Позбавляти життя – це важкий гріх !

Дата публікації 17.4.2019 16:33:8

Позбавляти життя – це важкий гріх, який поширює метастази винуватцю і на наступні покоління!
Шановні Сквиряни і жителі району!
В котре звертаюсь до вас з криком болі і закликом: допомагайте знайти тих, хто труїть собак, хто вивозить тварин, хто «підкидає» невинних малесеньких під школи, садки і багатоповерхові будинки, хто жорстоко поводиться з власними домашніми улюбленцями – все це наша спільна проблема і катастрофа, яку кожен може частково вирішити і зупинити! Я дякую не байдужим громадянам і ще раз нагадую, що Сквирська міська рада, в рамках «Програми охорони та захисту тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Сквира на 2016-2021 роки», - регулярно проводить відлов та стерилізацію безпритульних тварин, які потім повертаються на місце попереднього існування: привиті і стерилізовані. З власної ініціативи я завжди, по можливості, допомагаю людям, що звертаються з будь-яких питань по захисту тварин (мій номер 066-228-74-90 - Вероніка). Останнім часом отримувала дзвінки щодо жорстокого поводження з домашніми собаками, які вмирають від болі і терплять знущання.
Наша ціль:
1)    ходити по місту без зграй голодних, злих, ні в чому не винних собак, не отримувати скарг від мешканців щодо нападів чи інших прикрих випадків;
2)    підвищувати рівень свідомості громадян щодо утримання і поводження з тваринами;
3)    плекати і сіяти добро в душі кожного.
Що можу – роблю, що не так – підказуйте!

Щодо відповідальності:
КОДЕКС УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ,  передбачає наступну відповідальність:
Стаття 89. Жорстоке поводження з тваринами

Жорстоке поводження з тваринами - знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин,

- тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами -

-тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, -

-тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ передбачає наступну відповідальність:

Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами

1. Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій

-караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього,

-караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом,

-караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Викликайте поліцію! Відповідно до ст. 255 КУпАП, протоколи у справах про адміністративні правопорушення, щодо жорстокого поводження із тваринами, мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції).

Секретар Сквирської міської ради                                  Вероніка Бондар.