(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

№ 04-7-VIII Звіт директора Комунального підприємства Сквирської міської ради «Сквир-водокнал» про стан забезпечення жителів міста питною водою та заходи щодо поліпшення її якості

 
Дата публікації 11.5.2021 16:18:41
 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 29 квітня 2021 року                   м. Сквира                             № 04-7-VIII

 

Звіт директора Комунального підприємства

Сквирської міської ради «Сквир-водокнал»

про стан забезпечення жителів міста питною

водою та заходи щодо поліпшення її якості

 

Керуючись законами України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про житлово-комунальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію директора комунального підприємства  «Сквир-водоканал» Шварцбурда Ю.Д. про результати роботи підприємства за І квартал 2021 року, з метою забезпечення ефективного використання комунального майна і фінансових ресурсів, забезпечення стабільної роботи підприємства та підвищення якості надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, враховуючи пропозиції постійної комісії з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища, Сквирська міська рада VIIІ скликання

 

В И Р І Ш И Л А :

 

 1. Інформацію про підсумки роботи комунального підприємства «Сквир-водоканал» за І квартал 2021 року прийняти до відома, (додається).
 2. Директору комунального підприємства «Сквир-водоканал» Шварбурду Ю.Д. забезпечити:
  1. 1організацію ефективної системи внутрішнього контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємства та зростання показників ефективності використання комунального майна, оптимізацію собівартості робіт і послуг, що надаються та виконуються підприємством та погашення дебіторської заборгованості.
  2. 2виконання вимог чинного законодавства з питань, що регулюють нарахування та своєчасну виплату заробітної плати працівникам, недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та нарахувань на неї.
  3. 3раціональне та економне використання енергоносіїв, проведення розрахунків за їх споживання, не допускаючи утворення заборгованості.
  4. 4часне подання документів щодо корегування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у разі збільшення вартості складових (мінімальна заробітна плата, обов’язкові платежі, енергоносії, тощо).
  5. 5не допускати безоплатне отримання споживачами житлово-комунальних послуг, що надаються підприємством та продовжити претензійно-позовну роботу з боржниками.
  6. 6Інформацію про хід виконання цього рішення та заходів із поліпшення якості води заслухати в серпні 2021 року.
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Сквирської міської ради з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища.

 

Міський голова                                                     Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

комунального підприємства «Сквир-водоканал»

за І квартал 2021 року

Основні напрямки і завдання комунального підприємства «Сквир-водоканал» задовольнити потреби споживачів у постачанні води належної якості, підвищення надійності роботи системи питного водопостачання та водовідведення, економічне витрачання водних ресурсів.

Система водопостачання та водовідведення міста Сквира

         Джерелами водопостачання міста Сквира є підземні водоносні горизонти Північно-східної та Селезенівської ділянок.

         Згідно дозволу на спеціальне водокористування від 28.04.2020                    № 121/КВ/49д-20, виданого Державним агентством водних ресурсів України загальний дозволений відбір води становить 1067,64 тис.м³/рік.

         Через довготривалу експлуатацію свердловин дебіт значно зменшився, а тому існує потреба у чистці та відновленні їх дебіту.

Окремі ділянки водопровідних мереж міста побудовані 40-50 років тому, а тому є зношеними та потребують заміни у зв’язку із постійними поривами водогонів.

Насосні станції знаходяться в робочому стані, але теж потребують технічного переоснащення основного технологічного обладнання (насосів запірної арматури) в зв’язку із зношенням та моральною і фізичною застарілістю.

Так, в 2020 році за рахунок коштів Державного бюджету (80%) та бюджету Сквирської міської ради (20%) було проведено роботи з нового будівництва водопроводу по провулку Гоголя в м. Сквира на загальну суму 3,4 млн. грн.          

 

Якість питної води

 

Аналіз якості питної води на хімічні показники проводиться щоденно працівниками акредитованої лабораторії комунального підприємства «Сквир-водоканал» перед її надходженням у водопровідну мережу.

Бактеріологічний аналіз проводиться щомісячно Білоцерківським міськрайонним відділом лабораторних досліджень Держаної установи «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» з яким підприємство уклало договір щодо проведення лабораторного аналізу води питної згідно ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Якість води, що поступає у централізовану систему водопостачання в цілому відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», окрім свердловини, яка забезпечує водою масив «Слобода» (на території ЗОШ № 5), яка характеризується підвищеним вмістом заліза (при нормі 0,2 мг/дм³ показник досягає значення 0,3 мг/дм³) та жорсткістю (при нормі 7,0 ммоль показник досягає значення 9,0 ммоль).

 

 

Тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення

 

         Діючі до 01.02.2021 тарифи на послуги,які надаються споживачам міста Сквира водопостачання – 17,21 грн./м³, в т.ч. ПДВ, водовідведення – 29,61 грн./м³, в т.ч. ПДВ, були введені в дію 01.12.2018 (рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 30.10.2018 № 904/91 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету № 452/30 від 28.04.2012 року «Про затвердження тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення») та не відшкодовували фактичні витрати підприємства на їх виробництво.

Для ведення стабільної господарської діяльності у підприємства виникла необхідність зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та згідно рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради від 04.11.2020 № 1613/161 «Про затвердження тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» були затвердженіекономічно обґрунтовані тарифи:

 • водопостачання – 23,03 грн./м³, в т.ч. ПДВ;
 • водовідведення – 38,90 грн./м³, в т.ч. ПДВ.

Вказані тарифи введені в дію лише з 01.02.2021 (для населення) та з 01.04.2021 (для інших суб’єктів господарювання).

Слід відмітити, що тариф у розмірі 61,93 грн./м³ не відповідаєфактичним витратам підприємства на надання послуг та вже станом на 01.04.2021 складав 67,51 грн./м³, в т.ч. ПДВ (в т.ч. водопостачання 24,50 грн./м³, водовідведення 43,01 грн./м³).

 

Фінансовий стан підприємства

 

         Діяльність підприємства в І кварталі 2021 року завершена із збитками.

 

Претензійно-позовна робота (Аналіз ППР додається)

 

За І квартал 2021 року до комунального підприємства                              «Сквир-водоканал» претензії не надходили.

КП «Сквир-водоканал» направлено 2 претензії Козятинській дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» від 28.01.2021 № 23 та Сквирському районному міжгосподарському фізкультурно-оздоровчому клубу «Старт» від 26.02.2021 № 80.

Станом на 01.04.2021 відповіді від зазначених юридичних осіб не надходили, проте Козятинською дирекцією залізних перевезень оплачено заборгованість в повному обсязі через касу підприємства.

Позови до комунального підприємства «Сквир-водоканал» за звітний період не надходили.

За звітний період підприємством підготовлено та направлено рекомендованими листами попередження про наявну заборгованість                      57 боржникамна загальну суму близько 110 тис. грн. Боржниками, які отримали попередження за цей час самостійно сплачено заборгованість на загальну суму майже 43 тис.грн., що складає 39% від суми боргу на яку попереджено боржників.

Дієвим засобом повернення заборгованості є робота у форматі телефонних дзвінків, надсилання коротких смс-повідомлень, листування у соціальній мережі Facebook тощо. Результатом такої роботи боржниками, які мають заборгованість понад 1,0 тис.грн. повернуто за березень місяць 2021 року близько 40,0 тис.грн.

  За І квартал 2021 року направлено до Сквирського районного суду Київської області 7 заяв про видачу судових наказів щодо стягнення зі споживачі заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення на загальну суму 36 981,67 грн.

 

Перелік заходів та робіт, запланованих на 2021 рік

 

Сквирською міською радою вживаються заходи щодо вирішення питання покращення якості питної води, які можна досягти, зокрема, шляхом знезалізнення та пом’якшення води, заміною труб водогонів, термін експлуатації яких складає понад 40 років, заміною арматури та промиванням водопровідних мереж.

Сквирською міською радою замовлено та виготовляється проектно-кошторисна документація для спорудження станції пом’якшення і знезалізнення води за рахунок коштів як місцевого бюджету так і бюджетів вищих рівнів (роботу розпочато у грудні 2020 року, виділено 150,0 тис. грн. з місцевого бюджету) за Програмою ефективної роботи та реформування житлово-комунального господарства Сквирської міської територіальної громади з централізованого водопостачання та водовідведення на 2021 рік, основною метою якої є реалізація державної та регіональної політики щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості відповідно до вимог чинного законодавства.

На 2021 рік за рахунок коштів місцевого бюджету планується замінити 1200 погонних метрів водо мереж по вул. Проектна, вул. Вишнева,                      вул. Кобзаря та вул. Стаханова в м. Сквира.

 

Шляхи стабілізації фінансового становища підприємства

 

 1. затвердження тарифів для ІІ (бюджетні установи) та ІІІ (інші суб’єкти господарювання) груп споживачів із рентабельністю 15 та 30 відсотків відповідно;
 2. відшкодування за рахунок коштів місцевого бюджету різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

 

 

Директор

КП «Сквир-водоканал»                                            Ю.Д. ШВАРЦБУРД

 

 

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: