(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

№ 48-12-VIII Про звернення депутатів Сквирської міської ради VIІI скликання до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття термінових заходів з поліпшення соціального стану людей пенсійного віку та недопущенн

 
Дата публікації 1.10.2021 13:32:58
 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

від 30 вересня 2021 року              м. Сквира                             № 48-12-VIII

Про звернення депутатів Сквирської міської ради  VIІI скликання до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття термінових заходів з поліпшення соціального стану людей пенсійного віку та недопущення необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв для населення

 

Відповідно до Конституції Украйни, статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Київської обласної ради VIІI скликання, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії Київської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, громад, регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції, Сквирська міська рада вирішила:

 

1. Підтримати звернення депутатів Сквирської міської ради VIІI скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття термінових заходів з поліпшення соціального стану людей пенсійного віку та недопущення необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв для населення, що додається.

 

2. Звернення направити до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію

 

 

Міський голова                                         Валентина ЛЕВІЦЬКА                                  

 

Додаток

до рішення Сквирської міської ради

від 30 вересня 2021 № 48-12-VIIІ

 

Президенту України

Володимиру Зеленському

 

Верховній Раді України

 

Кабінету Міністрів України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Сквирської міської ради VIІI скликання

до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття термінових заходів з поліпшення соціального стану людей пенсійного віку та недопущення необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв для населення

 

Ми, депутати Сквирської міської ради Білоцерківського району Київської області, які представляють інтереси Сквирської міської територіальної громади, звертаємось до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України з вимогою вжити термінових заходів з поліпшення соціального стану людей пенсійного віку. Саме ці люди складають найменш захищені соціальні групи.

Останнім часом суттєво погіршили соціальне становище людей пенсійного віку. Насамперед, це стосується штучного скорочення категорій, які мають право на отримання субсидій за спожиті житлово-комунальні послуги, скорочення фінансування субсидій. Соціальне становище пенсіонерів також суттєво погіршилось через підвищення цін на товари першої необхідності. Викликає обурення неспроможність влади забезпечити відповідну цьому підвищенню індексацію пенсій.

Не менше обурення викликає ситуація з черговим необґрунтованим підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців представники центральної влади відкритим текстом анонсують підвищення тарифів для населення, незаконне відключення енергоносіїв (світло, газопостачання), створюючи напругу в суспільстві, тим самим грубо порушуючи Конституцію України, Закони України, постанови КМУ. Центральні органи влади в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

За останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій для населення для компенсації зростання тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто їх потребує, відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачені на 90%.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, висловлює рішучий протест проти необґрунтованого зростання тарифів для населення та вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

1. Вжити термінових заходів для забезпечення додаткових виплат пенсіонерам, зокрема здійснити у листопаді 2021 року виплату «13 пенсії» пенсіонерам, пенсія яких нижче середньої (нижче 3866,8 грн.), допомоги мало мобільним громадянам, сім’ям загиблих воїнів АТО/ООС, воїнам, які отримали ушкодження під час виконання службових завданьдля чого використати частину коштів, отриманих від МВФ на подолання наслідків пандемії.

2. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому, а також зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб.м.;

2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;

3. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.

 

Підтримано

рішенням Сквирської міської ради

                                                                     від 30 вересня 2021 року № 48-12-VIII

 

ДЕПУТАТ СКВИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ДОРОШЕНКО ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ

09001, м.Сквира, вул..Богачевського, 28 тел. 0503535717

 

№4 від 15.09.2021

 

До сесії Сквирської міської ради

Міському голові

В.Левіцькій

 

Відповідно до ст.№30 Регламенту Сквирської районної ради VIII скликання вношу від фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» у Сквирській міській раді проєкт звернення ради до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття термінових заходів з поліпшення соціального стану людей пенсійного віку та недопущення необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв для населення.

Прошу винести даний проект на розгляд ради.

 

Додатки на 3 арк.

 

Керівник фракції                                                       Віктор ДОРОШЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: