(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

«Про схвалення бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік» 10561000000 (код бюджету)

 
Дата публікації 16.12.2021 9:47:28
 

 

 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я

 

 від 17 грудня  2021 року              м. Сквира                                   № ______

 

 

«Про схвалення бюджету Сквирської міської

територіальної громади на 2022 рік»

10561000000 (код бюджету)

 

 

Керуючись статтями 23, 72, 76, 77 Бюджетного Кодексу України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», пунктом 23 частини 1 статті 26,  підпунктами 61 і 62 розділу V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зі змінами, виконавчий комітет:

ВИРІШИВ:

1.Схвалити проект бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік (додається).

 

2.Подати проект бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік на розгляд та затвердження сесією Сквирської міської ради.

 

3.Контроль на виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Людмилу СЕРГІЄНКО.

 

 

 

Голова виконкому                                                             Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

 

 

 

 

Погоджено :

Заступник міського голови                                                                  Л. Сергієнко

Заступник міського голови                                                                  В.Бачинська

Заступник міського голови                                                                 В.Черненко

Керуюча справами виконавчого комітету                                                                                               Н.Згардівська

Начальник відділу юридичного забезпечення

ради та діловодства                                                                               І. Кваша

 

Виконавець

Начальник фінансового управління                                                                                            І.Круківська

 

Додаток

до рішення виконавчого комітету

від 17 грудня 2021 року №_____

 

 

  ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я

 

від 23 грудня  2021 року                м. Сквира                                    № 04-17-VІІІ

 

 

«Про бюджет Сквирської міської

територіальної громади на 2022 рік»

10561000000 (код бюджету)

 

 

Керуючись статтями 23, 72, 76, 77 Бюджетного Кодексу України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», пунктом 23 частини 1 статті 26,  підпунктами 61 і 62 розділу V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зі змінами, Стратегією розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021-2027, затверджену рішенням Сквирської міської ради від 30 вересня 2021 року №1-12-VІІІ, проектом рішення Сквирської міської ради  від  23 грудня 2021року № 02-17-VІІІ «Про Програму соціально-економічного розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік»,  рішенням виконавчого комітету від 15 червня 2021 року №2/15  «Про затвердження Бюджетного регламенту проходження бюджетного процесу бюджетом Сквирської міської територіальної громади», рішенням виконавчого комітету Сквирської міської ради від 17 грудня 2021 року № __ «Про схвалення проєкту бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік», враховуючи пропозиції постійних депутатських комісії міська рада:

ВИРІШИЛА:

1. Визначити на 2022 рік:

доходи міського бюджету у сумі 293 049 823,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду міського бюджету 291 399 423,00 гривень та доходи спеціального фонду міського бюджету 1 650 400,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

видатки міського бюджету у сумі 293 049 823,00 гривень, у тому числі видатки  загального фонду міського бюджету 286 199 423,00 гривень та видатки спеціального фонду міського бюджету 6 850 400,00 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;

повернення кредитів до загального фонду міського бюджету у сумі 0 гривень згідно з додатком № 4 до цього рішення;

профіцит за загальним фондом міського бюджету у сумі
5 200 000,00 гривень, напрямком використання якого визначити передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) згідно з додатком 2 до цього рішення;

дефіцит за спеціальним фондом міського бюджету у сумі
5 200 000,00 гривень, джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) згідно з додатком 2 до цього рішення;

оборотний залишок бюджетних коштів міського бюджету у розмірі 100 000,00 гривень, що становить 0,03 відсотка видатків загального фонду міського бюджету, визначених цим пунктом;

резервний фонд міського бюджету у розмірі 300 000,00 гривень, що становить 0,1 відсотка видатків загального фонду міського бюджету, визначених цим пунктом;

         2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету на 2022 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.

3. Затвердити на 2022 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

4. Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право міському голові:

1) розподіляти та перерозподіляти субвенції з державного бюджету, обласного бюджету за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету;

2) за погодженням з постійною комісією Сквирської міської ради з питань планування бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку розподіляти та перерозподіляти додаткові дотації з державного бюджету та обласного бюджету за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету.

5. Затвердити на 2022 рік обсяги капітальних вкладень у розрізі інвестиційних проектів згідно з додатком 6 до цього рішення.

6. Затвердити розподіл витрат міського бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 32 735 800,00 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

7. Визначити у 2022 році граничний обсяг надання місцевих гарантій у сумі 0,00 гривень;

на 31 грудня 2022 року граничний обсяг місцевого боргу у сумі 0,00 гривень та граничний обсяг гарантованого місцевою радою у сумі 0,00 гривень.

8. Установити, що у загальному фонді міського бюджету на 2022 рік:

9. Установити, що у загальному фонді бюджету Сквирської міської  територіальної громади на 2022 рік:

1) до доходів загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 1032 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною 1 статті 71 Бюджетного кодексу України), а також інші надходження відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»;

2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені частиною 1 статті 15 Бюджетного кодексу України;

3) джерелами формування у частині кредитування є:

- надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України;

10. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік:

1) у частині доходів є надходження, визначені статтею 691 та 71 Бюджетного кодексу України, а також інші надходження відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»;

2)  у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, а також залишки коштів спеціального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади, крім власних надходжень бюджетних установ;

3)  у частині кредитування є:

- надходження, визначені статтею 691 Бюджетного кодексу України;

11. Установити, що у 2022 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади згідно зі статтею 691 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених статтями 89, 91 Бюджетного кодексу України, а кошти, отримані до спеціального фонду згідно з підпунктами 2, 3 пункту 7 цього рішення, спрямовуються відповідно на:

- витрати бюджету розвитку, визначені частиною 2 статті 71 Бюджетного кодексу України (за рахунок джерел, визначених підпунктом 2 пункту 7 цього рішення);

12. Визначити на 2021 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету Сквирської міської територіальної громади видатки загального фонду на:

оплату праці працівників бюджетних установ;

нарахування на заробітну плату;

придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;

забезпечення продуктами харчування;

оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

соціальне забезпечення

поточні трансферти місцевим бюджетам;

поточні трансферти населенню;

обслуговування місцевого боргу;

оплату енергосервісу.

забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування;

оплату послуг з охорони державних (комунальних) закладів культури;

13. Відповідно до частини восьмої статті 16 Бюджетного кодексу України надати право Фінансовому управлінню Сквирської міської ради в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду згідно з Порядком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

14. Відповідно до статей 43, 73 Бюджетного кодексу України надати право Сквирській міській раді в особі Фінансового управління Сквирської міської ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

15. У процесі виконання бюджету Сквирської міської територіальної громади надати право Фінансовому управлінню Сквирської міської ради:

1) в межах загального обсягу бюджетних призначень окремо за бюджетною програмою за загальним та спеціальним фондами міського бюджету за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі міського бюджету та кошторисах, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету;

2) погоджувати подання на повернення помилково або надміру зарахованих до міського бюджету платежів з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень, відкритих в органах Казначейства;

16. Головним розпорядникам коштів бюджету Сквирської міської територіальної громади забезпечити:

1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;

2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;

3) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;

4) доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:

здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2022 року;

оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;

5) у встановленому порядку розрахунки за довгостроковими зобов‘язаннями за енергосервісом;

6) у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання;

7) взяття бюджетних зобов’язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства.

17. Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право міському голові за погодженням постійною комісією Сквирської міської ради з питань планування бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку перерозподіляти видатки загального спеціального фонду, визначені головним розпорядникам коштів міського бюджету цим рішенням, без зміни загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів міського бюджету, в тому числі у частині перерозподілу:

1) видатків між бюджетними програмами, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету;

2) видатків у межах однієї бюджетної програми, в тому числі між витратами загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету та за економічною класифікацією видатків, з урахуванням обмежень, визначених частиною 11 статті 23 Бюджетного кодексу України;

3) коштів на реалізацію місцевих програм, що фінансуються з міського бюджету;

4) об’єктів, видатки на які проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету.

18. Установити, що у разі зміни назв структурних підрозділів міської ради, повноваження головних розпорядників коштів міського бюджету, визначених цим рішенням, передаються структурним підрозділам міської ради, які є їх правонаступниками.

Фінансовому управлінню Сквирської міської ради, органу казначейства, структурним підрозділам міської ради після змін назв структурних підрозділів міської ради забезпечити зміни назв головних розпорядників коштів міського бюджету у документах, що використовуються у бюджетному процесі.

Установити, що передача бюджетних призначень від головного розпорядників коштів міського бюджету новоствореним структурним підрозділам міської ради у 2022 році здійснюється відповідно до вимог частини 6 статті 23 Бюджетного кодексу України.

