(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

7 Про стан розвитку фізичної культури та спорту у громаді

 
Дата публікації 2.7.2021 16:54:44
 

ПРОЄКТ

 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

 

Р І Ш Е Н Н Я

від ____________ 2021 року              м. Сквира                             №__-9-VIII

 

Про стан розвитку фізичної культури

та спорту у громаді

 

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні»,«Про фізичну культуру і спорт»,заслухавши інформацію начальника відділу культури, молоді і спорту Сквирської міської ради Клебанівської О. С. про стан розвитку фізичної культури та спорту у громаді, враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії Сквирської міської ради з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, культури та релігії Сквирська міська рада

 

В И Р І Ш И ЛА:

 

1. Інформацію начальника відділу культури, молоді і спорту Сквирської міської ради Клебанівської О.С. «Про стан розвитку фізичної культури та спорту у громаді» взяти до відома (Додаток).

2. Відділу культури, молоді і спорту Сквирської міської ради та відділу освіти Сквирської міської ради забезпечити виконання «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2025 роки у Сквирській міській територіальній громаді».

3. Заступнику Сквирського міського голови Черненку В.В. взяти під контроль виконання робіт з капітального ремонту міського стадіону «Колос» ім. Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х. Шварцбурга.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію Сквирської міської ради з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, культури та релігії.

 

Міський голова                                               Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

 

 

Погоджено:

 

Секретар міської ради                                                                   Т. Власюк

 

Заступник міського голови                                                           В. Черненко

 

Начальник відділу з питань

юридичного забезпечення ради

та діловодства міської ради                                                          І. Кваша

 

 

 

Виконавець :

Начальник відділу культури,

молоді і спорту міської ради                                               О. Клебанівська

 

Рекомендовано до винесення на

розгляд та затвердження сесією

 

Голова постійної комісії з питань

комунального майна, ЖКГ, благоустрою

та охорони  навколишнього середовища                                               М.Сиворакша

 

 

Голова постійної комісії з питань

соціального захисту, освіти, охорони

здоров’я, культури та релігії                                                                  К.Бондарчук

 

 

Додаток

до рішення сесії

Сквирської міської ради

Від__ 07.2021 року № __9-VIII

 

 

Про стан розвитку фізичної культури та спорту у громаді

 

 

Відділ культури, молоді та спорту Сквирської міської ради разом з іншими структурними підрозділами міської ради, здійснюють заходи щодо реалізації на території громади державної політики у сфері фізичної культури та спорту. З цією метою продовжується робота, спрямована на забезпечення виконання місцевих програм щодо розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в громаді.

В галузі фізичної культури та спорту сесією Сквирської міської ради затверджено «Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2025 роки у Сквирській міській територіальній громаді», рішення від 22 грудня 2020 року №19-3-VІІІ.

Протягом І півріччя 2021 року відділом культури, молоді і спорту основна увага приділялася удосконаленню системи організації і проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичної культурою та спортом, проводилася профілактика негативних явищ та формування здорового способу життя у молодіжному середовищі.

Вирішальну роль у формуванні здорового способу життя у межах закладів освіти  належить вчителям фізичної культури, які працюють з усіма дітьми і здатні системно й послідовно  формувати мотивацію щодо здорового способу життя.

В закладах загальної середньої освіти громади уроки фізичного виховання відвідувало 3429 учнів, в позашкільних закладах – 887 дітей, в ДНЗ  «Сквирське ВПУ» – 230 учнів. Відповідно до Програми МОН з фізичної культури у всіх закладах викладання здійснювалося в обсязі трьох годин на тиждень протягом всього періоду навчання. В Сквирському МЦДЮТ діє 10 гуртків спортивного  та фізкультурно-патріотичного спрямування  – 265 учнів, в ДНЗ «Сквирське ВПУ»  функціонує  6 спортивних гуртків,  в яких займається 130 учнів.

Постійно проводяться внутрішкільні змагання з футболу, гандболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, шахів.

Під час організації фізкультурно-оздоровчої роботи вчителі враховують потреби учнів віднесених за станом здоров’я до спеціальної медичної групи. 

Успішно працює у сфері фізичної культури і спорту Сквирська дитячо-юнацька спортивна школа імені Воропая П. М. Сквирської міської ради, в якій профілюється 8 відділень  з контингентом 448 вихованців (гандбол – 243, легка атлетика – 28, бокс – 40, баскетбол – 14, карате – 38, теніс настільний – 43, шахи – 34, велосипедний спорт на шосе – 8).

Відділом культури, молоді і спорту спільно з відділом освіти запроваджена чітка система проведення місцевих спортивно-масових заходів серед учнівської молоді. Це першості та турніри з гандболу, футболу, футзалу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, комплексні заходи.

З початку року проведено близько 10 міських  спортивно-масових заходів. Спортсмени громади приймали участь в обласних та Всеукраїнських спортивних заходах.

Неодноразово спортсмени громади ставали переможцями та призерами обласних та Всеукраїнських змагань із різних видів спорту.

Незважаючи на карантин з початку року було проведено та взято участь в наступних заходах:

 • відкритий чемпіонат міста Києва «Дитяча ліга» з гандболу серед юнаків 2006-2007 р. н. – 1 місце (м. Київ);
 • відкрита першість Сквирської міської територіальної громади з гандболу серед чоловічих аматорських команд сезону 2021 року – 1 місце (м. Сквира);
 • чемпіонат Київської області з боксу серед юнаків 2007-2008 р. н. (Олександр Цвєтков – 3 місце, Рустам Арушанян – 1 місце, м. Васильків);
 • чемпіонат України з легкої атлетики у приміщені серед юнаків та дівчат 2006-2007, 2008-2009 р. н. (м. Київ);
 • Всеукраїнський турнір пам’яті Олімпійської чемпіонки Людмили Панчук-Коломієць з гандболу серед 2009-2010 р. н. – 1 місце (м. Сквира);
 • Чемпіонат Київської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014-2015 р. н. сезону 2020-2021 років. Команда юнаків 2014-2015 виборола бронзові нагороди (м. Бровари);
 • Всеукраїнський турнір з гандболу «Кубок ЗТУ О. Бондаря» серед дівчат 2007-2008 р. н. – 3 місце (м. Бровари);
 • першість Сквирської міської територіальної громади з легкоатлетичного бігу на шосе, штовхання ядра, шахів, шашок (м. Сквира);
 • відкритий чемпіонат Київської області з велоспорту на шосе з багатоетапної гонки. (Анастасія Сіркова – 1 місце, Дарина Кулеша – 3 місце, Білоцерківський район);
 • кубок Київської області з футболу серед юнаків 2008-2009, 2010-2011 р. н. сезону 2021 року (м. Біла Церква);
 • чемпіонат України з пляжного гандболу серед юнаків 2012-2013 р. н. сезону 2021 року – 1 місце (м. Чорноморськ)
 • обласний спортивно-масовий захід «Олімпійський день-2021» (Марія Старжинська – 1 місце в бігу на 300 метрів, м. Бориспіль);
 • чемпіонат України з пляжного гандболу серед юнаків 2006-2007 р. н. сезону 2021 року – 4 місце (м. Чорноморськ);
 • першість Сквирської міської територіальної громади з велосипедного спорту на шосе (м. Сквира);

 

Були проведені спортивно-масові заходи з нагоди святкування Дня вишиванки та Дня молоді.

За рахунок коштів обласного бюджету продовжується капітальний ремонт міського стадіону «Колос» ім.. Почесного працівника фізичної культури та спорту України Л.Х.Шварцбурга. Проектом передбачено влаштування рулонного газону, систему дренажу, автоматичного поливу, глядацьких трибун, бігових доріжок, яму для стрибків у довжину, баскетбольної площадки, санвузла. Вартість робіт 7898989,00 грн. (спів фінансування з місцевого бюджету 1000010,00 грн.).

 

Проблемні питання стану та розвитку фізичної культури та спорту у Сквирській міській територіальній громаді

 

У сільській місцевості 70 відсотків спортивних майданчиків та футбольних полів знаходяться у незадовільному стані. За І півріччя не побудовано жодної спортивної площинної споруди. За минулий рік відкрито лише штучний та тренажерний майданчики в селі Шамраївка.

Погіршився стан  щодо залучення сільської молоді до занять фізичною культурою та спортом. Результати вивчення цього питання свідчать, що в більшості сіл громади не забезпечена належна робота у напрямку розвитку фізичної культури та спорту. Відсутні посади інструкторів по спорту, не працюють фізкультурно-оздоровчі секції, не проводяться внутрішньо сільські змагання, вкрай рідко приймають участь в спортивно-масових заходах громади, що привело до значного погіршення фізичного стану працездатної частини сільського населення.

 Аналіз  фізичної культури та спорту свідчить, що в громаді все ж таки вдалось зберегти діяльність основних складових фізкультурного руху та не допустити різкого зниження спортивного потенціалу регіону.

 

           

Пропозиції відділу культури, молоді і спорту Сквирської міської ради щодо стану розвитку фізичної культури та спорту у громаді

 

 1. На виконання указу Президента України №574/2020 «Про започаткування соціального проекту «Активні парки-локації здорової України» у місцях масового відпочинку населення (парки/сквери) визначити місця та побудувати в кожному старостинському окрузі та мікрорайонах громади спортивні локації (вуличні тренажери, воркаут-комплексу, лавочки, шведські стінки, бруси, турніки, сходинки) з оцифруваннямQR-кодом.
 2. Передбачити кошти з місцевого бюджету для участі у реалізації програми «Здорова країна» та побудувати спортивні майданчики зі штучним покриттям та тренажерним обладнанням для вуличних занять спортом в населених пунктах громади (там де такі відсутні).
 3. Забезпечити ефективність роботи мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл.При формуванні бюджету передбачити додаткові кошти на придбання спортивної форми та інвентарю учням Сквирської ДЮСШ ім. Воропая П. М. Сквирської міської ради. Виділити приміщення та придбати ринг для занять боксом. Для занять велосипедним спортом придбати спортивні велосипеди. Побудувати майданчик з піщаним покриттям для занять з пляжного гандболу.
 4. Завершити капітальний ремонт міського стадіону «Колос» ім. Почесного працівника фізичної культури та спорту Л. Х. Шварцбурга.
 5. У кожному старостинському окрузі вивчити питання про введення посади у напрямку роботи розвитку фізичної культури та спорту. Вжити організаційно-практичні заходи та створити збірні команди округів для участі в чемпіонаті громади з футболу.

 

 

 

        

 

 

Начальник відділу культури,

молоді і спорту міської ради                                   Оксана КЛЕБАНІВСЬКА

 

 

 

           

 

 

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: