Алгоритм дій для населення у разі оголошення радіаційної небезпеки чи хімічної тривоги!

Дата публікації 12.7.2023 16:15:23

• Вживайте заходи щодо зменшення проникнення радіаційних речовин в квартиру (будинок): щільно зачиніть вікна та двері, щілини заклейте.
  • Підготуйте запас питної води
  • Підготуйтеся до можливої евакуації
  • Негайно заховайтеся в житлових будинках. Стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного - у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева - у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону - у 40 - 100 разів.
  • Проведіть йодну профілактику.  Вживайте  водно-спиртовий розчин йоду після їжі 3 рази на день протягом 7 діб: діти до двох років - по 1-2 краплі 5% настоянки на 100 мл. молока (консервованого) або годувальної суміші; діти від двох років та дорослим - по 3-5 крапель на склянку молока або води. Наносити на поверхню кінцівок рук на стоянку йоду протягом 7 діб.
  • Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, протигаз, респіратор (якщо є в наявності), ватно-марлеву пов'язку, верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.
  • З прибуттям на нове місце перебування проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри (зніміть верхній одяг і, ставши спиною проти вітру, витрусіть та повісьте його на перекладину чи мотузку, віником або щіткою зметіть з нього радіоактивний пил та вимийте водою, обробіть відкриті ділянки шкіри водою. Для обробки шкіри можна використовувати вату, марлю чи просто рушники.

Запам'ятайте необхідні для виконання правила !

• Використовуйте для  харчування лише консервоване молоко та продукти, що зберігалися у зачинених приміщеннях і не зазнали радіоактивного забруднення; не пийте молоко від корів, які випасаються  на забруднених пасовиськах;
  • Не вживайте овочі,  які  росли на забрудненому радіоактивними речовинами ґрунті;
  • Не пийте воду із відкритих джерел та із мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрийте плівкою або кришками;
  • Уникайте тривалого перебування на забрудненій території, особливо на пилових дорогах та на траві, не ходіть до лісу, не збирайте у лісі ягід, грибів та квітів, не купайтеся у водоймах;
  • У приміщеннях, що призначені для перебування людей, щодня робіть вологе прибирання, бажано з використанням миючих засобів;
  • Змініть взуття перед входом у приміщення, вимийте його водою або витріть вологою ганчіркою, верхній одяг витрусіть та почистіть вологою щіткою.
  • У разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості обов'язково використовуйте засоби захисту (особливо під час вітру): захистіть органи дихання, шкіру та волосся. Засоби індивідуального захисту можна не використовувати в приміщеннях, в тиху погоду без вітру та після дощу.