(04568) 5-36-05
09000skvira@gmail.com
Написати нам
Україна, Київська область, місто Сквира вул.Богачевського, 28
Карта проїзду

№ 04-12-VIII Про стан транспортного обслуговування жителів Сквирської міської територіальної громади

 
Дата публікації 1.10.2021 13:19:44
 

 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 30 вересня 2021 року                 м. Сквира                             № 04-12-VIII

Про стан транспортного обслуговування жителів

Сквирської міської територіальної громади

 

Заслухавши інформацію заступника Сквирського міського голови Віталія Черненка «Про стан пасажирських перевезень на території Сквирської міської територіальної громади», керуючись п.11 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.7 Закону України «Про автомобільний транспорт», враховуючи висновки постійних комісій міської ради,  Сквирська міська рада VIII скликання

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію заступника Сквирського міського голови В.Черненка про стан транспортного обслуговування (пасажирських перевезень) на території Сквирської міської територіальної громади взяти до відома (додаток).

2. Заступнику Сквирського міського голови В.Черненку:

2.1. Посилити контроль за станом пасажирських перевезень у громаді.

2.2. Продовжити роботу щодо впорядкування транспортної мережі автобусних маршрутів, загального користування, віднесених до компетенції Сквирської міської ради.

2.3. Розробити автобусні маршрути регулярних пасажирських  перевезень в межах громади.

3. Відділу праці, соціального захисту та соціального забезпечення:

3.1. Розробити та подати на затвердження сесією Програму фінансового забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих пільгових категорій громадян та інших пільг, передбачених законодавством у Сквирській міській територіальній громаді та порядок відшкодування пільгового проїзду окремих пільгових категорій громадян та інших пільг.  

4. Перевізникам усіх форм власності забезпечити неухильне дотримання умов договору про організацію перевезень пасажирів на приміських та міських автобусних маршрутах загального користування.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку та постійну депутатську комісію з питань комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою та охорони навколишнього середовища.

 

Голова міської ради                                                   Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

Погоджено:

 

Секретар міської ради                            

 

 

 

Заступник міського голови

 

 

Начальник відділу з питань юридичного забезпечення ради та діловодства

 

 

Керуюча справами (секретар)

Виконкому                                                                                            

 

 

 

 

 

________________

 

 

 

________________

 

 

 

 

_______________

 

 

 

______________

 

Тетяна ВЛАСЮК

 

 

 

Віталій ЧЕРНЕНКО

 

 

 

 

Ірина КВАША

 

 

 

Наталія Згардівська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виконавець:

Начальник відділу  

економічно-інвестиційної діяльності

та агропромислового розвитку                                                           О.Суслова

 

Рекомендовано до винесення на

розгляд та затвердження сесією:

 

Голова постійної комісії

з питань планування бюджету та фінансів,

соціально-економічного розвитку                                                   М.Чмирь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення сесії

Сквирської міської ради

 від 30.09.2021 №04-12-VIII

 

Аналітична довідка

про стан транспортного обслуговування жителів

Сквирської міської територіальної громади

 

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень:

- на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути) покладено на обласні держадміністрації.

- на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району - на районні державні адміністрації;

- на виконавчий орган міської ради покладається забезпечення організації пасажирських перевезень лише на міських автобусних маршрутах загального користування відповідного населеного пункту.

На розгляд сесії Верховної Ради народним депутатом України Олександром Горенюком внесено Проект Закону про внесення змін до статті 7 Закону України "Про автомобільний транспорт" щодо організації пасажирських перевезень (Номер, дата реєстрації: 4376-1 від 16.11.2020; Включено до порядку денного: 1164-ІХ  від 02.02.2021) який передбачає викласти в такій редакції:

“Статтю 7. Організація пасажирських перевезень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

Забезпечення організації пасажирських перевезень покладається:

на міських, приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної громади, – на виконавчий орган ради, що представляє інтереси відповідної територіальної громади;

Закон прийнято у ІІ читанні 07.09.2021 року та готується до підписання. Після цього Сквирська міська рада зможе проводити конкурси з визначення пасажирських автомобільних перевізників з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських, приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території  загального користування.

Відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про місцеві державні адміністрації», інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність автомобільного пасажирського транспорту і сфери їх послуг, Сквирська міська рада приділяє значну увагу  політиці в галузі пасажирських перевезень та намагається, в межах свої повноважень,  задовольняти потреби населення громади в безпечності та якості надання послуг з пасажирських перевезень та підвищенню рівня забезпечення населення громади якісними автобусними пасажирськими перевезеннями, у т.ч. пільговими.

