Дата публікації 19.4.2021 11:0:8

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

Проєкт РІШЕННЯ

від ____ квітня 2021 року                      м. Сквира                             № ______

Про відмову у затвердженні проекту землеустрою

щодо відведення у власність площею 1,7988 га

громадянину Липовому Сергію Сергійовичу

земельної ділянки зі зміною цільового призначення

з «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва»

на «для ведення особистого селянського господарства»

Розглянувши заяву громадянина Липового Сергія Сергійовича, вх. № 544 від 17.03.2021 року про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки зі зміною цільового призначення, рішення сесії Малолисовецької сільської ради від 04.09.2020 року №4.6-48-07 «Про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок зі зміною цільового призначення на території Малолисовецької сільської ради Сквирського району», пропозиції комісії міської ради з питань підприємництва, промисловості, сільського господарства, землевпорядкування, будівництва та архітектури, відповідно до ст.ст.12,118, п.13 ст.123, підпункту «б» пункту 15 Перехідних положень Земельного кодексу України, п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування», Сквирська міська рада  VIIІ скликання

ВИРІШИЛА :

1. Відмовити громадянину Липовому Сергію Сергійовичу у затвердженні проєкту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, кадастровий номер 3224084300:04:010:0025, загальною площею 1,7988 га, цільове призначення якої змінюється з «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на «для ведення особистого селянського господарства» яка знаходиться на території Сквирської територіальної громади (за межами населеного пункту с. Малі Лисівці) у зв’язку з невідповідністю її положень вимогам законів, а саме підпункту «б» пункту 15 Перехідних положень Земельного кодексу України.

Міський голова                                                                                         Валентина ЛЕВІЦЬКА

ПОГОДЖЕНО:

Секретар міської ради                                                                                           Тетяна ВЛАСЮК

Заступник міського голови                                                                               Віталій ЧЕРНЕНКО

Начальник відділу з питань юридичного

забезпечення ради та діловодства                                                                             Ірина КВАША

Начальник відділу з питань

земельних ресурсів та кадастру                                                                                 Ігор ЯРМОЛА

Виконавець

Спеціаліст І категорії відділу з питань

земельних ресурсів та кадастру                                                                       Людмила ОСКІЛКО

Рекомендовано до винесення на

розгляд та затвердження сесією

Голова постійної комісії Сквирської

міської ради з питань підприємництва,

промисловості, сільського господарства,

землевпорядкування, будівництва

та архітектури                                                                                                   Віктор ДОРОШЕНКО

Комісії міської ради

Відповідно до ст. 186 Земельного кодексу України проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Підставою для відмови у погодженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.

Відповідно до пункту 21 Перехідних положень Земельного кодексу України «землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. Зазначений Закон є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, сформовані за рахунок земель, які в силу зазначеного Закону переходять до комунальної власності». Відповідно до підпункту «б» пункту 15 Перехідних положень Земельного кодексу України «До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, не допускається: купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Враховуючи вищевикладене, у затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність гр. Липовому Сергію Сергійовичу земельної ділянки зі зміною цільового призначення з «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на  «для ведення особистого селянського господарства» відмовлено у зв’язку з невідповідністю до підпункту «б» пункту 15 Перехідних положень Земельного кодексу України.