Мітинг до 25 – річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України

Дата публікації 2.12.2016 13:48:46

1 грудня об 11:00 на площі Героїв Небесної сотні у м.Сквира відбувся мітинг до 25 – річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР переважною більшістю голосів ухвалила Акт проголошення незалежності України та створення самостійної Української держави – України. Ця дата вважається початком у відліку історії існування України якнезалежної держави. Територія України стала неподільною та недоторканою.

Акт проголошення незалежності України мав бути підтверджений на референдумі, який проводився одночасно з виборами Президента

України. 1 грудня 1991 року відбувся  всенародний референдум, на якому в усіх 27 регіонах країни виборці підтримали  Акт незалежності. В середньому по Україні за незалежність проголосували більше 90% від   тих, хто прийшли на дільниці. Акт проголошення незалежності України та становлення української державності сприяло визнанню нашої країни світовимспівтовариством.

1 грудня 1991 року назавжди вкарбоване у багатостраждальну історію століттями позбавленого своєї державності українського народу. Дорогою ціною платить Україна за своє право лишатися незалежною державою, за прагнення зберегти свою територіальнуцілісність. Сотні справжніх патріотів віддали своє   життя в боротьбі зі злочинною владою, зовнішньою агресією та сепаратизмом. Присутні Хвилиною Мовчання вшанували героїв революції Гідності, жертовну Небесну сотню майдану та загиблих воїнів АТО. Із словами вітань до учасників мітингу звернулись голова райдержадміністрації Василь Васильович Галюк, заступник голови районної ради Олена Григорівна Грищенко та міський голова Валерій Анатолійович Скочко.

Керівники району, міста та громадськість поклали квіти до підніжжя пам`ятника Т.Г. Шевченку.

Пісню «  Я українець » виконав Володимир Мошківський, який також був ведучим святкового заходу.