(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

6 Звіт начальника комунального підприємства Сквирської міської ради «Сквирське комунальне господарство» про стан упорядкування роботи міського сміттєзвалища та забезпечення вивезення сміття в населених пунктах Сквирської міської територіальної грома

 
Дата публікації 2.7.2021 16:4:1
 

ПРОЄКТ

 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

 

Р І Ш Е Н Н Я

від  липня 2021 року              м. Сквира                                 № -9-VIII

Звіт начальника комунального підприємства Сквирської міської ради «Сквирське комунальне господарство» про стан упорядкування роботи міського сміттєзвалища та забезпечення вивезення сміття в населених пунктах Сквирської міської територіальної громади

 

      Керуючись законами України «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про житлово-комунальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію начальника комунального підприємства  «Сквирське комунальне господарство» Скарбовійчука О.П. про стан упорядкування роботи міського сміттєзвалища та забезпечення вивезення сміття в населених пунктах Сквирської міської територіальної громади, враховуючи пропозиції постійної комісії з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища, Сквирська міська рада VIIІ скликання

 

В И Р І Ш И Л А :

 • 1.Звіт начальника комунального підприємства «Сквирське комунальне господарство» про стан упорядкування роботи міського сміттєзвалища та забезпечення вивезення сміття в населених пунктах Сквирської міської територіальної громади прийняти до відома (додається).
 • 2. Начальнику комунального підприємства «Сквирське комунальне господарство» Скарбовійчуку О.П.:
 • - продовжити роботи із укладання договорів на вивезення ТПВ;
 • - вжити заходів щодо
 • 3. Старостам міської ради вжити заходів організації вивезення ТПВ із населених пунктів.
 • 4. Фінансовому управлінню передбачити кошти на влаштування огорожі території сміттєзвалища
 • 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Сквирської міської ради з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища.
 •  
 • Міський голова                                                 Валентина ЛЕВІЦЬКА
 •  
 • Погоджено :

Секретар міської ради                                                                          Т. Власюк

 

Заступник міського голови                                                                  В.Черненко

 

Начальник відділу з питань юридичного забезпечення

ради та діловодства                                                                           І. Кваша

 

Начальник відділу капітального будівництва,

комунальної власності та житлово-комунального

господарства                                                                                      О.Степаненко

 

Виконавець

Начальник КП СМР  «Сквирське комунальне господарство»           О.Скарбовійчук

 

Рекомендовано до винесення на

розгляд та затвердження сесією

Голова постійної комісії з питань

комунального майна, ЖКГ, благоустрою

та охороною навколишнього середовища                                         М.Сиворакша

Додаток

до рішення міської ради

від 14.07.2021 року №___-9-VIII

 

Звіт

про стан упорядкування роботи міського сміттєзвалища та

забезпечення вивезеннясміття в населених пунктах

Сквирської міської територіальної громади

 

Одним із видів діяльності КП «СКГ» є збір, вивезення та захоронення твердих побутових відходів. До складу підрозділу підприємства із санітарної очистки міста входить полігон ТПВ площею 10,02 га який розпочав свою роботу в 1972 році. Для збирання та вивезення ТПВ задіяні два сміттєвози ЗІЛ об’ємом бункера 10 м3, сміттєвоз МАЗ об’ємом бункера 13 м3, трактор МТЗ 82 з причіпом,  який збирає ТПВ відповідно до графіку безпосередньо з приватних садиб, автомобіль ТАТА, пристосований для збирання контейнерів з пластиковою та скляною пляшкою, а також для захоронення ТПВ на полігоні використовувався  бульдозер Т-130, який на даний час вийшов із ладу в зв’язку з поломкою двигуна. Вартість ремонту становить 150 тис. грн.. На підприємстві відсутні кошти для проведення ремонтних робіт. На даний час захоронення ТПВ проводиться транспортними засобами сторонніх організацій, в основному фронтальним навантажувачем ТДВ «Шамраївський цукровий завод», який вони надавали благодійно. Починаючи з 2018 року підприємство проводить заходи з розроблення Детального плану території полігону ТПВ, що в подальшому надасть можливість отримати дану земельну ділянку в постійне користування.

