(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

№13-7-VIII Про внесення змін до рішення сесії Сквирської міської ради від 22 грудня 2020 року №14-3-VIII «Про затвердження Програми забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих відходів у Сквирській міській територіальній громаді на 20

 
Дата публікації 12.5.2021 10:29:28
 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 29 квітня 2021 року              м. Сквира                             №13-7-VIII

 

Про внесення змін до рішення сесії Сквирської міської ради

від 22 грудня 2020 року №14-3-VIII «Про затвердження

Програми забезпечення збору, вивезення та захоронення

твердих відходів у Сквирській міській територіальній

громаді на 2021 - 2025 роки»

 

      Керуючись  ст.26 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України, для забезпечення сталого розвитку Сквирської міської територіальної громади, з метою обліку та ефективного використання комунального майна, з урахуванням державних, громадських і приватних інтересів, враховуючи пропозиції постійної депутатської комісії Сквирської міської ради з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів, соціально–економічного розвитку, Сквирська міська рада  VІІІ скликання

 

В И Р І Ш И Л А :

  1. Додаток до рішення Сквирської міської ради від 22.12.2020 №14-3-VIII «Про затвердження Програми забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих відходів у Сквирській міській територіальній громаді на 2021 - 2025 роки» викласти в новій редакції (Додається).
  2. Обсяг фінансування Програми  забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих відходів у Сквирській міській територіальній громаді на 2021 - 2025 роки визначається рішенням сесії «Про бюджет Сквирської міської територіальної  громади (код бюджету 10561000000)» на відповідний бюджетний період з урахуванням відповідних змін.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища.

 

Міський голова                                                  Валентина ЛЕВІЦЬКА

                                         

 

                                                                                                    Додаток

до рішення сесії

від 29 квітня 2021.року

13-7- VIII

 

ПРОГРАМА

забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих відходів у

Сквирській міській територіальній громаді

на 2021 – 2025 роки

                 

ПАСПОРТ

Програми забезпечення збору, вивезення та захоронення

твердих відходів у Сквирській міській територіальній громаді

 на 2021 - 2025 роки

1.

Розробник Програми

Сквирська  міська рада

Виконавчий комітет  Сквирської міської ради

2.

Співрозробники Програми

КП «Сквирське комунальне господарство»

КП «Сквираблагоустрій»

3.

Відповідальний виконавець Програми

Сквирська міська рада,

КП «Сквирське комунальне господарство»

КП «Сквираблагоустрій»

4.

Учасники Програми

Сквирська міська рада,

КП «Сквирське комунальне господарство»

КП «Сквираблагоустрій»

5

Мета програми

Створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання,  перевезення та захоронення твердих відходів, великогабаритних відходів, ремонтних відходів  та обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людини

6.

Терміни реалізації Програми

2021- 2025  роки

 

7.

Перелік місцевих бюджетів, які приймають участь у виконанні Програми 

Міський бюджет

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми (тис. грн.)

1449,3

 

9.

в тому числі бюджетних коштів, тис. грн.

1449,3

 

10

Основні джерела фінансування Програми

Міський бюджет

 

2. Склад проблеми

Поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) є одним з пріоритетних і найважливіших напрямків як господарської, так і природоохоронної діяльності. Воно включає в себе дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, перероблення і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями захоронення.

Традиційні способи поводження з відходами себе вичерпують, як через свою технічну недосконалість з погляду забезпечення нейтралізації їх негативного впливу на навколишнє природне середовище, так і через економічну неефективність громіздких технічних рішень. Ключем розв’язання проблеми поводження з відходами є зміна ставлення до відходів, як до ресурсоцінного об’єкта господарювання, а не як до сміття. Складові побутових відходів у своїй абсолютній більшості є комерційним продуктом, додатковим ресурсним потенціалом суспільного господарства.

Головною причиною незадовільного стану у сфері поводження з ТПВ є відсутність цілісної системи вирішення проблеми, де головним критерієм успішності було б постійне зменшення кількості «кінцевих» відходів, тобто тих, що розміщуються на звалищі і не використовуються, як вторинні ресурси з метою заміни первинних ресурсів та енергозбереження.