Проблема пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування в Україні завжди стояла гостро. Дана проблема породжувала з однієї сторони численні скарги і нарікання пільговиків, з іншої – автоперевізників. Пільгові перевезення на території Сквирської міської  територіальної громади також мають ряд недоліків, так як їх виконання не дозволяє пільговим категоріям громадян користуватися транспортом в зв’язку з нерозробленою Програмою пільгового перевезення.

Відповідно до Стратегії розвитку Сквирської міської територіальної громади буде розроблена та подана на розгляд сесії міської ради Програма пільгового перевезення та Програма «Соціальне таксі» для забезпечення доступу осіб з додатковими потребами до транспортних послуг (дотримання інклюзивних вимог).

У зв’язку зі зменшенням попиту на послуги пасажирського транспорту та введеними обмеженнями у зв’язку із запровадженням на території України карантину через розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 значно зменшився пасажиропотік, в наслідок чого перевізники зазнають значних збитків.

Протягом тривалого часу не здійснюються перевезення пасажирів на автобусних маршрутах до сіл Безпечна та  Кам’яна Гребля, Домантівка та Квітневе. З ініціативи перевізника  розірвано договори щодо обслуговування автобусних маршрутів до сіл через збитковість роботи на маршруті.

В межах Сквирської міської територіальної громади функціонує 13 автобусних маршрутів загального користування, з яких: 1 міського та 11 приміського сполучення. Перевезення здійснюють 3 перевізники:

- ПП Ціліцький Григорій Віталійович;

- ПП Підгорецький Андрій Федорович;

- МПП «Діліжанс»

Перелік маршрутів в межах території Сквирської територіальної громади:

1. Сквира – с.Кривошиїнці чз Селезенівку;

2. Сквира – с.Красноліси чз с.Дулицьке, с.Таборів, с.Чубинці, с.Буки, с.В.Єрчики;

3.Сквира – с.Красноліси чз с.Великі Єрчики, с.Буки, с.Краснянка, с.Рогізна;

4. Сквира – с.Антонів;

5. Сквира – с.Лаврики чз с.Шаліївку, с.Горобіївку;

6. Сквира –с. Мовчанівка чз с.Самгородок, с.Рибчинці;

7. Сквира – с.Мовчанівка чз с.Токарівку, с.Шапіївку, с.Самгородок,  с.Рибчинці;

8. Сквира – с.Пустоварівка чз с.Тхорівку;

9. Сквира – с.Каленна чз с.Шаліївку, с.Горобіївку, с.Оріховець;

10. Сквира АС – с. Малі Лисівці, ч/з Селезенівку, Цапіївку, Кривошиїнці, Миньківці;

11. Сквира АС – с. Малі Лисівці, ч/з с. Кривошиїнці та с. Миньківці

В межах м. Сквира:

Міжколгоспбуд – вул. Польова

 

Протягом 2021 року Сквирська міська рада неодноразово зверталася до Білоцерківської РДА щодо проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських автобусних маршрутах, що не виходять за межі району (внутрішньорайонні маршрути) в зв’язку із закінченням терміну дії договорів з фізичними особами-підприємцями, які виконували перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування віднесених до компетенції Сквирської районної державної адміністрації та не виходили за межі Сквирського району.

Враховуючи неодноразові звернення старост Сквирської міської ради та мешканців сіл Красноліси, Безпечна, Чубинці, Дулицьке, Таборів, Рогізна, Тхорівка, Сквирська міська рада зверталася до Київської ОДА  щодо можливості продовження внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування сполученням м.Фастів - Степове із заїздом до с.Рогізна, м.Біла Церква – с.Малополовецьке до села Красноліси та відновлення рухуавтобусів по маршрутам м.Біла Церква – с.Красноліси і Біла Церква – Тхорівка,  продовження маршруту с.Малополовецке – м.Фастів – с. Красноліси, що надасть змогу мешканцям Сквирської територіальної громади мати зручний доступ до залізничного сполучення з південно-західною залізницею та вирішить ряд проблемних питань пов’язаних із сполученням в межах Сквирської територіальної громади.

В сфері транспорту та дорожнього господарства Сквирська міська рада спрямовує свою роботу на забезпечення належної якості та безпеки пасажирських перевезень за рахунок всебічної співпраці з перевізниками та поліпшення якості пасажирських перевезень.

Головою Сквирської міської ради та заступником міського голови постійно проводяться зустрічі з перевізниками, які здійснюють пасажирські перевезення на міських та приміських автобусних маршрутах в межах Сквирської міської ради, вивчається маршрутна мережа, потреба і попит населення щодо кількості маршрутів та рейсів для поліпшення якості пасажирських перевезень.

 

 

Заступник міського голови                                         Віталій Черненко

 

 

 
 
 
 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: