До уваги суб’єктів декларування

Дата публікації 17.3.2020 8:44:16

Декларування 2020

До уваги суб’єктів декларування – посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів Сквирської міської ради та посадових осіб юридичних осіб публічного права

Статтями 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 (із змінами) передбачено, зокрема, що депутати місцевих рад, сільські, селищні та міські голови, посадові особи місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права (далі – суб’єкти декларування) повинні подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. За 2019 рік така декларація має бути подана до 01 квітня 2020 року шляхом заповнення її форми у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції: https://nazk.gov.ua (для переходу натисніть на посилання).

Перед подачею декларації, суб’єктам декларування слід перевірити адресу електронної пошти, яка зазначена у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та термін дії електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Суб’єктам декларування доцільно звернути особливу увагу на зміни в законодавстві, адже Законом України від 02.10.2019 № 140-ХІ розширено та конкретизовано поняття «члени сім’ї», оскільки серед новацій є те, що до членів сім’ї декларанта відносяться також особи, які не є його подружжям або дітьми, але спільно проживали на останній день звітного періоду або не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

Крім того, декларувати необхідно і дані про банківські та інші установи, в тому числі за кордоном, у яких суб’єкт декларування або члени його сім’ї відкрили рахунки, незалежно від типу такого рахунку, а також рахунки, відкриті третіми особами на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї або зберігаються кошти чи інше майно.

Вказані зміни не є вичерпними, а тому радимо перед заповненням декларації ознайомитись із Роз’ясненнями щодо заповнення декларацій, врахувавши, в тому числі нову норму згідно із якою перебування за межами України не є підставою для неподання чи подання із запізненням, а також вимоги щодо подання повідомлення про зміни в майновому стані (отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року). Суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк з моменту отримання доходу повідомити про це НАЗК, але ця вимога тепер застосовується до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Перший заступник міського голови

Володимир ГОРБАЛІНСЬКИЙ

Для підготовки статті використано матеріали відкритих інтернет-ресурсів (офіційних вебсайтів): Національного агентства з питань запобігання корупції, Інформаційної сторінки з функцією пошуку в роз’ясненнях НАЗК, Верховної Ради України (посилання є гіперактивними).