Стан поводження з відходами викликає занепокоєння і вимагає комплексного і системного підходу до запровадження економічного механізму стимулювання і мотивації  використання для утилізації компонентів відходів сучасних технологій та обладнання.   

  Вирішення проблеми ефективного управління відходами стає одним з пріоритетів розвитку громади,

Низький рівень платоспроможності населення та відсутність механізму примусової оплати вартості послуг з вивезення побутових відходів є причиною того, що частина мешканців сектору індивідуальної забудови міста не має договорів на вивезення ТПВ і своїми відходами забруднює навколишнє природне середовище.

В Україні щорічно утворюється близько 50 млн.м3 ТПВ (12 млн.тонн). Середня норма утворення ТПВ однією людиною в Україні 375 кг/рік.

Склад сміття, яке вивозиться з населених пунктів:

Рештки харчових відходів - до 40%. Папір і картон - до20%. Пластмаса і ПЕТ-пляшки -18%. Тканина - 5%.  Скло - 4%. Будівельне сміття - 8%. Інше сміття: метал, дерево, зелень- 5%. Разом: 100%.

         Регулярне збирання і видалення побутових відходів здійснюється за унітарною системою, при якій всі види сміття скидаються без будь-якого розділення в загальні збірники – контейнери. Проводиться вивезення та захоронення сміття із загальноміських територій, в тому числі вуличного змету, негабаритних відходів, ліквідація стихійних звалищ, очистка урн,  тощо.                  

Знешкодження побутових відходів здійснюється шляхом їх захоронення на  міському звалищі ТПВ, розташованому в  районі  Великоєрчиківського лісу на земельній ділянці площею 10,02 га.

В ролі основних підприємств, які виконують функції санітарної очистки, виступає КП «Сквирське комунальне господарство» та  КП «Сквираблагоустрій».

В своїй діяльності підприємство керується Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про благоустрій населених місць", "Про відходи", "Про житлово-комунальні послуги", Господарським Кодексом України, рішеннями та розпорядженнями державних, виконавчих та контролюючих органів,  іншими нормативними актами, які регламентують виробничу та фінансово-економічну діяльність юридичних осіб комунальної форми власності.

          За рік утворюється більше 30 тис. м3  ТПВ. Міське сміття становить приблизно 15-16 відсотків від загальної кількості.

Із загальної кількості відходів міського сміття, яке збирається перевозиться та захоронюється в рамках  програми по санітарній очистці та благоустрою  в 2018 році становило  3 тис. м3 ,  в 2019 році  3,8 тис. м3  в 2020 році  прогнозується зібрати  та вивезти на сміттєзвалище  4,8 тис. м3   В 2021 році планується зібрати , вивезти та захоронити  5 тис. м3.

 

3. Мета Програми

         Головною метою «Програми забезпечення збору, вивезення та захоронення твердих  відходів  на 2021 -2025 роки» є створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, сортування, перевезення та захоронення побутових відходів та обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людини.

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

         Програмою передбачається забезпечити мінімальне утворення та зменшити кількість захоронення побутових відходів шляхом використання високоефективних методів їх збирання, сортування, перевезення, утилізації і видалення, для чого необхідно здійснити:

  • впровадження системи збирання великогабаритних  та будівельних відходів, зрізаних гілок та дерев тракторами   із застосуванням деревоподрібнюючого механізму;
  • проведення робіт по збиранню та вивезенню ТПВ з незакріплених територій (в т.ч. зон відпочинку, зупинок громадського транспорту, тощо) і ліквідації несанкціонованих звалищ сміття;
  • проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи серед населення, застосування штрафів за викиди сміття.
  • Проведення заходів з поліпшення санітарно-епідеміологічного, протипожежного стану та екологічної безпеки на території полігону ТПВ м. Сквира, зокрема придбання та встановлення комплексу відеоспостереження на міському сміттєзвалищі.

