(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

Про звернення Сквирської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо цін на енергоносії

Дата публікації 13.1.2021 15:34:48
 

Про звернення Сквирської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо цін на енергоносії

10 січня на площі Героїв Небесної Сотні, що у м.Сквира активні громадяни провели стихійний мітинг протесту проти нових тарифів. На заході було обрано ініціативну групу та організовано збір підписів з вимогою перегляду непомірних тарифів на комунальні послуги. 

Керівництво Сквирської міської ради підтримало ініціативу жителів громади, оскільки зацікавлене у тому, щоб люди сплачували справедливу ціну за отримані послуги. Тож, на черговій сесії Сквирської міської ради, яка відбудеться 21 січня 2021 року буде розглянуте відповідне питання та прийняте рішення «Про звернення Сквирської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо цін на енергоносії».

Вашій увазі пропонується текст звернення Сквирської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо цін на енергоносії:

У зв’язку зі зростанням цін на природний газ на 55%, послуг з розподілу природного газу на 54% (з 1.09  гривень за 1 метр кубічний до 1.74 грн. АТ «Київоблгаз»), відміною пільгового тарифу на електропостачання за перші 100 кВТ/год та введенням постановою Кабінету Міністрів України №1325  єдиної фіксованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів 1.68 грн. за кВт/год, що фактично призвело до здорожчання електроенергії на 87%, для більшості родин є не стрімким, а катастрофічним. Для забезпечення соціального захисту населення, налагодження стабільного проходження опалювального сезону, недопущення зростання соціальної напруги є необхідність залучення усіх можливих важелів впливу, в першу чергу на державному рівні.

Враховуючи викладене, в умовах зменшення кількості отримувачів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг і збільшення фінансового навантаження на населення, падіння доходів громадян, спричинених карантином та економічною кризою, вимагаємо:

1.Знизити тарифи на енергоносії (газ, електроенергію) шляхом приведення їх до економічно обґрунтованих, збалансованих із середнім розміром заробітної плати, пенсій по Україні. Зняти із складової вартості газу необґрунтовані закладені мільйонні заробітні плати, премії, надбавки, топ-менеджерів державних компаній.

2.Скасувати ганебну плату за послуги постачання та розподілу природного газу до осель громадян мережами, які побудовані в своїй більшості за кошти населення.

3.Ініціювати на державному рівні проведення перевірки діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також діяльності компаній на газовому ринку, ринках теплової та електроенергії.

4.Кабінету Міністрів України та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – оприлюднити методики розрахунків та обґрунтування існуючих тарифів на послуги з газопостачання населенню.

5.Збалансувати норми субсидій.

При цьому визначаємо, що згідно із статтею 13 Конституції України «земля, її надра, атмосферне повітря, водні, та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключно (морської економічної зони) є об’єктами права власності українського народу», а не інструментом для збагачення олігархів та обкладання додатковими поборами населення.

Міський голова  Валентина Левіцька    

 

 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: