Сквирський ЗЗСО I – III ст. №1 ім. М. Ольшевського

Дата публікації 27.9.2021 15:20:00

Славну й унікальну історію має Сквирський ЗЗСО I – III ст. №1 ім. М. Ольшевського, що на Київщині. У школі працює колектив однодумців, тих, кого об’єднує спільна мета і спільна діяльність... Педагоги закладу завжди є на вістрі проблем реформування сучасної школи, втілюють ідеї колективної творчої справи, проектних та пошуково – дослідницьких технологій, роботи з обдарованими дітьми, розвитку творчих здібностей учнів.

У своїй роботі заклад спирається на цікаві педагогічні традиції, які роками вироблялися у школі №1, яка у 20 – х роках носила ім’я І. Франка, у 30 – х роках вважалася “зразковою” середньою, а з 60 – х років прийняла ім’я свого героя – випускника М. М.Ольшевського. У 80 –х роках тут працювала всеукраїнська школа передового педагогічного досвіду з учнівської творчості, а в 70 – х роках – із фізичного виховання.

А коріння цього досвіду лежить ще глибше – воно сягає Сквирської чоловічої гімназії П. Сувчинського, яка була відкрита в 1909 році і займала провідне місце серед гімназій Київської губернії.

А у 1939 році школу закінчив Микола Михайлович Ольшевський, Герой Радянського Союзу. Свято бережуть його ім’я сквиряни. У червні 1941 закінчив 8 класів Сквирської середньої школи №1 Вадим Якович Бойко, який згодом став відомим українським письменником.

Довоєнний випуск Сквирської середньої школи №1 дав нашій країні перших науковців: Л.Л. Дубинський – вчений в галузі ядерної фізики (його ім’я було засекречене) АН України; Анайманович Михайло Панасович – кандидат військових наук; Сологуб Микола Адамович – доктор технічних наук; Богданова (Сологуб) Ніна Михайлівна – кандидат медичних наук

Сквирська середня школа №1 виплекала цілу плеяду учителів, які закінчили школу у довоєнні роки. Цікаво, що багато з них після закінчення педагогічних вузів прийшли працювати у рідну школу. Серед них: Клименко Дарія Никифорівна, Гурська Надія Филимонівна, Пасічник Юрій Іванович, Волотівська Марія Михайлівна, Юшко Аркадій Федорович, Левківський Микола Савович, Петюр Ольга Климівна, Луцька Ганна Микитівна, Ткаченко Марія Іванівна, Демчик Володимир Дмитрович, Кравченко Микола Гнатович, Столяренко Антон Юхимович, Галетюк Марія Онисимівна.

Серед випускників Сквирської середньої школи №1 з 1945 по 1960 рр. вийшло близько 25 науковців – докторів і кандидатів наук. З числа випускників повоєнних випусків троє стали письменниками: Роберт Степанович Третьяков, Олександр Олексійович Василівський, Валентин Олександрович Музиченко.

На Сквирщині розвинувся талант відомої не лише на Україні, а й за її межами народної артистки України Елеонори Пилипенко – Миронюк, випускниці Сквирської СШ №1 1954 року. Михайло Васильович Гордовенко ( вип. 1957 р. ), шахтар, став героєм України.

У 1968 році постановою Ради Міністрів України № 21 від 16 січня Сквирській середній школі №1, де вчився герой, присвоєно ім’я М. М. Ольшевського. А у серпні 1976 року було відкрито пам’ятник М. Ольшевському (бюст пам’ятниа зробив колишній випускник школи, скульптор К.В. Діденко.)