  Для вивезення загальноміського сміття, великогабаритних відходів, ліквідації стихійних звалищ КП «Сквираблагоустрій»  застосовує вантажний автотранспорт: ГАЗ-53 – 1 од., а також тракторні навантажувачі ЕО-2621  – 1 од, ТО-30 – 1од. для механізованого завантаження відходів, трактор МТЗ-82 – 1 од., трактор МТЗ-80 – 1 од., трактор ФОТОН,    КП «Сквирським комунальним господарством» на міському звалищі застосовується важка бульдозерна техніка  1 одиниця,

 

5. Строки та етапи виконання Програми

Програма виконується в один етап, строк виконання розрахований на 2021 -2025 роки.

 

6. Напрями діяльності, завдання та заходи Програми

 

Пріоритетні завдання
Заходи
Виконавець
Орієнтовні обсяги фінансування,
тис. грн.
Очікувані результати
1
2
3
4
5

Санітарна очистка території

Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття, санація територій

Збирання, погрузка , вивезення (міського сміття по всьому місту) механізованим та ручним способом
КП Сквираблагоустрій»
1084,7
Покращення санітарного стану території  міста та прилеглих сіл

 
Захоронення сміття на міському сміттєзвалищі
КП «Сквирське комунальне господарство»
314,6

 

Проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи серед населення, застосування штрафів за викиди сміття


 
КП «Сквирське комунальне господарство», КП Сквираблагоустрій»
0

Проведення заходів з поліпшення санітарно-епідеміологічного, протипожежного стану та екологічної безпеки на території полігону ТПВ м. Сквира

 


 
Придбання та встановлення комплексу відеоспостереження на міському сміттєзвалищі.
КП «Сквирське комунальне господарство»
50,0

 
1449,3

 

7. Ресурсне  забезпечення Програми

 

Виконання заходів Програми забезпечується за рахунок коштів місцевого бюджету в межах призначень та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Фінансовий ресурс на виконання заходів Програми визначається рішенням сесії «Про бюджет Сквирської міської територіальної громади» на відповідний бюджетний період.

                                                      

8. Організація управління та контролю

за ходом виконання Програми

Організацію управління, контроль за виконанням завдань і заходів  Програми здійснює Сквирська міська рада.

Звіт  про хід виконання Програми  готується щомісячно, виходячи з фактичних витрат підприємства, для їх відшкодування.

 

9. Очікувані результати виконання Програми

Виконання завдань Програми сприятимуть зменшенню шкідливого впливу відходів на навколишнє природне середовище і здоров’я людей, створенню сприятливих умов для життєдіяльності мешканців міста.

Виконання Програми дасть змогу:

- зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє природне середовище;

- зменшити обсяги захоронення побутових відходів;

- створити умови для перетворення сфери поводження з ТПВ на самоокупну та рентабельну галузь комунального господарства.

Оснащення комунального підприємства сучасним обладнанням дозволить зменшити кількість несанкціонованих сміттєзвалищ та покращити екологічний стан міста та довкілля в цілому.

Найменування завдання
Найменування показника
Одиниця 
виміру
Значення 
показника
1
2
3
4

Санітарна очистка території

Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття, санація територій

Показник витрат: КП «Сквира-благоустрій»
тис. грн.
1084,7
Показник продукту:
кількість прибраного та вивезеного на звалище  сміття: 
тис.м3
5000,0
Показник ефективності:
грн./м3
216,94
Показник якості: зменшення кількості звалищ сміття 
%
100
Показник витрат: КП «Сквирське комунальне господарство» 
тис. грн.

 
314,6
Показник продукту:
кількість захороненого  на звалищі  сміття:
      тис.м3          
5000,0
Показник ефективності:
грн./м3
62,92
Показник якості: покращення санітарного стану міста 
%
100

Проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи серед населення, застосування штрафів за викиди сміття

Показник витрат
тис. грн.

0

Показник продукту:
- матеріали на офіційному сайті Сквирської міської ради
- перевірки санітарного стану
- протоколи про адмінпорушення правил благоустрою 
од.

 

 

 

25

400

 

Проведення заходів з поліпшення санітарно-епідеміологічного, протипожежного стану та екологічної безпеки на території полігону ТПВ м. Сквира

 


 
Придбання та встановлення комплексу відеоспостереження на міському сміттєзвалищі.
тис. грн.

50,0

Показник якості:
покращення санітарного та естетичного стану територій
%

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник міського голови                                 Віталій ЧЕРНЕНКО

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: