Щодо заповнення декларацій з туристичного збору

Дата публікації 5.8.2020 9:1:44

Щодо заповнення декларацій з туристичного збору

Відповідно до п.п. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкові агенти сплачують туристичний збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення (№990-41-VII ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ТУРИСТИЧНОГО ЗБОРУ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА СКВИРА НА 2020 РІК) відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі – Ради).

Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 186), передбачає заповнення додатка до Декларації «Розрахунок податкового зобов’язання з туристичного збору» (далі – додаток), який є її невід’ємною частиною, в тому числі колонки 2 «Місця проживання (ночівлі)» розд. І «Розрахунок податкових зобов’язань».

Підпунктом 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ встановлено, що згідно з рішенням Рад справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Перелік місць проживання (ночівлі) має оприлюднюватись на офіційному вебпорталі відповідної Ради.

Отже, при заповненні колонки 2 «Місця проживання (ночівлі)» розд. І додатка до Декларації вказуються повна назва та адреса місць проживання (ночівлі), визначених п.п.268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ.

Білоцерківське управління