Дотримуйтесь правил пожежної безпеки

Дата публікації 4.3.2020 9:34:54

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час експлуатації обігрівальних приладів

З початку 2019 року в області сталося 4013 пожеж, з них 3028 пожеж у житловому секторі.  Під час пожеж загинуло 85 чоловік та отримали пошкодження 48. Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні. Тільки за вересень 2019 року на Київщині сталося 882 пожежі та загинуло у вогні 7 чоловік.

Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:

-          перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;

-          не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

-          не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;

-          не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;

-          не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;

-          не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

-          залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

-          користуватися печами, які мають тріщини;

-          розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

-          зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;

-          сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

-          застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.

Вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.

• слід вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;
    - категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів;
    - йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.

Ці правила  важливо запам’ятати дітям.

Якщо виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:

- не панікувати, постарайтеся бути зібраним і уважним.

- викликати службу порятунку за телефоном 101. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, що і де горить. Якщо можливо повідомити сусідів.

- невелике загорання спробуйте загасити водою, піском, землею. Не намагайтеся загасити сильну пожежу – негайно покиньте приміщення.

- не ховайтеся під ліжко, в шафи, у ванній кімнаті. При задимленні закрийте ніс і рот вологою хустинкою або шарфом, лягайте на підлогу і поповзом пробирайтеся до виходу.

- якщо горить електроприлад спробуйте висмикнути вилку з розетки або знеструмити через електрощит

Шановні батьки, проводьте бесіди з дітьми про те, як вони повинні поводитися при виникненні пожежі. Не залишайте на видних місцях сірники, запальнички, стежити за справністю електроприладів, ховати від дітей ємності з хімікатами і горючими речовинами.

Щодо виявлення вибухонебезпечних предметів

Шановні громадяни та керівники підприємств, установ, організацій та навчальних закладів просимо Вас пам’ятати дії при виявленні вибухонебезпечних предметів:

• про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи державної влади (сільради , райвійськкомати, відділення міліції, відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення),  а також за телефонами 101, 102.
  • Зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця. Ні в якому разі не чіпайте підозрілий предмет.
  • Організуйте охорону небезпечного місця.
  • Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмету, доки не прибудуть  спеціалісти.

БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ, ДОРОСЛІ !
ПАМ'ЯТАЙТЕ САМІ ТА РОЗ'ЯСНЮЙТЕ ДІТЯМ, ЩО ЧІПАТИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ НЕ МОЖНА - ЦЕ ЗАГРОЖУЄ ЖИТТЮ!

Марина Денисенко, провідний інспектор Сквирського РС ГУ ДСНС