19. Фінансовому управлінню міської ради у процесі виконання міського бюджету за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетної програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету відповідно до частини сьомої статті 23 Бюджетного кодексу України.

20. Фінансовому управлінню міської ради у разі внесення змін до чинних нормативно-правових документів Міністерства фінансів України щодо класифікації видатків і кредитування місцевих бюджетів забезпечити врахування відповідних змін при складанні і виконанні розпису бюджету на 2022 рік та врахувати зміни у класифікації видатків і кредитування місцевих бюджетів при поданні пропозицій щодо внесення змін до цього рішення.

         21. Установити, що з 01 січня 2022 року з бюджету Сквирської міської територіальної громади здійснюватимуться видатки на забезпечення діяльності бюджетних установ, закладів, визначених у додатку 3 до цього рішення, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.

22. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2022 року.

23. Додатки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 до цього рішення та пояснювальна записка є його невід’ємною частиною.

24. Відповідно до статті 28 Бюджетного кодексу України забезпечити оприлюднення цього рішення на пізніше ніж через десять днів з дня його прийняття.

25. Інші положення, що регламентують процес виконання міського бюджету:

1) Головним розпорядникам коштів міського бюджету:

у тижневий термін забезпечити складання та затвердження кошторисів доходів і видатків бюджетних установ, планів використання бюджетних коштів одержувачів коштів міського бюджету і подати їх територіальному управлінню Державної казначейської служби;

дотримуватися економії споживання енергоносіїв у натуральних показниках відповідно до затверджених ліміти споживання по кожній бюджетній установі.

забезпечити утримання чисельності працівників та здійснення фактичних видатків на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах або планах використання бюджетних коштів.

2) Якщо після прийняття рішення про міський бюджет повноваження щодо виконання функцій або надання послуг, на яке затверджене бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника коштів міського бюджету до іншого, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, якому це доручено за процедурою, визначеною частиною 6 статті 23 Бюджетного кодексу України.

26. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну  комісію Сквирської міської ради з питань планування бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку і голову Сквирської міської ради Валентину ЛЕВІЦЬКУ.

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                                         Валентина ЛЕВІЦЬКА

додатки завантижити тут

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проєкту рішення Сквирської міської ради

«Про бюджет Сквирської міської   територіальної громади

на 2022 рік»

 

Інформація про соціально-економічний розвиток покладений в основу бюджету Сквирської міської територіальної громади

на 2022 рік          

Робота органу місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій громади всіх сфер діяльності направлена на виконання пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку, забезпечення першочергових потреб мешканців громади, розв’язання гострих соціальних питань.

Серед основних завдань соціального і економічного розвитку Сквирської міської територіальної громади є: своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, комунальних підприємств, що фінансуються з бюджету, та недопущення утворення простроченої кредиторської заборгованості за такими виплатами, своєчасна оплата енергоносіїв, забезпечення належного співфінансування проектів та заходів, які забезпечуються за рахунок трансфертів з державного бюджету у розмірах визначених законодавством, фінансове забезпечення виконання власних та делегованих повноважень, фінансове забезпечення виконання головними розпорядниками бюджетних коштів їх планів діяльності відповідно до повноважень, забезпечення належної життєдіяльності населення.

Аналіз тенденцій соціально-економічного розвитку громади свідчить, що економіка громади розвивається під впливом складних і не завжди передбачуваних процесів, зумовлених наслідками соціально-економічних змін в країні.

 Економічна стабільність громади забезпечується діяльністю суб'єктів господарської діяльності, сільськогосподарськими товаровиробниками, підприємствами  комунального господарства, торгівлі та сфери послуг, малим та середнім бізнес.

 

Промисловість

 

На території громади протягом 2021 року працювало 14 промислових підприємств. Інноваційною діяльністю в районі займаються Сквирська філія ТОВ «Грона», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», підприємства легкої промисловості та сільськогосподарські підприємства району ТОВ ”АФ Колос”, ФГ “Нота”, ТОВ «Євросід». Успішно розвиваються та впроваджують свою діяльність ТОВ "АгрохолдингСквира" та ТОВ «Сквирський завод продтоварів». Найпоширенішими напрямками інноваційної діяльності в районі залишаються оновлення продукції та освоєння нових технологій. Реалізацію інноваційної продукції здійснювали 24 промислові підприємства або 7% від загальної кількості промислових підприємств Київської області, серед яких ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», що входить у п’ятірку найбільших в області.

На підприємствах у 2021 році тривала робота, спрямована на підвищення ефективності виробничого потенціалу за рахунок розширення та модернізації виробничих потужностей, удосконалення існуючих технологій, оновлення асортименту продукції. Так, у звітному періоді відновлено роботу ТОВ «Сквирський завод продтоварів» після реконструкції існуючих виробничих потужностей введено в дію цех з перероблення молока, виробництва масла та сиру.

 

Агропромисловий комплекс

 

Агропромисловий комплекс є важливою складовою як економіки держави, так і Сквирської територіальної громади,  стан справ в якому впливає на рівень і якість життя населення, створює  соціально – економічні умови сільського розвитку.  Сквирщина зі своїми сприятливими кліматичними умовами та інвестиційним потенціалом може нарощувати сільськогосподарське виробництво і тим самим забезпечувати потребу  громади у сільськогосподарській продукції.

Найбільше природне багатство Сквирщини – її благодатні землі, значна частина яких чорноземи. Земельний фонд Сквирської територіальної громади становить близько 87,3 тис. га. Сільськогосподарські угіддя займають понад 72,9 тис. га, в тому числі ріллі більше  66,4 тис. га.

Пріоритетним напрямком сільськогосподарського виробництва Сквирської міської територіальної громади, відповідно до його природно кліматичних умов є вирощування зернових, зернобобових та технічних культур, зокрема пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, ріпаку, соняшнику,  та виробництво свинини, молока в галузі тваринництва. Приділяється серйозна увага на допоміжні галузі – овочівництво, садівництво, картоплярство.

Найбільшими сільськогосподарськими товаровиробниками і платниками податків (у відсотках до загальної суми надходжень бюджету) є ТДВ Шамраївський цукровий завод – 5,3%; ПП АФ Розволожжя – 3,4%; СГПП ім. Гагаріна – 2,1%; ПП Новагрос – 1,6%; ПП АС Малолисовецька – 1,6%. Надходження до бюджету громади від сільськогосподарських товаровиробників складають понад 30%.

Кожне підприємство самостійно приймає рішення про спрямування  коштів на впровадження нових технологій в галузі тваринництва та рослинництва для підвищення ефективності виробництва  що дає можливість працювати на результат.

За останні роки зросли обсяги капітальних інвестицій в агропромисловий комплекс району, найбільше - в сільгоспмашини та обладнання. Це пов’язано і з розширенням посівних площ, і з бажанням оновити парк існуючого обладнання. З цією метою фізичні та юридичні особи територіальної громади ефективно використовують і бюджетні кошти за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Для отримання фінансової підтримки шляхом часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, придбаних за власні або за кредитні кошти з початку року до розпорядників бюджетних коштів звернулося 5 сільськогосподарських підприємств громади, яким компенсовано 487594 грн.

Урядовою програмою підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів у 2021 році скористалося 7 с/г підприємств Сквирської міської територіальної  громади, яким виплачено компенсаційні виплати на суму 784044 грн.

Дотацію за приріст корів власного відтворення згідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції отримали  2 підприємства на суму 989802 грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року  № 107 (зі змінами) «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» Сквирською міською радою  прийнято та розглянуто 61 пакет документів від фізичних та юридичних осіб для отримання дотації за наявні 2652 бджолосім’ї  і  нараховано 530400грн..

Державна підтримка сільського господарства є об'єктивною необхідністю для розвитку сільськогосподарського підприємництва і вважається запорукою розвитку економіки в цілому.

 

Енергоефективність

 

Одними з найгостріших проблем України на сучасному етапі її розвитку, від вирішення яких значною мірою залежить рівень економічного і соціального розвитку суспільства, є проблеми стабільного енергозабезпечення та ефективного використання енергоресурсів. Для нашої громади також, як і для багатьох міст України, характерною є значна енерговитратність сфер економіки, комунальної, бюджетної та соціальної.

В структурі видатків бюджету Сквирської міської територіальної громади значний обсяг витрат  становлять видатки на енергоносії, а саме 16 % від доходів загального фонду бюджету, що складає у 2021 році – 29598,2 тис.грн. Враховуючи викладене вище, проблема економії енергетичних ресурсів є однією із найбільш актуальних для громади.

З метою забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів підприємствами житлово-комунального та міського господарства, бюджетними закладами та установами, населенням Сквирської міської ради, скорочення бюджетних витрат на використання енергоресурсів, удосконалення системи енергоменеджменту, підвищення культури енергоспоживання розроблена Програма енергозбереження та енергоефективності Сквирської міської ради на 2022-2026 роки.

Протягом 2021 року проведено капітальний ремонт будівлі (заміна вікон і утеплення фасаду) «Сквирського РЦДЮТ» в м.Сквира та капітальний ремонт будівлі (заміна вікон і дверей) Сквирського академічного ліцею.

Транспорт та дорожнє господарство

 

В сфері транспорту та дорожнього господарства Сквирська міська рада спрямовує свою роботу на забезпечення належної якості та безпеки пасажирських перевезень за рахунок всебічної співпраці з перевізниками та поліпшення якості дорожнього покриття.

Протягом 2021 року Сквирська міська рада не проводила конкурси з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування, оскільки відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» не мала відповідних повноважень. Після внесення змін до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» розроблено проєкт регуляторного акта «Про затвердження Умов конкурсу з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сквирської міської територіальної громади», який надіслано до Державної регуляторної служби України для погодження та отримання висновку. На даний час Сквирська міська рада спільно із старостами формує маршрутну мережу автобусних маршрутів загального користування, забезпечення організації пасажирських перевезень на яких покладається на виконавчий комітет Сквирської міської ради, які будуть винесені на конкурс. Паралельно формується склад конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Сквирської міської територіальної громади.

Протягом 2021 року Сквирська міська рада неодноразово зверталася до Білоцерківської РДА щодо проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах, що не виходять за межі району (внутрішньорайонні маршрути) в зв’язку із закінченням терміну дії договорів з фізичними особами-підприємцями, які виконували перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування віднесених до компетенції Сквирської районної державної адміністрації та не виходили за межі колишнього Сквирського району.

Зверталися до Управління пасажирських перевезень Київської облдержадміністрації, з метою усунення систематичних порушень з боку недобросовісних перевізників.

Приділяється значна увага політиці в галузі пасажирських перевезень та намагалися, в межах свої повноважень, задовольняти потреби населення громади в безпечності та якості надання послуг з пасажирських перевезень та підвищенню рівня забезпечення населення громади якісними автобусними пасажирськими перевезеннями, у т.ч. пільговими.

Відповідно до Стратегії розвитку Сквирської міської територіальної громади буде розроблена та подана на розгляд сесії міської ради Програма пільгового перевезення та Програма «Соціальне таксі» для забезпечення доступу осіб з додатковими потребами до транспортних послуг ( з дотриманням інклюзивних вимог).

У зв’язку зі зменшенням попиту на послуги пасажирського транспорту та введеними обмеженнями у зв’язку із запровадженням на території України карантину через розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 значно зменшився пасажиропотік, в наслідок чого перевізники зазнають значних збитків.

У зв’язку зі зменшенням попиту на послуги пасажирського транспорту та введеними обмеженнями у зв’язку із запровадженням на території України карантину через розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 значно зменшився пасажиропотік, в наслідок чого перевізники зазнають значних збитків.

 

  • підприємництва

 

Мікро-, малі та середні підприємства становлять більшу частину у структурі економіки Сквирської міської територіальної громади. Саме ці підприємства протягом 2021 року найбільше страждали від карантинних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Для збереження існуючих робочих місць та підтримки малого та середнього бізнесу в умовах пандемії служба зайнятості надає допомогу по частковому безробіттю роботодавцям та ФОП, які в період COVID-19 вимушено зупинили свою діяльність. У 2021 році до Сквирської районної філії КОЦЗ надійшов 1 пакет документів від ТОВ «Сквиратекс», по 129 особам винесено позитивне рішення, виплачено 381 829,19 грн. Також було виплачено заборгованість за 2020 рік  п’яти ФОП в сумі 56528 грн.

З метою ефективного проведення заходів щодо здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності проводилася робота по розробці регуляторних актів. Сквирською міською радою протягом січня – листопада прийнято 8 регудяторних актів та 2 знаходиться в Держаній регуляторній службі України на погодженні.

Всього станом на 01.10.2021 року, в громаді зареєстровано 1853 суб’єктів підприємницької діяльності, 723 юридичних осіб та 1130 фізичних осіб- підприємців.

У звітному періоді загальна кількість прибуткових середніх, малих та мікро підприємств загалом по регіону становить 44 - юридичних осіб та 785 -  фізичних осіб. 

Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього  підприємства за ІІІ квартал 2021 року становить 236,4 млн. грн.

Однією з передумов економічного розвитку є якісна інфраструктура підтримки підприємництва. Станом на 01.12.2021 року, у районі функціонує 12 об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва, а також інформаційно-консультативні послуги суб’єктам підприємницької діяльності надають адміністратори та державні реєстратори Центру надання адміністративних послуг, районний центр зайнятості.

 

Інвестиційна діяльність

 

Сквирською міською радою вживаються заходи щодо поліпшення інвестиційної привабливості громади та збільшення обсягів надходжень вітчизняних та іноземних інвестицій. Проте, у зв’язку із погіршенням фінансового стану підприємств через уповільнення ділової активності, а також обмежені обсяги кредитування банківськими структурами реального сектору економіки спостерігається тенденція до значного падіння обсягів капітальних інвестицій, освоєних підприємствами та організаціями в усіх областях України.

З метою формування позитивного іміджу, підвищення інвестиційної привабливості Сквирської міської радою формується база вільних земельних ділянок та об’єктів незавершеного будівництва, які пропонуються інвесторам.

Відділом капітального будівництва, комунального власності та ЖКГ затвердженно Переліки першого та другого типу об’єктів комунальної власності територіальної громади, що підлягають передачі в оренду на аукціоні та без проведення аукціону. Затвердженими переліками, станом на 01.12.2021 року охоплено 71 об’єкт нерухомого майна. В електронній торговій системі, через особистий кабінет організатора оренди, внесена інформація по об’єктах, щодо яких прийнятті відповідні рішення. Опрацьовано 17 електронних заяв від потенційних орендарів. Підготовлено 20 оголошеннь про передачу майна комунальної власності через аукціон, які планується до кінця року розмістити в електронній торговій системі для проведення безпосереднього аукціонних процедур.

Згідно рішень Сквирської міської ради 120 земельних ділянок, загальна площа яких становить близько 200,0 га, включені до переліку земельних ділянок для підготовки лотів з продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону.

Протягом 2021 року  проведено розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Шамраївка, с. Пустоварівка та земельної ділянки, яка знаходиться в оренді ТОВ «Агрохолдінг Сквира» м.Сквира.

На разі триває підготовка документації для здійснення продажу земельної ділянки комунальної власності ТОВ «Агрохолдінг Сквира».

Сквирська міська територіальна громада має наявні дві вільні земельні ділянки комунальної власності в с. Рогізна, які пропонуються інвесторам:

  •  земельна ділянка площею 9,8156 га, (кадастровий номер 3224086200:05:014:0010);  
  • земельна ділянка площею 39,0000 га, (кадастровий номер 3224086200:05:002:0016).

 

Зовнішньоекономічна діяльність

 

Обсяги експортних операцій забезпечуються за рахунок таких підприємств як ТОВ фірма «Грона», ТОВ „Сквирський комбінат хлібопродуктів”, ТОВ «Сквиратекс», ТДВ «Сквирський вентиляторний завод», ТОВ "Вікбуд-Трейд".

Підприємства громади здійснюють зовнішньоторговельні операції з такими країнами: Німеччиною, Ізраїлем, США, Кубою, Казахстаном, Киргизстаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Грузією, Вірменією, Молдовою.

Розвиваються експортоорієнтовані підприємства громади, які здійснюють зовнішньоторговельні операції з партнерами близько 80 країн світу. Основу товарної структури експорту промислових підприємств громади від загального експорту складають: товари харчової промисловості та текстильні вироби.

 

Ринок праці

 

Протягом 9 місяців 2021 року за послугами до Сквирської районної філії для отримання статусу безробітного звернулася 514 осіб, в тому числі 18 військовослужбовців, 282 особи-жінки, 132 особи-молодь до 35 років.

Загалом упродовж січня-вересня 2021 року на обліку в районній службі зайнятості перебувало 887 безробітних особи, в тому числі на обліку перебувало 2 внутрішньопереміщені особи, 27 військовослужбовців та 327 осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні (упродовж 9 місяців 2020 року на обліку в районній службі зайнятості  перебувало 848 безробітних осіб). 

Станом на 01.10.2021 року на обліку в Сквирській районній філії перебуває 269 безробітних осіб, допомогу по безробіттю станом на звітну дату отримує 247 осіб.

Рівень безробіття станом на 01.10.2021року становить - 1,4% (рівень безробіття станом на 01.10.2020 року становив - 1,43%)

За січень-вересень 2021 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 575осіб (474 особи працевлаштовано за направленням служби зайнятості, 68 осіб працевлаштувалися самостійно).

