№115-7-VIII Про затвердження Програми щодо організації поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів на 2021-2025 роки

Дата публікації 12.5.2021 12:49:30

до рішення сесії

від 29 квітня 2021

№115-7-VIII

ПРОГРАМА

Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

2.

Підстави для розробки Програми

3.

Розробник Програми

Відділ праці,соціального захисту та соціального забезпечення Сквирської міської ради.

4.

Відповідальні виконавці

Відділ праці,соціального захисту та соціального забезпечення Сквирської міської ради,комунальне аідприємство Сквирське комунальне господарство.

5.

Учасники Програми

6.

Термін реалізації Програми

2021-2025  роки

7.

Перелік бюджетів,які беруть участь у виконанні Програми

Бюджет Сквирської міської територіальної громади

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації  Програми

2021 рік-19,0 тис.грн.

2022 рік-19,0 тис.грн.

2023 рік -50,0 тис.грн.

2024 рік- 50,0 тис.грн.

2025 рік- 50,0 тис.грн.

1. Загальна частина

Програма щодо організації поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів на 2021-2025 роки, (далі-Програма) визначає порядок використання коштів, виділених з місцевого бюджету на перепоховання та поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу» та Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» ДСанПІН 2.2.2.028-99.

Відповідно до ст.16 Закону України „Про поховання та похоронну справу” поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

2.Характеристика програми та мета

Головною метою Програми: є забезпечення вимог статті 16 Закону України «Про поховання та похоронну справу», а саме перепоховання та поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів.

Виконання програмних заходів за рахунок коштів місцевого бюджету дозволить дотримуватися санітарних норм та організації належного поховання одиноких громадян, та тих, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів.

Виконання програмних заходів за рахунок коштів міського бюджету дозволить дотримуватися санітарних норм та організації належного поховання одиноких громадян, та тих, від поховання яких відмовилися рідні, а також знайдених невпізнаних трупів.

3. Основні завдання програми

Програма спрямована на:

- забезпечення належного ставлення до тіла (останків, праху) померлого;

- забезпечення права громадян на захоронення їхнього тіла відповідно до їх волевиявлення, якщо таке є;

- створення та експлуатацію об’єктів, призначених для поховання, утримання і збереження місць поховань;

- організація і проведення поховань померлих або загиблих.

4. Фінансове забезпечення Програми.

Поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів потребує виділення коштів із місцевого бюджету.

Програма розрахована на 2021-2025 роки.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів, виділених із місцевого бюджету.

5. Розрахунок вартості захоронення безрідного,

або невідомого покійника

Найменування

Послуги

Од-ця                       виміру

Договірна           вартість послуги        без ПДВ

Склад робіт

Копання могили вручну

( 2,4 м х0,95 х1,8)=4,1 м3

1 послуга

1500,00 (зимовий період)

Розмітка на ґрунті, окреслення могили, розпушення ґрунту,

Викидання гранту на брівку, очищення берми, зачищення поверхні дна та стінок могили.

Закривання труни , опускання труни в могилу, засипка могили ґрунтом з утворення горбику, встановлення реєстраційної таблички, благоустрій прилягаючої території.

Автопослуги – на одного померлого

(автомашина )

Перевезення труни з покійником

з моргу на кладовище

Труна  стандартна

шт

Труна  дерев’яна  стандартна

Табличка дерев’яна

шт

Табличка дерев’яна

6. Очікувані результати виконання Програми.

- дотримання санітарних норм, завдяки включенню можливості непоховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів;

- створення рівних умов для поховання померлих незалежно від їх раси, кольору шкіри, політичних та інших переконань, статі, етнічного та соціального  походження, місця проживання, мовних або інших ознак;

- гідне ставлення до тіла померлого;

- унеможливлення випадків непоховання померлих одиноких громадян;

- забезпечення безперебійної організації поховання померлих одиноких громадян.

7. Контроль за виконанням Програми.

Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія Сквирської міської ради з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров`я, культури та релігії.

Заступник міського голови                     Валентина БАЧИНСЬКА