(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Звернення Сквирської міської ради до Голови Верховної Ради України

Дата публікації 22.02.2019 11:52:16
 

РІШЕННЯ

Про звернення Сквирської міської ради щодо необхідності якнайшвидшого прийняття проектів Законів України № 9518 та № 9519, спрямованих на спрощення розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією та суттєвого зменшення податків при придбанні автомобілів (реєстраційний номер 9518 та реєстраційний номер 9519)

Розглянувши звернення депутата Сквирської міської ради Добровольського В. О., вх. №192 від 06 лютого 2019 року, взявши до уваги пропозиції постійної комісії міської ради з питань планування бюджету та фінансів, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сквирська міська рада VІІ скликання

В И Р І Ш И Л А :

1.Схвалити звернення Сквирської міської ради до Голови Верховної Ради України А. Парубія щодо необхідності якнайшвидшого прийняття проектів Законів України № 9518 та № 9519, спрямованих на спрощення розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією та суттєвого зменшення податків при придбанні автомобілів.

2.Рішення надіслати Голові Верховної Ради України А. Парубію та народним депутатам України.

3.Звернення оприлюднити в засобах масової інформації.

4.Контроль за виконання рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань планування бюджету та фінансів.

 

Міський голова                                                          В. А. Скочко

м. Сквира

21 лютого 2019 року

№881-37-VІІ

ДОДАТОК

до рішення сесії Сквирської міської ради №881-37-VII

від 21 лютого 2019 року

Голові Верховної ради України,

А. Парубію

ЗВЕРНЕННЯ

щодо необхідності якнайшвидшого прийняття проектів Законів України№ 9518 та № 9519, спрямованих на спрощення розмитнення та оподаткування автомобілів з іноземною реєстрацією

 

Ми, депутати Сквирської міської ради стурбовані ситуацією, яка склалася у зв’язку з неналежним врегулюванням питання розмитнення та оподаткування автомобілів з іноземною реєстрацію, оскільки вказане має своїм наслідком високий рівень соціальної напруги.

Згідно з офіційними даними Державної фіскальної служби України, в Україні перебуває 1 мільйон 86 тисяч автомобілів, які були ввезені з-за кордону. Значна кількість таких автомобілів була ввезена членами територіальної громади, інтереси якої ми представляємо. Враховуючи невисокий рівень забезпеченості населення в нашому регіоні, основною причиною купівлі автомобілів з іноземною реєстрацію була і є їх невелика вартість. Адже, автомобіль для наших мешканців не є предметом розкоші, а є засобом пересування та інструментом економічної активності населення.

8 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», які набрали чинності 25 листопада 2018 року.

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією згідно з цими прийнятими законами мають лише 180 днів з дня набрання ними чинностідля того, щоб розмитнити авто, ввезене з-за кордону. Для тих, хто встигне зробити це за перші 90 днів, передбачена 50% знижка на розмитнення (тільки акциз). Крім базової ставки акцизного збору, до вартості розмитнення також включається 20% ПДВ, 10% ввізного мита і 3-5%  збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Звертаємо Вашу увагу на те, що вказані умови є неприйнятними для більшості власників автомобілів з іноземною реєстрацією, оскільки, навіть при застосуванні вищевказаної 50% знижки, необхідно сплатити значну суму коштів, яка, в більшості випадків, перевищує врази сукупний дохід сім’ї власників даних автомобілів.

Більше того, підвищує соціальну напругу і той факт, що вищевказаним законом встановлено пільговий період на розмитнення для таких автомобілів тривалістю лише 90 днів. Оскількиз 25 листопада 2018 року по 22 січня 2019 року (включно) було оформлено майже 44 тис. автомобілів з євро номерами, то навіть якщо кожен наступний день буде пікове розмитнення 2700 автомобілів щодня, то лише 110 000 тисяч автомобілів можливо буде розмитнити. Це приблизно буде складати 10 % від усіх автомобілів з іноземною реєстрацією.

Отже, 90 % усіх автомобілів з іноземною реєстрацією неможливо буде розмитнити. Вказане уже сьогодні посилює невдоволення українців, сприяє зростанню соціальної напруги та може стати причиною виникнення чисельних акцій протесту.

Тому вкрай необхідним є вжиття заходів щодо якнайшвидшого врегулювання цього питання - створення належних умов для розмитнення раніше ввезених на митну територію України автомобілів з іноземною реєстрацією.

Вважаємо, що сьогодні розмитнення автомобілів в Україні має відбуватись за ставкою не більше 10% від вартості автомобіля, а також вважаємо за необхідне встановлення пільгового періоду для розмитнення автомобілів, що були ввезені на митну територію України, тривалістю не менше 3-х років. Це дасть можливість, в тому числі, розмитнити всі автомобілі з іноземною реєстрацією, які сьогодні є в Україні –більше 1 мільйона. Крім того, вважаємо, що важливим є недопущення здійснення працівниками органів поліції зупинок та перевірок транспортних засобів лише на підставі ознаки «автомобіль з іноземною реєстрацією».

Також, враховуючи величину надходжень митних платежів, отриманих при митному оформленні транспортних засобів, що були ввезені на митну територію України, та проблему фінансування пенсійного забезпечення, підтримуємо позицію щодо того, щоб вказані надходження від митних платежів спрямувати до Пенсійного фонду.

31 січня 2019 року були зареєстровані у Верховній Раді України проекти Законів України № 9518 від 31.01.2019 р. «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо спрощення оподаткування транспортних засобів» та № 9519 від 31.01.2019 р. «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо спрощення оподаткування транспортних засобів».

Ми, депутати Сквирської міської ради  вважаємо вищевказані законопроекти такими, що запровадять нову модель оподаткування операцій із придбання транспортних засобів, дозволять зменшити вартість нових транспортних засобів, спростять реєстрацію ввезених на митну територію України автомобілів з іноземною реєстрацією, та, як наслідок, знизять рівень соціальної напруги. Тому вкрай необхідним є їх якнайшвидший розгляд і прийняття.

Ми, депутати Сквирської міської ради, враховуючи значну актуальність вказаного вище питання,

ПРОСИМО:

  1. Забезпечити якнайшвидший розгляд і прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо спрощення оподаткування транспортних засобів» (реєстраційний номер 9518) та проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо спрощення оподаткування транспортних засобів» (реєстраційний номер 9519).

 

Секретар Сквирської міської ради                                                                   В. О. Бондар

 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: