Дата публікації 3.2.2022 8:52:49

1.Вид та назва регуляторного акта

Рішення Сквирської міської ради «Про затвердження Порядку передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності Сквирської міської територіальної громади».

2.Виконавець заходів з відстеження

Відділ капітального будівництва, комунальної власності та житлово-комунального господарства Сквирської міської ради.

3.Цілі прийняття регуляторного акта

Рішення Сквирської міської ради «Про затвердження Порядку передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності Сквирської міської територіальної громади» розроблено з ціллю підвищення ефективності використання об’єктів комунальної власності Сквирської міської територіальної громади та приведення процедури оренди комунального майна у відповідність до діючого законодавства, забезпечення єдиного порядку надання в оренду  комунального майна на конкурсних засадах, прозорого механізму нарахування орендної плати за користування комунальним майном.

4.Строк виконання заходів з відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта проводилось в термін з  04.01.2022 по 19.01.2022 року.

5.Тип відстеження

Базове відстеження.

6.Метод одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснено шляхом проведення попереднього аналізу надходжень до місцевого бюджету та відстеження динаміки надходжень за надане в оренду нерухоме майно, що належить до комунальної власності Сквирської міської територіальної громади; відстежень змін в чинному законодавстві; кількості об’єктів, переданих в оренду.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержаних даних:

У якості даних використовувались переліки об’єктів, які здаються, або можуть бути передані в оренду.

Результативність від впровадження даного способу визначається сумою збільшення надходжень до бюджету Сквирської міської територіальної громади від орендної плати. Тобто, враховані принципи збалансованості та передбачуваності регуляторної політики, за якими суб’єкти господарювання можуть здійснювати планування своєї діяльності, досягнути ефективності за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта

Показниками відстеження  даного регуляторного акта є:

- збільшення кількості орендарів об’єктів нерухомого майна, що належить до комунальної власності Сквирської міської територіальної громади та збільшення кількості укладених договорів оренди;

- збільшення надходження коштів до місцевого бюджету;

- здійснення чіткого контролю за цільовим використанням об’єктів, переданих в оренду;

- поповнення місцевого бюджету;

- здійснення належного контролю за сплатою орендної плати та належного обліку передачі нерухомого майна в оренду;

- упорядкування процесу передачі в оренду нерухомого майна, встановлення контролю за його збереженням та ефективним використанням вільних площ;

- створення більш сприятливих умов для потенційних орендарів вільних приміщень, що належать до комунальної власності.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

В результаті прийняття регуляторного акта - рішення Сквирської міської ради «Про затвердження Порядку передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності Сквирської міської територіальної громади» відбулося забезпечення прозорості процедури передачі в оренду комунального майна, рівних прав орендарів щодо участі в аукціонах на право оренди комунального майна, надано можливість для задоволення потреб громади за рахунок збільшення надходжень до бюджету Сквирської міської територіальної громади.

Вищезазначений регуляторний акт довгостроковий.

Доповнення та зміни будуть вноситися після внесення відповідних змін до чинного законодавства України.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік після набрання ним чинності.

Періодичне відстеження результативності — один раз на три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Т.в.о. начальника відділу капітального

будівництва, комунальної  власності та

житлово-комунального господарства

Сквирської міської ради                                                            Світлана ЛУПУЛ