Сквирською міською радою в 2020 році підприємству були виділені кошти для розроблення стратегічної екологічної оцінки впливу на довкілля при розробці детального плану території в сумі 48 727 грн. Підприємством проведено розробку Стратегічної екологічної оцінки впливу на довкілля при розробці Детального плану території полігону ТПВ та отримано позитивні висновки від департаментів екології та природних ресурсів, охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації,  також отримано відповідь міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з рекомендацією щодо проведення моніторингу екологічного стану території полігону ТПВ, а саме: проведення лабораторних досліджень проб води, ґрунту та повітря на дотримання санітарно-епідеміологічних норм. Вартість проведення досліджень становить 23 тис. грн. Отримання висновків лабораторних досліджень надасть можливість отримати позитивний висновок Міністерства довкілля та направити Детальний план території полігону ТПВ на затвердження до Білоцерківської районної державної адміністрації.

З метою дотримання правил утримання полігону ТПВ проведено перемовини та розроблено проект договору на постачання матеріалу для влаштування захисного шару, технологічних карт полігону ТПВ з ТОВ «БМ Євробудматеріали». Проект договору розглянуто Сквирською міською радою. На даний час підрядник усуває зауваження, які виникли під час розгляду наданого пакету документів. Згадані роботи зменшать виділення небезпечних речовин у повітря та суттєво покращить протипожежну безпеку території полігону ТПВ.

У червні місяці поточного року на території полігону ТПВ було встановлено автоматичний комплекс відеоспостереження, відео з якого надходить в чергову частину Сквирського відділу поліції. Кошти на придбання та встановлення комплексу відеоспостереження в сумі 50 тис. грн. були виділені за рішенням сесії Сквирської міської ради в поточному році. На даний час територія полігону ТПВ обладнана воротами та частиною паркану тільки при в’їзді, що частково обмежує доступ на територію полігону ТПВ. Для забезпечення належного обліку ТПВ та з метою унеможливлення несанкціонованого доступу на територію полігону ТПВ КП «СКГ» просить депутатів Сквирської міської ради розглянути можливість виділення коштів на влаштування паркану по межі із сільськогосподарськими угіддями, орієнтовна вартість якого становить 310 тис. грн.. Також підприємство надає послугу із вивезення твердих побутових відходів від населення, підприємств та організацій Сквирської територіальної громади. Відповідно до обліку заключено договорів з юридичними особами – 246  ( в поточному році + 40), з населенням – 4819 ( в поточному році + 107), що становить 61% від загальної кількості мешканців міста. Послугою із збору та вивезення твердих побутових відходів охоплено територію всього міста. Вивіз ТПВ проводиться згідно графіків за контейнерною та безконтейнерною схемою. Також вивіз сміття за контейнерною схемою проводиться в населених пунктах с.Антонів та с.Тхорівка, замовником послуги є агрофірма «Розволожжя». З інших населених пунктів громади ТПВ приймається на захоронення за зверненнями старост.

З метою приведення вулиць міста до відповідного санітарного стану та привабливого естетичного вигляду, враховуючи досвід інших міст, прийнято рішення за погодженням із Сквирською міською радою, щодо переміщення контейнерів ТПВ на прибудинкові території багатоквартирних будинків та переведення приватного сектору на безконтейнеру схему обслуговування, що в свою чергу надасть змогу покращити естетичний стан міста.

Відповідно до розрахунків, згідно із укладеними договорами, місячна норма вивезення ТПВ від населення становить 15 675 м3. Підприємством проведено обрахунок фактичного обсягу вивезених ТПВ, він становить 27 500 м3, що в 1,8 рази перевищує норму. Для забезпечення санітарного стану міста підприємство проводить збір та вивезення ТПВ усіх, які фактично утворилися, що в свою чергу призводить до збиткової діяльності. Постійно проводиться робота по заключеню договорів із населенням, але у зв’язку із карантинними обмеженнями кількість укладених нових договорів на даний час незначна. Також підприємством, відповідно до чинного законодавства, було проведено процедуру Публічного договору оферти - приєднання до послуги поводження з побутовими відходами, що зобов’язує мешканців м.Сквира до обов’язкового укладання договорів. 

 

Начальник КП СМР «СКГ»                                     Олександр Скарбовійчук

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: