№27 Про звернення до Верховної Ради України 9-го скликання та Кабінету Міністрів України щодо соціально-економічного захисту громадян України під час проходження опалювального сезону 2021-2022 рр

Дата публікації 14.1.2022 13:27:38

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

П Р О Є К Т  Р І Ш Е Н Н Я

від ____ січня 2022 року           м. Сквира                             № __-18-VIII

Про звернення до Верховної Ради України 9-го

скликання та Кабінету Міністрів України щодо

соціально-економічного захисту громадян України

під час проходження опалювального сезону 2021-2022 рр.

Керуючись ст.. 25, ч.1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши депутатський запит депутата Сквирської міської ради Ю.О. Поступаленко та з метою захисту малозабезпечених верств населення та зважаючи на вкрай небезпечну ситуацію, яка склалася з підготовкою до опалювального сезону, Сквирська міська рада VIIІ скликання

В И Р І Ш И Л А :

1. Прийняти звернення депутатів Сквирської міської ради VIII скликання до Верховної Ради України 9-го скликання та Кабінету Міністрів України щодо соціально-економічного захисту громадян України під час проходження опалювального сезону 2021-2022 рр. (додається).

2. Направити зазначене звернення до Верховної Ради України 9-го скликання та Кабінету Міністрів України.

3. Дане звернення оприлюднити на офіційному сайті Сквирської міської ради та районній газеті «Вісник Сквирщини».

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії ради.

Міський голова                                Валентина ЛЕВІЦЬКА

до рішення сесії Сквирської міської ради VIII скликання

від «___»____2021 року № ____

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Сквирської міської  ради VIII скликання до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України 9-го скликання щодо соціально-економічного захисту громадян України під час проходження опалювального сезону 2021-2022 рр. та справедливу тарифікацію опалення та постачання гарячої води

Ми, депутати  Сквирської міської  ради VIII скликання оцінюємо ситуацію, яка склалась під час підготовки до опалювального сезону 2021-2022 рр. як вкрай небезпечну, зважаючи на ціноутворення та тарифікаційну політику щодо визначення тарифів на опалення та постачання гарячої води для населення.

Соціально-економічне обґрунтування зазначених тарифів повинно бути справедливим перш за все для населення з урахуванням рівня життя  та враховувати величезний дисбаланс між реальними доходами та життєво необхідними витратами більшості українських громадян. Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до погіршення фінансового становища населення, яке в переважній більшості вже знаходиться поза межею бідності. Ситуація, щодо повної або часткової несплати житлово-комунальних послуг, яка на цей час й так є вкрай проблемною для держави остаточно погіршиться та призведе до масштабної соціальної кризи, матиме катастрофічний вплив на рівень і умови життя більшої частини населення.

Зважаючи на заяву Головного виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» Отто Ватерландера про те, що собівартість видобутку українського газу близько 1 гривні за кубометр та об’єм видобутку, що практично покриває потреби населення та бюджетних установ, вважаємо за недопустиме встановлювати тариф, який у 8 раз перевищує собівартість.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до статті 13 Конституції України держава забезпечує соціальну спрямованість економіки.

Відповідно до статті 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Хочемо нагадати, що норми Конституції як Основного Закону держави мають пряму дію та найвищу юридичну силу.

І тому ми, депутати Сквирської міської  ради VIII скликання, з огляду на викладене та керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» звертаємось до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України    9-го скликання та вимагаємо вжити необхідні заходи щодо належного та справедливого для громадян України проходження опалювального сезону 2021-2022 рр., зокрема:

1. Надати можливість територіальним громадам закуповувати український газ власного видобутку для потреб населення та бюджетних установ за собівартістю +30% рентабельності та без передоплати - для того, щоби громади змогли встановити соціально обґрунтовані тарифи.

2. Розширити фінансування програми субсидій за комунальні послуги на 40%, аби отримати державну допомогу змогли усі, хто її потребує.

3. Кабінету Міністрів України запровадити дієвий механізм компенсації з державного бюджету витрат місцевих бюджетів, пов’язаних з залишенням без змін тарифів на опалення і постачання гарячої води.

4. Верховній Раді України 9-го скликання невідкладно розглянути проект Закону України № 6064 від 15.09.2021 року «Про внесення зміни до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (щодо встановлення мораторію на припинення надання житлово-комунальних послуг у період дії обмежень, спричинених коронавірусною хворобою (COVID-19)» внесений народним депутатом України, Співголовою політичної партії «НАШ КРАЙ» Шаховим С.В.

Підтримано рішенням

__  сесії Сквирської міської  ради