На обліку в звітному періоді  перебувало 346 особи, із категорії соціально незахищених (45-один з батьків, які мають двох і більше дітей до 6 років, 225- особи передпенсійного віку та інші), це 39,0% від загальної чисельності незайнятих.

Із числа соціально незахищених громадян у січні-вересні 2021 року працевлаштовано 127 осіб, рівень працевлаштування даної категорії становить 36,7%.

У січні-вересні 2021 року року на обліку перебувало 83 особи з  обмеженими фізичними можливостями (інваліди I-III групи), з них: 38-жінки, 10 осіб-молодь до 35 років. За звітний період 20 осіб працевлаштовано. 1 особі з обмеженими фізичними можливостями було запропоновано індивідуальний супровід. Особа була працевлаштована на посаду охоронника.

Рівень працевлаштування людей з особливими потребами в Сквирській районній філії за січень-вересень 2021 року становить 24,1%.

 

Містобудівна діяльність

 

Розроблення містобудівної документації є одним з головних напрямів діяльності для обґрунтування основних довгострокових та поточних пріоритетів регіонального розвитку, динамічного збалансованого соціально-економічного розвитку територій. 

Розроблено Програму розробки містобудівної документації для використання територіальною громадою м.Сквира на період 2021-2024 років.

Триває виготовлення генерального плану для сіле Буки.

Виготовлені генеральні плани для сіл Кривошиїнці, Антонів, Рогізна, Шапіївка, Токарівка, Тхорівка, Малі Лисовці, Миньківці.

Генеральні плани сіл Малі Лисовці, Миньківці, Кривошиїнці, Цапіївка, Пищики, Безгуляки, Шапіївка пройшли розгляд архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації.

 

Надання адміністративних послуг

 

Для забезпечення належних умов з максимального наближення сервісу держави до кожного мешканця Сквирської територіальної громади 22.12.2021 у Сквирській міській раді утворено Центр надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП).

Організація надання адміністративних послуг у ЦНАП здійснюється адміністраторами, державними реєстраторами та сектором ведення Реєстру територіальної громади відділу адміністративних послуг Сквирської міської ради. Крім цього 23.02.2021 рішенням Сквирської міської ради № 41-5-VIII старостам надані повноваження на здійснення окремих функцій адміністратора ЦНАП.

Прийом суб’єктів звернень у ЦНАП становить шість днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід, в середу до 20:00.

Рішенням виконкому Сквирської міської ради № 7/28 від 07 грудня 2021 року затверджений перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, в кількості 262, серед яких послуги державних реєстраторів ЦНАП, послуги Головного територіального управління юстиції в Київській області, Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Сквирської міської ради, відділу містобудування та архітектури, служби  у справах дітей, відділу з питань земельних ресурсів та кадастру, Сквирського сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Київській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, Державного агентства водних ресурсів України, Державної інспекції містобудування та архітектури тощо.

У 2021 році забезпечено підключення працівників ЦНАП до інформаційної системи «Вулик», програмного комплексу «Соціальна громада», Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Реєстру територіальної громади, Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та розпочато надання адміністративних послуг за їх допомогою.

Протягом 2021 року на офіційному сайті Сквирської міської ради утворена веб-сторінка ЦНАП з інформацією щодо порядку надання адміністративних послуг, їх переліку, графіком прийому громадян, тощо.

У зв’язку з набранням 23 серпня 2021 року чинності Закон України «Про внесення змін до  Закону  України  «Про  Єдиний  державний  демографічний  реєстр  та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», забезпечена можливість використовувати електронні копії паспортних документів, відображених у мобільному «Дія» за допомогою засобів інформаційної системи «Вулик».

За результатами 11 місяців у ЦНАП надано 19567 адміністративних послуг.

 

Проект бюджету на 2022 рік ґрунтується на розрахункових прогнозних показниках економічного та соціального розвитку, виходячи з аналізу статистичних показників розвитку територіальної громади за попередні та поточний роки з урахуванням показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 р. № 586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022 - 2024 роки».

Програмними пріоритетами формування бюджетної політики Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік є прогнозування збалансованих показників бюджету та  оптимальність витрачання бюджетних коштів.

В основу формування обсягів доходів і видатків бюджету Сквирської  міської територіальної громади на 2022 рік покладено вимоги положень Конституції України, Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України, інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

При складанні проекту дохідної частини бюджету міської територіальної громади на 2022 рік було враховано:

-статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2020 рік, очікувані макропоказники Мінекономрозвитку на 2021 рік та прогнозні на 2022 рік;

-рішення Сквирської міської ради про встановлення на території громади місцевих податків і зборів та їх ставок;

-фактичне виконання дохідної частини місцевих бюджетів, які увійшли до складу Сквирської  міської територіальної громади за результатами 2018 – 2020 років, 11 місяців 2021 року та очікувані надходження 2021 року;

- контингент платників та  економічні показники, які впливають на обсяг платежів від бюджетоутворюючих платників.

Під час визначення показників проєкту бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік враховані показники, визначені Бюджетною декларацією на 2022 – 2024 роки, Законом України « Про Державний бюджет України на 2022 рік». Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 2393 гривні, з 1 липня - 2508 гривень, з 1 грудня - 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня - 2100 гривень, з 1 липня - 2201 гривня, з 1 грудня - 2272 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 2618 гривень, з 1 липня - 2744 гривні, з 1 грудня - 2833 гривні;

працездатних осіб: з 1 січня - 2481 гривня, з 1 липня - 2600 гривень, з 1 грудня - 2684 гривні;

працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня - 2102 гривні;

працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів: з 1 січня - 2102 гривні;

працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури: з 1 січня - 1600 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 1934 гривні, з 1 липня - 2027 гривень, з 1 грудня - 2093 гривні.

Розмір мінімальної заробітної  плати у 2022 році:

у місячному розмірі: з 1 січня - 6500 гривень, з 1 жовтня - 6700 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня - 39,26 гривні, з 1 жовтня - 40,46 гривні.

Враховані обсяги міжбюджетних трансфертів на 2022 рік, визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Планові показники бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік збільшені на 3 776 423,00 грн. порівняно із  показниками Прогнозу бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022-2024 роки згідно рішення Сквирської міської ради № 02-11-VIII від 02.09.2021 року. На збільшення планових показників вплинули:

  • прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевому бюджету Сквирської міської територіальної громади зменшений на 5 663 400,00 гривень;
  • згідно додатку № 5 до проєкту рішення Київської обласної ради « Про обласний бюджет Київської області на 2022 рік» збільшено розмір дотації на  здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету на 110 800,00 грн.; зменшено обсяг іншої субвенції (допомога особам, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС) на суму 178 300,00 грн.; додано планові показники субвенції на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 952 023,00 грн;
  • згідно проведеного аналізу надходжень за 11 місяців 2021 року до бюджету Сквирської міської територіальної громади, контингенту платників у 2021 році, інформації ГУ ДПС в Київській області  станом на 01.12.2021 року про суми нарахованих та сплачених податків та/або зборів, суми податкового боргу та надмірно сплачених податків та/або зборів до бюджету Сквирської міської територіальної громади, планові показники бюджету на 2022 рік по доходам (без урахування міжбюджетних трансфертів) збільшені на 7 020 300,00 грн. по загальному фонду та 535 000,00 грн.

Планові показники надходжень на 2022 рік складено  виходячи із загальних принципів формування місцевих бюджетів та нормативів відрахувань  загальнодержавних податків та зборів до бюджетів територіальних громад, визначених Бюджетним кодексом України,  з урахуванням статей 64, 69-1 Бюджетного Кодексу України.

Загальний обсяг доходів Сквирської міської територіальної громади  на 2022 рік встановлений в сумі 293 049 823,00  грн.  в тому числі загального фонду 291 399 423,00 грн, та спеціального фонду 1 650 400,00 грн.

Обсяг доходів загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади  (з урахуванням трансфертів)  встановлений в сумі 291 399 423,00 грн., в тому числі: власні надходження – 187 841 100,00   грн., освітня субвенція  з державного бюджету – 99 409 000,00 грн., дотація – 1 725 600,00 грн та субвенції з обласного бюджету – 2 423 723,00 грн.

      Сумарний розрахунковий обсяг доходів загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2022 рік розрахований  в сумі 187 841 100,00 грн із збільшенням  проти очікуваних надходжень 2021 року на суму 991 686,17 грн. або на 0,5%.

 

Динаміка надходжень до загального фонду  бюджету Сквирської міської територіальної громади (без урахування міжбюджетних трансфертів) у 2020-2022 роках

                                                                                                                   грн.

Код

Найменування

Фактичні надходження 2020 р (за мінусом Великополовецької с/р)

Очікувані надходження 2021р

Прогнозні показники 2022р

Темп росту  план надх у 2022 році до факту 2021р

 
 

11010000

Податок та збір на доходи фізичних осіб

107 269 600,00

116 355 414,68

121 289 600,00

104,2%

 

11020000

Податок на прибуток підприємств

118 300,00

144 388,88

26 000,00

18,0%

 

13000000

Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів

560 600,00

315 101,19

313 700,00

99,6%

 

14000000

Внутрішні податки на товари та послуги (Акцизний податок)

7 276 400,00

8 212 254,81

7 900 500,00

96,2%

 

18000000

Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України( в т. ч. податок на майно та єдиний податок)

55 130 600,00

58 451 319,97

55 823 100,00

95,5%

 

18010000

Податок на майно:

18 369 300,00

22 155 479,82

20 723 100,00

93,5%

 
 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

1 321 700,00

3 142 544,93

1 673 100,00

53,2%

 
 

Плата за землю

16 957 300,00

18 890 001,56

18 950 000,00

100,3%

 
 

Транспортний податок

90 300,00

122 933,33

100 000,00

81,3%

 

18050000

Єдиний податок

36 761 300,00

36 295 840,15

35 100 000,00

96,7%

 

22010000

Плата за надання адміністративних послуг

1 528 700,00

1 795 554,37

1 752 500,00

97,6%

 

22080000

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном

73 970,00

348 364,06

400 100,00

114,9%

 

22090000

Державне мито

284 900,00

319 491,01

317 900,00

99,5%

 
 

Інші

2 176 230,00

907 524,86

17 700,00

2,0%

 

Усього ( без врахування трансфертів )

174 419 300,00

186 849 413,83

187 841 100,00

100,5%

 

 

Основними бюджетоформуючими джерелами доходів загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок. Питома вага зазначених платежів в загальному обсязі надходжень до загального фонду бюджету міської територіальної громади на 2022 рік складає 93,3 %.

Основним джерелом надходжень міської територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого в обсязі доходів загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади, без урахування міжбюджетних трансфертів на 2022 рік складає 64,6 %.

Податок на доходи фізичних осіб  обраховано  згідно статті 64 Бюджетного Кодексу України з урахуванням росту показника мінімальної заробітної плати, постійного моніторингу стану розрахунків з бюджетом сільськогосподарських товаровиробників по податку утриманому з виплаченої орендної плати за земельні частки (паї).

 Податок на доходи фізичних осіб запланований    на 2022 рік  в розмірі 121 289 600,00 грн., що на 4 934 185,32  грн. більше ніж очікувані надходження  цього податку у 2021 році  Темп росту цього податку 104,2%.

Основною складовою податку на доходи фізичних осіб є податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами у вигляді заробітної плати. На 2021 рік прогноз надходжень по цьому виду податку складає 94 109 600,00 грн  грн. Темп росту цього податку 105,8%. Найбільшими платниками до бюджету Сквирської міської територіальної громади по податку на доходи фізичних осіб є відділ освіти Сквирської міської ради, ТОВ фірма Грона, ТДВ «Шамраївський цукровий завод», ТОВ Сквирський КХП, ПП АФ Розволожжя,  ТОВ «Шамраївський цукор», ,  заклади охорони здоров’я, Сквирська міська рада, Сквирський ПНІ, ТОВ АФ «Колос».

       Податок на прибуток підприємств  комунальної власності на 2022 рік прогнозується в сумі 26 000,0 грн. Показники 2022 року заплановані зі зменшенням  на 118 388,88 грн проти надходжень  2021року. У 2021 році відділ з управління комунальним майном сплатив борг по податку на прибуток в сумі 118 145,83 грн. Також платниками цього податку є Редакція газети «Вісник Сквирщини» та  КП « Сквираблагоустрій».

         Рентна плата та плата за використання  інших природних ресурсів  обрахована в сумі 313 700,00 грн. ( в т. ч. рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 231 000,00 грн., рентна плата за користування надрами – 82 700,00 тис. грн.).  Рентна плата запланована на рівні надходжень 2021 року та за мінусом помилково сплачених коштів ДП «Кліринг Агро» 1 500,00 грн. Платником рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є ДП «Білоцерківське лісове господарство»

Пунктами 161, 162 статті 64 «Склад доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад» Бюджетного кодексу України встановлено, що 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні  та ввезеного на митну територію України пального у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зараховуються до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування автоматично:

  1. у першому півріччі поточного бюджетного періоду – пропорційно до обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за друге півріччя попереднього бюджетного періоду в загальному обсязі такого реалізованого пального в цілому по Україні за друге півріччя відповідного бюджетного періоду;
  2. у другому півріччі поточного бюджетного періоду – пропорційно до обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя поточного бюджетного періоду в загальному обсязі такого реалізованого пального в цілому по Україні за перше півріччя відповідного бюджетного періоду.

                                                                                  

Акцизний податок з пального, виробленого в  Україні

(ККД 14021900)

Фактичні надходження по роках:            

2018 р.                                                                         1 061 742,98 грн;

2019 р                                                                          1 023 022,90 грн;

2020 р.                                                                         1 219 439,26 грн;

2021 р. очікувані                                                    1 321 921,51 грн;

План на 2022 рік                                                        1 200 000,00 грн.

 

 

Акцизний податок з пального, ввезеного на митну територію України (ККД 14031900)

Фактичні надходження по роках:

2018 р.                                                                         4 347 611,20 грн;

2019 р.                                                                         4 201 639,60 грн;

2020 р.                                                                         4 262 664,54 грн;

2021 р. очікувані                                                    4 374 652,26 грн;

План на 2022 рік                                                        4 200 000,00 грн.

 

Прогнозні надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 2022 рік розраховані  в сумі 2 500 500,00 грн. У 2021 році акцизний податок сплачували 77 суб’єктів господарювання з яких новим платником цього податку є ТОВ «Фора» (сплата у 2021 році 672 134,00 грн).

До місцевих податків і зборів належать:

  • податок на майно;
  • єдиний податок;

Відповідно до статті 265 розділу XII Податкового кодексу України з            01 січня 2015 року до складу податку на майно включаються:

  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • плата за землю;
  • транспортний податок.

Ставки по місцевих податків та зборів встановлені рішеннями Сквирської міської ради від 14 липня 2021 року: № 03-9-VIII «Про затвердження розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб підприємців»; № 04-9-VIII «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку»; № 05-9-VIII «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки запланований на 2022 рік зі зменшенням проти очікуваних надходжень у 2021 році на 1 469 444,93 грн у зв’язку зі сплатою у 2021 році боргів по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості. Планові показники на 2022 рік складають 1 673 100,00 грн.

Вагомим джерелом формування доходів місцевих бюджетів є плата за землю. Плата за землю формується із земельного податку та орендної плати за земельні ділянки.

 У структурі загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади плата за землю складає 10,1%.

Показник  надходження плати за землю обраховано виходячи з динаміки фактичних надходжень до місцевих бюджетів Сквирського району, які увійшли до складу Сквирської міської територіальної громади за попередні роки  та контингенту платників. Розрахунок плати за землю на 2022 рік проведено у розрізі юридичних та фізичних осіб за видами земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, без врахування індексації нормативно- грошової оцінки земельних ділянок

 Планові показники 2022 року по платі за землю становлять 18 950 000,00  грн. зі збільшенням проти очікуваних надходжень 2021 року на 59 998,44 грн.Тем росту планових показників 2022 року до очікуваних надходжень 2021 року складає 0,3%.

Планові показники транспортного податоку з юридичних осіб на 2022 рік складає  100 000,00 грн. Платниками цього виду податку є ФГ «Нота», ПП «Новагрос», ДП «Кліринг Агро», ПП Росава Агро».

Єдиний податок на 2022 рік складає – 35 100 000,00 грн. з них єдиний податок з юридичних осіб – 2 900 000,00 грн.; єдиний податок з фізичних осіб – 17 700 000,00 грн; єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий(звітний) рік дорівнює або перевищує 75%  – 14 500 000,00 грн. При плануванні враховано норму зарахування єдиного податку у 2021 році  до місцевих бюджетів 100%. Причинами зменшення планових показників на 2022 рік є авансові платежі у 2021 році на суму 900 000,00 грн.

      Плата за надання адміністративних послуг обрахована на основі очікуваних надходжень 2021 року  і становить – 1 752 500,00 грн.

Планові надходження від орендної плати за користування  майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності на 2022 рік обраховано в сумі 400 100,00 грн.

Передача в оренду майна комунальної власності Сквирської міської територіальної громади регулюється наступними нормативними документами:

- Законом України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 року № 157-ІХ;

- Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 року
№ 483;

- рішенням Сквирської міської ради  від 8 червня 2021 року № 22-8-VIII  «Про впорядкування питань оренди комунального майна».

Прогноз надходження державного мита до бюджету на 2022 рік розраховано з врахуванням динаміки  надходжень за 2018-2021 роки. Планові показники на 2022 рік  складають 317 900,00 грн.

Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами  обрахована згідно очікуваних надходжень цього податку у 2021 році та договорів оренди водних об’єктів – 16 200,00 грн

       Кошти від реалізації безхазяйного майна  заплановані на 2022 рік – 300,00 грн.

        Також у 2022 році заплановані надходження адміністративних штрафів та інших санкцій в сумі 1 200,00 грн.

Відповідно до Закону про Державний бюджет України на 2022 рік освітня субвенція Сквирської міської територіальної громади становить 99 409 000,00 грн.

     Також з обласного бюджету передбачені трансферти:

  • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету 1 725 600,00 грн.
  • субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 952 023,00 грн;

інші субвенції з місцевого бюджету (допомога особам, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС) – 471 700,00 грн.

Доходи спеціального фонду сформовано за рахунок екологічного податку та  власних надходжень бюджетних установ. По спеціальному фонду Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік прогнозовано  суму надходжень 1 650 400,00 грн., в тому числі  :

- власні надходження бюджетних установ – 1 565 000,00 грн.,

- екологічний податок – 85 400,00 грн.

 

Видаткова частина міського бюджету  на 2022 рік сформована в межах наявного  фінансового ресурсу  та  визначення в обсязі 293 049 823,00 грн.  У тому числі видатки загального фонду складають 286 199 423,00 грн., видатки спеціального фонду становлять 6 850 400,00 грн.

Бюджет громади сформовано з урахуванням принципів раціонального використання бюджетних коштів, підвищення ефективності видатків та концентрації їх на пріоритетних напрямках.

Ключовим завданням бюджетної політики залишатиметься забезпечення економічної стабільності, стійкості та збалансованості бюджетної системи.

Обсяг видатків загального фонду на галузі бюджетної сфери становить 272 259 423,00 гривень з них:

- державне управління – 35 767 400,00 гривень (питома вага у видатках загального фонду – 13,1%)

- освіта – 194 938 223,00 гривень (71,6 %);

- охорона здоров’я – 12 335 400,00 гривень (4,5 %);

- соціальний захист та соціальне забезпечення – 12 851 700,00 гривень (4,7 %);

- культура – 12 752 500,00 гривень (4,7 %),

- фізична культура і спорт – 3 614 200,00 гривень (1,4 %).

Обсяг видатків загального фонду міського бюджету на 2022 рік у розрізі структури видатків становить:

  • заробітна плата з нарахуваннями – 233 093 723,00 грн.
  • придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів – 101 000,00 грн.
  • забезпечення продуктами харчування – 3 360 000,00 грн.
  • оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 35 975 402,00 грн.
  • інші виплати населенню – 3 367 100,00 грн.
  • інші видатки – 10 302 198,00 грн.  

 

КПКВ 0100 Державне управління

На галузь «Державне управілння» у 2022 році планується спрямувати 35 767 400,00 гривень. На утримання апарату Сквирської міської ради та структурних підрозділів за КПКВК 0110150 «Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад» планується спрямувати кошти у сумі 35 037 800 гривень, що більше на 3 253 700,00 гривень передбачених видатків на 2021 рік.

Заробітна плата з нарахуваннями на утримання 131 штатної одиниці становить 32 506 000,00 гривень. Середня заробітна плата на одного працюючого складе 16 949,11 гривень. Видатки з оплати комунальних послуг та енергоносіїв передбачені у сумі 1 512 800,00 грн., інші поточні видатки – 1 019 000,00 гривень. 

У складі інших видатків на 2022 рік передбачені кошти:

-на фінансування програми фінансового забезпечення представницьких витрат та інших видатків, пов»язаних з діяльністю Сквирської міської ради на 2021-2025 роки за КПКВК 0110180 «Інша діяльність у сфері державного управління»  у сумі 350 000,00 гривень.

- на фінансування програми розвитку архівної справи на 2022-2026 роки планується використати 379 600,00 гривень.

 

 

КПКВ 1000 Освіта

 

Видатки по галузі «Освіта» передбачені у сумі 194 938 223,00 грн, з них за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету  передбачено 99 409 000,00 грн, що більше на 3 133 300,00 грн проти передбачених показників у 2021 році.

За рахунок додаткової дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету на виплату заробітної плати непедагогічним працівникам передбачено 1 725 600,00 гривень, та менше на 1 513 900,00 гривень видатків 2021 року.

За рахунок бюджетних призначень у 2022 році передбачено фінансування та утримання: 35 бюджетних установ з них:

-дошкільні навчальні заклади – 6 установ;

- загальноосвітні навчальні заклади – 22 установ;,

- позашкільний заклад ЦДЮТ – 1 установа;

-дитячий будинок 1 установа;

-інклюзивно-ресурсний центр – 1 установа;

-центр професійного розвитку педагогічних працівників – 1 установа;

-школа мистецтв – 1 установа;

-3 установи, що не мають статусу юридичної особи ( господарча група, централізована бухгалтерія, логопедичний пункт).

Штатна чисельність працівників установ освіти  на 01.01.2022 року буде становити 1097,25 одиниць, в тому числі:

- дошкільні навчальні заклади – 155,75 од.;

- загальноосвітні заклади – 790,75 од.;

- дитячий будинок – 20,5 од;

- школа естетичного виховання – 48,0 од.;

- інклюзивно-ресурсний центр – 7,75 од;

- позашкільна освіта –  38,25 од.;

- центр профрозвитку педагогічних працівників – 4,0 од;

- інші заклади освіти (господарча група, централізована бухгалтерія, логопедичний пункт) – 32,25 од.

Педагогічним працівникам, за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету врахована матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу та виплата за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, розмір якої буде визначений після нарахування обов»язкових  виплат та за рахунок економії фонду оплати праці.

Видатки на харчування по установах освіти заплановані в бюджеті в сумі           3 300 000,00 грн., у тому числі на харчування дітей в дошкільних закладах заплановано 1 300 000,000 грн., в загальноосвітніх школах – 1 500 000,00 грн., в дитячому будинку – 500 000,00 гривень.

Організація харчування закладів освіти буде проводиться відповідно до розпорядження голови Сквирської міської ради «Про організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти та дітей дошкільного віку у навчально-виховних комплексах закладах дошкільної освіти громади». Батьківська плата за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах та в дошкільних групах навчально-виховних комплексів  встановлена  у розмірі, що складає 50% від вартості харчування у НВК та ДНЗ сільської місцевості та 60% від вартості харчування у ДНЗ м.Сквира.

Вартість харчування однієї дитини в день в навчально-виховних комплексах (в дошкільних групах) та дошкільних навчальних  закладах  встановлено  в межах  32-40 гривень в день, в дитячому будинку на рівні 90-100 гривень в день на динину.

Загалом у прогнозних показниках загального фонду на 2022 рік галузі «Освіта» враховані видатки на:

- заробітну плату з нарахуваннями на неї – 165 138 523,00 грн.;

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 21 643 800,00 грн.;

- медикаменти та перев’язувальні матеріали – 76 000,00 грн. ;

- харчування – 3 300 000,00 грн. ;

- інші поточні видатки – 4 779 900,00  грн. (придбання паливо-мастильних матеріалів, видатки на відрядження, сплата за телефонний зв’язок та Інтернет, сплата за заправку та ремонт картриджів, придбання миючих та канцелярських товарів, передплата періодичних видань, господарчі товари та ін.).

За рахунок субвенції з державного бюджету передбачені видатки на утримання в частині виплати заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам Інклюзивно-ресурсного центру на суму 1 952 023,00 гривень.

 

КПКВ 2000  Охорона здоров’я

 

Видатки на «Охорону здоров’я» на 2022 рік визначені з урахуванням продовження реалізації заходів реформи фінансування системи охорони здоров’я відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та складають 12 335 400,00 гривень.

З бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2022 рік заплановано фінансування видатків на оплату енергоносів та комунальних послуг в сумі 5 856 400,00 гривень через Програму розвитку та  підтримки комунального некомерційного підприємства  «Сквирська центральна міська лікарня на 2021-2022 роки».

Через Програму розвитку та підтримки комунального некомерційного підприємства «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2022 роки планується утримання фельдшерсько-акушерських пунктів та пункту невідкладної допомоги у сумі 6 409 000,00 гривень.

