припис є обов’язковим до виконання.
При невиконанні вимог ПРИПИСУ, Ваша ТС (МАФ), яка розташована за адресою:
Примірник припису отримав:
(дата) (підпис) (ініціали та прізвище)
У разі відмови в отриманні припису робиться відмітка
___________________________
Примірник припису надіслано поштою
.
Додаток 3
до Порядку демонтажу самовільно
встановлених тимчасових споруд
для здійснення підприємницької
діяльності та малих архітектурних
форм на території Сквирської міської
територіальної громади
АКТ
про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території Сквирської міської територіальної громади
«_ » 20 р.
(місце складення)
Комісія з питань демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території Сквирської міської територіальної громади в складі:
Голови комісії:
Членів комісії:
Відповідального секретаря комісії –
,
за участю власника (користувача) ТС (МАФ)
Розглянувши матеріали перевірки щодо встановлення ТС (МАФ)
власником (користувачем)
за адресою:
,
ВСТАНОВИЛА:
(наявність, або відсутність підстав для демонтажу ТС (МАФ)
ВИРІШИЛА:
Голова комісії: (підпис) (Власне ім´я і прізвище)
Члени комісії: : ____(підпис) (Власне ім´я і прізвище)
Відповідальний секретар комісії: (підпис) (Власне ім´я і прізвище)