67-6-VІII Про Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради щодо належного соціального забезпечення медичних працівників та забезпечення ва

Дата публікації 24.3.2021 16:10:28

Про Звернення до Президента України, Верховної

Ради України, Кабінету Міністрів України, Київської

обласної державної адміністрації, Київської обласної ради

щодо належного соціального забезпечення медичних

працівників та забезпечення вакцинації населення

Відповідно до Конституції Украйни, статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Сквирської міської ради VIІI скликання, Сквирська міська рада VIII скликання

В И Р І Ш И Л А:

1. Підтримати звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради щодо належного соціального забезпечення медичних працівників та забезпечення вакцинації населення.

2. Звернення направити до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради

3. Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову.

Міський голова                                         Валентина ЛЕВІЦЬКА

м. Сквира

24 березня 2021 року

№ 67-6-VІII

до рішення сесії міської ради

від  24 березня 2021 року

№ 67-6-VIIІ

Президенту України

В.Зеленському

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

Київській обласній державній

адміністрації

Київській обласній раді

ЗВЕРНЕННЯ

щодо належного соціального забезпечення медичних

працівників та забезпечення вакцинації населення

В Україні наростає третя хвиля пандемії коронавірусної хвороби COVID-19, до якої влада знову виявилася не готовою.

Кількість хворих на коронавірус зростає, але той факт, що кожен третій хворий на коронавірус в Україні госпіталізується, свідчить про неправдивість ковідної статистики МОЗу. Наприклад, 22.03.2021 зафіксовано 7893 випадки зараження, а госпіталізовано 3026 людей. Тобто 38% від виявлених інфікованих потребують стаціонарної допомоги - надзвичайно високий відсоток. При цьому понад 70 відсотків госпіталізованих потрапляють до лікарень у тяжкому стані. Такого немає в жодній країні. Адже якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна в цьому питанні далеко відстала.

Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація. Станом на 22.03.21 за даними Центру громадського здоров’я в Україні перше щеплення отримали тільки 111024 особи, отримали 2 щеплення - 1 особа, що першу вакцинацію пройшла за кордоном.

Водночас МОЗ завезло лише 500 000 вакцин Ковішілд, що вистачить для 0,6% українців. Тим часом на 18.03.21 у світі вже щеплено 400 млн. У Росії вже вакциновано 5,5 млн, а в Польщі вакциновано понад 2,9 млн людей.

Такі низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу. В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.

Крім того дуже лякає той факт, що процес обладнання киснем ліжок в лікарнях  на сьогоднішній день де-факто зупинився. Також виникають збої з поставками медичного кисню до тих лікарень, де такі ліжка створені.  А часто ці функції бере на себе місцева влада та меценати.

Відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19, через що може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників.

В той же час Уряд всю відповідальність за поширення пандемії та вкрай низькі темпи вакцинації намагається перекласти на місцеву владу, хоча Європарламент в своїй резолюції закликає Україну негайно подолати корупцію, яка продовжує існувати у сфері охорони здоров’я, особливо в Міністерстві охорони здоров’я та ефективно розслідувати всі факти корупції, зокрема, при закупівлі медичного обладнання і вакцин для ковід-19.

Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19 лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.

Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.  Реакція центральної влади на ці проблеми має бути невідкладна.

Ми, депутати Сквирської міської ради, виступаємо за належне та своєчасне забезпечення медичних закладів усім необхідним для боротьби з коронавірусом COVID-19, особливо медичним киснем, вчасно та в повній мірі проводити виплату доплат медичним працівникам, задіяним у боротьбі з пандемією, виділити кошти на придбання вакцин та проведення повномасштабної вакцинації.

Підтримано

рішенням Сквирської міської ради