З 1 січня розпочалася деклараційна кампанія – 2019

Дата публікації 17.1.2019 16:35:8

З 1 січня розпочалася деклараційна кампанія – 2019

Білоцерківське управління ГУ ДФС у Київській області  повідомляє, що з початку 2019 року стартувала кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2018 року.

Слід зазначити, що у минулому році розширено коло платників, які зобов’язані подати декларацію. Зокрема, п.п.164.2.2 ст. 164 Податкового кодексу встановлено, що отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку 4-ї групи, включають такі виплати до річної декларації та самостійно сплачують податки та збори.

Податкова декларація про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556),  подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів :

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації);

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк).

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається в такі граничні строки:

- для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – до 31.12.2019 ;

- для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2018 року.

Нагадуємо, що порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями).

Білоцерківське управління

ГУ ДФС у Київській області

До місцевих бюджетів Білоцерківського регіону перераховано майже 2 млрд. гривень

« На 314 млн. гривень зросли надходження на соціальні потреби регіону і станом на 01.01.2019 становлять 1954 млн. гривень. Для порівняння, за 2017 рік, до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону надійшло лише 1640 млн. гривень»,- зазначав начальник Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв.

З найбільшою питомою вагою у загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів, традиційно, увійшли податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю. Їх надходження складають:

- 1297 млн. гривень податку на доходи з фізичних осіб, що майже на 239 мільйонів гривень більше минулорічного показника;

- 338  млн. гривень єдиного податку, що на 58,3 мільйона гривень більше, ніж у січні-грудні 2017 року.

- 171 млн. гривень надходжень земельного податку та орендної плати за землю, що на 5.3 мільйона гривень перевищує показник 2017 року.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування забезпечено на рівні 1580 млн. гривень. Цей показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску на 273 млн. гривень.

Білоцерківське управління

ГУ ДФС у Київській області