За рахунок бюджету громади планується спрямуваим кошти у сумі 70 000,00 гривень для реалізації заходів передбачених Програмою з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекціями, пов"язаними з наданням медичної допомоги Комунального некомерційного підпиємства Сквирської міської ради "Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" на 2022-2025 роки.

 

 КПКВ 3000  Соціальний захист та соціальне забезпечення

 

Видатки на «Соціальний захист та соціальне забезпечення» на 2022 рік заплановані в сумі 12 851 700,00  грн. Зокрема на забезпечення соціальними послугами за місцевм проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв»язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю передбачено 9 560 000,00 гривень. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам центру соціальних послуг планується 8 564 000,00  гривень на придбання медикаментів та забезпечення продуктами харчування планується використати 85 000,00 гривень. На оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії передбачено 760 000,00 гривень.

На реалізацію програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Сквирської міської територіальної громади «Турбота» на 2021-2025 роки передбачено спрямувати 851 000,00 гривень у тому числі:

  • на надання інших пільг окремим категоріям громадян відповідно до законодавства – 50 000,00 грн.
  • на надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв»язку – 200 000,00 гривень.
  • на виплату адресної грошової допомоги – 601 000,00 гривень.

На Програму впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань Сквирської міської територіальної громади на 2021-2023 роки передбачено 800 000,00 гривень.

На комплексну програму соціальної підтримкиучасників АТО та операції об"єднаних сил, членів їх сімей, вшанування памяті загиблих (померлих) на 2022-2025 роки спрямовано 300 000,00 гривень.

На Програму щодо організації поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів на 2021-2025 роки передбачено 19 000,00 гривень.

На копмлексну Програму підтримки сім»ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина-успішна громада на 2021-2022 роки 50 000,00 гривень та на проведення заходів з оздоровлення дітей передбачено 200 000,00 гривень

 

 

На Програму призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2022-2025 роки передбачено 600 000,00 гривень.

За рахунок іншої субвенції з місцевого бюджету за рахунок коштів обласного бюджету передбачені видатки на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 471 700,00 гривень.

 

КПКВ 4000  Культура і мистецтво

 

Проєктом розрахунків бюджету на 2022 рік по галузі «Культура і мистецтво» на утримання установ культури видатки передбачені в обсязі 12 752 500,00  грн.

За рахунок бюджетних призначень у 2022 році передбачено фінансування та утримання:

  • 38 сільських бібліотек , 1 ЦБС бібліотека м.Сквира (доросла) та 1 бібліотека для дітей м.Сквира ( 35,5 ставок працівників);
  • музей  (2,25 ставки працівників);
  • 36 клубних закладів, 1 РБК ( 57,5 ставок працівників);
  • 1 бухгалтерія ( 7,0 ставок).

   Загальна штатна чисельність працівників установ культури  на 01.01.2022 року становить 102,25 одиниць.

Запропонований проєкт бюджету на 2022 рік забезпечує згідно чинного законодавства видатки на оплату праці, нарахування на неї, видатки на комунальні послуги та енергоносії по всіх установах  в мінімальному розмірі.

У проєкті бюджету на 2022 рік враховані видатки:

 - на заробітну плату з нарахуваннями на неї – 11 622 000,00  грн;

 - оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 794 100,00 грн;

 - інші  поточні видатки – 336 400,00 грн. 

Передбачені видатки за реалізацію заходів передбачених Програмою розвитку культури Сквирської міської територіальної громади на 2021-2025 роки на суму 150 000,00 гривень.

 

КПКВ 5000 Фізична культура і спорт

 

Проєктом бюджету на 2022 рік передбачені видатки на розвиток фізичної культури та спорту громади в обсязі 3 614 200,00  грн. в тому числі в рамках реалізації Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2025 роки передбачено 250 000,00 гривень на виконання заходів програми.

За рахунок бюджетних призначень за загальним фондом у 2022 році передбачено фінансування та утримання дитячо-юнацької спортивної школи на суму 3 464 200,00 грн. На виплату заробітної плати планується використати 3 110 000,00 гривень на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 178 700,00 гривень,  на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань передбачені видатки в сумі 100 000,00 грн.

Прогнозована штатна чисельність працівників закладу у 2022 році становитиме 19,5 одиниць.

Запропонований проєкт бюджету на 2022 рік забезпечує згідно чинного законодавства видатки на оплату праці, нарахування на неї, видатки на комунальні послуги та енергоносії у розмірі мінімальної потреби.

 

КПКВ 6000 Житлово-комунальне господарство

 

Проєктом бюджету на 2022 рік на проведення заходів із благоустрою передбачено за рахунок загального фонду 11 220 000,00 гривень в тому числі:

  • на організації робіт із благоустрою населених пунктів заплановані видатки за загальним фондом в обсязі 9 400 000,00 гривень;
  • на забезпечення збору та вивезення сміття і відходів – 1 520 000,00 гривень.
  • на заходи та роботи по впорядкуванню комунального майна громади – 300 000,00 гривень.

 

 

КПКВ 7000 Економічна діяльність

 

На «Економічну діяльність» заплановані на 2022 рік по загальному фонду кошти в сумі 2 300 000,00 гривень у тому числі:

  • на поточне утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок місцевого бюджету – 2 000 000,00 гривень.
  • на здійснення заходів із землеустрою 300 000,00 гривень.

На проведення робіт з білощебеневим покриттям планується по наступних об’єктах:

вулиця Гончарна м.Сквира;

вулиця Зарічна м.Сквира;

вулиця Заводська с.Руда;

вулиця Декабристів м.Сквира

вулиця Ольшевського м.Сквира;

вулиця Квітнева с.Безпечна;

вулиця Березина с.Дульцьке;

вулиця Дружби с. Дулицьке.

 

КПКВ 8000  Інша діяльність

 

Проектом бюджету громади на 2022 рік передбачені видатки на реалізацію заходів  Програми Сквирської міської ради «Призов на строкову військову службу, зборова підготовка військовозобов"язаних та приписка громадян до призовної дільниці на 2021-2022 роки» на суму 120 000,00 гривень.

З урахуванням норм статті 24 Бюджетного кодексу України у проєкті  бюджету громади передбачено резервний фонд з обсягом видатків по загальному фонду у сумі  300 000,00 гривень. 

 

КПКВ 9000 Міжбюджетні трансферти

 

В проекті бюджету громади на 2022 рік не передбачені обсяги міжбюджетні трансферти іншим бюджетам.

 

Спеціальний фонд

 

Видатки спеціального фонду бюджету громади на 2022 рік заплановано в сумі 6 850 400,00 гривень. (з них видатки бюджету розвитку 5 200 000,00 грн.)

Видатки бюджетних установ від власних надходжень в 2022 році заплановані в розмірі 1 565 000,00 грн., з них на:   

– продукти харчування дітей в дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах громади за рахунок коштів, що сплачують батьки  в обсязі 1 200 000,00 грн.;

–  заробітну плату з нарахуваннями за рахунок батьківської плати  по Сквирській  дитячій музичній школі в обсязі 250 000,00  грн.;

  • забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування 115 000,00 грн.

На реалізацію заходів з охорони та раціонального використання природних ресурсів за Програмою охорони навколишнього середовища на території Сквирської міської територіальної громади на 2021-2025 роки проєктом бюджету заплановані видатки на суму 85 400,00 грн. за рахунок надходжень екологічного податку.

За рахунок коштів, що передаються із загального фонду бюджету міської громади до спеціального фонду (бюджету розвитку), заплановані видатки в обсязі 5 200 000,00 грн., зокрема на:

  • будівництво Центру надання соціальних послуг по вулиці Соборна, 16 в м.Сквира – 1 500 000,00 грн (спів фінансування);
  • виготовлення проектно-коштористної документації на капітальний ремонт Сквирського академічного ліцею №2 - 950 000,00 грн;
  • виготовлення проектно-кошторисних документацій на капітальний ремонт дорожнього покриття вул.Пустоварівська, від вул.Новоселецька до вул.Слобідська, вул.Папаніна, вул.Партизанська в с.Дулицьке – 200 000,00 грн;
  • виготовлення проектно-коштористної документації на капітальний ремонт Сквирського ЗДО №2 - 50 000,00 грн;
  • розробку містобудівної документації та генерального плану громади -2 500 000,0 грн.

 

Інформація про хід виконання бюджету  Сквирської міської територіальної громади за 9 міясців 2021 року

 

До загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за 9 місяців 2021 року фактично надійшло 213 517 798,74, що складає 102,5% до уточнених планових призначень.

  • загального фонду бюджету за 9 місяців 2021 року  (без урахування трансфертів) фактично надійшло 130 254 758,55  гривень, що становить 107,4% виконання до уточненого планового показника доходів 121 260 040,00 гривень.

Порівняно до надходжень січня – вересня2020 року (за мінусом надходженьВеликополовецької сільської ради) надходження за 9 місяців 2021 року збільшились на10 161 958,55 гривень. Темп росту фактичних надходжень за 9 місяців 2021 року до надходжень відповідного періоду 2020 року становить 108,5%.

У структурі надходжень  доходів загального фонду найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб – 62,8%  , плата за землю – 11,4%, єдиний податок – 18,0%. Інші види надходжень займають незначне місце і становлять 7,8%.

Головним джерелом  надходжень до загального фонду є податок з доходів фізичних осіб. Фактичні надходження по цьому податку за 9 місяців   2021 року складають 81 785 335,53 гривень , що становить 109,4% до  плану на відповідний період. Порівняно з  надходженнями січня – вересня  2020 року   сума надходжень по податку з доходів фізичних осіб збільшилась  на 8 582 035,53 гривень.

У структурі надходжень податку із доходів фізичних осіб найбільшу питому вагу займає податок з доходів фізичних осіб, що сплачується із заробітної плати – 78,9%. Виконання планових показників за 9 місяців 2021 року по цьому виду податку становить 106,2%. Порівняно з  надходженнями 9 місяців 2020 року   сума надходжень по цьому виду податку  збільшилась  на 7 588 893,30 гривень.

По податку з доходів фізичних осіб , що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата (за мінусом Великополовецької сільської ради) спостерігається збільшення надходжень за 9 місяців  2021 року порівняно з відповідним періодом 2020 року на 1 261 516,37 гривень.

Фактичні надходження по платі за землю за 9 місяців   2021 року склали     14 866 536,77 гривень, що становить 118,0% до планових показників  та на 1 811 936,77  гривень більше фактичних надходжень січня-вересня  2020 року. Темп росту фактичних надходжень за 9 місяців 2021 року до надходжень відповідного періоду 2020 року становить 113,9%.

Земельний податок з юридичних осіб займає 19,5% у структурі плати за землю. Фактичні надходження цього податку за 9 місяців   2021 року склали     2 893637,02 гривень, що становить 104,3% до планових показників  та на 134 544,60  гривень більше фактичних надходжень січня-вересня 2020 року. Найбільшим платником земельного податку з юридичних осіб є ДП Укрспирт ( сплата за 9 місяців 2021 року -1 344 995,72 гривень). Податковий борг по даному податку складає 327 050,38 гривень з яких 320 282,74 гривень по ДП Тхорівський спиртовий завод.

Фактичні надходження орендної плати з фізичних осіб за 9 місяців  2021 року склали     1 360 200,00 гривень, що становить 109,6% . Найбільшим платником орендної плати  з фізичних осіб  є Катаєв Л.В. ( сплата за І півріччя 2021 року – 664 731,02  гривень).

Фактичні надходження земельного податку  з фізичних осіб за 9 місяців  2021 року склали     1 685 718,99 гривень, що становить 126,3% до планових призначень  та на 1 338 878,31 більше фактичних надходжень за січень-вересень 2020 року.

Фактичні надходження єдиного податку за 9 місяців   2021 року склали 23 456 427,30 гривень , що становить 101,0% до плану на відповідний період та на 247 672,70 гривень менше фактичних надходжень за січень-вересень 2020 року.

Єдиний податок з фізичних осіб  займає 54,5% у структурі єдиного податку. Фактичні надходження цього податку за 9 місяців  2021 року склали     12 772 157,88 гривень, що становить 105,1% до планових показників  та на 1 771 307 гривень більше фактичних надходжень за січень-вересень  2020 року. По Сквирській територіальній громаді налічується 920 платників , які сплатили єдиний податок  з фізичних осіб за 9 місяців 2021 року.

По єдиному податку  із сільськогосподарських товаровиробників надходження за 9 місяців 2021 року склали 8 531 982,58 гривень при планових показниках 7 900 000,00 гривень, виконання складає 108,0%,  Надходження зменшились  за 9 місяців   2021 року порівняно з надходженнями відповідного періоду  2020 року на 539 929,96 гривень.

Найбільшим платником єдиного податку із сільськогосподарських товаровиробників є ТДВ «Шамраївський цукровий завод» (сплата за 9 місяців 2021 року – 1 367 595,94 гривень).

Фактичні надходження по єдиному податку  з юридичних осіб за 9 місяців 2021 року  складають 2 152 286,84 гривень при планових показниках на відповідний період 3 164 000,00 гривень,  виконання  становить 68,0 %.  Надходження зменшились за 9 місяців 2021 року порівняно з надходженнями відповідного періоду  2020 року на 1 479 112,3 гривень. Зменшення надходжень спричинене сплатою  ТОВ Торговий Дім Грона у І півріччі 2020 року річної суми по єдиному податку з юридичних осіб – 1 544 027,20 гривень.

По акцизному податку виконання за 9 місяців  2021 року складає 73,1%. Станом на 01.10.2021 року до бюджету  не надійшов акцизний податок з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пального) за липень-вересень 2021 року.

 Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за 9 місяців 2021 року більші за надходження відповідного періоду 2020 року на 546 442,9 гривень. Новим платником цього податку у 2021 році є ТОВ ФОРА, яким сплачено за січень-вересень 2021 року акцизного податку 551 490,0 гривень.

Фактичні надходження плати за надання адміністративних послуг за 9 місяців 2021 року склали 1 394 110,75 гривень. Порівняно з надходженнями цього податку  відповідного періоду 2020 року надходження за 9 місяців 2021 року збільшились на 299 207,58 гривень.

До загального фонду бюджету Сквирської міської ТГ за 9 місяців  2021 року надійшли трансферти в сумі 83 263 040,19 гривень. З державного бюджету надійшли субвенції в сумі 71 049 300,00 гривень, з них:

  • освітня субвенція в сумі 70 834 300 гривень;
  • дотація з обласного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я  2  429 631,00 гривень.

Субвенції з місцевих бюджетів  складають 9 784 109,19 гривень в тому числі інші субвенції 5 240 983,19 гривень з них  471 948,00 гривень на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; на капітальні ремонти об’єктів  4 693 035,19 гривень та  76 000 гривень на утримання пристарілих осіб від Фурсівської сільської територіальної громади.

По спеціальному фонду надходження за 9 місяців 2021 року склали 3 217 213,67 гривень. Основною складовою надходжень спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, які склали 3 064 611,06 гривень:

  •   надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами – 1 326 917,69 гривень;
  •    інші джерела власних надходжень( благодійні внески, гранти, дарунки, надходження для цільових заходів) – 1 737 693,37 гривень;

Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища  становлять 34 595,61 гривень.

Екологічний податок за 9 місяців 2021 року надійшов в сумі 118 007,00 гривень.

         На видаткову частину загального фонду бюджету Сквирської міської  територіальної громади протягом січня-вересня 2021 року спрямовано кошти загального фонду в сумі 191 781 561,83 гривень, що на 4 107 825,86 гривень більше, ніж за аналогічний період 2020 року, а саме:

         - на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ громади спрямовано кошти в сумі 160 090 404,67 грн, що становить 83,5 % загального обсягу видатків за звітний період;

-  на продукти харчування спрямовано 1 853 119,61 грн або 1,0 %, з них на дошкільні заклади – 551 586,65 грн, на заклади загальної середньої освіти –  906 541,40 грн, на дитячий будинок – 348 791,56 грн, на Горобіївське стаціонарне відділення центру соціальних послуг – 46200,00 грн;

 - на медикаменти спрямовано 96 712,07 грн;

- на проведення розрахунків за спожиті енергоносії та оплату комунальних послуг – 15 921 531,99 грн або 8,3 % від загального обсягу видатків.

По спеціальному фонду бюджету за звітний період використано кошти в сумі 7 084 270,47 грн, в тому числі:

  • за рахунок плати за послуги, що надаються бюджетними установами здійснені видатки в сумі 845 455,08 грн;
  •  за рахунок інших джерел власних надходжень бюджетних установ здійснені видатки в сумі 1 665 856,70 грн;
  • за рахунок коштів переданих із загального фонду до бюджету розвитку здійснені видатки в сумі 4 572 958,69 грн.

 

 

Інформація щодо погашення місцевого боргу,

обсягів та умов місцевих запозичень

 

Станом на 01 листопада 2021 року за бюджетом Сквирської міської територіальної громади борги та запозичення не обліковуються.

 

 

 

Розміщення проекту рішення  Сквирської міської  ради

«Про бюджет  Сквирської міської  територіальної громади

на 2022 рік»

 

Відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення  Сквирської міської  ради «Про бюджет Сквирської міської  територіальної громади на 2022 рік» розміщено на сайті міської ради.

 

 

Начальник фінансового управління

Сквирської міської ради                                                      Ірина КРУКІВСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: